V ktorom som týždni tehotenstva?

6. apr 2021

Ahojte, ja sa v tom už nevyznám. Keď som dneska 13tt+1 som v trinástom týždni alebo v štrnástom? 🤔 Doktorka mi dnes brala krv a povedala že ďalšie odbery budú v pätnástom týždni, teda budúci týždeň. Ale termín mi dala o dva týždne 😳 absolútne nerozumiem. V ktorom týždni som? 😄😄 V podstate na tom nezáleží, ale zaujíma ma to. Ďakujem.

petus998
6. apr 2021

Toto zaujima aj mna som 7+2tt tak som v 7 tyzdni alebo uz 8 tyzdni ?

jazula
6. apr 2021

Si v 14tom prebiehajúcom týždni 🙂. Vlastne to znamená 13 ukončených týždňov + 1 deň štrnásteho týždňa 🙂

autor
6. apr 2021

@jazula a doktorka sa teda sekla? 🤔 Lebo jasne povedala že v pätnástom týždni budú odbery. Ale termín mám o dva. Robili mi sono, meranie NT a odbery krvi. Určite tam zajtra budem volať..

petamich
6. apr 2021

niektori lekari pocitaju len ukoncene tyzdne, maju to skratka tak zauzivane, takze ak ti povedala v 15tt mohla tym mysliet ukonceny 15 a prebiehajuci 16ty cize budes 15+x, aplikacie atd. pracuju skor s tym ako ti pisali baby, ze prebiehajuci

jazula
6. apr 2021

Tak moja skúsenosť je, že tie odbery robia na najbližšej poradni k tomu termínu...inak keď pozrieš aj na nete, tak sa väčšinou píše “ten a ten odber sa robí približne napr v 15.-17.týždni”. Takže ten týždňový posun je podľa mňa úplne ok. A tipujem, že ak je všetko ok, tak ti dajú ďalšiu poradňu o 4 týždne a tam zoberú všetky odbery, ktoré sa robia cca v 17-20tom týždni... Ale teda ja mám skúsenosti len z tohto môjho prebiehajúceho tehotenstva 🙂

radkasur
6. apr 2021

@petus998 ôsmom☺️

danusa64
6. apr 2021

Moja to tiez tak pocita, ze 16+3 je 16ty tyzden😃 aj v nemocnici som sa stym stretla ze pocitaju ukoncene tyzdne, nie prebiehajuce😉

radkasur
6. apr 2021

@danusa64 mne môj zas povedal,že sa to počíta ako storočie😊

danusa64
6. apr 2021

@radkasur kazdy asi pocita po svojom😃

bobuema
8. apr 2021

Ja som bola teraz v utorok a povedal 11tt+4den a ja sa ho pýtam,čiže v 12tt a gyndos,že nie v 11tt. 😳
"Najlepšia" je aj tak moja kalkulačka tehotenstva,že som už v 14tt 😅😂.Čiže nič mi nesedí. Ale aspoň kalkulačka a lekár v jednom sa zhodli a to na termíne.

autor
8. apr 2021

@bobuema haha 😂 no presne takto isto to mám ja. Tuto na koníku mi prišla správa že vitajte v 15.tyždni 😂

bobuema
8. apr 2021

No tak ja neviem komu to tu sedí tie aplikácie ..ale nevadí..ja stále musím rozmýšľať kedy povedal dr a podľa toho rátam týždne..napr bola som tam v 11tt4d a pôjdem o 4 týždne tak budem 15+4 rátam hádam 😂😅

bobuema
8. apr 2021

Toto je síce tabuľka na mesiace,ale aspoň viem prepočítať tie týždne na trimestre..inak to asi s tými týždňami nepomôže,ale aj to sa časom zijde 😉

bobuema
8. apr 2021

Teda odpoveď na tvoju otázku áno si v 13 týždni a o dva budeš v 15tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre