Vyvolávačka a následný pôrod

kjlmn
23. apr 2023

Ahojte baby som otvorená na 3cm
Ale už som v 41tyzdni
Idú mi robiť vyvolavačku ako dlho to bude trvať??
Máte stým niekto skúsenosti

anjelicek26
23. apr 2023

To je uplne individualne, u niekoho do par hodin, u inej aj dva dni, ked sa telo na porod neciti, vie hodit pekny ignore na vyvolavacku...efektivne pomoze Hamiltonov hmat, ale to robia az ked vyvolavacka nezaberie... drzim velmi palce na bezproblemovy porod.

miadi
23. apr 2023

Hamilton mi robila midwife a nezabral. V prvom teho. 2 S vyvolavackou tabletkou dole to trvalo 8h ( v 18tt) a 3s cervix balonik - ten mi dali vecer a druhy den som bola na 5cm rano ( sla som domov spat) na vyvolanie mi potom dali oxytocin a za 4.5h od jeho podania bol maly na svete. Druha faza porodna trvala len 9minut.A bolo to uplne super . Tak sa Hlavne neboj nemusi to byt horror. Je to individualne zalezi na tvojom tele a na tom akeho mas zdravotnika. Mne to dala midwife tak sikovne ze kontrakcie som necitila Kym sa neslo tlacit a oproti prirodzenym kontrakciam to bolo menej bolestive. Neboj to zvladnes a coskoro to budes mat za sebou .

kjlmn
autor
23. apr 2023

@miadi toto je môj druhý pôrod dúfam že to pôjde rýchlo

miadi
23. apr 2023

@kjlmn a tak Snad bude rychlo 😉tlak mas ok? Mne vyvolavali posledne koli vysokemu tlaku na TP .. a ze ked je vysoky tlak vtedy to byva rychle.. prvy porod 37h kontrakcii tak 4.5h uplna bleskovka pre mna. Druhy porod bude lepsi uvidis 😘aj ked vyvolany telo uz vie co treba.

kjlmn
autor
24. apr 2023

@miadi zajtra mám ísť do nemocnice lebo už mám 41+1 na vyvolavačku no bojím sa toho

svetlonos
24. apr 2023

@kjlmn ahoj,
neboj sa, aj mne vyvolavali v 40 tt koli cukrovke. Pytala som sa dr zo srandy, ci mozeme vecer iz s babom odist domov 😁
Povedal, ze to kludne moze trvat aj 3 dni. Ja som bola otvorena uplne minimalne, tak mozno na pol prsta.
Tak som volala mm nech mi donesie par knih, az sa tie 3 dni nenudim.
Tasku som vybalovala nakoniec az po porode, co som nestihala. Kontrakcie mi zacali 1,5 po vlozeni tabletky. Od vkladu ubehlo 6 hodin a maly bol na svete- bola som prvorodicka. Mala som super sestricku pocas porodu. Akurat som sa nesmierne rozculovala, kto pise take sprostosti ako sa pokojne zena medzi kontrakciami najje, napije, a labelo da na pery 🤣 Som sa medzi tymi minutovymi kontrakciami pytala, co za vola to píše 😁
Takze neboj, a ako druhorodicka by to mohlo byt celkom fajn. Drzim palce a prajem dobry porod 🙂

gr3tch3n
24. apr 2023

@kjlmn neboj sa, ja som nebola otvorená vôbec a po druhej tabletka (neviem ako budú vyvolávať tebe) som za 10 hodín porodila ako prvorodička a pohoda 😊 verím,že ty to budeš mat vzhľadom na to, že už si otvorená aspoň trochu plus druhorodicka oveľa rýchlejšie. Držím palce 🙏

majulino
24. apr 2023

@kjlmn sestre o 12 zaviedli tabletku na vyvolanie pôrodu, hneď mi zavolala, že už jej dali a počas hovoru doslova hodila mobil a kričala, že rodí a cíti hlavičku. Dcéra sa jej narodila 12:20.
Držím ti palce ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre