Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

jja
10. máj 2010

Ahojte dievcence, po dlhsej dobe sa vam hlasim...pisala som bakalarsku pracu a konecne ju uz mam zviazanu, preto ta neucast..teraz este zvladnut statnice a bude fajn.... 😒
my sme dnes boli na ockovanie, karolinka plackala strasne moc, az mne vyhrkli slzy ale ked som jej potom ponukla prso tak uz bolo dobre...chudatka tie deturence, preco ich pichaju tak skoro

inac vysledok z dnesnej poradne 69 cm a 7100 g. mam dost 😎😎

lulu723
11. máj 2010

no teda jja pekne ti rastie drobatko 😉 len tak dalej.a mozes byt rada,ze pekne papka mliecko ja uvidim ako bude,lebo pri Erike som mala nejake slabe mliecko a zo dna na den sa mi stratilo ☹ ,ale teraz sa veru budem snazit kojit co najdlhsie dufam,ze to vydrzim a nevzdam to ako pri Erike 😉

bebel
12. máj 2010

Ahojte, ozývam sa po dlhšej dobe.
Chystala som sa tento WE s maminou do TN, ale Bruník nám ochorel, tak pôjdem....teda ostaneme doma 😠

Giza: v BA vo všetkých 3 pôrodniciach funguje možnosť výberu pôrodníka formou zazmluvnenia.
Je fakt, že to často vypáli tak (najmä pri starších ročníkoch a funkcionároch), že prídu len na tlačenie a šitie. 😝 a celý čas pred a po potom o rodičku nikto iný ani nezakopne, lebo má predsa zazmluvneného konkrétneho lekára a nikoho netrápi, že tam zrovna neni. V TN to primár podľa mňa nechce dopustiť, aby sa to takto vyvŕbilo.

JJa: fíha ty máš, čo nosiť....naša Biba mala 6900g a 63,5 cm, a keďže kvôli refluxu ju väčšinou nosím v šatke a nosiči...tak moje kríže zase dostávajú zabrať. 😉
Lulu: slabé mlieko je totálny blud. Treba si veriť a len prikladať a mlieka budeš mať aj pre 3 deti.
Pridávam aktuálne foto 🙂 z minulého víkendu.

lulu723
12. máj 2010

bebel ja viem,ze slabe mlieko nieje,ze sa to len tak hovori,ale ja som bola totalne vycerpana a z malim dietatom som byvala od rana do vecera sama a veru ani cicik mi poriadne nechcela chytit.bola som z toho nervozna a potom aj mala tak som to veru vzdala,ale teraz sa budem co najviac snazit,aby pekne papkalo moje mliecko 😉

giza
13. máj 2010

Bebel ja viem, ze sa to da zazmluvnit, ale oficialne stranky mi tu vloz kde to uvadzaju...? nenasla som - pls. 😉

Lulu ak sa ti nebude darit kludne sa na mna ako laktacnu obrat, ale skor chodim priamo domov k mamicke, ak je to vaznejsieho charakteru a to co opisujes je casto len o castejsom prikladani a spravnej zivotosprave + spravny caj na zvysenie tvorby a bolo by to ...sa mi dobre pise, ale dovolim si aj z vlastnej skusenosti toto tvrdit... mne tiez zmyzlo zo dna na den mliecko, ale kvoli chorobe a totalnemu kolapsu tela, dieta mi len davali do postele ku mne aby sa iba prisalo (nevladala som ho ani drzat) a ono sa to po 2. dnoch potom pomaly vylepsovalo i ked sme obe boli vysilene, vycerpane, hladne, unavene, prezili sme a este sme sa dalej dojcili niekolko mesiacov plne...

giza
15. máj 2010

Bebel dakujem... pekne je to tu uvedene... 😉 paci sa mi tvoje odvovodnenie preco to u nas primar nechce dopustit... 🙂 - mas dobry prehlad...

moncika15
15. máj 2010

ahojte 🙂
aj ja budem pravdepodobne rodit v TN nemocnici. povodne som xcela Topolcianky ale bojim sa ze nestihnem 😅
pocuvam na TN porodnicu len same xvaly, mam dobre skusenosti s primarom aj porodnikmi tak hadam sa zverim do ruk im 🙂

Lulu aj ty si tu? 🙂

lulu723
16. máj 2010

jasne moni,ze aj ja som tu 😉 😀

lila61
18. máj 2010

ahojte,
v nedelu sa mi v Tn porodnici narodil krasny chlapcek, 3500 g, 52 cm. Pri porode som mala dr. Jankovskeho a nemozem povedat jedno krive slovo.
Celkovo moja skusenost s nemocnicou - SUPER, jednanie lekarov, sestier ci uz k mamickam alebo k detom velmi pekne. Snad len strava - taka dietna povedzme, dbali o liniu mamiciek 🙂 ale da sa to tych par dni prezit.
V kazdom pripade mozem povedat, ze na narodenie mojho syna a pobyt v tejto porodnici budem mat krasne spomienky a budem vsetkym buducim mamickam vrelo doporucovat.

moncika15
18. máj 2010

lilia, gratulujem 😵
presne takuto skusenost som si potrebovala precitat 😅 na dr. Jankovskeho pocut iba xvalu

lulu723
19. máj 2010

lila gratulujem k syncekovi ma krasne miery 😵 😵 😵
a aky bol porod?bol moc tazky? 😕

erytrea
19. máj 2010

lila GRATULUJEME 😵 k malickemu, a dakujeme za pozitivne infosky na TN nemocnicu 😉 🙂 😵 😵 😵 😵

lila61
19. máj 2010

dakujem baby.
lulu porod som mala mozem povedat ze fajn. Voda mi praskla v nedelu rano o druhej, kym sme prisli do nemocnice boli styri hodiny rano. Hned som isla na cakacku a o desiatej na salu, kde som sa snazila chodenim po izbe trosku tie bolesti rozchodit a snad mi to aj pomahalo a o 11.35 bol maly na svete.
Chcela som aby mi pichli epidural, ale kedze mam problemy so zrazanlivostou krvi, nebolo to mozne, ale zasa musim povedat - jednanie na urovni, prisla anesteziologicka, a vysvetlila mi preco epi nedoporucuje atd. a na druhej strane zasa az taka strasna bolest to nebola, len clovek nevie co bude dalej.... tak preto som chcela epidural. ale zvladla som aj bez neho.
Takze na prvorodicku celkom rychlovka a hned po porode som sa citila skvele, az na bolave rebra, lebo mi sestricky pomahali maleho vytlacit 🙂 takze co ma najviac bolelo po porode boli fakt tie rebra 😀
Takze vsetkym buducim maminkam drzim palce a TN porodnicu rozhodne doporucujem !!! 😉

lulu723
19. máj 2010

jeee dakujem,ze si to takto opisala takze uz sa menej bojim.a TN je naozaj skvela nemocka uz sa tesim o 15 tyzdnov ked budem mat babatko uz pri sebe 😉

moncika15
19. máj 2010

lulu ty si s erikou nebola v TN porodnici?

lulu723
19. máj 2010

bola,ale ja som mala cisarsky a nie klasicky takze ja este neviem co ma caka 😉

moncika15
19. máj 2010

a teraz budes rodit prirodzene? 😕 to sa da? ja ze po cisaraku uz len cisarskym

lulu723
19. máj 2010

no to este neviem co mi povedia doktori takze ja sa pripravujem na klasicky kedze ten uprednostnuju.a viem presne co mi povedia,ze uz tam mali vela zien co mali cisarsky a druhe dieta islo normalnou cestou tak preco by som mala byt vynimkou aj ked urcite sa budu dohadovat co a ako zatial mi nikto nic nehovoril 😒

giza
19. máj 2010

Baby ak chcete -iba sa tu pripomina, ze zajtra je 3. stvrtok v mesiaci a budem v RC Juzancek o 17.hod. - hovory s dulou... referencie na mna tu napisu radi kazdej 2. maminy Lanockach a Venonna...

Lila gratulujem, vaha akurat 🙂 - halvne zdravicko, ostatne uz pride samo 😉

kolumbia
19. máj 2010

Ahoh giza ,prave som sa sla kuknut kedy to bude ,chystam sa tam ale som odkazana na muza takze uvidime ci bude mat cas a navyse vobec neviem kde to je ,na juhu sa vobec nevyznam ...

giza
21. máj 2010

na mojej webke najdes odkazy na lavom boku a aj ked si das do googlu vyhladavat RC Juzancek tak ti vygeneruje ich stranku a oni to tam maju pekne popisane, + da sa aj v mapach pozriet kde je ZS Vychodna... 😉 ...inak uz viem kde mi myznu moje dulie letaciky u Dr.......... opakovane pod stolikom okruhlim v tom skovanom stojane 😠 😠 😠 😠 ...

kolumbia
21. máj 2010

dik za info ,tak tam som sa nikdy nepozerala ,ked pojdem na poradnu tak sa tam kuknem ,vcera mi to nevyslo manzel mal pracu a ideme prerabat dom ,chceme to stihnut do pôrodu tak som zvedava

sunny23
25. máj 2010

ahojte. Aké máte skúsenosti s novorodeneckým oddelením v Trenčíne? Lebo všetci čo poznám celkom chvália pôrodnicu, ale každý nadáva na novorodenecké. A toho sa trochu obávam, lebo tiež mám odtiaľ len zlé spomienky.

moncika15
25. máj 2010

ahoj sunny, ake zle sponienky?

lulu723
25. máj 2010

sunny no vies ked oni sa asi viac boja o tie nase deturence a maju tam aj za ne zodpovednost ked su neni pri tebe.aj mne sa stalo,ze som tam dosla o nieco skor a zrovna malu kupali a hned mi vynadali,ze tam teraz nemam co robit.bolo mi vtedy do placu,lebo ked moju kupali strasne plakala a ja som chcela byt pri nej.inac su tam velmi dobre sestricky a strasne vela pomozu ci pri kojeni,alebo ine rady co daju.treba to len vydrzat a doma si aj tak kazda mamina urobi po svojom 😉

giza
25. máj 2010

sunny...? moje zle skusenosti hlavne s trieskanim dvier... 😖 +zla komunikacia a inofrmovanost co sa deje s dietatom bezo mna, ale to uz je x rokov daaaavno, teraz aktualne skor chaosive podanie kazdej jednej inak o dojceni dietata a ked vidim po prepusteni z nemocnice zeny ako laktacna ako im ich rady dopomohli k odlupovaniu sa bradavky a pod. tazkym zalezitostiam.. ( do krvy popraskane+ nasledne zapaly , kym som sa k nim dostala uz bolo casto dost neskoro, kedze musi nasledne brat antb. pre zapal atd...dalo by sa predist tomu vsetkemu...)...no comment a rady typu hned po porode, ze prve 3. dni prikladajte dieta maximalne na 5. minut 😕 😕 😕 😕 😕 , som myslela, ze keby som tam neni ako dula, tak jej nieco poviem....Nehadzem do jedneho vreca, su tam i vynimky zial postriedmo... 😔

giza
25. máj 2010

Lulu, prepac ale ako k tomu pride matka rozbita hormonami aby toto brala ako vec normalnu, ked na nu kricia??? a pritom to dieta nemaju oni na starosti...ak sa mu tam stane nieco z nasledku napriklad z ockovania, tak nik neponesie nasledky, ze mu to pichli a ono potom ostalo ochrnute - to je hlupost co pises, to ako keby si sa vzdala svojpravnosti a vyhlasila sa za neschopnu vlastneho usudku a previedla vsetko na personal - nie! tak to predsa nefunguje v nasom pravnom state...ved ty si rodic a ty zodpovedas za vsetko co sa deje s tvojim dietatom hned od jeho narodenia, ved si s nim na ROMING IN =co znaci nonstop s dietatom!!! aj to ci ho okupu aj to ci ho pichnu atd..vsetko podpisujes so suhlasom aby to vykonali pri vstupe na oddelenie, to si tam ale maloktora z nas plne uvedomuje......kraasne by sa z toho vsetkeho dostali.....len nedajboze aby si ty ako matka zocila nieco co by sa ti nepacilo za tvojim chrbtom, napriklad, ze ti ho prikrmia cez cumel aj ked ty sa krvopotne snazis aby ti z prs vysalo babo aj len kvapocku naviac mledziva, oni ho radsej takto ukludnia, lebo vsak su len ludia aby dieta neplakalo, oni na to nemaju nervy pri 10-20 KS!!!...co uz, treba byt vyteseny aki su tam uzasni a ukludnovat sa, ze su to len ludia omylni - ano su....a aj ja som len clovek a ty tiez, mas narok byt zufala ci vystresovana placom svojho dietata a bat sa on a chciet ho ukludnit, ci byt pri kupani!!! 😉 🙂

lulu723
25. máj 2010

giza ja to hovorim len z vlastnej skusenosti ja som dieta nemala pri sebe cely tyzden tak preto som to tak napisala.

sunny23
25. máj 2010

No, zlé spomienky na totálnu neinformovanosť o správnom kojení. Bola som prvorodička, mlieka pre regiment a sestrička po mne vrieskala,nech odstrekujem.....a to som nič iné okrem krmenia a odstrekovania nerobila.... Za celých 5 dní som takmer nespala... Myslím,že sú mizerne školené o kojení. Prišla som domov a mala po sebe 3krát mastitídu ,až som musela prestať kojiť. O iných "pikoškách" nehovoriac.
Kamarátka tam bola pred mesiacom s tretím bábatkom. Preplakala celý týždeň, čo mali tak príšerné chovanie a keďže dieťa bolo trošku žlté, tak jej ho nechceli dovoliť ani chodiť pozerať, na krmenie si ho musela žiadať .....proste škoda písania, príšerný príbeh,ani to neidem rozpisovať. Mám fakt zlý pocit tam ísť. Nebola ste niektorá rodiť v Bánovciach?
Ja nechcem veľa, len si myslím,že žena je po pôrode oslabená a dieťatko má tiež čo robiť aby si privykalo a keď im to ešte niekto stále komplikuje a stresuje ich, tak je to nesmierna škoda a môže to mať veľmi zlé následky. Veď tie sestry by mali byť na pomoc, nie na to, aby sa chovali ako mrchy dozorkyne.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre