Yal gél. Máte s ním skúsenosti? Potrebujem aj klystír?

pusinka1985
10. máj 2008

Ahojte babi,
mate skusenosti s Yal gelom? Ked si ho aplikujem doma, nepotrebujem uz klystir??ako budem vediet, ze som cela vyprazdnena???? 😨 😅

montinka
10. máj 2008

hm pusinka nam sestricka na cviceni povedala ze v nemocke ti nebudu verit zesi si ho robila a ze ti aj tak urobia klystir. a povedala ze radsej si ho mame vziat do nemocky a tam si ho dat

pusinka1985
autor
10. máj 2008

tak to je zle, myslela som si ze aspon nieco mi nebudu robit ☹

montinka
10. máj 2008

ale zevraj ten yal ked ti robia ze to je lepsie ako klystir ale neviem

lucka0122
10. máj 2008

mne povedal dr v piatok ze klistir je lepsi lebo ta to uplne preciisti ze hrozne to vyzera ale je to lepsie....ze yal gel je pre take co maju pravidelnu stolicu ale neprecisti tak ako klistir

lila794
16. máj 2008

Ahojte dievcata! Ja som si ho zobrala do porodnice, aj mi ho tam dali, ale nevyprazdnilo to uplne, radsej dajte na stary sposob klystiru.

katia7
16. máj 2008

caute baby len som vam chcela povedat ze ten klistir je nakoniec na tom porode to najmenej, neni to bohvieako prijemne ale za par minut to mate za sebou a nemusite sa bat pri porode ziadnej nehody 😉

nana77
16. máj 2008

ahojky!
mne lekar yal gel neodporucil. a ten klystir vobec nie je taky hrozny. ja som sa toho bala, ale v pohode sa to dalo vydrzat 🙂

waitinka7
23. máj 2008

ja som pocula na ten yal iba same chvaly, tak neviem...

kisska
23. máj 2008

Ahojte, ja som mala pred porodom tiez nachystany YAL, ale nedostali sme sa k tomu. YAL ucinkuje cca o 30 minut, co moze byt dost dlho, zalezi od toho, aky bude priebeh porodu a kedy sa dostavis do nemocky. Inak ja som tiez nakoniec dostala klasicku mydlovu vodu a cestne prehlasujem, ze to vobec nebolo take strasne. Sestricka pri zavadzani pouzila nejaky krem ( izokain? nepamatam si nazov, ale nejaky lokalny umrtvovac), takze zavedenie som vobec necitila. A pohyby criev urcite kazda uz zazila a kazda prezila. Toto bola silna burka, ale sestricka suhlasila, ze nemusim drzat 5 minut, ze stacia 3 😉 . Dolezite je vyprazdnit sa aspon 2x. Kedze som rodila akutnym cisarskym, tak som sa neobavala nehod, ale uvolnene brusko je dobra vec, aspon nemusite naozaj riesit nic ine, len kontrakcie. Tak drzim palce, lebo klystir je naozaj ta najmensia "komplikacia", ktorou sa treba zaoberat 🙂 🙂 🙂

lucka127
11. nov 2011

Ahojte ja som si ho prave aplikovala doma, tak potom dam info ci mi nanutili aj ten ich,resp.ci mi ho stihli dat 🙂

fuzinko
11. feb 2015

ahojte, ja som si ho kupila a isla som cisarskym, takze ak ma niektora zaujem mam ho na predaj, pekny den

ataner81
18. apr 2015

@fuzinko ahoj.Mas prosim este yal na predaj?

fuzinko
18. apr 2015

@ataner81 Ahoj prepac maily som pisala ze nemam ale myslela som dianatal gel ktorý sa dava tiez pred pirodom kvôli lepšiemu šmyknutiu dieťatka von.ten uz nemam ale yal mam . samozrejme rada ho predam.napiseme si n maily. Ok?

ataner81
18. apr 2015

@fuzinko jej super😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre