Vyvolanie pôrodu

29. júl 2023

Ahojte

Niejake rady ako vyvolať pôrod ? V pondelok mám ísť na vyvolávačku a strašne sa toho bojím,dúfam že sa mi spustí pôrod skôr :/ doktorka mi povedala ,že by sa mohol spustiť cez víkend ,no dnes na kontrole mi povedal doktor ktorý dnes robil,že to na pôrod nevyzerá :/ počula som,že vyvolávaný pôrod je ťažší tak dúfam,že sa spustí sám skôr :/ (som 6dní po termíne a stále nie som otvorená)

nelca0510
29. júl 2023

Urobili ti Hamiltona? Či len čakáš?

petamich
29. júl 2023

v piatok som bola na kontrole (6 dni po termine), lekar mi povedal, ze to na porod nevyzera, ze som zamknuta na sto zamkov a naplanoval vyvolavanie na dalsi tyzden v stredu, cez vikend mi odtiekla voda, v pondelok som porodila spontanne 🙂 ono niekedy sa ta situacia moze zmenit z hodiny na hodinu, drzim paste 🤞🏻🤞🏻

autor
29. júl 2023

@nelca0510 len čakám,ak počas víkendu neporodím,tak mi budú vyvolávať pôrod tabletkami

autor
29. júl 2023

@petamich tak dúfam,že aj mne sa spustí pôrod sám,dosť sa bojím vyvolávačky

nelca0510
29. júl 2023

Veľa šťastia,aj mne vyvolávali.

autor
29. júl 2023

@nelca0510 a koľko trvalo,kým si porodila?

jaga18
29. júl 2023

Z 3 pôrodov som mala 2 vyvolané 13/14 dní po termíne. Dá sa to prežiť 😉 prvý trval 14 hodín a tretí 9 hodín.

lucia13022023
29. júl 2023

Držím palce, ja som toto zažívala pred 5 mesiacmi. Doktorka ma nechala co najdlhšie ako sa dá, ja som skúsila vsetko. Prechádzky, schody, štipľavé, sex, na fitlopte som bola viac ako na posteli, upratala som cely byt na kolenách som drhla špinu (akurát sme prerabali) proste všetko som skúsila co sa dá.. Deň pred vyvolávanim som si povedala ze už sa musí stať zázrak aby som porodila... A stal sa. Porodila som v noci, čiže v ten deň čo mi mali vyvolávať pôrod.. Neviem čím to bolo, možno moje dieťa konečne vypočulo moje prosby nech už ide von 🤣
Každopádne aj ja som sa bála vyvolávania, a každý mi radil zajednat si epidural.. Skus to, keď už na to príde 🙂

mullerova46
29. júl 2023

Ja tiež čakám po termíne. Lekárka mi zmenila termín na utorok aby mi nemusela dohadovať hospitalizáciu a teraz skáčem na fitlopte, pijem čaj z ostružiny, sex obdeň nech neutyram manžela, každý druhý deň dlhý teply kúpeľ a rozmýšľam že by som si spravila klystir v pondelok možno ten pohyb čriev spustí pôrod ( ricinovy olej nechcem použiť) Raz do dňa si skúšam masírovať reflexné body podľa videa a rozprávame sa s babom že už má všetko nachystané nech už príde. A dúfame že sa rozhodne prísť skôr lebo sa strašne bojím vyvolávania a toto čakanie je strašne náročné. Ak do utorka neporodim tak už dajú termín hospitalizácie aj mne.
Držím palce nech do pondelka sa ti to spustí.

autor
29. júl 2023

@mullerova46 najhoršie to čakanie,tiež skúšam všetko no nič mi nezaberá .. ďakujem napodobne snáď nebudeme musieť vyvolávať

nelca0510
29. júl 2023

Asi 13 hodín od začiatku. Ale mne dali balónik najprv,nie tabletky

andrea9991
29. júl 2023

Mne vyvolavali tiez. Ja som sa bala tiez, ale bolo uplne zvladnutelne. Okolo 9ej som dostala tabletku, intenzivnejsie bolesti som citila az po vypichnuti pl.vody okolo 11:30, a o 12:15 uz dcera bola na svete.
Drzim Ti palce a mysli pozitivne 🥰

hederamonstera
29. júl 2023

Ktory den to budes v pondelok? Mozes ist na reverz domov, pokial je s vami vsetko ok. Ja som to tak pri druhom oddialovala.
Vyvolavane som mala oba porody. Sice nemam podla coho porovnovavat ale vnutorna intuicia mi hovori, ze u mna vyvolanie sposobilo uplne zrychldny a teda o to intenzivnejsi porod. Prvy bol za 4 hodiny a druhy za 2. Myslela som ze umrem😂 (srandujem)
Ale kamoske vyvolanie neplmohlo, po 3 dnoch skoncila na CS.

jari21
29. júl 2023

Ahoj, mne tiež vyvolávali.Síce nie po termíne,ale predčasne v 38tt. Prvý deň dali balónik,ktorý nezabral. Na druhý deň ráno tabletku - po nej mi na obed odtiekla plodová voda a o 5 hodín sa synček narodil. Rodila som s epidurálkou a celý priebeh bol zvládnuteľný. Viem, väčšinou sa bojíme neznámeho... Bude dobre, držím palce 🙂

thoughtfulweirdo
29. júl 2023

Mne vyvolávali 9 dni po termíne. Predtým som robila týždeň úplne všetko, aby som porodila, no prd 🤣 do nemocnice som šla s plačom. A vieš čo? Bol to úžasný, rýchly, jednoduchý pôrod, takto by som rodila v pohode aj každý rok. Za 5 hodín od prvých bolestí a až posledné dve kontrakcie boli také skutočné, dovtedy len také nejaké kŕče, nič hrozné. Dvakrát som zatlačila a dieťa bolo vonku. Pre porovnanie, prvý spontánny pôrod som mala 22 hodín, z toho 10 som myslela, že zomriem alebo sa zbláznim. Tento vyvolávaný bol oproti tomu malina, aj bežné posedenie u zubára býva horšie 😄 takže aj keby si šla na vyvolávanie, neboj sa vopred, nemusí to byť vôbec hrozné.

angeli121212
30. júl 2023

Ja som porodila po 6tich hodinach tiež vyvolaný pôrod, pre mňa to bolo zvládnuteľné, nprmálne som povedala lekárovi po pôrode, že sa dufam vidime zas o tri roky alebo aj skôr. Ja som si na posledne tušim dce hodky dala epidural, super zabral, necítila som bolesť len tlak počas kontrakci

mimspetra
10. aug 2023

Ja som mala vsetke tri vyvolávane a inak by som ani nechcela rodiť🙂 mala som vsetke 3 rýchle dá sa povedať porody prvy 4 h druhy hodku a pol a posledny 15 min bolest bola hrozna to áno ale na každého inak ta vyvolavacka zaberá ja viem ze na mňa to zaberá brutálne rýchlo🙂

mimspetra
10. aug 2023

Už to máš asi za sebou ako si dopadla nakoniec ?🙂 snáď všetko v pohode ...

autor
20. aug 2023

@mimspetra druhý deň som bola na kontrole mala som dosť vysoký tlak tak si ma nechali v nemocnici a ďalší deň ráno mi dali vyvolávaciu tabletku,potom som mala zle ozvy malý mal okolo krku omotanu pupočnu šnúru tak som išla na akútnu sekciu.. našťastie sa malý narodil živý a zdravý 😊

mimspetra
20. aug 2023

Tak super teda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre