Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bebel
18. jan 2010

Mia, to som rada....tiež som o ňom čítala len chválu.
Dúfam, že bude sympaťák.
Mia ja som včera mala aj chilli tacos, denne chodím von, dodávam prostangladíny, večer sa kúpem v rôznych olejových extraktoch a nič. To som otvorená 2 mesiace, ale krčok sa redukuje len mierne.
Neviem, čo ešte urobiť navyše, aby sa veci pohli.

mia.
18. jan 2010

Veď to, my sa môžeme aj pretrhnúť a tie naše poklady si aj tak urobia po svojom... 😀

lenockach
18. jan 2010

Ahojte!
Ja som rodila v TN pred 18 mesiacmi a tiež mi už čoto vyfučalo z hlavy, ale kto by si také veci ako je sobášny list pri tom všetkom pamätal.
Ja si jednorázové podložky určite zoberiem. Mne nemenili prádlo ani raz. Po prvej noci som si prezliekala sama, že na to nemajú čas.
A čo sa týka tej 4-postelovej izby, tiež som tam ležala a od začiatku dokonca sme tam boli 4. Ale naozaj záleží na tom s kým ste na izbe. My sme sa tam stretli celkom fajn baby a aj ked deti vyplákavali po nociach, tak nám bolo veselšie a môžem povedať, že aj vďaka tomu sme to psychicky lepšie znášali.

dahlia23
18. jan 2010

ja rozmýšľam, že si kúpim 2 také podložky, ale prateľné, lebo ja som alergička a henten papier s fóliou by som fakt nezniesla. ☹ takže ak niečo, drahý zbalí s plienkami aj podložku. ale pri Lenke som fakt nejak extra nekrvácala, takže hádam to bude ok aj teraz. 😅

jja
19. jan 2010

tu informaciu s druhou nadstandarnou izbou som mala od doktorky, ktora ale v decembri odisla do zahranicia, ze by mala byt v januari hotova. tak to este nestihli. co uz. ja co som bola pocas tehotenstva dvakrat hospitalizovana som bola na izbe kde nas bolo 6 a vedla mna dali romku. niesom rasistka, ale vadilo mi to. aj ten zapach aj jej pristup. preto som ja tak presvedcena ze chcem tu " samotku" 🙂

kajca50
19. jan 2010

jja
to je zákon schválnosti s tou ro. Ja som tam bola teraz pred týždňom , boli sme dve. Na druhej izbe boli štyri a dve som z nich poznala a oni boli chudery pretože radšej sedeli pri telke, pretože jedna pani dospávala a chystala drevo pre celú rodinu. Navečer vyšla z izby spokojná , ružová a tie dve len prevracali oči , že už sa tešia na noc.To boli moje zážitky. Oddelenie bolo dosť plné. Minulý týždeň to trocha kleslo ale ešte tam boli rodičky z predoš.týždňa.

jajka28
19. jan 2010

ahoj kočky...kukám že aj takáto téma je tu, čo ma potešilo, lebo som z IL okresu a prvé som rodila v IL ale ak všetko pojde ako má tak ďalšie mám odporučené rodiť v TN...tak čítam, čítam....

miriamkac
19. jan 2010

jajka nasi chlapci sa tiez narodili v TN 😉 ....neviem ako to je teraz. ale pred troma rokmi umiestnovali vsetky dvojicky na oddelenie predcasne narodenych deti....tak drzim palce, nech to dobre dopadne... 😎 ...

jajka28
19. jan 2010

dikes miriamkac...ved ešte je časuuuu...ale treba si premyslieť 😉

giza
19. jan 2010

Bebel , Mia v pohode, ze nepridete, to neni prednaska 😀 😀 ...to je pokec...diskusia, volny priebeh tomu nechavam, je to o tom kto chce info, tak ho dostane ( pokial je to v mojich silach a vedomostiach) - nic zavazne...

V kazdom pripade drzim babeny palceky, Bebel tebe aby sa pacil dr., ale dolezitejsie aby bolo vsetko ok... 😉 😉 Apropo k tomu privolavaniu porodu, si asi neskusala este ten ricinovy napoj? Je aj na precistenie ( ma laxacny ucinok , cize neni ani tak nutny klistir po jeho konzumacii) cize drazdi aby oprete creva "hybali" i maternicou...Asi si uz citala...je to tu i spatne opisane...+ privoniavanie k muzovi spusta oxytocin a tiez drazdenie bradaviek, rovnako je to ako si pisala i s prostangladinmi (od manzela ak spravne chapem?) ...No a ak ta manzel nepusti autom, tak sa mas prechadzat na vzdialenosti aj 1-2 km...Pomohaju rozne pracovne cinnosti ....no to uz isto vies... 😎

Dvojickove maminky ahojte 😉 ...

Jja a Kajca - hmm veru 1000 roznych podobnych neprijemnosti moze byt so susedkou na izbe, ale ked sa zadari tak ako pise Lenka, tak to stoji za to aj ked sem tam pre babatka nepospite... 😖

dahlia23
19. jan 2010

bebel, z aromaterapie by sa určite tiež niečo našlo, čo podporuje nástup pôrodu. my sme sa o tom vo štvrtok bavili v ekoklube, len si to nepamätám. ale v eugenike za ČSOB v meste ti určite poradia. vo štvrtok tam bude majiteľka, tiež sa za ňou chystám, lebo mi namiešala super olej a už nemám ☹
ale nám vždy poradila so všetkým, takže ak dovtedy neporodíš, vyber sa na prechádzku 😉

bebel
19. jan 2010

Dahlia: Kde je tá Eugenika...?
Ja používam Welleda oleje 🙂

A kvalitné sviečky s prírodnými éterickými olejmi....
Giza:
čaj z malinníka pijem od 34tt. , masáž hrádze som si pár krát robila a aj mangel, sexujeme, chodíme na prechádzky, pijem denne niekoľko nápojov s koreniami: škorica, klinčeky.
Alkohol moc nie, ale odpila som si už predvčerom z vareného vína 3 dúšky.
Ľanové semienka máme, ale podľa mňa je to blbosť.
Snažím sa chodiť teraz všade pešo...
Horúcu kúpeľ si dopriavam denne.
A ten ricínový olej sa mi nepozdáva...mám kúpený YAL.

a nič sa nedeje...teda nič podstatné. 😅

dahlia23
19. jan 2010

bebel, v meste, oproti prioru je ČSOB banka. a za ňou je taká ulička. je tam obchod s textilom - Tabat. a ešte za tým je vo dvore taký akoby domček, to je tá eugenika. mávajú aj tabuľu vonku. ale hádam to nájdeš.
oni majú kozmetiku Nobilis Tilia, neviem, či poznáš. Nobilis má aj webku - www.nobilis.cz .
Ja som s nimi spokojná, o Welede som vedela, ale tu sa mi páči, že mi má kto poradiť a že sa to dá miešať podľa individuálnych potrieb. Ja som dneska večer dcérke miešala doma olej, tá je z toho úplne hotová, len by miešala. 😀

mia.
19. jan 2010

fíha, dahlia, super tip, dík... tiež zháňam všetky možné info o prípadnom urýchlení pôrodu, ak by som prenášala ...
😉

bebel
19. jan 2010

Dahlia , dík 🙂

giza
20. jan 2010

vrelo sa pripajam k odporucaniam Dahlie....daju sa pozriet ich produkty tu na nete uz vopred a tam prist a kupit (maju lepsie ceny v predajni - casto lepsie ako na nete + urcite v mnohom lacnejsie ako welleda 😉 + poradia)...Bebel, lanove semiacka nerobia ani mne nic 😉 .....ale ricinak uz kde ktorej pomohol, co poznam i osobne (neni to o alkohole i ked ho tam trochu je, ani skorici, ci klincekoch alebo chili i ked i tie casto pomozu)... yal je ozaj dobry 😅 .... a naozaj robis podla tvojho opisu co mozes, tak hold babo este neni mozno pripravene a ma to tak vsetko byt ( mozno porodne cesty ) - az to bude ako ma byt, tak vsetko zaberie 😉 ...

peta1510
21. jan 2010

Dahlia,podla mna,mne zabrala horuca sprcha,ale fakt horuca,len na brusko,po par hodinach som sla a to som v ten den prisla z poradne a krcok ani naznak 😉 Acho po schodoch,hore dolu🙂

dahlia23
21. jan 2010

No, ja som teda žiadne urýchľovacie metódy nepotrebovala, sa priznám že ráno som sa zobudila, išli sme na CTG do nemocnice (lebo som bola 2 dni po termíne od mojej lekárky, v nemocke zistili, že podľa ich záznamov som presne v termíne) a až keď ma po CTG lekár vyšetroval, tak mal také blbé otázky že ako som spala a pod. Prišla som totiž na 6 cm otvorené, pešo z domu, ešte som si cestou poskakovala a posledné čo ma napadlo bolo, že v ten deň budem rodiť. tak si ma tam rovno nechali, pichli mi infúzku na streptokoka, pustili plodovú vodu a o 2 hoďky sme mali Lenku. 🙂
ale v rámci toho, že ktoré éterické oleje sa môžu a nesmú používať v tehu sme sa dostali k tým ktoré podporujú nástup pôrodu. Viem že je špeci sada olejov aj pre pôrod a po pôrode, ja už i mám doma niektoré nachystané. Len zvyšok si ešte chcem zaobstarať. 🙂

giza
21. jan 2010

Dahlia -to si teda ozik mala porod 🙂 ...tak toto dufam ze tiez bude rychlovka... 😉 drzim palceky....

dahlia23
21. jan 2010

giza, ďakujem 🙂
aj ja dúfam, že to bude rýchlovka, ale zas nie až taká, aby som to nestihla 😀
ale aj rýchly pôrod má svoju daň, takže možno ani nie je čo závidieť. ale človek rýchlo zabudne, keď má ten urevaný balíček 😀

bebel
21. jan 2010

Ahojte,
takže ja prenášam.....a pôrod je vraj v nedohľadne. Krčok bohužiaľ stále 2,5 cm.
Prechádzam na mód kontrol obdeň, s najbližšou v pondelok a ak do 28.1. neporodím...budú mi 29.1. pôrod vyvolávať. Pri Bibianinej odhadovanej veľkosti - to bude chuťovečka. ☹ ☹ ☹
Fakt skvelé vyhliadky. 🙄

jja
22. jan 2010

Dievcence, chcem sa vas spytat. kedze toto je moje prve tehotenstvo, nemam moc skusenosti s doktormi. Vsade ale citam, ze od 37. tyzdna by som mala chodit na prehlaidky do nemocnice kde budem rodit, mala by som mat vselijake vyysetrenia, pasy, ozvy a neviem co este. Vcera som bola u svojho gyndosa a ten ma iba pozrel zospodu a povedal vsetko je ok, ukazte sa o tyzden v piatok. to mam 2 dni do terminu. ked som sa pytala na tie vysetrenia, povedal ze vsetko je ok ze to nepotrebujem. ze ak dostanem pravidelne stahy alebo mi odtecie voda mam ist do nemocnice. Vie, ja kedy su pravidelne stahy? ked mi nic nepovie? krce mavam uz aj teráz...
Ako to je , baby? vy ste chodili aj niekde inde ako iba k svojmu gynekologovi? Trosku som z toho zmatena 😒

liviaf14
22. jan 2010

jja,
ja som čítala o ctg monitore v 38tt, aj som práve v utorok na tom bola v nemocke v TN, poslal ma môj gynek. na to by ťa zrejme mal poslať, v čase termínu a po ňom by to malo byť kontrolované aj častejšie....... boli tam viaceré baby, kt. prišli práve na toto ctg. to je vlastne ten pás cez bruško s takými dvomi sondami, ktoré sledujú vyživovanie placenty, počuť pri tom aj srdiečko bábätka.
mne 39tt začína práve dnes, tak sa možno aj stretneme v pôrodke. 😉

mia.
22. jan 2010

ahoj jja,
ja som na tom podobne , termín mám v nedeľu, ale k Dr. do nemocky nechodím... Väčšinou tam chodie baby, kt. tam majú svojich lekárov. moja Dr. už nerobí v nemocnici - má len súkr. prax a do nemocnice ma neposiela, pokiaľ na to nie sú dôvody... Ale normálne rozmýšľam, že keď pôjdem na kontrolu v pondelok - po termíne, že sa vypýtam, nech Matúška skontrolujú na lepšom utz. Pre pokoj na duši... 😉

Bebel, zrejme sme na tom dosť podobne...som zvedavá, či sa to nerozbehne, ale vôbec sa necítim na to, že by som mala ísť rodiť... uvidím, čo bude v pondelok po kontrole...

jja
22. jan 2010

Liviaf to by bolo super, kebyze sa stretneme🙂))
presne o tom hovorim, o tychto pasoch...mna vsak doki nikde neposlal...ku komu chodite baby?

mia.
22. jan 2010

ja - k MUDr. Hormannovej

giza
22. jan 2010

Mia a si s nou spokojna?? dufam , ze pises o TN - mala cakaren v suterene ti nevadi? ani ze okoloiduci ludia vidia cez okna suterenu priamo na vysetrovaciu "kozu" cez nezastrete zaluzie? ( pred 4. rokmi som isla k nej s 3. rodenou a ked som videla tu neludsky preplnenu cakaren a sestricka mi povedala ze si pockam, ze ide po rade a to som sa tam chcela dojednat+ to co opisujem vyssie uz bol vrchol + ton jednania)...sidlila vtedy pri MUDr. Sokolovi blizkosti polikliniky...je tam este stale?

Jja...maminy co pochadzaju z inych okresov si chodia davat robit vysetrenia pred porodom sem (+ aj tie co maju v nemocke lekarov) a aj to zvycajne vyzaduju aby si prehodili gynekologa sem do TN, ak chcu rodit tu ...Inak si neni moc daleko takze ozaj sa nemusis bat, ze tvoj gynek. nieco zanedbava, apropo k tym spominanym vysetreniam co popisuje nie celkom spravne Liviaff...prietoky sa robia v 38. tt. pre zistenie funkcnosti pupocnika a placenty - je to o tej spominanej vyzive (to sedi), ale norobi sa to CTG -ckom (pasmi - nezazila som a ani som take nepocula a ani necitala), je to sonovysetrenie aj s pocuvanim srdiecka.... 😉 Pasy pouzivaju aj pre zistenie kontrakcii pri nastupe k porodu alebo ci su neni nejaky "poslickovia" atd.. Ja som pri prvom nemala prietoky vobec robene, ani ked som prenasala 10 dni. ..su aj ine metody, ktore moze tvoj gyn. urobit v ordinacii pri beznom vysetrovani ci je vsetko v poriadku ( i ked ani zdaleka nie tohoto razenia - zatial by som sa neznepokojovala) .... Pytaj sa ho..je tam od toho! rovnako i na kotrakcie,, ktore by mali byt take silne ( hlavne ak si prvorodicka), ze nevladzes pocas nich uz rozpravat a musis sa im plne venovat...nestihas ani cas sledovat, ze po kolko uz idu, tak vtedy uz mozes ist...cca interval kazdych 5.min. mas silnu kontrakciu... JJa moze ale nemusi to prist rychlo a ak ti odtecie plodova vody, ci budes silne krvacat tak chod tiez do nemocky hned...

Fuuu - to som zase popisala...

Baby, tak mam dohodnuty cas - kazdy predposledny stvrtok v mesiaci o 17. hod. v MC Juzancek (cize najblizsie teraz 18.02.) - tam ma zastihnete a taketo veci a aj dalsie mozete prist pokecat, i ked verim, ze z NMn/V je to ozaj daleko....asi to tu potom este raz prihodim...a ak mate zaujem tak pridite, ja mam uz pocit, ze je to tu dokolecka dokolo, bo spatne pred 83 stranami ci kolkymi je presne toto iste ale chapem, ze lahsie je sa opytat ako to tu cele luskat.. 😵

giza
22. jan 2010

Jja - som napisala z inych okresov...ste iny okres, ale mala som na mysli Myjavu, Prievidzu, Banovce, ci Zvolen...bola som na dovolenke v Sturove a vobec som neriesila, ci ma to tam chyti, pozrela som si kde je najblizsia porodnica (za hranicami v Madarskom - Ostrihome) a aj som skusila ci do nej dojdem a to bolo vsetko...neriesila som, pretoze kazdy lekar zlozil prisahu a to dieta ti odrodit musia aj tu v TN, ci na Myjave ak by si sa ta rozhodla ist - takze vobec toto neries, keby sa pytali, mas sa odvolat na svojho gynekologa... Aj maminy z Dubnice su na tom takto nejak, ze idu bud do IL, alebo TN...nik sa ich nepyta ci si dali take alebo onake vysetrania robit tu v TN...

jja
22. jan 2010

Giza dakujem za par informacii🙂)
ja byvam blizko nemocky, tak hadam stihnem dobehnut v pripade 😀

evcam
22. jan 2010

Ahojte. Vôbec teraz nestiham malinku dosť často trápi bruško. Bebel prečo tak neskoro ti budú vyvolávať? Nedá sa s nimi dohodnúť? Ja so prenasala len dva dni a to keby mi Jankovsky trosku nepomohol tak asi ešte neporodim. Apropo ako sa ti pozdáva?
Peta viem už, ktorá si to bola mrkla som tvoje foto. Ozaj sme sa stretli v porodke.
Baby ja už musím prikrmovat aj UM. Bohužiaľ sa zopakol ten istý problém ako som mala pri prvom prestalo sa mi tvoriť mlieko aj napriek castemu prikladaniu. Teraz mám úplne mäkké prsia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre