Tretí pôrod sekciou

nadulik90
9. okt 2016

Ahojte mamicky... Mam velke obavy som v 10 tt a lekar mi uz teraz ako porod dava planovanu sekciu lenze predchadzajuce 2 boli tiez sekciou zo zdravotnych dovodov dietatka... Pri 2 sekcii mi zistili ze sa mi zacala otvarat rana po 1 sekcii a teraz moj lekar ma strasi asi maximalne ako sa da ze sa to moze stat aj teraz ze cim viac sekcii tym je to oslabenejsie ze su pripady kedy to ma az fatalne nasledky ze sa to moze aj roztrhnut uplne a pod... Samozrejme ma premaha strach co bude ma niekto a tymto skusenosti alebo 3 sekcie za sebou???

sunny8
9. okt 2016

Uz boli zeny co to prezili 🙂 nestresuj sa ak si vedela ze ti to moze poskodit mala si si davat poozor🙂 ale neboj sa dopredu

cammille
9. okt 2016

@nadulik90 neboj sa😊 Nemam sice vlastnu skusenost, ale je kopec zien, co maju 3 sekcie, mam dve kamaratky s 3 sc a dokonca jednu co ma 5 deti a vsetky sekciou...nemala ziadny problem, len ku koncu ju viac sledovali a rodila planovane cca 2 tyzdne pred terminom😊 vsetko bude ok..drzim palce!

nadulik90
autor
9. okt 2016

Lenze kym som tam chodila a pytala sa ho na 3 graviditu bolo vsetko ok vobec ma nestrachoval ani nic konzultovala som to s nim a zrazu takto

nadulik90
autor
9. okt 2016

@cammille dakujem aspon trosku ma to ukludnilo

pribinak
9. okt 2016

Moja kamoska ma 4 sekcie, tu je to pomaly rarita, v zahraničí nic výnimočne, naši doktori su velmi konzervatívni

Jej robili prve 2 sekcie do jednej rany a druhé dve do ďalšej
Je uplne OK a deti tiez

janickacrazy
9. okt 2016

@nadulik90 Nechápem tých doktorov, furt strašia, ja mám 3 sekcie a všetko bez problému. Moja doktorka má viac pacientiek, ktoré mali aj 4 sekcie a no problem. Mne vravela, že keby sme ešte chceli jedno, tak kludne možeme. No ja som problém s jazvou nemala vobec.

maciatkolulu
9. okt 2016

@nadulik90 vobec nerozumiem takemu straseniu, ja mam tri sekcie a tretia bola najdokonalejsia, uplna pohoda a klud, lekari boli pripraveni na vsetky mozne situacie, ale vraj jazvy po predchadzajucich sekciach boli dokonale a krasne zrastene, je pravda, ze som mala velky rozostup medzi druhou a tretou sekciou, ale medzi prvou a druhou tri roky a presne ako si pisala, bola som po zakroku upozoronena, ze sa mi pocas prvych kontrakcii, skusali, ci to nepojde klasicky, neslo, zacali rozchadzat stehy na vnutornej jazve , tretia bola planovana dopredu a maly sa aj sam vypytal trochu skor a uplna pohoda, takze sa nestresuj a tes sa na babo. Aky mas rozdiel medzi tehotenstvami teraz?

lucinka511
9. okt 2016

@nadulik90 moju sestru pri tretom babe teiz tecel teho tak srasil a zvladla to ,tiez mala 3 sekcie,no skus sa radsej setrit nenamahaj moc brusne svalstvo a tak

fifina461
9. okt 2016

Ahojky..ja som po 3.sekcii...1.sekcia- august 2012......2.sekcia-oktober 2015...a najlepsie ze tretie september 2016---takze sa neboj moja :D do roka som mala 2 sekcie...aj mna strasili s hocicim....to druhe babo som si moc neuzila, lebo som sa snazila nic tazke nedvihat, ale inak vsetko dopadlo v pohode...rodila som tri deticky v Martine....drzkaj sa 😎 😎 😎

katkasofi
9. okt 2016

@nadulik90 moja rada znie asi takto: keď ti bude tvrdnut brucho, nenechaj sa odbiť. Každý stah maternice je námahou pre jazvu. Môj dr na to kaslal a tak som aj dopadla.pred tretim porodom sekciou mi praskli stehy a masívne som krvacala..mala som termín 27.2, sekciu mi naplánovali až na 18.2 a 14.2 ráno som začala strašne krvácať a mala musela von.takmer sme neprežili. Takže sa nenechaj odbiť ako som sa nechavala ja...

jankabodka
9. okt 2016

Ahoj, ja mam cerstvo pred 2 mesiacmi 3. cisarsky rez. Skoro do porodu som bojovala o to, aby som mohla rodit prirodzene, nasla som dokonca aj taku nemocnicu, kde boli ochotni to skusit. 2 tyzdne pred terminom lekarka v nemocnici odmerala babatko a odhad bol 4200g!! Tak to som si povedala aj ja, ze to by bolo velke riziko to skusat prirodzene. Oplakala som si to (znova - ako aj pri 2. planovanom - ale nechcenom - cis. reze). A pocas operacie sa zistilo, ze som mala zrastenu maternicu a mocovy mechur! Lekarka, ktora ma velmi od toho odhovarala az oci obracala z toho, ze co by sa mohlo stat, keby mi praskla maternica, asi by mi "odisiel" aj mocovy mechur, tak to by uz bolo asi fakt vazne! Ta lekarka totiz v svoje praxi zazila, ze zomrelo babatko, ked prisla zena po 1 ci 2 cis. rezoch do porodnice - porod este ani riadne nezacal a maternica sa rozthrla, babatko zomrelo...). A nakoniec nasa bambulka mala tyzden po tom merani ze 4200g - skutocnych "len" 3600g. Lekarka sa "sekla" o 800g - ale ja osobne to beriem ako Boziu ochranu - keby ju namerala realne vtedy na asi 3400g, tak by som to skusila prirodzene asi. A tiez je dobre vediet, preco si mala prve 2 cis. rezy? Druhy si pisala, ze sa zacala jazva otvarat. A prvy? Su zeny, co rodili prirodzene aj po 2 cis. rezoch (moja mamka dokonca bola na izbe so zenou, co prirodzene rodila op 4 cis. rezoch). na 2. strane som pocula o tom, ze nejaky lekar robil 2 cis. rezy po 5 cis. rezoch a jeden dokonca po 6 cis. rezoch! Tak to aj mna ukludnilo, ze asi je to OK mat "len" 3. cis. rez. Keby ta este nieco zaujimalo, tak mi napis. Urcite sa babatko nejako narodi, neboj 🙂. Prajem ti mudrost pri rozhodovani. ze ako!

janatrn
9. okt 2016

@nadulik90 Ahoj, ja mam za sebou 5 sekcii a vsetko bolo v poriadku - ta posledna asi najpohodovejsia. Samozrejme, ze kazda dalsia sekcia je vyssie riziko, ale da sa to zvladnut, budes asi ku koncu chodit castejsie na kontroly. A riziko ruptury maternice v jazve je najvyssie pri kontrakciach, ale 3. sekciu ti asi naplanuju. Tak neboj, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉.

dezire1000
9. okt 2016

Ja mam len len 2 sekcie prvu akutnu a druhu sekciu planovanu rozostup medzi tehu 6 rokov a teraz v juny som cakala dvojky tiez ma doktor mega strasil ze mi odporuca sterilizaciu lebo je to nebezpecne bohuzial dvojky som potratila ale strasne tuzim po dievcatku a iste pojdem do toho nie teraz inokedy az kedze uz v juny som mala maternicu zahojenu.

kristinka86
12. okt 2016

@nadulik90 Nám ani tretie tehu neodporúčali a čoskoro rodím. 😉 Od 32tt mám tenkú jazvu, no drží. Chodím na kontroly každý týždeň, ale tam jazvu nepozerajú. Skôr len placentu, prietoky a veľkosť maličkej.
Skôr sa chcem opýtať: Tie, čo ste zažili 3 sekcie, v ktorom týždni Vám ich robili? Boli nejaké komplikácie? Bábätká boli OK? Lebo mne pôrodník povedal pred 3tt, že má dcérka hraničné hodnoty na inkubátor a nedávno sa vyjadril, že je ešte maličká? Mne už bude končiť 37tt. A bolesti mám riadne, takže by som to aj chcela mať za sebou. No ako schválne som ešte aj nejakú nádchu schytala. 😔 Ak by šlo všetko podľa plánov, v piatok idem do pôrodnice, len sa obávam, či bude dcérka už OK. 😔 Len tie bolesti sa stupňujú a už fakt nevládzem. 😔
Ďakujem za každú radu, skúsenosť.

nadulik90
autor
12. okt 2016

@kristinka86 ahoj no prvu sekciu mi robili 20 dni pred terminom koli prietokom a druhu 21 dni pred porodom koli bolestiam a tvrdlo mi brusko takze mozno to uz coskoro budes mat za sebou 🙂 vela stastia nech to dobre dopadne

nadulik90
autor
12. okt 2016

@maciatkolulu teraz to vychadza 3 roky a 5 mesiacov

nadulik90
autor
12. okt 2016

@fifina461 dakujem 🙂

nadulik90
autor
12. okt 2016

@jankabodka nemala som ani 1 planovany cisarsky pri 1 babe mi ho rychlo nariadili koli slabym placentarnym prietokom 20 dni skor a pri druhom 21 dni skor lebo som uz zacala mat silne bolesti nie kontrakcie a tvrdlo mi brusko nevedeli koli comu tak to sekli a pri sekcii zistili ze sa mi rana trhala po 1 cisarskom a teraz mi uz davaju planovany

nadulik90
autor
12. okt 2016

@janatrn dakujem no ano bude planovana uz

nadulik90
autor
12. okt 2016

@dezire1000 to ma mrzi :( ale dufam vsetko dobre dopadne a budete mat este vytuzene babatko 🙂 drzim palce

kristinka86
12. okt 2016

@nadulik90 A ako na tom boli detičky? Lebo mne to tak vychádza nejako, že cca 3tt pred termínom a trošku sa obávam, aby bola maličká už OK. Len tie bolesti ma trápia a v 32tt mi na 3D povedali, že radšej to riešiť skôr i na úkor inkubátora, ako čakať pridlho a rupne to. Len pôrodník ma akosi čas a preto sa obávam. 😔

kristinka86
12. okt 2016

@dezire1000 Ja mam kratky odstup medzi 2-3 sekciou. A doki mi na zaciatku povedala, nech sa modlim, aby bolo len jedno babo, lebo dve by maternica nezvladla. Je mi luto, co si musela prezit a drzim palce, nech mas este vytuzene dievcatko. 😉

dezire1000
12. okt 2016

@kristinka86
@nadulik90 dakujem baby 🙂 ked ja sa bojim ze do tretice na posledny pokus kedze sa viac SC neodporuca z lek.hladiska zenam to bude zas chlapec a mna trafi😀 mne doky povedal pri dvojickach ze jednoznacne zas sekcia a ze sa narodia skor o rupture medzi malym casovym odstupom nehovoril

kristinka86
12. okt 2016

@dezire1000 V zahranici maju bezne viac ako tri sekcie. Zavisi od stavu a komplikacii. Mne uz tretie neodporucali, takze stvrte nehrozi. ☹
Inak, druhe som chcela dievcatko a vyslo nam podla ovulacneho mikroskopu. Tretie nam bolo jedno. Parik sme uz mali doma. 😉
Aj u mna je sekcia uz ista. Vraj tretie sa nemoze po dvoch sekciach odrodit normalne.

maris0123
12. okt 2016

ahoj.ja to mam to iste ako ty teraz 3krat sekcia ..aj ja sa bojim velmy ..len od toho mam lepsi pocit ze mi povedalize to asi tento raz uz bude dievcatkoo 😀 😀

lennulik1
12. okt 2016

@kristinka86 prosim Ta, ako vam vyslo dievcatko podla ovu mikroskopu? Mam doma 2 chlapcov,mladsi v nedelu oslavi 1. Rok a ja uvazujem skusit co najskor dievca, len ako 🙂

maris0123
12. okt 2016

bola som na usg tam mi ovedali ze tak to vyzera ze dievcatko 😀 😀 mame dvoch chlapcov jeden ma7 rokov,druhy ma 6 na silvestra bude mat6 ...dufame ze to bude naozaj dievcatko 🙂 🙂

kristinka86
13. okt 2016

@lennulik1 Podla neho sa urcuju plodne dni a struktura na dievca je ina ako na chlapca. Nie kazdy tomu veri, no ja som na den presne povedala muzovi, ze teraz ideme na dceru. 😀 Kamoska nemohla otehotniet. Pozicala som jej ten mikroskop a uz je tehu. 😉 Ma syna, chce dceru. Uvidime, ci sa podarilo. Este je u nich skoro povedat. 😉

dezire1000
13. okt 2016

@kristinka86 pozicaj mi ten mikroskop ci co to je😂

kristinka86
13. okt 2016

@dezire1000 Ak si z Ke, ci Po, tak v pohode. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre