Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zahrika
4. dec 2010

@shira_ mas pravdu.. vies na jednej strane som rada ze uz naozaj k niecomu dojde, lebo to cakanie a nevedomost je hrozna...na druhej strane je to strach, stres, neviem co pride...ako to zvladnem...atd atd..
ale mas pravdu, uz ked som tam, tak to nejak zvladnut musim, ina cesta nie je... hm 😕

shira_
4. dec 2010

@zahrika hej ja som dnes plakala kvôli tomu, že si neviem predstaviť, ako to zvládnem...ale práve to, že iná cesta nie je 😀 tak čo mám riešiť 😕

giza
4. dec 2010

ahaa uz rozumiem, @zahrika ty chces mat maminu pri sebe..skusim ti to opisat:
Po nastupe obvykle hned porod nevyvolavaju...robia to az na dalsi den rano, to by mal byt pondelok a velka vizita...podaju pol cipku prostaglandinu a daju ta na vzdycharen cakat co sa bude diat ( to je zbytocne aby si ju tam este volala), pomedzi to ta chodia doplerom kontrolovat sestricky ci PA..popripade meraju CTG ozvy a kontrakcie (to je tych cca 15.min. lezmo)...kontrola o 3. hodiny lekarom, postup co bude dalej, obvykle je dany podla nalezu ( ako sa otvaras) ak nie, tak sa caka ak ano, tak max. su 3. moznosti ale to uz predbieham je to od pretrhnutia vaku blan, podanie oxytocinu az po Hemiltonov hmat ... ak budes citit kontrakcie tak by som si mamu uz zavolala, mozu ju pustit ak budu mat volnu salu kam ta s nou umiestnia...

giza
4. dec 2010

ahaa uz rozumiem, @zahrika ty chces mat maminu pri sebe..skusim ti to opisat:
Po nastupe obvykle hned porod nevyvolavaju...robia to az na dalsi den rano, to by mal byt pondelok a velka vizita...podaju pol cipku prostaglandinu a daju ta na vzdycharen cakat co sa bude diat ( to je zbytocne aby si ju tam este volala), pomedzi to ta chodia doplerom kontrolovat sestricky ci PA..popripade meraju CTG ozvy a kontrakcie (to je tych cca 15.min. lezmo)...kontrola o 3. hodiny lekarom, postup co bude dalej, obvykle je dany podla nalezu ( ako sa otvaras) ak nie, tak sa caka ak ano, tak max. su 3. moznosti ale to uz predbieham je to od pretrhnutia vaku blan, podanie oxytocinu az po Hemiltonov hmat ... ak budes citit kontrakcie tak by som si mamu uz zavolala, mozu ju pustit ak budu mat volnu salu kam ta s nou umiestnia...

giza
4. dec 2010

nechajte tomu volny priechod, rieste za chodu, dopredu sa stresovat neni vobec dobre...

janulka80
7. dec 2010

...par dni sa tu uz nic nepise tak to uz asi mate vsetky za sebou. Tak gratulujem. Ja ratam este tak dva tyzdne a snad potom to pride 😉

bambibam
7. dec 2010

@janulka80 ono to niekedy príde ked to najmenej čakáš 😀 😉

moncika15
7. dec 2010

zahrika dnes o 10:46 porodila Simonka s mierami 3750g a 53cm. pekne ju vytrapil ale konecne su spolu 😵 gratulujeme 🙂

shira_
7. dec 2010

@janulka80 nemáme to všetky za sebou 😒 vo štvrtok mám poradňu tak uvidíme čo je nové, ale myslím že nič... malý je zabývaný dosť dobre, zdá sa. aj keď pravda je, čo som sa vypytovala báb, tak drvivá väčšina začala rodiť "z ničoho nič" bez nejakých predzvestí... tak naivne dúfam, že to bude aj u mňa také milé prekvapenie. 😀
@giza tiež som toho názoru, že riešiť budem vtedy keď už bude treba... mám také striedavé nálady, chvíľu obavy a strach pred neznámym a aj z toho, že si občas na zlomok sekundy uvedomím tú obrovskú zmenu v živote, ktorú mi prinesie prvé dieťa. a zvyšok času zase takú pohodu, lebo malý sa má dobre, ja sa mám tiež dobre a doktori v trenčíne to so mnou poriešia tak, aby všetko dobre dopadlo, podľa okolností. pôrodný plán nechystám, mne to príde divné, písať alebo stáť si za niečím, ked situácia si možno vyžiada presný opak. na pôrod a na malého sa veľmi teším a som celkom rada, že ako prvorodička si tie bolesti neviem ani vo sne predstaviť... a úprimne- zdá sa mi to ako sci-fi že tie bolesti pretrpím, keď ani jeden menzes neprežijem bez liekov 😕 síce tam nie je žiadny pekný výsledok, ako pri pôrode 😀 čo sa zmenilo akurát je to, že mám včera a dnes také plačlivé nálady, že to sama nechápem, a to bez píčiny😕
mám na teba otázky: čítala som tu o ricínovom nápoji, ale som dosť na pochybách. v lekárni mi ho síce predali, ale kamoška čo tam robí, sa tvárila dosť divne, a keď som ešte povedala, že to je pre mňa, tak už úplne. hovorila že sa to už viac-menej ani nepredáva, že je veľmi návykový a škodlivý. tak som hovorila že len jednorázovo, ale vraj ona by si to teda nedala. Je to teda bezpečné alebo nie? určite by som to neskúšala skôr než v termíne, ale z vyvolávačky mám obavy... radšej by som si nejak pomohla. ak to tu už bolo písané tak sorry, ale strávila som dva dni čítaním a konkrétne veci som nenašla.
druhá vec: niekde 30strán dozadu som našla poznámku, že keď sa odoberá pupočníková krv, tak nepriložia malé tak skoro, že to dosť dlho trvá kým ho donesú. prečo?
a ešte jedna, dieťa mám otočené tvárou hore a dr. mi hovoril, že to nie je úplne ideálne. ja som rada že je dole hlavou 😲 alebo aj toto má byť nejaký problém? 😲 keď tu čítam, že baby rodia aj panvovým koncom, tak môžem byť rada, nie? vyhnúť by som sa chcela hlavne nástrihu a šitiu a robím preto všetko, čo viem.... hehe si myslím, že porodím a hijó 😀 😀 ani nebudem vedieť že niečo bolo 😀

janette4
7. dec 2010

@zahrika srdečne gratulujeme a prajeme veľa zdravíčka 😉 Tuším sa rodia samí veľký chlapi 🙂

giza
7. dec 2010

@zahrika GRATULKO a ak to bolo od rana vyvolavacka, tak paraaada... 😉
@shira_ fuuuu vela otazok a malo casu, vsetko je dobre aj ricin, aj poloha ( este sa moze dorotovat v rodidlach, i ked je to mini problemik, ale da sa ...co robis pre to aby si nemala nastrih?)
ano ked sa odobera pupocnikova krv tak je to o to neskor dieta pridane na prsnik ak este musia i zosit mamicku, tak ziadna sestricka z novorodeneckeho necaka na prilozenie a pride az bude mat cas, co je o tie dve hodky ked uz ta budu prevazat na izbu - ako vrazdila by som za to ... 😠 😠 ☹ vypytaj si pomoc s prilozenim aj od ostatnych co tam su na porodnici, su ochotne a isto ti po vsetkych procedurach pomozu prilozit aj ine sestricky a ty tiez nie si "ľavá" aby si to nezvladla 😉 (dat ti ho samozrejme daju)... 🙂

Este ked ste tu,tak aj sem hodim kde nas dulinky mozete prist pozriet v nedelu o 9. hod. budeme v kulturaku na JUHU na Kyjevskej ul. - viac na foto co prikladam ( dufam uspesne)... dobruuu 😔

giza
8. dec 2010

Ahojte, vidim ze je to necitatelne, tak skusim takto:

Pozývame všetkých na
„ víkend otvorených dverí“,
ktorý sa uskutoční 11. – 12. 12. 2010 v rehabilitačno – masérskom
zariadení DEJDARKA v Kultúrnom stredisku na Juhu / Kyjevská ul. 3183.
Kto má záujem o stretnutie sa s Trenčianskymi dulami a dozvedieť sa viac nielen o ich fungovaní v TNFN, tak
v nedeľu 12.12. 2010 od 9.hod. - 9,50 hod. s názvom:

Profylaxia pred pôrodom a úloha duly
/prednáša Mgr. Hertlová/
(za duly - Michaela Chlebanová, Mária Harušťáková, Petra Benianová)

Nachádza sa na sídlisku JUH (predposledná BUS zastávka) MHD č.: 1, 8, 21, 22, 25.
Viac info o tejto akcii nájdete aj na:
www.kuko-trencin.sk

shira_
8. dec 2010

@giza jaj ďakujem za info, uvidím čo zajtra na poradni.. takže ricínu sa netreba báť, ok. pri odbere tej pupočníkovej som sa bála že mi malého vôbec nedajú.. dobre teda, veď priložiť mi niekto snáď pomôže čo najskôr, veď aj ja sama sa na to nejako prirodzene cítim.. uvidíme. čo sa týke hrádze tak cvičím s epinom, malinu pijem, ľanové semiačka papám, viac k tomu neviem. všetko mám upratané, nachystané, už sa doma nudím 😝 ale asi si ešte počkám, kým sa malý rozhodne, že je hotovo 🙂

giza
8. dec 2010

este si navar, ci priprav (zamraz do mraziaka = zeleninu, lasagne, prichustane rezne a pod...) nieco co si potom lahsie=rychlejsie iba prihrejes / spravis, ked budes uz s babom doma 😉 ...a k tomu ricinovemu koktailu napisem do IP ...

shira_
8. dec 2010

@giza ďakujem moc 😉 som nakázala aj mužovi, nech zabezpečí nejaké jedlo od svokry, aby som po príchode mala čo jesť a nemusela hneď variť. ale ešte nejaké rozumné zásoby porobím.

kolumbia
11. dec 2010

Ahoj gizza nemas skusenosti z materskym centrom ,sla som tam uz dva krat s malou a nikdy sme sa tam nedostali ,bud mali akciu alebo uz zatvarali 🙂

shira_
12. dec 2010

@zahrika jaj som zvedavá kedy vás už pustia a ako sa máte 😀 ja ešte čakám... nič sa nedeje.

gaja
13. dec 2010

ahojte,
tak so zahrikou som sa nestretla, lebo mňa potom preradili na tretie poschodie na izbu kojacích matiek.. a chodila som len na novorodenecké kojiť a pohrať sa s mojkom, takže na pôrodnicu som sa už nedostala... 😉
ale teda takmer 12 dnový pobyt že tam absolvujem som netušila.. porodila som, napadol sneh, roztopil sa sneh a potom nás pustili domov 😀

ale inak doktorky sestričky na novorodeneckom, tak isto ako na pôrodnom sále boli super.. som rada, že som išla do TN...
Ak nejakou náhodou (kedže tretie už neplánujeme) by sme zasa čakali bábino, tak jedine Trenčín 😉

A inak príjmal ma Dr. Gajdošík - taká totálna pohoda z neho vyžarovala, čo bolo moc fajn a rodila ma Dr. Bašková.. bola super 😉
Muž bol celý čas pri mne a dokonca mu dali prestihnúť šnúru 😀
Na izbu som sa prešla peši a sestričky mali zo mňa zábavu, že to sa im často nestáva... 😀

No a Mojko si zmyslel žltačku v den prepustenia, a potom mu nechcela klesnúť ale sestričky aj doktorki boli zlaté aj vysvetlili aj s človekom sa normálne porozprávali, sestričky nám pomáhali s budením (ved žltačka + to svetlo), kojením, aj dlhšie nás nechali pri bábatkách, ak bolo treba, občas nás skôr zavolali, ako sme mali prísť.. dokonca jedna ked videla, že som totálne zložená, tak ma hladkala po líci že aby som neplakala, že to bude fajn...
proste nemala som vôbec ten pocit že som nemožná otravná a precitlivelá ako bežne fičalo v Piešťanoch..
Všetko zobrali normálne, človeka podporili..
teda až na jednu - takú staršiu fúzkatú 😀

shira_
13. dec 2010

@gaja ahoj, super, normálne mám radosť keď to čítam. ja som tam bola zatiaľ 3x v poradni, tak som stretla zakaždým iného dr.- Gajdošíka, Wallenfelsa aj Sučanského, všetci v pohode. takže nemám obavy. len by som to už najradšej asi mala za sebou, je to už na nervy stále myslieť len na pôrod. musím si nasilu vymýšľať program aby som mala vyplnený celý deň. v noci spím našťastie ako drevo, až do pol deviatej 😲 iba čo idem na wc. 12dní v nemocnici, to je veru dosť, no ale keď treba, čo narobíš. hlavne že je všetko ok! ja by som tiež chcela mať muža stále pri sebe keď budem rodiť... čo sa týka starších fúzkatých, tak mám pocit že jeden kus patrí k povinnej výbave každého oddelenia 😅 neriešim. mňa od pn pôrodnice môj dr. odhovoril raz-dva, tiež som bola na vážkach či pn alebo tn. tak myslím, že som sa rozhodla dobre.

gaja
13. dec 2010

@shira_ 4 roky dozadu som si absolvovala PN a teraz TN ale poviem ti, byť 12 dní v Pieščanoch s tým personálom čo tam je, tou ochotou a prístupom tak už sa volakde hontálam na špagáte...
´V piešťanoch som chytila depresie už druhý deň ... a teraz až do žltačky som bola v pohode...

tak vieš, všade sa nájdu sestričky a lekári.. aj každý človek nie je vždy v super nálade, čiže aj jeden den super sesričky na druhý deň mohli byť "chladnejšie", ale tak ked to porovnám, nie je nad čím váhať...
Fúzkatú sestričku som si vypočula, pokývala hlavou a zasmiala sa.. Ale inak byť prvorodička, možno by ma aj rozplakala, predsa hormony a všetko..

shira_
13. dec 2010

@gaja to verím, mňa už teraz rozplače len škaredý pohľad, a to ešte nie som po pôrode.

potokin
13. dec 2010

ahojte baby vy uz vsetky co ste tu rodite a mna to este len caka len sa mi dobre cita ze trencianska porodnica je v pohode 🙂 chcela som sa spytat ze kedy ste riesili pediatra pre vase malinkate zazraky sa ci mi neviete poradit nejakeho dobreho tu v tn. dakujem 🙂

zuzi7
13. dec 2010

@potokin Velmi si chvalia Dr.Chudeho, ma ambulanciu za mostami na Zlatovskej ulici a tiez Dr. Gavendu, ten je v starej poliklinike. Ja byvam na Juhu a s dcerkou chodim k Dr. Eckmannovej do Juzanky, som s nou spokojna a budem k nej chodit aj s druhym dietatkom. Prve dietatko som rodila v TN pred troma rokmi a bola som celkom spokojna, takze aj teraz som sa rozhodla pre trenciansku porodnicu, vacsinou som pocula len same pozitivne ohlasy 🙂

shira_
15. dec 2010

ja stále nič... zahriku ešte nepustili??

gaja
15. dec 2010

@shira_ a ty čo tu ešte strašíš? bocianom zamrzli krídla??? 😀

shira_
15. dec 2010

@gaja kurnííík ja neviem dokedy budem ešte strašiť. teda vlastne viem. nejneskôr do 23.12. kto by liezol dobrovoľne z teplého brucha do tejto zimy?

zahrika
15. dec 2010

No ahojte koceny.. tak ja od soboty domka, len som sa akosi nedostala k PC... stale nemam nijaky system, a Simonko je mooooc hladne babo a ja nemam dost mliecka, tak som si aj poplakala 😒
No ale sme v poriadku, som stastna, je kraaasny a je toobrovska zmena...
@shira_ aj som dufala ze snaaaad sa stretneme, ale ako vidim ty stale nic..
Ja som nakoniec rodila na 9.den po termine a so strasnymi bolestami po x vyvolavackach.. trapili ma od nedele do utorka, ale nakoniec to stalo za to 🙂
@gaja veru my sme sa nestretli, skoda, ale poviem ti, ze hned ako mi ho na druhy den priniesli, zrazu som nemala cas ani cikat, lebo som mala trampoty s hladom, mliecko nikde, a ked uz zacalo bolo malo..stale som chodila na novorodencke zobrat a oni mi stale davali tu sprostu glukozu, vraj nech si nezvyka na flasu a maly len plakal a plakal, tak potom som chodila podla toho ake tam boli sestricky..
ale inac vsetko v pohode, suhlas s Gajou, je to tam vyborne, personal mily ochotny..

shira_
15. dec 2010

@zahrika no vitaj 😎 teda ale si sa vytrápila! prečo tie naše decká nechcú ísť normálne von?? mliečka hádam pribudne 😒 držím palce. každá si asi poplače na začiatku ☹ ja sa teším na to moje dieťa. len neviem, či tiež to nebude takto nasilu. čo počúvam, samé prenášačky, vyvolávačky 😒 ale hádam to aj ja nejako prežijem...

zahrika
15. dec 2010

@shira_ veru prezijes..aj sestricky vraveli ze kazda ma ine bolesti.. niektora len silne menstruacne a niektora sa ide blaznit.. no a tiez iny prah bolesti..ale ten pocit na konci ked vyde von.. jaaaj no nieco uzasne..a ked ho uvidis... to sa neda opisat! 🙂

shira_
15. dec 2010

@zahrika budeme plakať obaja aj mužom, už to vidím. on je teraz taký clivý, nechápem z neho... normálne ako keby sme obaja boli pod nejakými hormonálnymi vplyvmi 😕

gaja
16. dec 2010

@zahrika no mne sa to rátalo, že mu nebuchli flašu, ale mi dali pohárik s lyžičkou aby som mu tak dávala ..
ale potom už keď sa "opaľoval" a nevydržal do ďalšieho kojenia, tak im dávali z fľaše, ale zas to chápem, že keď tam mali 6-7 ks detičiek ktoré rewali od hladu, že sa nemohli s každým lyžičkovať.
a na kolkátke si ležala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre