Tretia sekcia 16. mesiacov po druhej sekcii. Poradíte?

maminka03
21. dec 2013

Ahojte
Kedže mna čaka 3.porod na prelome jul-august...1 dieta bolo 7,3,2010// 2dieta bolo 13,03,2013 a teraz som v 7 týždni a doktor ma dosť vystrašil ked mi povedal že už pri druhom porode mi hrozilo pretrhnutie maternice..a to ma neinformovali ani na rizikovom kde som ležala 3dni, asi 1mesiac pred porodom kvoli malej hmotnosti dieťatka a ani mi to nepovedali po porode...
Pri oboch sekcia som nemala žiadne zapaly ani komplikacie a pri druhej sekcii to zotavenie bolo lepšie ako pri prvej sekcii ,i ked som mala velke bolesti prvý den ale na druhý den už som to dobre rozchodila.
Prosim o radu..Doktor ma dosť vystrašil .dakujem

dejnas
21. dec 2013

@maminka03 je pravda, že je to skoro, i keď ja som mala tiež 2 sekcie s odstupom vyše 17 mesiacov... no bolo to "len" druhé tehotenstvo a "len" druhá sekcia
chápem, že sa necítiš najpríjemnejšie, keď ťa lekár takto vystrašil.... neviem, akým spôsobom ti to povedal, možno ťa mohol citlivejšie upozorniť na možné riziko a samozrejme vzápätí navrhnúť ďalší postup (intenzívne sledovanie, prípadne kľudový režim .... čokoľvek)
na tvojom mieste by som šla znovu na vyšetrenie, buď k tvojmu lekárovi, prípadne k nejakému inému, požiadaj o kompletné vyšetrenie a prípadnú prognózu, nemôžeš byť v takomto napätí a neustálom strachu... ak je skutočne gravidita vysoko riziková, nech sa k tomu vyjadrí viac odborníkov a navrhnú prípadné riešenie
držím palce 😉

evitka3
21. dec 2013

Ahoj, ja ta tiez nechcem strasit, ja som mala tiez 2 cisaraky s odstupom 23 mesiacov medzi nimi a tiez mi moj lekar co som u neho obe deti rodila, povedal, ze mam tenku stenu maternice a ze by ,i treti porod nedoporucoval, nemusela by som ho donosit, mozno by som potratila, tazko povedat, neviem co by som robila na tvojom mieste, deti su radost, pozehnanie, ale ak ti ma ist o vlastny zivot, kto by sa postaral o zvysne 2 deticky a pod.? No zelam zdravy usudok a stastne prezitie vianocnych sviatkov pokoja🙂🙂

luciko
21. dec 2013

ja ma za sebou taky dve sekcie. chalani jsou od sebe 2roky a 4 mesice. i mne nekdo rikal, ze uz by bylo lepsi nerodit, nekdo jiny zas ze to nevadi, dalsi zas, ze nevi.... no kazdopadne kdybych mela treti, zas jdu sekciou, pac je pry stena maternice oslabena a je to nejlepsi reseni. vazne nevim, nejsel lekar, ale v budoucnu bych jeste jedno babo chtela. a myslim, ze by to nemel byt problem.

lucyliu
21. dec 2013

so mnou boli na izbe v pôrodnici dve baby, jedna mala 3. sekciu (ale medzi druhou touto mala rozdiel 17 rokov, to už bola dosť po 40-tke) a druhá mala dokonca 4. sekciu práve za sebou. táto mala dcérky 13 a 11-ročné (resp. tak nejak) a synčeka, čo mal necelé 2 roky. ona sa už dala aj sterilizovať.
inak ja by som chcela druhý pôrod "normálny" a raz som natrafila na stránku baby, čo mala dva cisárske a tretie porodila prirodzene, dokonca doma 😕 vraj sa riziko ruptúry maternice pri treťom pôrode nejako dramaticky nezvýši oproti druhému. určite Ťa budú viac sledovať, možno aj nemocnica Ťa neminie a asi si vypočuješ aj pár "vľúdnych" slov, ale nemysli negatívne, nemaľuj na steny čertov, verím, že to dopadne dobre, držím palce 😉

luba28
22. dec 2013

je treba poradit sa s viacerymi lekarmi nezavisle od seba a tak zvazit vsetky za a proti,ale aj tak je na tebe ako sa rozhodnes,...drzim prsty,...nech sa rozhodnes spravne,...... 🙂

jurik8
22. dec 2013

Ahoj,ja som mala väčšie odstupy medzi sekciami 4 a 2 roky,v januári som rodila 3.krát a ja osobne som sa cítila po pôrode celkom v pohode.Prvé dva dni boli kritické,ale potom to šlo.Ale doktor mi narobil veľké modriny okolo šitia,lebo vraj tá maternica a to tkanivo okolo toho sa trhalo doslova ako papier tak ja neviem,či musel tak tlačiť či čo.Akurát ma tiež vystrašil,že som si mala dať pri pôrode robiť sterilizáciu,lebo 4.pôrod mi už neodporúča,už by vraj bol na hranici života.Inak tiež,čo sa týka bolestivosti,tak 1.pôrod bol najhorší.Na 3.pôrod sekciou ma objednali na termín do nemocnice,oni už nič nenechávajú na náhodu,ani nechceli aby sa mi kontrakciami rozbehol pôrod,lebo žeby mohli nastať komlikácie a už nenechávajú žienky vytrápiť,tak sa neboj!Užívaj si krásne materstvo,teš sa na bábätko,organizmus má jedinečný dar rekonvalescencie ,skôr doktrori sa už boja väčšej zodpovednosti,predsa sú to len ľudia,o nás rozhoduje niekto iný...

martinkatinka
22. dec 2013

Už keď si tehotná, tak jedine sa poradiť s lekárom, ako tomu predísť, ako posilniť maternicu, zrejme pôjdeš aj na rizikové.... Podľa tvojich slov ti to povedal nevhodne, no neboj sa, treba sa šetriť....druhá vec je, že ti to mali povedať skôr, teda upozorniť na to, že tretie tehotenstvo takto skoro môže byť rizikové, ale možno mysleli, že ti to je jasné.

aristka
22. dec 2013

už si tehu ,čo tam treba rozprávať komunikuj zo svojím dr. mysli pozitívne a postupuj podľa jeho rád ..povedal ti len realitu čo on vidí na sone a ako rýchlo si ostala tehu po sc a preto si riziková a preto treba k tomu tak pristupovať a aj z tvojej strany a bude všetko ok .....takže držkaj sa a nestresuj ,nech v kľude bábätko vynosíš a komunikuj zo svojím dr......

siska53
22. dec 2013

Fuha,tazko povedat,ono je to u kazdej zeny individualne. Ja mam,za sebou dce a ked mi po sestonedeli povedal,ze si mam davat pozor,ze sa zacina rozbiehat cinnost(nerozbehla sa doteraz 🙂),tak reku,co aby som tu do roka nebola opat? On,ze no a co,uplne kludne. Takze to fakt je straaasne individualne. Aristka dobre radi,komunikuj s dr.,popytaj sa ho vsetko,co z toho vyplyva pre teba,co mas robit a ci je to naozaj take zle,ked ta neupozornili na to..verim,ze vsetko bude ok.
inak,je tu jedna mamina,ktira ma za sebou 5cisarskych,aspon tak som to pohopila a mam,kamosku,co ma za sebou 3sekcie,ale s cca 3rocnymi rozdielmi.a nejak sa ani nesetrila,nelezala a dotiahli to do uspesneho konca.

ewisam
22. dec 2013

Je pravda, ze je to dost skoro mne radili aspon rok pockat, ale nasiel sa aj taky typek dr. co zahlasil ze staci pol roka... Ako pisu babenky, velmi sa nestresuj, setri sa maximalne ako mozes a bude fajn.. Nezabudni co dr. to iny nazor takze by som to az tak cierne nevidela...ono vela spravi psychika a vsetko je aj tak individualne. Znama ma 4 roky po CR a ma problemy, takze je to indivindi

javy100
22. dec 2013

Ahoj, určite by bolo lepšie, keby tam bol väčší časový odstup, ale to hneď nemusí znamenať, že je to katastrofa. Každé tehotenstvo je iné, každá žena sa zotavuje inakšie, je to veľmi individuálne. Treba len pozitívne myslieť, že všetko bude fajn a šetriť sa. Oboznámiť rodinu, že ako sa vecí majú, a že máš prikázané nenamáhať sa, nestresovať a byť v pohode. Keď ti s tým rodina bude pomáhať, tak to bude super. Ja mám za sebou tri sekcie, ale s odstupom skoro troch rokov, takže u mňa v pohode a myslím si, že keby to bolo aj skôr, tak by to dopadlo dobre. Ale mala som aj zdrav. problémy pri každom tehotenstve. Treba fakt len pozitívne rozmýšľať a neupadať na duchu. Držím palce 😉

klaudiab
22. dec 2013

Ahoj, ja som mala 3 sekcie, poslednu s odstupom 23 mes., ano je predpoklad rizika, no to je aj pri prvom tehotetenstve a pri prvom porode, riziko je vzdy, nie len pri tretom alebo stvrtom 🙂Podstatne je, aby lekar vedel, co ma robit. Mne naplanovali kvoli pretrhnutiu maternice porod 10 dni pred termninom, aby sa maternica nenapla na maximum. Dala som si urobit uz rovno aj sterilizaciu. Vsetko prebehlo v poriadku. Treba si zvazit svoj stav, ci to je alebo nie realne donosit, ci doktor prorokuje len, co by sa mohlo stat alebo ci sa to tyka priamo tvojho zdravotneho stavu. To by ti mal povedat doktor. Drzim palce, prajem vela odhodlania a trpezlivosti.

latvia
22. dec 2013

@maminka03 aku radu konkretne chces? ci bude vsetko ok? to ti nevie ani sam doktor takto skoro povedat. je pravda, ze kazda dalsia sekcia je vacsie riziko pre teba aj dieta, ci sa rana dostatocne dobre zahoji, kolko zrastov bude po 2. sekcii atd. je vela zien, ktore mali uz 4 sekcie, ja som videla jednu co mala 5.sekciu a to nemala medzi nimi rozdiel 3 roky....doktori maju opravnene obavy, ale ak si na to sadnete a vysvetlite si , co treba robit, myslim ze sa to zvladnut da. dolezite je komunikovat a dodrziavat rady doktora.drzim palec

katkalubkova
22. dec 2013

@maminka03 ja som mala 2 sekcie, prvu 9/2008, druhu 6/213 a uz pred druhym porodom mi odporucili podviazanie vajecnikov, no nedala som si to. Ale druhe mimi som uz ledva vynosila 2 tyzdne pred porod som len lezala, az potom som prisla na to, co robi sekcia... S urcitostou viem povedat, ze tretia sekcia je velke riziko, s tym ta mal lekar oboznamit a hlavne upozornit uz vo februari napr.! Viem, ze je treba dlhsie zotavenie po sekciach medzisebou nasledujucich, aspon 3 roky medzi prvou a druhou, potom neviem aka je uz dalsia doba cakania. Davaj na seba pozor, setri sa, nerob nic tazke, oddychuj aj ked pri dvoch detoch... no coment. Moja zenska lekarka mala za roky praxe pacientky s 3 aj so 4 sekciami, ale kazdy sme iny.
Drzim Ti palce, az to zvladnete uspesne do konca!!!!!

evi55
22. dec 2013

2 sekcie s odstupom 15 mesiacov a úplne bez problémov, nie sú to tri, ale rovnaký časový odstup. držím palce, netreba sa nechať vystrašiť. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre