Tvrdnutie brucha a intenzívne pohyby. Blíži sa pôrod?

wiki20
7. dec 2012

časté tvrdnutie brucha ( nebolestivé), malý sa hýbe už asi 3-4 velmi intenzívne a bolestivo, 2 noci nemožem spat, neskutočne ma záha začala pálit, pri chodzi ma pichá v krížovej časti chrbtice a dnes mi dokonca začala vyžarovat do lavej nohy ( nie stehna ale kotníka ). Može sa blížit porod? aj ked mám termín 27 ale Dr. povedala že to bude skor. Ale ved to by bolo velmi skoro. Len pred 2 týždnami mal malý 2000gramov ved nestihne ani poriadne pribrat. Čo myslíte kolko mám ešte času ?

zivika
7. dec 2012

@wiki20 a zatka neodisla? telo sa urcite pomalicky pripravuje na porod, ale mozno sa len maly nejako pootocila a tlaci ta tak, ze ti sposobuje aj zahu, aj bolest krizov...takze vela odpocivaj, nenatahuj sa a hlavne sa nestresuj 😉

sisinka29
7. dec 2012

@wiki20 aj ja mám podobné tkz. bolesti a ťažkosti od nedele, už bude týžden, mám termín 1 januára, ale tiež mi hovoril dr že bude skôr, moj malý má 2700 g, no už viac odvtedy jak mi to dr povedal. Ja si myslim ze to je blížiaci sa pôrod...

marduliena
7. dec 2012

Hmm no už len čakat ved to pride určite,vraví sa že ked záha páli bude vlasaté, mna strašne záha pálila a dcéra mala riadne vlasiská ked sa narodila.

wiki20
autor
7. dec 2012

@zivika tak mám akurát tak len výtoky ktoré niesu ničím sfarbené. Malý je už hlavičkou dole a Dr. mi pred 10 dnami povedala že už je dost nízko preto bude skor porod ako 27meho. Beriem aj Magne B6 ako mi odporučila na predlženie tehotenstva. A až v utorok idem do poradne. Len sa bojím aby to neprišlo do toho utorka. Lebo ako som čítala rozne diskusie každá mamička má iné príznaky a iné bolesti.

wiki20
autor
7. dec 2012

@sisinka29 tak dufam že to predlžime čo najdalej 🙂 nech su velkééé

gubcikova
7. dec 2012

@wiki20 ahoj.ja som bolesti do nôh mala často asi od 28tt,malý ked sa hýbal to bolelo.tvrdnutie brucha som mala tiež.malý bol moc nízko v 33tt.to som sa otvárala,skrátený krčok,tvrdnutie.hospitalizovali pre veľmi veľké riziko predčasného pôrodu.nasadili mi Magne B6 no mna po nom brucho bolelo nehorázne a pridružila sa aj bolesť krížov.magne sme vysadili a bolesti prešli.vydržali sme to do 38tt.náš mal v 33tt 1500g a v 37tt 2500g a ked sa narodil mal 2450g

marduliena
7. dec 2012

Keby ti vysadila magnezium možno aj dnes by si rodila,, pokial niesi otvorena tak hadam nie.

wiki20
autor
7. dec 2012

@gubcikova fuha vidím že si to mala velmi komplikované. Ale ja zase vysadit magne nemožem pretože malý nerastie. Rastie len vdaka tým tabletkám. 2450 je dost nízka porodná hmotnost. Dufam že mi budeme mat aspon 2900

marduliena
7. dec 2012

@wiki20 a môže sa stať že budeš aj pretahovat, ja som mala brucho padnute tvrdlo my stále, a doktorka my tvrdila že budem skorej rodit a napokom som 4 dni po termíne rodila

wiki20
autor
7. dec 2012

@marduliena hej magne mi velmi pomáha aj čo sa týka váhy bábetka a dufam aj predlženia porodu 🙂

zivika
7. dec 2012

@wiki20 ono je to fakt tazko povedat...mne kym vobec doslo, ze mam kontrakcie, preslo pol dna 😀 va kazdom pripade, keby sa ti nieco nezdalo, chod do nemocky, aspon budes mat istotu a keby vam nieco hrozilo, nechaju si vas tam...

gubcikova
7. dec 2012

@wiki20 vďaka magne dieťatko nepriberá.mne malý nerástol.prečo to už neriešia v nemocnici?mňa sledovali či aspoň niečo priberá ak by za týždeň nepribral ani gram šiel by von

marduliena
7. dec 2012

@wiki20 váha dietata stupa posledny mesiac, tak si myslím že keby aj teraz si išla rodit nemal by zlu váhu oni aj tak nevedia určit presne kolko dieta váži. takže toho by som sa tak nebála.

wiki20
autor
7. dec 2012

@gubcikova no my sme mali asi v 33tt 1500 a mal mat 2100 ... predpísali nám magne a za 10 dní pribral pol kila... taže mal 2000 ... magne beriem dalej prešlo asi alších 14 dní tak ufajme že má už apson 2600 ...

gubcikova
7. dec 2012

@wiki20 bratrancovej frajerke tvrdili v ten deň že malý má 3600g.pri pôrode mala problém a oni na nu hučali že nech tlačí poriadne,že nevie tlačiť,či chce ublížiť malému a ked vykukla hlava všetci pochopili.malý mal 4250g.keby vedeli ide cisárskym.

gubcikova
7. dec 2012

@wiki20 ale prečo ťa neriešia v nemocnici?mňa kvôli tomu tam sledovali.ale môj malý priberal 30g za 2 týždene

wiki20
autor
7. dec 2012

@gubcikova tak to je sila 😀 ale ja mámm aj malé bruško :D som v 36 a vyzerám na 33 😀

marduliena
7. dec 2012

Aj moja sestra takto isto ona bola chudučka neviem či 8 kilo nepribrala,pôrod mala ťažký a mala vážila 4300g, a merala 55 cm, tiež mohla ist cisárskym dosť ju dotrhala a vôbec nevedli že mala bude taka velká.

marduliena
7. dec 2012

@marduliena ani neviem kde to vôbec nosila ked tiež ani brucho velke až tak nemala

gubcikova
7. dec 2012

@wiki20 tak to som mala aj ja.jedna tam ležala so mnou tiež kvôli malej hmotnosti,ale tá rodila týždeň predomnou cisárskym.jej malý mal len 1900g.furt nechápem prečo ťa už kvôli tomu neposlali do nemocnice.aj máš často utz?

gubcikova
7. dec 2012

@marduliena taktiež.bruško malé a chúda dotrhaná riadne

wiki20
autor
7. dec 2012

@gubcikova tak ako každá iná tehotná. Na prietokoch mi jeden Dr povedal že je strašne malé mám brat magne b6 o 10 dní kontrola a ked nepriberie apson kilo pojdeme na infuzie. Prišla som o 10 ní a uplne iný doktor povedal že pribral pol kilA a je to uplne v poriadku. A teraz mi moja Dr povedala že budem rodit pred vianocmi. každý niečo iné hovorí.

gubcikova
7. dec 2012

@wiki20 ja som sledovala ked robili utz.ked sa pohol len o pol milimetra malý už meral inak.a každý dr.meria inak.podľa jedného dr.som bola veľmi riziková,pri druhom to bolo ok,pri dalšom už mal byť malý dávno vonku a nakoniec ma primár poslal domov čo tam chcem

ange_de_la_morte
7. dec 2012

Tak já se tak nějak podobně cítím už víc jak týden ( teda nevystřeluje mi bolest do nohy) ... nemyslím si že to musí znamenat blížící se porod - ty konce jsou prostě obtížnější, a malý mě kope takovým způsobem že jdu několikrát za den do kolen a naprosto naférovku ze mě padají slova které sem nikdy nepoužívala .... jinak pokud máš strach že malý špatně přibírá je dobré brát bílkovinu ( idálně přírodní) , taky sem měla malého pod spodní hranici váhy , měsíc sem brala bílkovinu a už smě uplně v normě

kejtie21
7. dec 2012

@wiki20 asi to prichadza, tiez som to tak mala ale uz v siestom mesiaci a musela som ist lezat na dva mesiace do nemocnice. skus viacej oddychovat aby si to vydrzala co najdlhsie, vaha sice nie je nic extra, ale mysli na to ze sono skresluje, mozu tam byt velke odchylky. takze ma babatko mozno aj viac...

sissika
7. dec 2012

@wiki20 vahu lekar nepovie presne, kamoska musela rodit cisarskym, lebo vraj mala ma 4500 g, ked sa narodila, mala 2950 g ... sestre hovorili, nech vela oddychuje, aby este neporodila, lebo mala ma len 2200 g o dva dni na to porodila a mala mala 3500 g

adriel22
8. dec 2012

@wiki20 a ako to ze si doma? Ja mam presne to iste a som uz druhy krat v nemocnici 🙂 na infuziach. Tiez caste tvrdnutie brucha,sem tam bolestive a predtym som mala az krce. Bolest v krizoch,neviem uz spat ani na jednej strane skoro a bolest aj v podbrusku ako pred menstruaciou. A som v 35 tt. Teba nechceli dat lezat?

zuzkafipakova
8. dec 2012

tak ja mam dnes termin a nic vobec neviem ani vahu babatka lekar mi nevravel vo stvrtok som bola v poradni a nic mi nevravel vraj ked to pridem budem o tom vedela mi vravel nic viac vraj mi musi odtist plodova voda uz son na nervy vobec nic mi nieje ani neviem ze som tehotna okrem bruska a sem tam ze sa malicky kope tak ja neviem neda sa nejako vto urychlit asi chodza na 4 poschodie nepomaha a ni sex ani horuci kupel tak ja asi pojdem rovno na vianoce ziadne bolesti nic je to normalne a to mi kazdy tvrdil ze ja pojdem skor rodit

marduliena
8. dec 2012

To aj mne tvrdili že pôjdem skorej rodiť a nič 6 dni som pretahovala,bolo to o nervi strašne som bola nervozna kamaratky čo mali po mne termín už mali deti na svete a ja nič, ved ono to príde treba čakat a trpezlivost.

mamulka2500
11. aug 2015

Ja mam bolestI nad potom dole v podbrusku. a v noci mavam non stop tvrde v podbrusku.
. Je to normalne??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre