Tri sekcie

999cicka999
22. apr 2021

Ahojte. Mal tu niekto 3 sekcie? Prosím ako ste to zvládli. A zaujíma ma na aký tt vám naplánovali termín. Ja som v 37 tt dnes mi naplánovali termín týždeň pred klasickým termínom. Dosť sa bojím aby sa malý nevypytal skôr, proste aby bolo všetko ok. Chcela by som spinal.

pininka1
22. apr 2021

@999cicka999 mam tri cisarske za sebou, vsetko ok, tiez som rodila tyzden pred terminom. Skor druhy sa vypytal skor. Treti cisarsky bol naj zo vsetkych

999cicka999
autor
22. apr 2021

@pininka1 a keď sa vypital druhý skôr ako to prebiehalo? Mala si spinal?

evaemah
22. apr 2021

@999cicka999 taktiež som mala 3 cisarske a prvy som prenasala po termine 3 dni,druhy mi robili neplanovane 4 dni pred terminom a posledny 9 dni pred terminom pri vsetkych som mala spinal

habibim
22. apr 2021

@999cicka999 momentálne dnes som prijatá, zajtra tretí cisársky, prvé dve v úplnej narkoze, zajtra spinal.. Týždeň do termínu som... Držím palce

martina1201
22. apr 2021

@999cicka999 ja mám 3 cisárske. Prvý bol akútny v 40 týždni. Druhý bol na termín pôrodu, ale len kvôli tomu že od prvého prešlo už 12 rokov. A tretí chceli plánovať na 39 týždeň, ale presadila som si 38. aby som netravila Vianoce v pôrodnici.

any_soj
22. apr 2021

@999cicka999 nemám za sebou cisársky, ale keď som sa pýtala na komplikácie pri pôrode, povedali mi v nemocnici, že keď treba okamžite kvôli ozvam a tak, vtedy sa robí celková anestézia. Ale keď aj počas pôrodu sa ukáže, že treba cisársky, ale nie je to súrne (že to polhodinu počká), tak volia spinal. Čiže myslím, že aj ak začneš mať kontrakcie, nemal by to byť sám o sebe dôvod na celkovú.

jahodova01
22. apr 2021

mam za sebou dva, čaká ma tretí. Druhý som mala akútny, prišla som na 4cm otvorená s kontrakciami a v noci a mala som spinal.. bol dva dni po termíne. prvý na termín a tretí mi teraz naplánovali na deň po termíne ale myslím že sa pomýlili, mám dojem že to ešte upravia o týždeň skôr.. uvidíme.

pininka1
22. apr 2021

@999cicka999 ano mala som spinal, az pri druhom a tretom. Vypytal sa skor, lebo tam bol nejaky problem s placentou, ale na to sa prislo az pri porode, maly vyse mesiaca nepribral ani gram, skor schodol, zelena voda ktoru chudak vdychol a po narodeni mal malaadaptaciu pluc. Sice abgar bol 10 10 10 ale do hodiny sa to cele zhorsilo a smeroval na jis. Tam ale po liecbe bol uz ok.

999cicka999
autor
22. apr 2021

@any_soj u nás je obrovský problém si vlastne presadiť spinal. Musím ísť do nemocnice čo je skoro hodinu od domu. A bolo mi povedané že na spinal treba niaky čas prípravy preto mám ísť do nemocnice o deň skôr. Ďalšia vec tretie tehotenstvo môže mať rýchly priebeh bolestí a ak malý zostúpi do pôrodných ciest na spinal vraj môžem zabudnúť. Okrem toho pri prvom tehotenstve som mala preeklampsii, hellp syndrom, trombocytopediu. Všetky tri veci sú života ohrozujúce pre mňa aj dieťa

999cicka999
autor
22. apr 2021

@pininka1 a to neprišli nato že malý nepribera? Mne pred 2 tt povedala doktorka ze malý ma 2460 a teraz že 2490 zdá sa mi to tiež divné ale zase rátam s tým že sa sekla

pininka1
22. apr 2021

@999cicka999 noe, lebo ja som bola v 34tt na utz a mal 3400g cca a zasa som mala ist o mesiac, teda v 38tt, a to uz sa pocitalo ze bude mat cez 4kg, kedze ja rodim take velke deti, ale kontrakcie zacali a on sa bal.aby sa nespustil porod. Tak prisla sekcia na sale sme obaja ostali sokovany kolko mal maly, kedze sme ozaj cakali viac, ale chvalabohu nic vaznejsie sa nestalo.

euka210
22. apr 2021

@999cicka999 ja mam 3sc, vsetko spinal, planovane...prva den po termine, druha 10d pred terminom, tretia 8d pred terminom, len pri druhom mi tvrdlo brucho, tak som musela brat magnezium a setrit sa...tuzila som po prirodzenom porode, ale moji mali nad 4kg.

martina1201
22. apr 2021

@any_soj asi je to ako kde. U nás majú radšej spinal než celkovú anestézy. Ja som mala akútny cisársky a teda spinal robili. U nás je asi 99% cisárskych pôrodov spinalom, len ak spinal nezaberie tak pod celkovou narkozou robia cisársky....

natalia38
24. apr 2021

@999cicka999 prva sekcia akutna kvoli preeklampsii, druha planovana tyzden pred terminom - spinalom, tretia sice bola planovana ale maly sa vypytal o 2 tyzdne skor a kedze robili hned aj sterilizaciu bola som v celkovej narkoze.

999cicka999
autor
24. apr 2021

@natalia38 presne to isté. Prvá Preeklampsia, druhá spinal a tretia planovana aj so sterilizaciou ale teda dúfam v spinal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre