Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

katyl
27. nov 2008

sisa, no prave neviem, vela mamiciek tam chodi na nejake stretnutia, asi aj o dojceni, pripadne ine temy.
tak som si povedala, ze ked bude drobec trochu starsi, a nebudu chripkove obdobia, tak by som sa isla pozriet, ako to tam prebieha.

katyl
27. nov 2008

sisus, sak sa netrap, ja ti nieco z toho boxu donesiem 😀 chces flasku tusim chicco, alebo Lucku???, 😀

katyl
27. nov 2008

megg, fakt je strasne vysoky, ja som len cakala, kde si buchne hlavu 😀
on normalne musi stale chodit tak trochu preventivne prihrbeny, aby sa niekde o zarubnu netreskol 😀

monatko
27. nov 2008

aj mna rodil Wallenfels aj s Gajdošíkom - obidvaja super 😵

anka77
27. nov 2008

Ahoj Siska br tak gratulujem k synčekovi!!!!!!!! Nech ste obaja zdraví! Ja som na tom pohrebe bola, bolo to veľmi bolestivé pre mňa, ale zvládli sme to celá rodinka spolu a za ruky...Babka by bola na nás pyšná. No a ja som stále doma a 2 v 1 a s vysokým tlakom a mdlobami a s migrénou a keď sa zjavím u doktora, tak nič...Urobí mi poradňu a káže mi prísť za týždeň a keď vraj začnem rodiť mám si zavolať sanitku a ísť...Včera v noci som skoro niekoľko hodín visela na WC mise, ako som zvracala a mala som migrénu takú šialenú, že som nevidela na jedno oko! A keď ma hospitalizovali tu v TN, vraj mi nič nie je...Tak ja už asi fakt radšej počkám, nech sa to začne a "dobehnem" malú len vytlačiť do nemocky, aby som ich náhodou neotravovala...Strašne ma to štve, v takomto rozpoložení akom som teraz, sa ešte s niekým naťahovať...Som sa rozkecala...Prepáčte...

sisa.b
27. nov 2008

anka - to je mi moc luto, ze ta nechavaju v takom stave dalej sa trapit ☹
a ten pohreb ste teda zvladli v poriadku - aspon si sa bola s babickou rozlucit

siska_br
27. nov 2008

joj, normalne sa uz teraz na to stretko tesim!!!

kat - ja sa urcite do MC chystam, ale tiez az v novom roku niekedy, ked uz bude malinky trosku vacsi, tak sa mozme potom dohodnut...

anicka - prajem ti velmi vela psychickej sily teraz, skus sa dat trosicku dohromady, budes to este velmi potrebovat, malicka sa uz iste kazdu chvilku zacne pytat na svet, babicka ju iste vystriedala v nebicku. drzim ti velmi tuho palceky a myslim na teba

anka77
27. nov 2008

Dúfam, že ma potom na to kočíkové rande vezmete medzi seba, keď si to Ema konečne rozmyslí...Dúfam, že už sa dlho takto dusiť vo vlastnej šťave nebudem...Ešte mi do toho aj malý ochorel a celé noci je hore ☹ Ja som asi fakt prekliata? Za to by som si zaslúžila nejaký phodový a rýchly pôrod 😉 Babi ak si tam hore, zariaď to... 🙂 Pozdravujem vás maminy a ešte raz ďakujem za podporu v predchádzajúcich dňoch! Ste fakt zlaté!!!!!!!!

lienka55
27. nov 2008

anka uz si tu iba sama tehu, tak sa poponahlaj trosku.Prajem vela sil a dusevnej pohody.

miriam8
28. nov 2008

katyl - ahoj, dlho som rozmyslala, ci si to ty, podla tvojej fotky v pase by som ta nespoznala, ale podla albumu ano. Pustali nas spolu z porodnice. Mam take vlasate dievcatko Lilly, tak dufam, ze si na mna spomenies. Ako sa vam s Filipkom dari? Poslucha?

katyl
28. nov 2008

😉 😲

sisa.b
28. nov 2008

anka - fakt este ty musis porod, aby sme mohli dat nejake stretko 😉 ale realne to vidim fakt az buduci rok...

anka77
29. nov 2008

Baby, mňa porazí...Včera som mala asi 5 hodín bolesti, kontrakcie (nepravidelné síce, ale pravidelné som nemala ani pri prvom) a strašne ma boleli kríže...Nepomáhala vaňa, prechádzky to len zhoršovali a klasika - večer to prešlo... Už sa mi aj muž smeje ☹

zabka
29. nov 2008

Ahojky, gratulujem vsetkym novym mamickam 😉 ... Anka a tebe vela sil, nech uz sa malicka poponahla... Chcem sa opytat aj vam tvrdlo brusko?Lebo mne vcera cely den, neni to nejako skoro?

mojkamirka
30. nov 2008

Ahojte,

tak mňa odrodila nejaká blonďavá doktorka a ku koncu pribehol aj primár, lebo malý sa nejak nevedel dostať na svet. Horšie to bolo so šitím. Primár vysvetľoval tej doktorke ako to má urobiť a pritom si neodpustil komentár ako sa jej podarilo ma tak "skvelo" odrodiť, že som sa celá potrhala ako sa len dalo. Som sa cítila ako pokusný králik, pritom v civile si to celé obzeral Walenfelsov brat. No fakt sranda, keď si odmyslím, že som cítila každý steh a viazanie.

Sestričky na šestonedelí boli fajn, len z novoredeneckého tam bolo pár takých, že sme si so spolubývajúcou pripadali ako krkavčie matky, lebo deti sa nechceli prisať ale pritom revali o dušu, že sú hladné. no začiatky kojenia boli fakt ťažké. Malého som musela najprv oblnúť a dať mu po lyžičke glukozu a až tak prsník, lebo inak nechcel. Som sa bála, že si na to navykne ale našťastie sa tak nestalo a potom sa už prisával aj bez glukózy keď sme prišli domov.

Katyl, nebola si náhodou vtedy na vzdychárni, keď som išla rodiť? t.j. 3.11 tak o pol tretej poobede

zuzula25
30. nov 2008

ahojte.mohla by som sa vas opytat(kedze ste nedavno vsetky rodili), ako je to s narokom pre otecka na platene volno od zamestnavatela po narodeni dietata???ma narok???dakujeme za radu. 😉

siska_br
30. nov 2008

anka - uz kasli na poslickov a zacni riesit ozajstne kontrakcie, ved uz mate ozaj cas 😉 😉 😉

zabka - mne brusko netvrdlo, az uplne tesne pred koncom, parkrat, najintenzivnejsie v noci, ale fakt mozno tyzden, par dni, pred porodom. ale co spominali ine baby, tak vacsinou im bruska tvrdli

mojka - uz sme daaaavno nekecali, ako sa mate s tomaskom?

anka77
1. dec 2008

Siska br no veď to povedz Emke...Jej sa nechce! Dnes poobede idem v Dr. a ak mi na tej koze povie, že som stále otvorená len na 2 prsty ako pred skoro mesiacom, vykotí ma a rovno tam ostanem ležať...Chodím domov pešo a vybehnem vždy pre istotu až na 11 poschodie, sexíkujeme s mužom, behám doma okolo malého, varím, upratujem a jediné k čomu sa dopracujem, je zopár kontrakcií (mimochodom, bolia dosť...) a večer to vždy prejde...Muž sa smeje, že nech nezačnem rodiť večer, lebo sa im tam uložím do postele, zaspím a bude po pôrode 🙂

siska_br
1. dec 2008

anka - ja viem, kym sa malicka sama nerozhodne, ze uz by hadam pomaly aj bolo, nicim ju neprinutis vyliezt... baby od nas z novembroviek vyskusali ver mi ze vsetko mozne aj nemozne a veru tym vela neposurili... ale to cakanie je uz dobre na hlavu, ze? tak drzim palce, nech ta poobede u lekara cakaju dobre spravy!

mojkamirka
2. dec 2008

zuzula my sme tento problem neriesili, ale ak bude pri porode tak ti daju uctenku za to, že sa ti zučastnil aj muž pôrodu, vraj to uznávajú zamestnávatelia ako ospravedlnenku alebo také čosi. To mi hovorila sestrička po pôrode. Neviem či som ti moc pomohla.

mojkamirka
2. dec 2008

siska veľký tomáš je v škole 400 km od nás, možno sa vyspí a malý Tomáš je pri mne, máme sa fajn, v noci celkom dobre spíme ale to si si už asi prečítala v novembrovkách

sisa.b
2. dec 2008

§141 ZP osobné prekážky v práci:
b) narodenie dieťaťa manželke zamestnanca; pracovné
voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne
potrebný čas na prevoz manželky do zdravotníckeho
zariadenia a späť

Ale ďalej § 141 ZP
(3) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi
z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno
s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu
môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo
bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä
na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných
vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času.

martinano
2. dec 2008

ahojte, anka tak takto fakt neporodis a to co mavas nie su kontrakcie, ale tonizacie, ak chces pomozem ti, pracujem totiz v trencianskej porodnici ako porodna sistentka momentalne som na materskej, inak bat sa nemate coho, lae vobec vsetko bude ok a porod je z obrovske casti psychicka zalezitost, verte mi , treba byt optim.naladena

martinano
2. dec 2008

Anka ak chces poradit a nieco sa opytat moj mail je martina.hubkova@centrum. sk, tam som castejsie

sue13
3. dec 2008

Ahojte mamicky a buduce mamicky. 🙂
Chcela by som vediet kolko stoji v Trencine EPI????
Treba to dat vediet do predu? Ako to funguje? A ked chcem manzela pri porode co treba urobit?
Dakujem vam 🙂

siska_br
3. dec 2008

ahoj sue,

tak EPI stoji 3000,-Sk v TN. najlepsie spravis, ak o nu poziadas hned pri prvom vysetrenie po prijme na porod, musia ti zobrat krv a spravit testy a dalej musia zohnat anesteziologa, ktory by ti ju pichol a to moze trvat. niekedy az tak - ze ti ju nestihnu pichnut (moj pripad 😝 😝 ). Vopred EPI zajednavat netreba. A ked chces k porodu manzela, staci, ked ho tam dosikujes. Najlepsie s prezuvkami. Tot vsjo. Drzim palceky sue, nech vam to stastne odsypa

sue13
3. dec 2008

Siska dakujem pekne. Vidim ze ty to mas cerstvo za sebou. Blahozelam k Samkovi 😉
Ako si to zvladla? A ako sa citis? Mas este nejake bolesti????
vela otazik co? 😅 Ale ja uz zacinam stale viac na to mysliet tak som zvedava.... 😵

siska_br
3. dec 2008

sue - rado sa stalo. a dakujeeeem...

porod v skratke opisujem na stranke pred touto, kuk ak chces. ako som to zvladla? no bola som zo seba trochu prekvapena, myslela som, dufala, ze to budem zvladat lepsie. mam tiez prve babo a porod bol uplne iny druh bolesti, aky som dovtedy poznala. ale ti poviem, ze to fakt stoji za to. ten prvy pohlad na tvoje cerstvo narodene babo - uz som muzovi hovorila, ze by som hned vratila cas na ten den, keby to slo. je to neopisatelne a zazracne. uplne ti v dobrom zavidim, ze to mas pred sebou... 🙂 🙂 🙂

citim sa po fyzickej stranke teraz uz fajn, celkovo po porode to bolo ok, jasne, ze sitie boli, ale to uz je uplne zanedbatelne popri tom vsetkom. teraz uz neboli ani to, a to som 2 tyzdne po. teraz boli zase ine veci z kojenia, ale ako hovorim - ze ten maly batozok to vsetko urcite stoji.

mojkamirka
3. dec 2008

sue za prítomnosť manžela apri pôrode sa platí 500 Sk, a môjmu prezúvky netrebalo, dali mu tam návleky na topánky, on by sa beztak nestihol ani prezuť a malý by bol na svete. Ja som to mala mooooooooooc rýchle

anka77
3. dec 2008

Ahoj siska br ja furt ešte 2 v 1, ale už meliem z posledného ☹
A martinka poslala som ti mailík...
Baby, ja chcem rodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiť 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre