V ktorom týždni tehotenstva sa rodí?

martina374
27. aug 2014

Ahojte, prosím Vás v ktorom týždni tehotenstva sa zvyčajne rodí? Keď tehotenstvo trvá 9 mesiacov, t. j. 9 krát každý mesiac má 4 týždne, 9x4=36 týždňov..to znamená že v 36.týždni? Lebo ja som teraz v 32.týždni tak o 4 týždne t.j.od 22. septembra??...ale doktor mi termín povedal že až okolo 23.oktobra. Dobre rátam?, normálne ma to teraz zaskocilo ked som sa nad tym zamyslela a pritom niesom este ani na materskej. Povedzte mi ako to mám rátať. Dakujem.

paloma20
27. aug 2014

tehotenstvo trvá 40tt +- 2tt.... a jeden mesiav tehotenstve je 28dní..čiže 10mesiacov alebo 280dní....

vejula
27. aug 2014

@martina374 kedže kalendárny mesiac nemá presne 4 týždne nepočítaš to dobre. tehotenstvo trvá 9 kalendárnych, resp. 10 lunatnych tj. 4 týždnovych mesiacov. teda dokopy je to 40 tt plus mínus 2tt

ukulela
27. aug 2014

@martina374 tehotrenstvo - cca 9 kalendárnych, alebo 10 lunárnych mesiacov. lunárny mesiac má 28 dní - ako menstruacny cyklus. ale aspon mas uz mozno vsetko v predstihu zariadene a pobalene ;) na matersku sa ide najneskor 6 tyzdnov pred vypocitanym terminom.

martina374
autor
27. aug 2014

@paloma20
@vejula ...teda mám ešte čas 🙂. do 40. týždňa.....lebo mi to nejako neslo do hlavy, som sa zľakla že niečo nie je v poriadku. dakujem vám

paloma20
27. aug 2014

@martina374 no teoreticky máš čas.... ale nikdy nevieš... môže sa niečo "pokaziť" a môžeš porodiť zajtra...

safranca15
27. aug 2014

Presne ako pisu dievcata predo mnou tehotenstvo trva 10mes ale porodit sa najcastejsie moze a da od 38-40tt pretoze vtedy je dieta uz uplne vyvynute a pripravene ist na svet aj ked niekedy sa im chce skor alebo neskor 😀

belllinka
27. aug 2014

@martina374 To si az doteraz zila v tom, ze kazdy mesiac ma 28 dni? 🙄

chikitka
27. aug 2014

@belllinka inak so mnou sa tiez kazdy hadal, ze to mi nejako cele nevychadza a urcite sa mylim a urcite som zle nadiktovala doktorovi datum poslednej MS a podobne kecy. chvilami ma dobre magorili, nastastie som to obhajila 😀 😀 😀 a na zaciatku prveho tehu som z toho tiez bola jelen 😔 😅

evittam
29. aug 2014

@martina374 Ako píšu kočky, netreba to hlavne rátať na mesiace ale na týždne a nikto ťa nezmagorí....😀

martina374
autor
29. aug 2014

@belllinka nieee, samozrejme ze nie, len som to inak ratala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre