Začiatok pôrodu

akona33
3. sep 2014

Ahojte dnes som bola v poradni a Dr. mi konecne povedal dobru spravu ze som uz otvorena na 1,5 az 2, ze ked do nedele neporodim tak v nedelu na prijem, kontrakcie uz boli aj vcera aj dnes ale nie pravidelne, teraz zasa, nechapem preco az v nedelu neviete mi poradit, ci by sme to aj dali do tej nedele?

safranca
3. sep 2014

skus chodit po schodoch casto alebo sex a este aj umyvanie okien zabera

muchacc
3. sep 2014

@akona33 ani sa neopováž umývať okná!!!! ešte prídeš k úrazu,ako niekto môže povedať žene pred pôrodom aby okna umývala čo ak má opuchnute nohy,a kríže v prdeli??? Len kľud oddychujte a čakajte ono to príde a síl budete potrebovať pri pôrode 😉 veľa šťastia a radosti 😀

safranca
3. sep 2014

@muchacc ja nehovorim ze ma liest 2 metre od zeme ale ak ma neake co by dociahla zo zeme a s kludom tak sa to da co hned zmatkujete ako keby som jej vravela ze ma skakat odzemok alebo na fit lopte skakat aj to zabera a to aj v nemocnici by odporucali

muchacc
3. sep 2014

@safranca umyvanie okien určite nie 😉

muchacc
3. sep 2014

no čo čovek to názor

ukulela
3. sep 2014

@akona33 no, ani ja by som uz okna neumyvala ... to su take rady akoze tri krat popluj proti urieknutiu ... kamoska si pred porodom este pozmyvala dlazku, poumyvala riad, skratka taka jemnejsia nie drasticka namaha. odporucaju prechadzky(ale tiez nie daleko, aby ti nahodou neodtiekla voda niekde v parku a ty potom pojdes tak domov 🙂 ) skus si najst na nete nejake cviky, fitlopta ... a tiez caj z ostruziny malinovej by som skusila. alebo alchemilku. (ta sa moze pit pred porodom - ze zlepsuje cinnost maternice, pohlladaj na nete)
a hlavne si davaj pozor, aby si si neublizila. takze ziadne okna, ani upratovanie polic, ani nic podobne, este ta chyti kontrakcia niekde vystveranu na stolicke a zlames si nohu ...
drzim ti palce, nech to mas za sebou co najprijemnejsie a babo uz pri sebe 🙂

a2303
3. sep 2014

Mne pomohlo chodenie po schodoch, na druhý deň som porodila. Držím palce 🙂

safranca
3. sep 2014

ale presne tak nech urobi ako chce kazdy ma svoj nazor

dankariska
3. sep 2014

Aj zatancovat si mozes 🙂 sama alebo s manzelom

katarinamarkova
3. sep 2014

@akona33 @safranca @muchacc @ukulela
🙂 nechapem zeny co vidite drastickeho a katastrofalneho na umyvani okien....teda samozrejme ak dotycna nebyva na 10 poschodi, vtedy zasadne nie.....ale ak byva napr. na prizemi, co je na tom nebezpecne drasticke namahve...?
kazda jedna fyzicka aktivita, samozrejme nie extremna, je pred porodom ako aj pocas tehotenstva vitana a prospesna pre maminku aj dietatko.

bonaqa2013
3. sep 2014

Moja suseda rajbala koberce. A vyšlo to....

kvetka_
3. sep 2014

mne aj mojej svagrovej pomohol smiech. ja som sa v sobotu strasne nasmiala az ma lica boleli, pozerali sme s neterkou videa na youtube a v nedelu sa narodil maly. svagrina sa smiala na nejakych fotkach ale az tak ze si cvrkla a tiez na druhy den porodila 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=oeG4xe4aORY


napriklad taketo. ked neporodis aspon sa nasmejes 🙂

akona33
autor
3. sep 2014

Baby dakujem za rady dneska boli zasa kontrakcie ale nie pravidelne,tak bežne robim normalne to iste dokola varim a poriadky a tak. 🙂

ukulela
3. sep 2014

@katarinamarkova ja som si okno umyla 2 mesiace pred terminom 🙂 pre mna to znamena aj vystverat sa na stolicku a nacahovat sa - a to sa mi zda uz riskantne. len tolko ... ako som pisala - mierna fyzicka namaha ano, ale silenie sa akoze "umyt okna, sibaj 10 poschodi hore - dole" sa mi zda extremne. zacvicit si, prejst sa, uklunit sa, dat si sprchu - a tesit sa na babo.

fopka
3. sep 2014

mne nepomohlo nič, až vyvolavacka 😉

lucianka222
3. sep 2014

troška z odborného súdka: sex! Teda ejakulát obsahuje progesterón! Ten pripravuje pôrodné cesty, okrem iného môže koniec-koncov stimulovať aj k pôrodu 😉 😉

zilena
4. sep 2014

prechadzka, aktivita, sex/orgazmus/trenie bradaviek atd, ako povedala lucianka222 - rady z kurzu, odskusane, odporucam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre