Vyvolaný verzus spontánny pôrod

drobec_l
12. máj 2014

Ahojte žienky ktoré máte za sebou pôrod aj spontánny aj vyvolaný . Počúvam z každej strany , že vyvolaný pôrod bolí viac ako spontánny , aké skúsenosti máte vy ?
Ďakujem pekne 🙂

kikushka2386
12. máj 2014

@drobec_l ahoj.prve dva v pohodke klasika prisiel sam.bolesti ri druhom boli riadne ale dali sa prezit,neviem ci to bolo porodnou vahou malej 😀 (4020g).treti museli mi pichnut oxitocin pretoze neotvarala som sa.ale nevedela som co m dava sestricka vraj na utlmenie bolesti.ale potom prisli take caste a bolestive bolesti.sestricky som sa pytala co mi dala.pozerala na mna ako puk a v prepustacej mam ze oxitocin

cackaa
12. máj 2014

Prvý bol vyvolávaný a ďalšie dva spontánne. Najhoršie pre mňa bolo, že pri prvých dvoch som bola na udržiavaní a nie a nie sa pri pôrodoch otvoriť, takže to išlo trošku horšie. Ale tretia išla ako raketa...iba 6 hodín 🙂 Ten spontánny bude asi lepší, lebo telo sa na to pripravuje samo.

drobec_l
autor
12. máj 2014

Já už mám dva dni po termíne a dnes som bola akurát na kontrolu , A rovno že ak dfo štvrtku neporodím tak ľtvrtok mám prísť ležať do nemocnice ... a moc nechcem vyvolaný pôrod ,najračej by som keby to prišlo samo, ale drobcovi sa nejako nechce :D

jul11
12. máj 2014

@drobec_l ahoj,este mas cas na babske recepty. inak ak si ty a babo v poriadku,tak sa netreba hrnut do vyvolavania.ale niekde maju taky standard. ked do 4dni po termine nic,tak vyvolavaju.oni na sone vidia,ako je na tom plodova voda a keby sa im nezdala,tak ok vyvolavacka,ale ked je vsetko ok?nasad vsetky babske recepty na spustenie, napr. vypi cerstvy zazvorovy caj, poskackaj na fit lopte,ak mate, umy podlahu na kolenach zo strany na stranu aby sa boky kyvali, prejdi sa po schodoch,tiez bokom, a na chodidla krem so skoricou vmasirovat.ked uz sa to spusti prirodzene,tak ked sa potom budes pomaly otvarat tak ti daju cipok,alebo injekciu na lepsie otvaranie.inak aj pri planovanom cisarskom,ked nie su nejake ine indikacie,radsej cakaju,ked sa porod zacne a tak urobia cisarky,lebo to je znak od babatka,ze je prirpavene sa narodit. drzim palce a hlavne pozitivne myslenie.ked som sa prestala sustredit,kedy uz konecne porodim a zaoberala som sa inymi vecami,tak to prislo,som prenasla tyzden a velmid akujem doktorovi,ze ma nehnal na vyvolacvacku a iba kontroloval mna babo

chikitka
12. máj 2014

ja som mala prvy vyvolavany, bolo to dlhe, unavne a cele zle, nejdem ta ale strasit... fakt velmi yle spomienkz na cely porod... druhy porod bez seckeho, parada, uplne krasny zazitok, mala som 3 dni po termine a necakane sa mi to spustilo na navsteve 😀 kedye som vsak dosla do porodnice len s tehu knizkou a v plavkach a satach, nebrali ma velmi vazne... este som sa ich dva razy v noci bola pytat, ci akoze mozem spokojne spat, ved uz mam aj dost bolesti... oni ze mam cas.... nakoniec mi nestihli ani epi dat, vodu prepichli a secko slo uplne rychlo. bolo to super! myslim ye velmi velmi vela u mna urobla psychika, lebo pri prvom som mala obrovske stresy a vsetko sa spomalovalo napriek vyvolavackam a takmer to dopadlo velmi zle. pri druhom som uy vedela kam idem a co ma caka a vsetko som brala s radostou, kaslala som na strach. a vyslo to! dryim palce, aby si aj Tz mala taku peknu skusenost. nezabudni, tes sa a nepripustaj si strach 😉 fakt!

chikitka
12. máj 2014

@drobec_l jj, vyjdi si po schodoch, to aj u mna platilo 😀 a neboj, pride kedy ma...

drobec_l
autor
12. máj 2014

@jul11
No já by som najračej bola keby to príde samo , skúšalo som aj schody aj podlahu som umývala po kolenačky okná mám vyleštené jak nikto nikdy :D
No ale ak to do štvrtku nepríde idem do nemocnice ... :/

jul11
12. máj 2014

@drobec_l caj z malinovych listov a aj homeopatika existuju,brala som. neviem co pomohlo,ale vsetky babske recepty doradu som presla a nic nezabralo a uz som prestala to riesit a za par hodin sup-sup sa to rozbehlo. tak drzim palce

tonjadabik2
12. máj 2014

tak prva dcera sla vyvolavackou kedze bola po termine..rychly porod za 6 hodin bola von a nemala som velke bolesti lahky porod..druha dcera sla spontanne..manzelik k tomu dopomohol 😀 a bolesti od rana od 8 a mala sa narodila kolo 2.30rano to uz bolo tahsie bolesti ale az tie na konci ale sa mi zda ze tiez lahky porod-..a maly bol myslim 3 vyvolavackami vyvolany ked mi konecne po celom dni zacali bolesti..a do 55minut bol vonku.. ta najsilnejsia vyvolavacka ale to uz boli bolesti ze fakt ..ale stalo to zato..maly bol velky 😀 .taze ja si myslim ze klasicky porod je ovela lepsi..ako vyvolany.. kedze klasicky by som povedala menej boli a vyvolavany su silne bolesti ale rychlejsi porod..

lulu369
12. máj 2014

@drobec_l Ahoj, mne pri dcérke pôrod vyvolávali (týždeň mi odtekala plodová voda a po týždni mi začali kontrakcie silnieť, tak tomu chceli pomôcť), no "vyvolávačka" vôbec nezabrala ☹ no kedže som mala 10 dní do termínu tak to nechali tak a poslali ma znova na izbu...Prišiel večer, bola som si dať teplú sprchu a keď som vyšla zo sprchy, tak asi o 1 hod. mi začali kontrakcie (vyvolávačka zabrala až o cca 6-8 hod)... pôrod napredoval bez akých koľvek zásahov (len na otvorenie mi dali nejaké čapíky), dcérka ma potrápila 7 hod., kontrakcie boli síce silné ale dalo sa to zvládnuť, a nakoniec som porodila s plodovou vodou (praskala mi tesne pred tým ako sa dcérka narodila)...Pri synčekovi mi pôrod nevyvolávali, ale bolesti boli od začiatku oveľa silnejšie ako pri dcérke. Plodová voda mi praskla asi pol hodinu pred tým ako sa malý narodil, ale ako mi praskla voda bolesti boli ešte silnejšie ako pred tým...

fopka
12. máj 2014

ahoj, ja som rodila na vyvolavacku, spontanny neviem aky je, takze neviem porovnat. ale mozem povedat, ze na vyvolavacku to bolo brutalne... neskutocna bolest a trapenie. porod nastartovali rano o siestej, vsetko sa rozbehlo napodiv velmi rychlo, aj kontrakcie aj bolesti sa objavili uz okolo osmej, no to bolo asi tak vsetko. od pol desiatej bolesti ako keby som mala kazdu chvilu porodit, no otvorena len na 2 palce. malemu sa vobec nechcelo, plodovu vodu mi spustali, no a potom sa to uz akoze rozbehlo naozaj, ale len v podobe este vacsich bolesti. hotova kalvaria, na poludnie ma uz od vysilenia a bolesti len gazou ovlazovali, aby som nezamdlela, maly sa narodil az o druhej, aj to az po infuziach co mi pustili, aby to "urychlili" lebo stale nie a nie "vyliezt" von 😀 Samotny porod uz vsak velmi rychly, na tretie ci stvrte zatlacenie vonku. Keby som si mala vyberat medzi spontannym a vyvolavanym,tak urcite spontanny. ja som moznost vyberu nemala, kedze som mala presak plodovej vody a musela som jednoducho po dni v nemocnici ist odrodit. snad som ta nevystrasila... ale realita 😉

provoke
12. máj 2014

Prvý pôrod som mala spontánny, dlho trval a bol oveľa oveľa horší ako druhý vyvolávaný. Ten trval kratšie a aj som si ho lepšie užila. Pre mna bol vyvolávaný lepší.

ajana1
12. máj 2014

hlavne pri vyvolavanom mas daleko vyssiu pravdepodobnost ze bude musiet ist rodit cisarakom. Mam par znamych ktorym porod vyvolali a vo viac ako polovici po trapeniach aj tak museli ist cisarskym.

ajana1
12. máj 2014

drobec_l inak v Holandsku je mozne prenasat dva tyzdne a myslim dva alebo tri dni. tento cas je este stale bezpecny pre babatko aj maminku. Takze ak na teba budu tlacit a ty sa na to necitis vklude pockaj

salonkam
12. máj 2014

@kikushka2386 preboha ona nemá právo ti nič urobiť bez tvojho súhlasu, musí ťa informovať o všetkom predtým ako niečo urobí

adelusha
13. máj 2014

@drobec_l dva dni po termine urcenom lekarmi vobec nie je vela. U mna sa tiez tak tvrdohlavo dr. drzal prveho terminu, ktory urcil z terminu menstruacie, vobec mi termin neposuval podla ultrazvukovych merani a podla neho som rodila 12 dni po termine. Pritom plodovu vodu som mala uplne ciru, nie do zelena ako pri prenasani. Ale ja som od zaciatku vedela ze som otehotnela neskor, lebo manzel vtedy pracoval na opacnom konci republiky a predsa som vedela kedy sme boli spolu 🙂 no vysvetluj nieco lekarom, vacsina z nich si mysli ze su vsevediaci.... Takze mi tiez dali infuzie na vyvolanie a trapila som sa cely den, myslela som ze ma zlomi v krizoch, bola to oveeelaaa horsia bolest ako potom samotny porod, ked som sa konecne otvorila uz to slo rychlo potom, uz bol len ten velky tlak a na tri potlacenia bol syn vonku. Druheho syna som rodila spontanne (tiez po termine-ale len 5dni), to ze som mohla pocas kontrakcii volne chodit bolo uplne super, mala som to za sebou za 4 a pol hodiny od prijatia do porodnice 🙂

jojake
13. máj 2014

mne porod vyvolavali a mala som silne kontrakcie, pre mna peklo - ale to si mysli kazda, ked rodi 🙂 Viem len od skusenejsich mamiciek a porodnych asistentiek, ze pri vyvolavacke su kontrakcie silnejsie a bolestivejsie ako pri normalnom porode. Nechcem ta strasit, ale ked mozes, tak pockaj na spontanny porod. Drzim palce

ivushka0209
14. máj 2014

Ja som mala vyvolany porod a vacsiu bolest som teda nezazila . to ta nechcem strasit , ale necakala som take kontrakcie . a pritom mi ho vyvolali este pred terminom ktory bol podla ultrazvuku aj krvy presnejsi . a to sa im potom este nepacilo ze mali nemal dobre ozvy ked som musela lezat na chrbte na posteli a este rozmyslali aj nad cisarskym . pravdu povediac by mi to v tej chvili bolo jedno len aby sa uz skoncili tie bolesti .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre