Zoznam vecí do pôrodnice

vladuskaa2211
18. júl 2020

Ahojte mamičky, hľadala som zoznam vecí do pôrodnice a tak som si spísala tie základné veci čo si myslím že sú potrebné a tak ma zaujíma váš názor, či je v ňom všetko alebo by ste ešte niečo pridali. Pridávam zoznam, Ďakujem.

Zoznam vecí do pôrodnice
Na obdobie šestonedelia

2 ks veľké osušky
2 ks malé uteráky (na tvár, na vlasy)
1 ks toaletný papier
1 ks kuchynské utierky (na utieranie zospodu, ale nemusia byť)
6 - 8 ks popôrodné nohavičky sieťované
2 - 3 ks bavlnené nohavičky
1 ks žiletka na holenie
1 ks umývací intímny gél (ideálne s dubovou kôrou, ktorý je určený na obdobie po pôrode)
1 ks gél s dubovou kôrou (na rýchlejšie hojenie intímnych partií)
2 ks bavlnená kojenecká podprsenka
1 pár chrániče na bradavky (sterilizované)
3 - 5 ks jednorázové prebaľovacie podložky
5 - 6 balíkov popôrodné vložky
1 ks vlhčené obrúsky
1 ks krém na zapareniny napr. NIVEA BABY (ideálny pre bábätko ale aj na popraskané bradavky, prípadne kalciovú masť)
2 - 3 ks bavlnená nočná košeľa
1 - 2 páry ponožiek
1 ks župan (nemusí byť)
1 ks odsávačka na mlieko
4 - 6 párov vložky do podprsenky
1 pár papuče do sprchy
1 ks pohár na vodu a príbor

Kozmetická taštička
Umývací pleťový gél
Čistiaca pleťová voda
Čistiace vatové tampóny
Pleťový krém na tvár
Balzam na pery
Sprchový gél (neparfumovaný)
Špongia na umývanie
Šampón na vlasy
Gél na intímnu hygienu
Žiletka na holenie
Papierové vreckovky
Krém na natieranie po pôrode (Elasti-Q Original)
Zubná kefka
Zubná pasta
Hrebeň na vlasy
Gumička do vlasov
Krém na bradavky
Gél s dubovou kôrou

Pre bábätko do pôrodnice
Balík najmenších plienok (3-5 kg)
Vlhčené obrúsky
Krém na zapareniny
3 ks bavlnené látkové plienky
3 ks prebaľovacie podložky
Fľaša na mlieko (na prípadne dokrmovanie, vysterilizovaná)

Oblečenie do pôrodnice
2 ks dupačky
2 ks košielka alebo kabátik
2 ks body s dlhým alebo krátkym rukávom
2 ks bavlnená čiapočka
1 pár bavlnené rukavičky
2 páry ponožky
Perinka alebo zavinovačka (ak pôrodnica neponúka)
Deka (pre zimné bábätko)

Na odchod z pôrodnice
Autosedačka
Oblečenie (čiapka, body, pančuchy, ponožky, dupačky, kabátik, rukavičky)
Kombinéza alebo teplý flísový overal aj s rukavicami (pre zimné bábätko)
Hrubšia čiapka na hlavu (dáva sa na bavlnenú čiapočku)
Zimná zavinovačka do autosedačky
Teplá hrubá deka

Nezabudni - nejaké jedlo, vodu, hroznový cukor....

zuzanka.zuzu
18. júl 2020

a na ako dlho do pôrodnice sa chystáš? 🙂 sorry ale polovicu veci netreba, nebudeš mať na to čas... dopíš si doklady, nabíjačku na mobil...

lucyluv
18. júl 2020

Podľa mňa kopa zbytočnosti, ale budiš :D ja keď sa pozriem na svoje brucho, zobrala by som si spätne popôrodny sťahovaci pás 🙂

krisbar
18. júl 2020

Fuha, ja idem v novembri ale ked vidim ten zoznam, obchadza ma hroza. To fakt tolko eci treba? Zijem velmi mininalisticky, este som nic nekupila v suvislosti s tehotenstvom a ked toto vidim tak ma obchadzaju mrakoty. Baby co ste uz boli par krat .....vyjadrite sa ci toho tolko treba?

tomcimka
18. júl 2020

Sáčky a igelitové tašky na špinavé prádlo a smetí (nie vždy sa dá ísť vyhodiť smeti do koša) a popôrodný pás.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwuanka
18. júl 2020

Moja porodnica chce toto. A ja si neberiem nic navyse, lebo to naozaj nebudem potrebovat. Max hrncek, pribor a flasku na vodu, ktoru si pustam z vodovodu. 🙂

vladuskaa2211
autor
18. júl 2020

Naša pôrodnica žiaľ nedáva nič takže preto je ten zoznam taký dlhý

iwuanka
18. júl 2020

@vladuskaa2211 ani moja porodnica nedava nic. Erarne oblecenie pre decko. Nic viac.

jany149
18. júl 2020

@krisbar nestresujte baby....mam 2 deti,rodila som sekciou a pokusim sa napisat co som mala ja:
1. doklady: OP, preukaz poistenca, zdrav.karta-mala som cisarske, neviem,ci pri prirodzenom treba, ja som musela...
pri prvom aj vyhlasenie z matriky o priezvisku dietata, neboli sme zobrati, pri druhom sme uz boli po svadbe a nebolo treba
2. pre seba: osuška, 2 uteraky, toaletak 2x; poporodne vl. mi stacili 2 baliky, nohavicky 5-6ks, župan len v zime alebo na jesen, jedno dieta je junove vtedy som ho mala a nevyuzila...: 2x tehot. kosela, podprsenky materske 2ks, ponozky 3-4 opat len jesen , zima,...
sprch.gel, mydlo, sampon na vlasy..kefka, pasta, krem na tvar, kefa na vlasy,
pohar, mineralku,, casopisy asi 2 na citanie...
pre baby....plienky jednorazove1 velke balenie, 2x latkove.,..zavinovacka; vlhcene utierky 1 bal... kojenec kosielky 56tky 2ks,
dcera bola decembrova tam som aj jej ponozky, aj polodupacky ale som nevyuzila...a ciapocku na hlavku 2ks ked sme sli von na chodbu za navstevou..a deku na prikrytie v postielke...
syn v juni v horucavach tam som nemala ani deku,ciapku,ponozky...
a pre seba som mala aj tampony do podprsenky ale nevyuzila som ich...
a nabijacka na mobil....
to vsetko ...
a bola som o den viac ako pri prirodzenom porode..
rodila som piatok obe deti a pustili ma v stredu

tilko
18. júl 2020

ja som pre seba mala kozmetiku a všetko okolo toho v takom mini cestovnom vybavení...väčšinou kúpené v DM...kozmetiku, ktorá sa nedá kúpiť v cestovnom balení som mala poprelievanú v tých cestovných fľaštičkách, nádobkách...posielam foto pre predstavu

skaloval
18. júl 2020

No ja som bola pred mesiacom a mala som toto:
Doklady hlavne, osusku a maly uterak, kojenecku nočnú košeľu, šľapky, nohavičky do pôrodnice 3 kusy, vložky, prsné vložky, sprchac, kefka, pasta. To je všetko. A pre malého plinky a vlhčené utierky. Stačil mi na to malý kufor. 😉

jany149
18. júl 2020

zabudla som podlozky, tie pre chorych- leziacich pacientov co sa davaju, daju sa aj po kusoch kupit v lekarni stacili mi 3 ks...a u nas davaju babatkam erarne kosielky aj zavinovacky...ale mala som aj svoje pre istotu...inak je to vsetko....
nebojte, keby aj nahodou nieco surne treba,zavolate domov a donesu.. .

lauriema
18. júl 2020

@vladuskaa2211 Ahoj, máš tam strašne veľa vecí napr. Ja som mala len to:pre mňa, Zub. Kefka, pasta 1x uterák na tvár. 2x osuška. Kefa na vlasy, sampon, balzam, v pôrodnici som sa umyvala len čistou vodou žiadne umývacie gély. Ziletku som síce mala ale tam dole som sa neholila. Bavlnené gatky 5x,ponozky 3x, župan, nočná košeľa 3x,vložky naturela, šľapky do sprchy, papuče, telový krém bez parfema, vreckovky hygienické, toalety. Papier. Prebalovacie podložky neviem už koľko som mala. Pohár, pribor, nabíjačka, možno som niečo vynechala

vladuskaa2211
autor
18. júl 2020

Vôbec nie je fér, že niekde dávajú pomaly všetko a v druhej pôrodnici nedajú nič ani len to oblečenie pre bábätko. Človek aby si všetko ťahal so sebou.
Vidím, že budem toho brať veľa, keďže nie sú schopní nám dať ani len ,,blbý,, teplomer...škoda sa rozčuľovať, aspoň že mám všetko zapísané...

evaachesa
18. júl 2020

Tak na toto budes potrebovat hlavne mega kufor 😂 vlhceny toaletny papier s dubovou korou si vezmi, s obycajnym velmi nie...cipky na zapchu nech mas po ruke, to zvykne byt hlavne po siti dost bolestive. Poporodny nafukovaci vankus (koleso). Na umyvanie zospodu sa odporuca len cista voda, ziadne intim gely. Najlepsie je oplachovanie rosalginom po kazdej sprche (toalete) a sprej na hojenie sitia Cicatridina (ten mi velmi pomohol). Najlepsie su sietovane nohavicky po cely cas a v noci len vlozka s podlozkou samozrejme...kup si tie vacsie, ja som si musela.dat dve pod seba arbo jedna bola kratka. Podloziek si zober kludne viac. Zupan som mala, ale nevyuzila, bolo hrozne teplo. Aj nocne kosele ber s kratkym rukavom, porodnice au vykurene aj v zime a aj hormony robia svoje. Rodila som koncom oktobra a bolo mi hrozne teplo aj v noci. Ani podprsenky som nenosila v porodnici, pohodlnejsie to bolo bez nej, vsetky baby chodili bez nej 🙂 Flasu si tiez neber, ak bude treba dokrmit tak najlepsie cez striekacku (daju ti) nech si nepokazis kojenie. Takisto si nedavaj hned chranice na bradavky, vacsinou to je len na skodu. Tie sietovane nohavicky som mala.3 v baleni a stacili, vies preprat. Zober si aj umyvaci prostriedok na riad kvoli priboru. To je tak asi vsetko co mi napadlo. Pre dieta som mala nejake oblecko ale pouzival to nemocnicne. Muz potom doniesol pripravenu tasku s vecami na odchod. A mala som aj cumlik.

nika3136
18. júl 2020

@vladuskaa2211
Hlavne si na tvojom mieste zbalim 2 tasky
1.na porod a 2.na oddelenie.
Bud som slepa alebo nevidim prezuvky (dvoje, jedny do sprchy), k porodu 0,5l cistej vody najlepsie rajec so sosacikom, popripade balzam na pery ked budes mat velmi vyschnute.
Ani nam nic nedavali, mozem potom napisat sem zoznam a uz som ho niekde aj pisala. Na kozmetiku si kup prelievacie flasticky a neber zbytocnych XY kremov, ale zober si radsej naozaj tu kalciovu (tu treba otierat tak trebars aj utierky na bradavky) a ak nie, lanolinovu. Co bude ak bude nebude neries, flasticku ti pozicaju alebo donesu

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulinkaa2
18. júl 2020

@vladuskaa2211 podloziek si zober viac. A super su tie vacsie. Ja som ich minula 3 pri pôrode a ďalšie 2 na izbe. Pod babo 2.
Na umývanie intímnych miest tak len čistá voda.

evaachesa
18. júl 2020

Presne ako pise @nika3136 tak si zbal 2 tasky. Tiez som mala cisto len k porodu: prezuvky pre mna aj manzela (nech sa nepoti cely cas v botaskach) a tiez som mu brala tricko na prezlecenie ak by bol nahodou v koseli a chcel byt v pohodlnom. Pre mna neperlivu vodu so sosacikom, ale mohla som len po malych duskoch. Hroznovy cukor, ten som si par krat dala a veru dobre padol. Pre muza tiez vodu a nejake krekry a keksy aby nebol hladny. Dotaznik k porodu so vsetkym moznym co ti nenapadne taky cas ked uz mas bolesti (lieky, ochorenia, rodinna anamneza,...). Prijimajuci lekar rovno z tohov vsetko zapisoval a ze aka super priprava 😂 k porodu som si kupila zo sekaca jednu velku pansku koselu s kratkym rukavom ktorej mi nebolo luto ze sa zaspini od krvi. Nove dojciace kosele som mala az na oddeleni a 3 stacili. Hlavne po porode som ju rozopla kolko bolo treba nech mi maleho prilozia na kozu. Tiez som mala balzam na pery, sprej do nosa a kvapky do oci, tiez som pouzila kedze aj bezne musim kvapkat. A tiez kozmetiku len v mini baleni. Odlicovac, pletovu vodu ani gel na tvar som nebrala. Na tych par dni som to zvladla s mydlom na ruky a kremom na tvar.

supucka
18. júl 2020

Ahojte.... 2x som rodila na Slovensku... Teraz žijem už 9 rokov v Rakúsku a mam 2 týždne do pôrodu....na poradni (už v nemocnici kde budem rodiť) som sa pýtala co všetko treba zbaliť do pôrodnice.... A zoznam je:župan, papuče, osobná kozmetika, doklady a oblečenie pre bábo na odchod z nemocnice.. Všetko ostatné tam dávajú.... Je až smutné co všetko treba na svk.. Ešte aj toaletný 🤦‍♀️Držím každej z vás palce

smejko25
18. júl 2020

Nemyslim si ze je to take strasne ved tu kozmetiku pre seba zbalis do jednej väcsej kozmetickej tasticky 😁

evkamotka
19. júl 2020

No, 80 percent veci co mas uvedene som ani raz nepouzila (mam 2 deti). Milion zbytocnosti, akoze milion. 2 capice pre babatko? Co si s nou ten novorodenec spravi ze treba 2? Spongia na umyvanie? 4 dni sa neda umyvat rukou? Aj nedomyslene. Nalr vysterilizovana flasa... Po prvom pouziti uz sterilna nebude, co s nou budes robit? A v porodnici davaju tych par ml na donrmenie do vzdy novej sterilnej striekacky, aby sa babo neucilo na flasu.... Atd atd

evkamotka
19. júl 2020

@supucka netreba, autorka to prehnala.

evkamotka
19. júl 2020

@vladuskaa2211 naco potrebujes teplomer?
Po prirodzenom porode sa umyvaj cistou vodou, nie intimnym mydlom. Mozes sktnut
Obyc gatky ti netreba vobec, sietovane budes nosit dlho po porode, 2 tyzdne ale pokojne aj mesiac, podla ran a krvacania
Odsacacku ti mozu priniest dodatocne, mlieko nabieha tak na 3 den aj to si budes babo prikladat plus v porodnici ju nemas ako sterilizovat
Svetrik babatku mozes skrtnut. Novorodenca neoblecies do bodycja, svetra a perinky, prehreje sa ti. Ak by bolo chladno, tak body, perinka, deka
Rovnako dobre zvaz to naobliekanie o auta (v ktorom sa za chvíľku uz kuri) nemoze mat body, sveter, fusak, deku, vsetko. Prehreje sa ti. Musi mu byt len akurát
Neviem... Ak chceš dam koment aj k dalsim polozkam ;)

paulinkaa2
19. júl 2020

Pozrela som profil ak ides rodit v Topolcanoch tak erarne oblečenie pre babo majú. Každý deň dostane nove. Ak sa pogrcka, dajú ti ciste. Bavlnené plienky tiez, dostávas 5ks. ktoré zaspinis vymenia. Jedine co som mala ponozky a rukavicky
Flasu si priniesť musis a môžu ti ju oni vysterilizovat ak nebudeš mať. Odsavacku majú tiež.
Pohár príbor majú
Ja som mala 3kosele. 1 pri pôrode a ostatné som si menila. Každý deň som davala mužovi na výmenu. A mi nosil ciste.

vladuskaa2211
autor
19. júl 2020

@pupavka89 v zozname bol napísaný, takže asi ho bude treba inak by ho tam nepísali

evkamotka
20. júl 2020

@vladuskaa2211 vizita je standardne 2x denne, pri vizite meraju teplotu. A si v nemocnici, ked ma pacient teplotu ho poziadaju ci si vzal teplomer ci ako? :D jedna vec je zoznam, druha zdravy rozum. Kym babo neprepustia domov, je hospitalizovane a pod ich dozorom. Ak by bolo treba, vedia mu zmerat teplotu.
Ja som si v porodnici pri prvom synovi polezala 3 tyzdne a vystriedala 13 spolubyvajucich. Mas tam kopec somarin (3 cistidla na plet a tri rozne kremy, gatky, spongiu, dubovu koru... ) a podstatne zabudas: Doklady, nabijacka, vankusik, viac podloziek pod seba (ak nedavaju), papuce

simuskaaa123
23. júl 2020

Žiletky netreba určite.. Balzam na pery som nevyužila, ale mala som ho. Uterák som mala jeden pod sebou a jeden do sprchy, utierky som nemala, stačil toaletak, nohavičky po pôrodné som mala 4 a aj tak som si ich prala len 2, vložky v Ružinove dali aj podložky, umývadlá som sa len vodou a sprchac na telo, podprdy a košele odporúčam viac, keďže mlieko striekalo všade a vtedy som používala aj plienky látkové do podprdy, ponožky som ne natiahla, iba tie co som v nich došla. Mala som papuče aj croscy. Pohár a príbor dali na platenej izbe. Kefka a pasta je samozrejmosť. Nabíjačku treba. Oblečenie pre malú mi doniesli, lebo sa vyhadzala, inak mala najprv ich..

veronikaszabova
23. júl 2020

@vladuskaa2211 fuuuha.. 3/4 veci, co mas napisane som nepotrebovala vziat so sebou

vladuskaa2211
autor
24. júl 2020

Ďakujem za rady, ja už som si pobalila čo si myslím že mi bude treba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre