Vyvolaný alebo spontánny pôrod?

marcela22
24. jún 2007

Chcem poprosiť tie z Vás,ktoré už rodili o radu. V mojej pôrodnici je možnosť nechať si v čase okolo termínu nechať pôrod vyvolať, najčastejšie oxytocínom. Vraj to nespôsobuje žiadne riziká, ani nijako negatívne neovplyvňuje pôrod, práve naopak, urýchluje ho to. počula som však, že po vyvolávačkách sú oveľa silnejšie sťahy a bolesti. Aké máte skúsenosti?

gabuchah
3. jan 2016

@evittam to fakt? No ja s ním nemám dobré skúsenosti... O pol ôsmej ráno pichli vodu, dali vyvolavacku, nakoľko zo stresuje mi všetko prestalo a kontrakcie silné, malého som začala tlačítko presne na obed a narodil sa 13:15, hnusný bolestivý pôrod..
Druhý bol bez všetkého a oveľa lepšie 🙂 a koncom februára má čaká po takmer 8rokoch ďalší, tak dúfam.....
🙂

gabuchah
3. jan 2016

@katuuuska jeeej, gratulujem 🙂 tak to už más za sebou a doma takmer trojtyzdnove mimi 🙂
A to nevideli podľa bruška, sona, že to nesedí? I keď oni to nebudú meniť, mne tiež zmenili termín a posunuli, na začiatku bolo menšie a teraz zasa väčšie a sedí na prvý termín..
Tak si to zvládla... A celkom rýchlo by som povedala 🙂 Inak pri oboch pôrodoch aj mne museli pomáhať, sestričky mi laktami na brucho tlačili

evittam
3. jan 2016

@gabuchah No ja som mala celkovo krátky pôrod - o cca 16.30 mi dal lekár vyvolávačku-tabletku dovnútra (nakoľko sa mu nezdal monitor malého), o 2 hodky mi prepichli plod.vodu,klistír,....stále bez bolestí, nejaké bolesti mi začali cca o 20.00, tie sa stupňovali aj s kontrakciami, potom mi dali infúziu s oxytocínom - a malý bol na svete 21.10. 😉
Tak ti držím prsty nech to máš hlavne rýchlo za sebou. 😉 Ja som dcérku musela ísť akútnym cisárskym...

gabuchah
3. jan 2016

@evittam tak to si mala fajn, i keď človek si vytrpi aj za tak "krátky " čas 🙂 a čo sa stalo pri dcérke?

evittam
3. jan 2016

@gabuchah Bola stále otočená KP alebo dokonca priečne, ale stále som dúfala, že sa otočí pred pôrodom, ale keď sme prišli do pôrodnice, tak lekár prišiel na to prečo sa vlastne neotočila - bol prepadnutý pupočník, tak nebola iná možnosť.....

gabuchah
3. jan 2016

@evittam a tak, aspoň to šlo rýchlo 🙂 či je lepšie rodiť normálne? Hlavne ze ste obe v poriadku 🙂

evittam
3. jan 2016

@gabuchah Tak za mňa určite radšej 100x normálne ako CR....... Nebola som pri tom keď prišla na svet, 24 hodín na JIS-ke (mojich najhorších 24 hodín v živote),.....Ale hlavne, že všetko dobre dopadlo.

katuuuska
3. jan 2016

@gabuchah aj manzel vravel, ze mi to slo celkom rychlo. Mne sa zdalo, ze to trvalo dlho ja som sa stale pytala doktora ci to nevie urychlit a on, ze nie neda sa musime cakat :D :D a este viem, ze som pustila hlasku, ze ricim tu jak ciganka a manzel vravi, ved si zakric a ja neee nebudem vrieskat jak ciganka. (Bez urazky ak to citaju romky ale tak to u nas chodi, ze oni vrieskaju najviac). Tesime sa, ze sme uz doma. Nemam sice s cim porovnat porod ale aj ked sa mi to spustilo samo az na tu plodovu vodu. Mne tie kontrakcie prisli, ze to nie je az take zle kym som mohla chodit ale uz ked som bola na 8cm otvorena a musela si lahnut vtedyprisla ta najhorsia bolest a cakanie na 10cm kym sa otvorim to mi pripadalo ako 12 rokov zivota. Ale tebe drzim silno prsty nech to ide rychlo a bezkomplikacii. ;)

efa123456789
2. jan 2018

Dobrý deň, dá sa rodiť vaginálnym pôrodom alebo musím cisárskym ak mam b negatív? Ďakujem 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre