Aká je pôrodnica v Rimavskej Sobote?

elenaakiko
30. okt 2008

ahojte 🙂 nemáte niektorá z vás skúsenosti s pôrodnicou v Rimavskej Sobote?

jankamamka
7. nov 2008

ahoj Elena aj ja budem rodit v R.Sobote tak som tiez na to zvedava

m51235123
10. nov 2008

ja som rodila v RS v Maji 2007 lezala som od piatku na gynekologii tam bolo vsetko v poriadku spytali sa ma ci chcem aby lezala na mojej izbe jedna dievcina a ked som nechcela tak ju tam nedali v nedelu rano mi odtiekla plodovka a vecer som isla na porodnicu okolo 20h nebola som spokojna s personalom sestriciek ktore sa spravali ako keby zhtli vsetku mudrost tohoto sveta nic mi nepovedali ako to bude prebiehat kedze som rodila prvy krat nevedela som ako to bude prebiehat v noci om nespala bola to najdlhsia noc bolesti nad ranom boli riadne ja som este nebola stale otvorena nakoniec doktor co ma aj rodil volal sa Nagy je to najlepsi doktor aky tam asi je zistil ze mam plodovy vak ktory mi prepichol a hned som sa otvarala ulava nenormalna setricky mi povedali ked mi bolo najhorsie ze co chcem ved som spala celu noc, doktori prisli aj traja vytrepala som sa na kozu jeden nemenovany je najvacsi sadista ten by mal vysetrovat kravy ale na to vsetko odrodila som za pritomnosti manzela zaplatil 300,- inac sa spravali hned aj sestricky ked tam prisiel on. Doktor mi po porode vysvetlil co bolo treba urcite si ho budem volat k druhemu porodu je naozaj velmi citlivy ako by mal byt kazdy z nich co robia v tomto obore.Ja som stastna ze sme boli vsetci v poriadku tak nespominam az v tom najhorsiom,na novorodeneckom je cisto lezali sme len biele 2 na izbe nemiesaju ked maju kde dat WC tam je spolocne co mi strasne vadilo koli hyg.mensina tam chodila fajcit ale sprchu sme mali na izbe o deticky postarane cistucko.pacilo sa mi ze nas naucili kupat si dieta co v LC neukazuju s tym som bola velmi spokojna aj o mamicky je velmi dobre postarane takze nieco bolo super nieco dobre a nieco na nic ako je to vacsinou vsade ale odporucam manzela k porodu dalo mi to vela sili aj om si pokricala to od zlosti na tie sestricky ale porod prebehol v pohode natoze som mala dost tvrdu panvu co doktor okomentoval ze ci posilujem.tak nebojte sa nie je to tam az take zle ja som bola prvy krat v nemocnici od svojeho narodenia. 😉

elenaakiko
autor
13. nov 2008

ahojte, no tak dúfam, že to dopadne dobre. ja som druhorodička, prvý pôrod bol úplne bez problémov, tak dúfam, že aj tento bude. janka možno sa tam stretneme 🙂 neviete náhodou čo si treba pobaliť? ja nechodím ku gynekologičke v RS, neviete či je potrebné vopred ísť na pôrodnicu a oznámiť im, že tam bude rodiť cudzinka 😵 bývam v oklí levíc, len priateľ je z RS, tak sme sa takto rozhodli

dahra
8. júl 2010

V okrese RS ma tak malo zien pripojenie na net? 😕

bambulkabambulkova
27. okt 2010

rodila daka este u nas v rimavskej sobotee???????ako ste spokojneee

bambulkabambulkova
27. okt 2010

@m51235123 ahoj tu si?

tinas89
9. aug 2011

ahojj 🙂

tic_tac22
13. jan 2012

volam sa kata rodila som rs lezala som 3tyzdne , bola som spokojna starali sa tam o mna len primar sa mi tam nepaci ,doktori su dobri mne vela pomohol doktor milos tybor je to super doktor ,dali mi infuziu aby som sa otvarala ,dva dni som sa otvarala na trty den som bola otvorena na 3prsty zobrali ma porodnicu, potom mi museli pomoct aby mi odiekla plodova voda, sestricky sa o mna dobre starali boli ku mne velmi mile a zlate aj jedna mlada doktorka ktora bola celi cas primne , otasko som sa otvarala , o 19hodine som visla na kozu pan doktor s pani doktorkou ma museli vyse polhodinu visetrovat lebo mi mala bola na lavom boku a nesla mi na stret tak mi povedal doktor nad ze musime ist na cisarsky bola som aj rada lebo som sa bala ze nebudem mat silu pri riadnom porode zatlaci tak za desat minut osem som isla na operacku ,dala som si umrtvit od polovice dole aby som celi cas bola hore aby som mohla pocut plac mojej cerky dorotka tak ja som bola spokojna aj po parode sa velmi pekne starali o mna nemala som snicim a snikim problemi

opica89
23. máj 2012

inak toto by aj mna zaujimalo aka je porodnica v RS lebo budem rodit svoje dalsie bejby zrejme tam. A mam obavy ake to bude, aky je tam personal a tak. napiste niekto svoj nazor 🙂

zzzz128
27. máj 2012

@opica89 Ahoj,k tej RS,ťažko povedať ako je to tam,záleží od toho čo očakávaš.Ja som ležala na oddelení rizikových tehotenstiev od piatku do pondelka,potom som šla do inej nemocnice. V skratke-sestričky hnusné až na 2 mladé čo tam boli,tie boli super.Lekári-jediný schopný je dr.Lybor alebo tak nejak sa volá.Primár je egoistický debil-slušne povedané. Od piatku do soboty ma nechali v bolestiach na izbe(bolesti v jazve po SC) tvárili sa akoby som si vymyšľala.V nedeľu mi na vizite povedal lekár nech sa pripravím,od polnoci nič nejesť,že v pondelok mi urobia sekciu,zatiaľ som dostávala infúzky od bolesti.V pondelok prišiel primár,spýtal sa ma či sa mám lepšie,povedala som že od infúzie hej,a on že kd mi je dobre môžem ísť domov.Šla som do NZ do nemocnice a tam mi ešte v ten deň robili akútnu sekciu. Takže môj názor jednoznačný-nešla by som tam nikdy viac.

gabkostanka
18. jún 2012

@opica89 tak ako si sa rozhodla s porodom?
co sa tyka odbornosti lekarov nemusis mat obavy, su tam fakt dobri - Tybor, Nagy, Tomposova, Vredik atd rodila som tam v roku 2010, sestricky neviem na 600nedeli, lebo tam som sa nedostala. Na rizikovom su v pohode, my sme potom sli do nadstandardnej izby za 30 eur na noc a tam sa o nas uz pekne starali a strasne mili boli vsetci 🙂 😀 Inak primar je tam taky zvlastnejsi, ale tak zase sekciu mi spravil asi dobre, ale zrejme s nim ani nebudes velmi v kontakte, on tam chodi na hlavne vizity a dochadza z LC, ja som ho tam videla malo...teraz pozeram, ze ty si vlastne tiez rodila v 2010 takze moje info nie su take cerstve, ale asi sa tam vela nezmenilo za tie 2 roky, viem ze jedna lekarka Sedlakova tam uz nieje, ona bola tiez fajn

opica89
18. jún 2012

@gabkostanka to 30 eur je nadstandartna izba? to akože za jednu noc? no o primarovi som pocula, že je sadista tak mam obavy ☹ rodila som ale inde...

gabkostanka
19. jún 2012

@opica89 ano vtedy tolko stala, je to za 1 noc, my sme boli 3 noci, takze takmer 100 eur, bol tam aj moj muz, stravu si ale nedoplatil, je tam izba a kuchynka...my sme nemali velmi na vyber, lebo moj muz sa zacal zaujimat o tuto izbu, takze pre mna po sekcii uz bola automaticky pripravena a na 600nedeli nemali pre mna volne miesto, takze som bola rada, ze aspon takto mozem byt s mojim synom, lebo cestu na vyssie poschodie peso som dost zle znasala a na kojenie mi ho nedoniesli ani raz, ked som chcela mala som si ho ist nakojit hore na 600 nedelie na chodbe. 😒
Primar nie je sadista, neboj 😉 , ma sice taky trochu odmerany pristup a je velky zastanca spontannych porodov 😝 ale je pravdepodobne, ze sa k nemu ani nedostanes a ostatni doktori su v pohode, najempatickejsi je Tybor, ale aj ostatni su fajn.
Klasicke izby su tiez ok,v kazdej je wc a sprcha, takze ja by som to uz neriesila tou nadstandrdnou, je to zbytocne predrazene, aj ked mozno je teraz uz ina cena.
Kde si rodila prve?

opica89
19. jún 2012

@gabkostanka tak tak si to mala urcite lepsie ako chodit hore dole. joj vela zien pise same negativa na tých lekarov tam že sa bojim normalne ale kus si ma ukludnila. no tak to mate fajne že na kazdej izbe je wc a sprcha to ozaj ani nadstandar. netreba 🙂 ja som predtým v brezne rodila, a chcela som ist aj teraz ale sa bojim , že nestihnem a cez tie zbojska je hrozna cesta

gabkostanka
19. jún 2012

@opica89 citala som hodnotenie porodnice v Brezne a celkom dobre je, ale mam to tiez cez kopce a dost daleko...ja by som sa nebala lekarov v RS a to som tam lezala cca 2 tyzdne, tak viem o com pisem 🙂

opica89
20. jún 2012

@gabkostanka vies clovek si je už taky istejsi tam kde to pozna a tu zase nove prostredie, lekari,... tak som taka neista a už ma chytta aj panika s porodu :/

gabkostanka
21. jún 2012

@opica89 ano tak to je, som zvedava pre ktoru sa rozhodnes, drzim palceky 🙂

opica89
21. jún 2012

@gabkostanka no tu v RS mam blizsie :D tak tam možno sa stretneme 🙂

gabkostanka
21. jún 2012

@opica89 ja asi tiez pojdem len najblizsie a to u nas v RA, tak ale clovek nikdy nevie 😀

opica89
21. jún 2012

@gabkostanka a ja že do RS pojdes ked si bola aj prvý krat 🙂

gabkostanka
21. jún 2012

@opica89 u nas vtedy prerabali gynekologiu a mne to bolo jedno kde, manzel je odtial tak vybavoval tam, ale teraz aj kvoli synovi chcem ist co najblizsie, takze u mna na tych 99% RA... 😉

opica89
21. jún 2012

@gabkostanka aha no ja som nevedela, že tam je porodnica.. ja tiež aj koli malemu... lebo cestovat od nasich s kopou veci a este aj malou babou to nieje bohvieco. mam rodicov v br. a aj blizsie s dietatkom a nie cestovat hodinu.

elinor42
7. okt 2012

ja som rodila v RS koncom júla a som maximálne spokojná. Personál na gynekológii, aj na novorodeneckom bol super a ochotný. Najskôr som bola dva dni na izbe s jednou babou a potom sa uvoľnil nadštandard, tak som sa tam presťahovala a prišiel mi pomôcť aj mm. A čistota bola tiež dobrá. Len tá strava mohla byť lepšia, ale to už nie je chyba oddelenia ale nemocnice. Ale určite si tam pôjdem odrodiť aj druhé.

mirabella27
5. nov 2012

@elinor42 ahojky,aj ja idem rodiť do rs ku dr.Sedlákovej.na 99perc.sekciou..nevieš prosím,či sa dá vybrať anestéza? či lokálna,alebo celková..samozrejme interné vyš. mám v poriadku,ta či náhodou nevieš akú preferujú.dakujem

elinor42
6. nov 2012

@mirabella27 ahoj. Tak to teda netusim. Viem akurat, ze epidural nedavaju, ale ako je to pri sekcii, to netusim. Ja som isla do rs, ked som uz bola na 7 cm otvorena a tiez ma rodila dr. Sedlakova. Bola zlata. Ale ja tych dr. tam vobec nepoznam, nie som z rs. Ja, keby som mala na vyber, tak si dam asi lokalnu, aby som hned o vsetkom co sa deje vedela.

huxy
6. nov 2012

@mirabella27 ahoj.ja som síce nerodila v rs,ale v lc.ale sekciou.a už pri jej plánovaní som sa informovala,že akú anestézu dávajú a či sa dá vybrať.povedali mi,že väčšinou dávajú len čiastočnú.len v ojedinelých /súrnych/ prípadoch robia celkovú.takže ja som si vybrať nemohla a rodila len s čiastočnou anestézou.

huxy
9. nov 2012

@mirabella27
@elinor42 žienky neviete náhodou,kde presne v rs sa robí gynekologické sono?v nemocnici alebo niekde inde?

elinor42
10. nov 2012

@huxy netusim, mne robil sono moj dr. a potom som chodila do lc

opica89
10. nov 2012

@huxy ahoj ja ked som bola tehotna tak mne robili sono tam kde sa rodi v suterene

huxy
10. nov 2012

@opica89 ja totižto nepoznám rs tak dobre,a ani kde je dokonca porodnicke sono.ja som rodila v lc.ale teraz byvam v hnusti,a v ramci preventivnej prehliadky mi treba robit sono,no a moj dr.ho v ordinacii nema.tak preto musim ist do rs.uz som sa objednala,no zabudla sa spytat,kde to je 🙂 ale ak je to v nemocnici,tak muz ma tam zavezie,potom sa tam niekoho uz spytam,diky
@elinor42

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre