Zmenila prítomnosť manžela pri pôrode váš vzťah?

laura1804
23. apr 2016

Myslite si, ze pritomnost vasho partnera pri porode zmenila vas vztah? Myslim tym, ci mate pocit, ze si Vas mm viac vazi...resp. zmenilo sa nieco? Ja som bola vzdy proti, nepotrebovala som ho tam a on ani nechcel ale obcas uvazujem, ci to nie je pre nich poucna skusenost...

tykat
26. apr 2016

@laura1804 ...tak ja som rodila 10 rokov dozadu a po nic moc skusenostiach s novou porodnicou v PO som isla radsej do starej. Je pravda ze som o piatej rano dobehla, lahla a porodila 😀 takze vela prace so mnou nemali. Nemala som ani vlastneho porodnika. Plus po porode som sa vzdy lahko oklepala a uz v ten isty den poobede s muzom vykecavala na chodbe (aj pri prvom aj pri druhom porode). A prislo mi to naozaj velmi mile ako hned zareagovali a muza aj dceru priviedli ku mne a ku malemu aby sme si to mohli spolu vychutnat.

Verim ze ak su komplikacie tak je lepsie mat dobre referencie, dobreho porodnika, porodnici doverovat...

laura1804
autor
26. apr 2016

@tykat tak to ste mali stastie...moju mamu nechali sa 3 dni trapit a nikto si na nu ani nespomenul...az ked kolabovala...

michala.s
29. apr 2016

Mala som manžela pri pôrode a bolo to úžasné, je to veľmi dobrý muž. Držal ma celú dobu presne ako mu hovorila porodna asistentka, ked mi dali konecne maleho na hrud, nevedel sa nás vynadívať. Mňa potom urgentne viezli na operačku a manžel sa mojkal s malým telo na telo a ten ich vzťah potom bol neskutočný. Chcem ho mať pri sebe aj pri každom ďaľšom pôrode. A môj manžel jedinú traumu čo mal bol ten strach o mňa keď som takmer vykrvácala po pôrode. A to je inak chlap, ktoreho zloží aj pár kvapiek krvi, ale pri pôrode mal iné starosti 🙂

duratlicka
11. máj 2016

Moj subjektivny pocit je,ze ked bol pri prvom porode,asi rok bol taky starostlivejsi.Aj dcera je jeho milacik.Pri druhom nebol a mam pocit,akoby si myslel,ze to bola hracka.Aj mi tam velmi chybal.Proste chlap k porodu patri.Ako tam moze nebyt,ked ho zena najviac potrebuje?

andreja13
11. máj 2016

@duratlicka presne tak. Je dobre ked chlap vidi cim vsetkym si musi zena prejst, kolko ju to stoji usilia ale aj tak to s radostou podstupuje. 🙂 Podla mojho nazoru to zmeni vztah aj medzi muzom a zenou ale aj medzi otcom a dietatom. Osobne si myslim ze to puto je take pevnejsie, ked chlap vidi ako sa na svet dostane a ake je dieta po porode v podstate bezmocne 🙂

maxiva
11. máj 2016

mne manzel minule povedal,ze som velmi silna zena,ze vela toho znesiem.ze by si nikdy nepomyslel,ze ja taka krehucka osobka mozem byt taka silna.ze doteraz nechape ako som mohla porodit nasho syna.bol pri jeho porode.a ze si ma za to velmi vazi

xandra7
15. máj 2016

@maxiva to je krasne. Aj pre toto to ma vyznam, aby tam muz bol a takyto efekt by to malo mat. Moj muz tam chce byt, aj ja ho tam chcem - neviem si predstavit, ze by tam nebol. Ked ma clovek silny vztah, tak ho to nemoze zhnusit, ani odradit od sexu ani nic podobne... nad tymto sa nestiham cudovat, ako to niekto vobec moze povedat. Tiez by som stala pri svojom muzovi, keby prechadzal niecim zlozitym a dieta je predsa spolocne, tak je na mieste, ze pri jeho zrode su obaja rodicia a podporuju sa.

maxiva
16. máj 2016

@xandra7 suhlasim s tebou 😉 urcite by tam muz mal byt...

emili31
16. máj 2016

urcite to vztah utuzi a muz sa neciti odstrcený ako len navstevnik medzi 15-17:00...

duratlicka
19. máj 2016

@xandra7 Na porodnej sale ho uz zena tak nepotrebuje,ale potrebuje ho "na vzdycharni". Ak ma chlap problem,ze vidi,ako zene trci hlava z jeho najoblubenejsieho miesta,tak nech tam nejde😀 Nech si len pride po potomka zakutraneho do perinky😀

duratlicka
19. máj 2016

@bluff Nikdy by som do toho muza nenutila.Pretoze ten chlap z toho porodu vidi ovela viac ako zena.Pri prvom porode som bez okuliarov videla ledva dieta,on videl vsetko mozne.Takze ak sa chlap rozhodne,ze nejde,je to jeho vec.

xandra7
19. máj 2016

@duratlicka no to ano...ale osobne si viac vazim chlapa, ktory to dokaze absolvovat so zenou a nezmeni to jeho postoj k nej v negativnom zmysle.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre