Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

zuzanamv
6. dec 2011

@nikita308 Dakujem!

nikita308
6. dec 2011

@zuzanamv Ale daj vedieť či zabral, som strašne zvedavá... 😉

zuzanamv
6. dec 2011

@nikita308 Jasne, urcite dam vediet. 😉

lucka0701
6. dec 2011

@nikita308 neboj, najneskor o tyzden ho uz budes drzat v naruci...kiez by pockala na sekciu...

@zuzanamv no to ma mrzi, ze si uzamknuta, ale aspon niesom sama 🙂 , takze zajtra ides na ten ricinak? No budem cakat co a ako...len dufam, ze nam pri tej rychlosti das aj vediet, ci ti zabral a hlavne nech nemas krce, ked budes na WC..a ak zaberie, posielam mamu nech pojde olej kupit a po termine si to urobim aj ja...

bambibam
6. dec 2011

@lucka0701 ono tie deti niekedy dajú zabrať 😉 ,ale viac ma ubíjajú momentálne domáce práce,dnes som doobeda malovala a furt to nieje tak ako by som chcela ,takže neskôr pokračujem ,dúfam že do vianoc to dorobím 😝

nikita308
6. dec 2011

@lucka0701 Mne to akosi stále nedochádza, že budeme mať o 1 dieťa viac... 😨

zuzanamv
6. dec 2011

@lucka0701 Ja mam pocit, ze sa tam maly zabetonoval 🙂
Obavam sa, ze mozno ani ten ricin mi nezaberie, ak to zabera iba ked uz je babo pripravene. No ved uvidime, prinajhorsom ma prezenie, co mi az tak nevadi, lebo mam cele tehotenstvo problem so zapchou...

bebel
6. dec 2011

@zuzanamv držím palce Zuzi...verím, že sa veci pohnú cez WE, aby tato mohol oslavovať 😉

zuzanamv
6. dec 2011

@bebel Diky! Radsej by som este pred vikendom, ale uz mi je to v podstate jedno, hlavne nech to ide prirodzene!

lucka0701
7. dec 2011

@nikita308 no neboj, dojde ti to, ked budes malinku drzat v naruci...nezabudni dat hned vediet!!!!! 😉

@zuzanamv no hadam nie, hadam tam neni zabetonovane 😀 😀 , budem drzat palce, nech ti ten ricin zaberie, prinajhorsom sa aspon dobre.... 😀 😀 a nemusia ti potom davat klystir...daj vediet...

lucka0701
7. dec 2011

Baby, akurat zo mna take velke hnede hlienovite ako sopel vyslo, to je ta zatka??? Ale krv to nemalo...

giza
7. dec 2011

@lucka0701 🙂 zatka, ak uz nezacali kontrakcie alebo si "neusla" do porodnice, tak vela stastia, co nevidiet to bude za vami 😉

giza
7. dec 2011

@zuzanamv prehanky su to co potrebujes na spustenie kontrakcie 😉 drzim ti palceky nech sa ti to splni

lucka0701
7. dec 2011

@giza Dakujem ale maly je lenivy a nic sa nedeje, takze sme este 2v1 😀

giza
7. dec 2011

zienky ak budete chciet vypocut si ine skusenosti, ci sa nieco opytat, tak zajtra som posledny x v tomto roku vo FRANi o 17. hod - kludne pridite a poviem vam ak budete chciet aj o tom co je pre vase dietatko najlepsie po porode pre zregenorvanie sa cim skor...
@lucka0701
@zuzanamv
@bebel
@bambibam - tebe som skoro urobila prepadovku v pondelok doma :D - v novom som u vas este nebola ...uz to asi zas do sviatkov nestihnem, tak ak by motyka vystrelila naahodou, rada vas uvidim 🙂

giza
7. dec 2011

@lucka0701 pocuj, mas na to niekolko dni - teda on na to ma niekolko dni (niekedy iba den, casu dost) a ty hlavne naberaj energiu, viem, ze sa mi to lahko pise, tazsie uskutocni (hlavne ked si tolko cakala) ale isto vela spi a ak mas chut jest, tak jedz!!! Telo sa ocisti same ak to bude uz pred porodom ( ci uz, ze ta prezene, alebo tesne pri vytlacani sa zvracia - ale to je ako u koho).... ak sa ti da, pridi zajtra za mnou do Frani, poviem ti vsetko pohne k porodu osobne ( nic to nestoji) 😉 ak chces a budes este pokope a moct, budem velmi rada...

lucka0701
7. dec 2011

@giza No rada by som sa dogulala ale ja neviem kde je to Frani 🙂 , lebo ja uz nebyvam priamo v TN ale v Tr.Teplej...a mne sa zda, ze si raz pisala, ze sa stretavate v NM...inak by som velmi rada zacala chodit na sedenia, aspon by som sa viac toho naucila... 🙂

bambibam
7. dec 2011

@giza úplne v pohode, ked sa ozveš aspoň 10 min. pred návštevou tak to stačí ,ja niekedy zbehnem k susede na kávu. Alebo behám po doktoroch. Práve sme prežívali veľký stres nakolko muž dostal výpoved ,ale vďaka náhode bol na ÚP len 4 dni a už zas pracuje. Ja už sa inak pohybujem veľmo málo nakolko som ako veľký mech a neviem sa dočkať kedy prasknem,a nehovoriac o oblečení a fakt už šatník meniť nechcem a počkám hádam niečo opadne ,lebo manžel tvrdí ,že už by sem tam niečo chcel vrátiť.

lucka0701
8. dec 2011

@zuzanamv
@nikita308 baby co je s Vami? kaslete tu na mna a len tak si rodite? 😀 😀 😀

giza
8. dec 2011

@lucka0701 teraz idem do Teplej za jednou maminou a zdrzim sa doobedu, ak chces - cinkni mi 0903 793 867 som z Opatovej 😉

giza
8. dec 2011

@bambibam no tak pekne 🙂 ja mam vela noveho ale na dlhsie... a nie sem

zuzanamv
11. dec 2011

Ahojte, mrzi ma, ze som sa neozvala, nedalo sa. V porodnici sice maju wifi, ale za tie 4 dni som sa nedopatrala, ake je heslo, nikto ho nevedel... Pritom router priamo pred nasou izbou, signal super, a nic z toho. Nechapem...
Takze, ako sa to vsetko zbehlo:
Este v utorok vecer sa nic nedialo, ani vo sne by ma nenapadlo, ze pojdem rodit, sla som spat asi o 10 a pred 1 v noci som sa zobudila na krc a na to, ze nieco tecie. Lenze nie vela, tak som si nebola ista, ci je to voda, alebo ma len maly kopol do mechura. Tak som chodila po byte skoro hodinu, na zachod, a kontrolovala som, ci to tecie, ako to tecie, a meditovala nad tym, ci je to voda alebo nie. Postupne mi zacalo tvrdnut brucho a vtedy vzdy trochu odtieklo, tak som sa pred 2 rozhodla, ze teda je to ono a ideme do nemocnice. Nieco po 2 sme tam boli, chvilu trvalo, kym sme sa dozvonili, sestricka mi dala veci na prezlecenie, vysla som hore vytahom, asi o 2,20 ma vysetrila doktorka, najprv sa nevedela dohmatat krcka, ze je stale vysoko, ale prisla kontrakcia, tak pri nej ma vysetrila, ze som na 4cm, zatial boli tie bolesti uplne v pohode znesitelne. Asi 2,30 ma dali na monitor uz na salu, presli asi 3 kontrakcie uz bolestive, a pri 4. som uz poslala muza, nech ich ide zavolat, lebo musim tlacit. Tak prisla asistentka s doktorkou, a na jednu kontrakciu bol Kubko vonku. 3,05, 3450g, 50cm. Fakt super porod, nechcelo sa mi verit, ze to slo az tak v pohode. Dali mi ho potom na chvilku na brucho a potom ho zobrali vysetrit. Trochu dlhsie trvalo, kym vysla placenta, asi az po hodine, sitie uplne minimalne, mozno 3-4 stehy.
Akurat potom som mala trosku problem, ked uz ma chceli previezt na izbu, sestricka mi zatlacila na brucho a vyvalilo sa von hrozne vela krvi, klesol mi tlak a zatmelo sa mi pred ocami, skoro som odpadla, tak mi dali infuzku a monitorovali tlak dalsie dve hodiny. Potom este vysla jedna riadna krvna zrazenina. Takze ma previezli na izbu az po 4 hodinach a cely den som bola dost slaba, maleho mi doniesli len parkrat ukazat, prilozit a v noci som bola este bez neho. Aj som bola rada, ze som sa mohla este vyspat.
Dnes nas pustili, vsetko ok, s kojenim trosku bojujeme, Kubko sa rozculuje zo zaciatku, ze to nejde lahsie, ale uz zacal pomaly priberat, takze snad to pojde.
Inak boli vsetci uplne mili, doktorka pri porode bola super, zistili sme, ze sme susedy z jedneho vchodu 🙂
Ale tesila som sa domov, lebo ten rezim tam je otravny a doma je doma. 🙂
Ak mate nejake otazky o porodnici, pytajte sa 🙂
Drzim palce baby, nech mate tiez take super porody! A hlavne zdrave babatka!

lucka0701
11. dec 2011

@zuzanamv JOOOOJ Zuzi, gratulujeeeem....aj som si myslela, ze asi s Nikitkou rodite, len som si myslela ze si si dala ten ricinak a tak rychlo zabral, ze si nestihla dat vediet 😉 ...nakoniec babka z BA sa postarala o deti...a v dobrom zavidim, ze si mala taky pôrod, kiezby tak zakazdym rodili zeny....zo mna uz 2noci po sebe vzdy trosku niecoho vytecie, ale vytok to neni, ale tak zajtra sa spytam na gynde...a to ste nemali ani zltacku, ked ste uz doma???? Super, ze si to tak podrobne popisala... 😉 a este raz gratulujem, nech Vam malinky robi len samu radost...

zuzanamv
11. dec 2011

@lucka0701
Vdaka, pridam neskor aj nejake fotky. Maly je teraz uplne super, prve tri dni sme bojovali s kojenim, reval, odtahoval sa, nechcel sa prisat, ale zatial vyhravam v boji ja, a nakoniec sa napapa. V noci celkom dobre spal, v 3 hodinovych intervaloch, tak snad mu to aj vydrzi.
Zltacku trosku ma, ale nebolo treba kvoli tomu ostavat dlhsie, vcera svietilo slnko, tak som ho trosku opalovala, a dnes doma tiez. Malo by to prejst same.
Ty uz mas tiez o chvilku termin, tak drzim palce!
Ja som si mozno pomohla k porodu kyslou kapustou, v utorok vecer som jej dost vela zjedla. Alebo sa Kubko zlakol toho ricinoveho napoja, co som nanho chystala 🙂

lucka0701
11. dec 2011

@zuzanamv daj vediet, ked das nejake fotky...urcite je malinky kraasny...este ma trosku zltacky? kamaratke vtedy doktorka odporucila zivocisne uhlie, aby malejj zltacka klesla...nech maminku Kubko len poslucha 😉 ...deti sa tesia co? Termin mam o tyzden, a ak neporodim vyskusam ten ricinak, vidis Kubko sa ho asi lakol 😀 ,a to si jedla cisto kyslu kapustu? bo vraj niekde zabera aj samotna stava...

nikita308
11. dec 2011

Ahojte baby.... sorry, ozývam sa až teraz, ale nemala som v pôrodnici net... 7.12.2011 sa nám o 12:42 hod. v Piešťanoch narodila Emka, 3200g a 49cm, má husté čierne vlasy (v nemocnici bola atrakciou, chodili na ňu pozerať aj z iných odd.)... ráno o 5:15 hod. mi praskla aj odtiekla plod. voda, o 8:30 hod. som došla na pôr. sálu, o 9:45 hod. mi pichli epidurálku a 12:42 hod. som porodila... nakoniec som rodila spontánne, nakoľko všetko išlo rýchlo... super personál - doktori aj sestričky (sestričky na asi 1-2 výnimky)... podrobnosti neskôr... dneska sme prišli, tak si zvykáme, aj keď Emka zatiaľ len búva, uvidíme aká bude noc... 😕

zuzanamv
11. dec 2011

@nikita308 Tak aj ty 7.12.? 🙂 Gratulujem! Super, ze ste to zvladli prirodzene!

nikita308
11. dec 2011

@zuzanamv Ďakujem, aj tebe všetko dobré, hlavne zdravíčko aj mamine aj bábätku... 🙂 Aj nás dnes pustili, s kojením problémy nie sú, malá ťahá ukážkovo, akurát sa mi pomalšie tvorí mliečko... takže musím prikrmovať, ale zasa je to na noc veľká výhoda... 😉 Ja som taký výnimočný prípad, že mala som mať cisársky, rodila som spontánne, každý sa mi čuduje, že ja s takou útlou postavou a tak rýchlo odrodím... a presne také isté problémy ako ty som mala aj ja, keď mi sestrička stlačila brucho a zo mňa vždy vyšli úplne až hrče krvi, akurát nič mi to nerobilo, neznížilo mi to tlak, bola som úplne v pohode... lepšie som bola na tom hneď po pôrode čo sa štichov týka ako teraz.... večer si už nemôžem ani poriadne sadnúť.... 😒 ale šitie bolo v pohode..

zuzanamv
11. dec 2011

@lucka0701
Hej, ma slabu zltacku, ale nic hrozne, aj dnes svietilo slnko, tak som ho opalovala 🙂
Ja som si tu kapustu ani nedavala s tym zamerom, ze to nieco sposobi, len sme ju mali doma a mala som na nu chut. Len tak, samotnu.

zuzanamv
11. dec 2011

@nikita308
No ja naopak, mlieka sa mi tvori dost, a nema ho kto vytahat, lebo Kubko je lenivy. Najprv sa rozculuje a ked sa konecne chyti, tak zaspi. Takze kojim aj vyse hodiny a vytiahne si len tak tak. Mam doma vahu, tak budem sledovat, ako pokracuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre