Veľmi sa bojím pôrodu

nikitikitaka
15. apr 2016

Ahojte mamičky.... Ja viem že by som na to nemala myslieť.. Ale o mesiac rodím a poviem vám pravdu že mám príšerný strach z pôrodu... Bojím sa či zvládnem tu bolesť...či to vôbec prežijem..nakoľko mám veľmi nízky prah bolesti... Bojím sa že to nezvládnem... Či moja malička bude v poriadku.... Celé tehotenstvo som sa tešila kedy to bude.... A teraz mesiac pred koncom buum... Strach ako oči.... Nejak rady ako troška zmeniť myšlienky??? :(

baaambulkaa
15. apr 2016

Ja som sa tiez bala a mam velmi nizky prah bolesti....ked to prislo, nebudem ti klamat, bolelo to, no ta bolest bola ina, kazdou jednou kontrakciou som citila ze moj syncek je nizsie a nizsie a ze bude ochvilku tu....akokolvek budes plakat od bolesti ver tomu, ze ked sa ti dietatko narodi, uplne na vsetko zabudnes..

bambulka712
15. apr 2016

@nikitikitaka najhoršia otázka pre mňa pred pôrodom bola - bojíš sa pôrodu? Hlavne jedna kolegynka (ona ešte deti nemala) sa mi čudovala keď som povedala že nie - ona bola už vopred tak vystresovaná a to ani tehotná nebola 🙂 🙂 🙂 Niežeby som sa vôbec nebála pôrodu - mala som obavy z toho čo ma čaká, nakoľko to bol prvý pôrod. No povedala som si, že nebudem čítať negatívne skúsenosti, pretože každý pôrod je iný, každá žena reaguje ináč a keď sa nechám vystresovať len to bude pre mňa horšie. Chápem že sa bojíš bolestí, to som sa bála aj ja, no v dnešnej dobe sú rôzne možnosti ako pomôcť mamičke no hlavná je jej psychika. Ja som bola po pôrode sklamaná, že sa mi nepodarilo odrodiť prirodzene, nakoľko z dôvodu nepostupujúceho pôrodu ma nakoniec brali na sekciu. No po druhej stránke som rada že som mala okolo seba odborníkov a tí mi pomohli keď bolo treba. Jednoducho strach je prirodzený no nenechaj sa ním opantať a teš sa na maličké, pretože nech sú bolesti akékoľvek, keď sa tomu drobnému človiečikovi pozrieš prvý krát do očí, povieš si že tá bolesť za to stála 🙂

142230919213
15. apr 2016

Nieje nic horsie ako bolest zubov,radsej 10 x rodit 🙂 Ver mi, mam za sebou dva porody. Tes sa na malicku,na novy zivot, ktory darujes a ked ju uvidis povies si, ze ta bolest stala za to.Este ti poradim epiduralku, stoji okolo 100 necitis bolest, len tlaky.

luciferkax
15. apr 2016

neboj.. veru, bolesť síce dosť, ale.. ak ťa niekedy boleli zuby :D :D tak vydržíš :D:D a hlavne rýchlo zabudneš :D

lumma
15. apr 2016

@nikitikitaka Tiež som mala obrovský strach z bolesti, ale treba sa na to nejako nastaviť, že bez toho to nejde a tešiť sa na to pekné čo Ťa čaká potom, prežiješ neboj nič 🙂

sashka22
15. apr 2016

Aká bolesť?? 🙂

priora
15. apr 2016

Ja som sa bala pri prvom porode vlastne ako som otehotnela ze ma bude na konci cakat porod.,, potom som nato rychlo zabudla nastali ine problemy a potom mi to vlastne bolo jedno.,, uz som vlastne chcela rodit lebo ma vsetko bolelo a strach isiel uplne bokom.,,, a teraz to iste termin za dva tyzdne a uz to chcem mat za sebou cele noci nespim vsetko ma boli.,, takze sa vlastne uz tesim ze som tak blizko 🙂

katka1981
15. apr 2016

@nikitikitaka, ja som bola tiez strasne vystrasena neboj, Kup si epino, mne strasne pomohlo, vobec som sa potm nebala a rodila som bez sitia, bez nastrihu a mala som epiduralku, bolesti sa dali krasne predychat, naozaj super porod.

soffovka
15. apr 2016

skus si v hlave prehodit pomer strachu z porodu a tesenia sa z babetka - obavy su normalna vec, ale nesmu ta uplne nicit... naopak - tes sa na malicke a hovor si, ze to predsa nejako zvladnes, ci uz to bude boliet viac alebo menej. Ja som sa tiez dost obavala, ale snazila som si nastavit myslenie na to, ked to uz bude po a nakoniec to veru ziadna velka drama nebola...

bosoriak
15. apr 2016

@nikitikitaka Ja myslim, ze by bolo nenormalne, keby si sa nebala. Kazda sa boji. Ja som sa bala pred kazdym porodom. Ale je to len chvila, v podstate okamih, neprijemnost v porovnani s tym, co pride po porode. Budes mat maleho cloveka, ktory pre teba bude vsetkym.

Inak by som sa na tvojom mieste skusila nesustredit na porod, ale na to, co pride po tom. Postuduj si veci o kojeni, pouvazuj, co budes po porode potrebovat pre babo a pre seba..

Proste vyhod z hlavy porod. Zvladnes ho aj keby si nechodila na ziadny predporodny kurz.

tobnuf
15. apr 2016

Ahoj.. ja by som isla radsej znovu rodit ako kst si dat vrtat zuby 😀 nejdem ti vraviet ze to neboli ale zenske telo je na to prisposobene a stres ti naozaj nepomoze. Ak ti mozem poradit nemysli na to, odreaguj sa. A ked to pride uvidis ze bude po strachu. Je to jeden z najkrajsich zazitkov .. naozaj. A po bolesti bude v momente ked zacujes detsky plac 🙂 a budes na seba hrda.. nestresuj , tes sa

kikiballa
15. apr 2016

nezvyknem prispievat do diskusii ale kedze sme na tom rovnako 🙂 neda mi nenapisat...okamzite prestan s tymi negativnymi myslienkami, necitaj si ziadne diskusie a zazitky inych zien, nepozeraj si ziadne videa, ktore ti nic nedaju iba nazenu strach, uplne zbytocne sa vystresujes a hlavne uprimne, kazda to trosku prehana, keby to bolo take strasne ako opisali, nemali by dalsie dieta nie 😉 (samozrejme na vynimky ked sa nieco skomplikovalo, ale to je zriedkave) ked uz mas potrebu si nieco o porode nastudovat hladaj odbornejsie clanky v zmysle ako sa porod vyvija, preco sa deje to a to a aspon budes vediet, ze to tak ma byt a preco sa to deje a najma budes vediet aha uz som v tej faze atd. nepojdes do neznameho... existuju aj lieky proti bolesti, tak nestresuj, pretoze sa psychicky zablokujes, budes v krci a budes unavena este skor ako to zacne a KAZDA to zvladneme...hlavu hore a si predstavuj prijemne okamihy ako prvy krat uvidis babatko, na koho sa bude podobat, ako pojdete na prvu vychadzku...mysli na tieto veci, oddychuj...ano kazda sa bojime, je to strach z neznameho ale netreba to prehanat a hlavne nic netrva vecne.. tak ihned hlava hore, usmev na tvar 🙂

alby2014
15. apr 2016

Cvis s epinom, alebo anibalom, nelutuj peniaze za epidural a NEBOJ SA. Ja tu prisaham som sa vobec nebala, tesila som sa na dieta a porodila za 4 hodiny, bez nastrihu a kazdy, kto vravi, ze porod boli, nemal oblickovu koliku, to je bolest, ze som myslela, ze si vyrezem z tela ten organ a neda sa predychat, co sa kontrakcie v pohode daju...moja rpva veta po porode bola, ze som sa pytala sestriciek, ci to je vsetko, ci to je cely porod...sa smiali, ze aka pekna reakcia...🙂 Proste si ver, ze to das a ver tiez, ze v americkych filmoch, to velmi prehanaju, drzim prsty. 😎 😎

juhseverzapad
15. apr 2016

@kikiballa Sorry, ale ja pri každom ďalšom som si povedala : Ty blbá, už zase, nech je to vonku!

candii
15. apr 2016

Neboj.. vsetci sme tak na svet prisli 🙂 ... je to to najkrajsie co moze byt a ta vsetka bolest bude zanedbatelna ked dostanes do narucia krasne zdrave babatko.. 🙂

razdvastyri
15. apr 2016

@alby2014 absolútny súhlas. ak môžem poradiť, so strachom je to tak, že najviac sa bojíme neznámeho. to je ako keď má decko bubáka pod postelou a potom zažnete svetlo a kuknete pod postel a dieťa uvidí, že tam nič nieje. pokús sa na pôrod čo najlepšie pripraviť, neboj sa videí, článkov, inštruktáží, čítaj rady ako dýchať, ako si prirodzene od bolesti uľaviť, v akej polohe ti bude najlepšie, aké fázy pôrod má a čo ťa v nich čaká. lebo to čo ťa čaká ťa neminie, dieťatko nejak porodiť musíš, nikto to za teba neurobí a je len na tebe ako na to budeš pripravená. pocit, že máš veci pod kontrolou je skrátka na nezaplatenie!!! a vedz, že ťa príroda vybavila všetkým, čo na to aby si to zvládla potrebuješ. hormóny robia s bolesťou zázračné veci a tvoje telo ich bude pri pôrode mať až-až. a rozhodne odporúčam EPINO/ANIBALL. mám za sebou krásny prirodzený (prvý) pôrod bez akéhokoľvek oblbováku a bez nástrihu či jediného stehu a to mala dcérka 3,7kg a mne to od prvej kontrakcie trvalo 26hodín (nie vôbec to nebolo také zlé ako by sa mohlo zdať ;) ). úprimne ti vravím, že deň pôrodu bol najkrajším v mojom živote a strašne ti želám rovnaký zážitok. 😉

siska1217
15. apr 2016

Ahoj ten strach som mala aj ja rodila som dva krat a pri prvej si to pamätam a uz pri druhej som vedela co ma caka. ten strach je normalny ja som porodila a mne malu ani neukazali hned mi ju zobrali lebo bola malicka bola v inkubatore a teraz je z nej velka prvacka. a este mi aj vynadali v porodnici ze sa mi narodila podvyzivena ako keby som ja za to mohla pribrala som 20 kg. neboj da sa to zvladnut druhy porod som mala perfektny nechali ma otvorenu cely tyzden nemala som bolesti a na sale to uz len doktorka infuziou dorazila dokonca. behom hodiny bola vonku.

rheuska
15. apr 2016

Ja som 32 tyzden. A vzdy som si myslela, ze budem stresovat, ale zatial klud. To citam fora, pozeram videa. Minule som sa od dojatia rozplakala pri videu z porodu, ze jee ake krasne. No hormony dokazu zazraky :D. Mozno stres pride neskor, ale teraz sa tesim. No nie je inej cesty ako sa k malej dostat. A ona chuda uz sa tlaci, jej pohyby bolia, no proste bude pre obe najepsie ked pojde za par tyzdnov von. A to by sa zislo aby prisla co najneskor, pretoze vybavujeme hypoteku a dom a proste este nie je vhodna chvila, ale ozaj sa na nu tesim (to som deti nechcela). A porod k tomu proste patri. Ale chceme epidural. Drogy ano! Vetky dostupne :D

alby2014
15. apr 2016

@rheuska ty si ako ja...ja som si pocas tehotenstva vypestoval alergiu na slovne spojenie "prirodzeny porod" a vravela som, ze chcem vsetky drogy, ake maju...nakoniec som si duhy a grcajucich jednorozcov uzila len pol hodinu, lebo epidrula sposobil, ze som sa za pol hodku otvorila z 3 na 10 cm...boze, ako ja milujem epidural..🙂

monhla
15. apr 2016

Ja som sa tiež bála. A určite Ti nebudem klamať, že to nebolelo. No raz mi trhali chirurgicky zub a to bolelo viac /a dlhšie/. Môžeš mi veriť - zubára sa odvtedy hrozne bojím a do pôrodnice som nakráčala 3x.
A hlavne ten výsledok stál za to. Dokonca som to zvládla bez epidurálu. Mám síce strach z bolesti, no zároveň alegriu na lieky od bolesti 😝

sardinka335
15. apr 2016

@alby2014 ja to iste....ked čítam ako sa rozplyvaju nad tým ako maju neporušenu šušku nastrihom... 😀 😀 😝 no smejem sa. Panny no...
Kazdopadne k teme...porod bolí, ale su aj horšie bolesti a určite by som si aspon zajednala EPI a ved ked nebude treba tak nedaju. Lebo naozaj ziadna zena nevie dopredu ako znaša bolest, nepohodlie...zvlášť ak si myslí, ze ma nizky prah bolesti. Určite to zvladneš - ved išlo dnu tak musi aj von, isty strach je prirodzeny, zober si aj podporu k porodu - manzela. Hlavne vela oddychuj, snaž sa robit veci, ktore ta bavia, stretavať sa s kamoškami, troška sa rozptylit...zmenit vzduch ako sa vravi. Bude dobre, neboj.

anabella235
15. apr 2016

Ja som sa tiez velmi bala. Najviac tych neprirodzenych zasahov a všakovakých gebuzin, co do cloveka napchaju. Epidural som nemala ani by som nechcela. Bolelo to, dalo sa to zniest. Vsetko krasne predchadza bolesť. Zivot je krásny. Moje porody boli tymi najfascinujucejsimi zazitkami v mojom zivote. Skutocne vela lasky. Akoby tam v tom osiali, zabudla som na strach aj na lieciva.

anabella235
15. apr 2016

@razdvastyri krasne napisane

cammille
15. apr 2016

@nikitikitaka ja som rodila 4x, a boli to nadherne zazitky, rada by som si to este raz zopakovala😊 Vsetky porody boli velmi rychle, krasne, posledneho som dokonca porodila skoro vo vytahu, nestihla som sa ani prezliect, proste nic, jedna kontrakcia a bolo to 😊 Babatko mi hned prilozili, su to nadherne momenty 😊 Bolesti som vzdy mala len poslednu jednu -dve kontrakcie, inak sa u mna porod prejavil len tvrdnutim brucha a odtecenim vody...ja som vsetky porody mala rychlejsie "vybavene" ako poradnu 😀 Radsej pojdem 5x rodit ako raz k zubarovi 😊 Zbytocne sa bojis, mozno bude tvoj porod rovnako pohodovy ako tie moje - a keby aj nie, cim pozitivnejsie budes k porodu pristupovat - tym lepsie to bude😊

anabella235
15. apr 2016

@anabella235 a nastrihu sa neboj. Je to nic proti tomu, keby sa ti tkanivo roztrhlo samovolne.

terezka1947
15. apr 2016

@nikitikitaka je to uplne normalne,ze sa bojis....ja som sa modlila aaaaaaa vravela som si,ze to dietatko z bruska bude musiet vyjst=nic s tym neurobim...skratka,nech to uz bude ake bude,z bruska ho vybrat musia a dajak to prezijem
a ver,u kazdej je to uplne ine...no jedno je u kazdej rovnake=hned na vsetko zabudnes a budes sa tesit z babatka...aj problemy ked budu zo zaciatku=vzdy ked pozries na babatko,nejako to zvladnes 😉

anjika42
15. apr 2016

Nič sa neboj, ja 41ročná korytnačka som porodila ľudovo povedané ľavu zadnou - aj keď epidurálku mi nakoniec dali - ale nemala som žiadny zápal hrádze po nástrihu, šitie bolelo minimálne, žiadne extra krvácanie. Ja som skôr počas tehotenstva mala problmy- tŕpli mi prsty na rukách, že v noci som sa budila s plačom a kvôli boľavým krížom som nemohla chodiť, tak som sa na pôrod vyslovene tešila.

elviku11
15. apr 2016

ja som sa porodu az tak nebala, kym som si nekupila aniball a nezacala s nim cvicit. Teda, este sa o to pokusam len tri dni, ale nenormalne to boli kym to vobec dostanem dnu (aj to sa mi podarilo az treti den) a ked uz je dnu, je to priserna bolest nafuknut to trochu viac. Vytlacit to neviem, to by ma roztrhlo od bolesti....
Tak som zacala panikarit, ze ked toto bol obvod len nejakych 19 cm, co to bude pri porode, ked pojde von 30 cm hlavicka? :(

salome51
15. apr 2016

@nikitikitaka ja som mala trochu komplikované tehotenstvo. Odratávala som každý jeden týždeň a od 24 tt som si hovorila že keby museli už môjho synčeka zo mňa vybrať tak by už mohol prežiť. Rodila som sekciou a vedela som že pre komplikácie to pre mňa nemusí dopadnúť dobre. Všetci mali o mňa strach, len ja som sa nevedela dočkať tej chvíle. Moja rada znie aby si sa zamerala len na jediný cieľ a to priviesť na svet svoje dieťatko. Predstavuj si ako ho držíš v náručí. Nie je to nič čo by si nezvládla a nevydržala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre