Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lenca13
3. mar 2009

Simka tak vsetko naj a hlavne vela zdravia 🙂 🙂 🙂 a si ozaj mladucka mamina 😉

s.i.m.k.a1
3. mar 2009

sticker velmi pekne dakujem 🙂🙂🙂

s.i.m.k.a1
3. mar 2009

dakujem baby velmi moc 🙂🙂🙂

sticker
3. mar 2009

Ja som práve dnes premýšľala, že sa mi zdá, že dosť mamičiek čaká na vyvolávačku....neviem, to je lne môj mocit.... Naozaj dosť báb, ktoré poznám, alebo som aj tu na fóre spoznala mali vyvolávačku.... 😒

s.i.m.k.a1
3. mar 2009

hh to je teraz nejaka najnovsia moda 🙂 alebo sa babatka nejako dohodli, ze "teraz budeme trucovat a nepojdeme von" 🙂

s.i.m.k.a1
3. mar 2009

dnes mi pisala spoluziacka, v 32.tyzdni uz lezi v nemocnici skoro mesiac, bo sa otvarala. zastavili jej to, pichli injekciu aby malemu sa rychlo vyvinuli plucka. ked som odchadzala v sobotu z nemocnice bola na infuziach, bo bola otvorena uz na 3cm. dnes pisala sms, ze jej vcera odtiekla plodova voda, ze uz pojde rodit... ak dnes neporodi, zajtra vyvolavacka... takze dalsia vyvolavacka.

tatanya
3. mar 2009

Ahojte babulky, drzim palce clarisse a marsele v nemocke..... dlho Vas citam, sledujem co sa tu deje.... ale teraz, ked ste zacali s tymi vyvolavackami, tak som sa rozhodla, ze aj ja zareagujem.... ja som tiez pri porode dostala vyvolavacku, takze dalsia v poraadi 🙂, ale inak to proste neslo... mala som viac ako 36 hodin odtecenu plodovu vodu, a malemu sa stale nechcelo ist von.... bola som otvorena asi len na 2 cm... takze nic ine sa nedalo robit, len pichnut oxytocin....
Tusim ze bezne to robia tak, ze 24 hod. po odteceni PV sa dava vyvolavacka...
Ja dufam, ze nastavajucim maminam, to dnes pojde rychlo, bez komplikacii a co najmenej bolestivo...

sloto
3. mar 2009

ahojte baby,

chcem vam vsetkym podakovat za gratulacie k nasej malej Nikolke. az dnes som sa ako tak dostala poriadnejsie k pocitacu. malinka dava niekedy dost zabrat 🙂 ale inak je straaaasne zlatunka. no cely tatinko.
no k mojmu porodu:
19.2 si ma nechali po rannej kontrole uz na prijme, ze sa bude vyvolavat. termin porodu som mala 10.2 a malej sa vobec nechcelo von 🙂
19.2 som teda nacupitala hore na oddelenie. v ten den so mnou nic nerobili, len dr. Gajdosik vysetril. podla mna je to jeden straaaasne zlaty clovek.povedal, ze nalez je dobry, a ze ak by som chcela, tak by mi mohol spravit Hamiltona, ze by to mozno porod urychlilo. mna vsak uz samotne vysetrenie strasne bolelo, tak radsej usudil, ze ked tak zle znasam bolest, tak to radsej nechame na vyvolavacku. takze v ten den to bolo vsetko a ja som sa uz len premavala po chodbe, de za mnou chodil moj manzel s maminkou, aby som sa tolko nenudila...
20.2. rano o 7,00 mi dali tabletku na vyvolanie porodu. akurat, ze tabletka neucinkovala tak ako mala, tak ma zase dr. Gajdosik zavolal, ze ma pozrie a ze ma vysetri. pokusil sa mi prepichnut plodovu vodu, ktoru som mimochodom, neviem oreco nemala (pritom som vobec nespozorovala, ze by mi odtiekla). Ano, ta co v ten den tak strasne vrestala na vysetrovni - to som bola ja. No hrozne bolesti. Povedal zase, ze nalez je dobry, a ze by sa mi mohol uz spustit v ten den porod a ze mozno vecer alebo v noci by som mohla porodit. medzi tym zase prisli manzel s mojou maminkou na chodbu a ja kludna, ked povedal, ze to este ma casu sla som za nimi. ale hned ako som za nimi prisla mi zacali strasne bolesti, tak som zase odkracala naspat oznamit sestrickam, ze sa mi zacali kontrakcie a ze su akesik strasne rychle. sestricky ma poslali do sprchy a od toho momentu som mala kontrakcie vazne kazdu minutu. v sprche som bola dva krat, potom zase prisiel Gajdosik a povedal, ze som otvorena na 3 cm a povedal, ze mam ist este na izbu alebo do sprchy. tak som sla na izbu - to bolo asi tristvrte na dvanast rano a som pozerala na tie hodiny (bola som izba c. 6 - rovno pri gaucoch) a kukala ze vazne su kazdu minutu. no bolo to hrozne. potom prisla za nou sestricka ze ako sa citim, tak som jej povedala, ze ja uz asi rodim a ze chcem ten epidural, co sme sa bavili s doktorom.
tak ma o 12, 00 vzali na porodnu salu, ze mi natocia monitor - no a tam som uz zacala vazne kricat na celu nemocnicu, lebo tie bolesti boli hrozne. vtedy ma vrchna sestra vysetrila a povedala, ze uz som na 8 cm otvorena, ale ze este musim vydrzat.o pol jednej poslali pre mojho manzela, ze nech ma drzi za ruku, alebo ma masiruje - proste nech je so mnou. moja sala bola modra, a ze ak chcem mozem ist aj do sprchy. tak som sla vyskusat, ale to som sa len vyzliekla auz som citila, ze to proste nejde, tak som poslala draheho, ze nech ide pre sestru, ze ja uz vazne rodim.
tak ma odniesli na moju modru salu, kde som vyskocila hore a vtedy uz som mala jednu jedinu kontrakciu, ziadne ze kontrakcia, oddych, kontrakcia oddych....nie ja som uz rodila....prisiel ma odrodit Walenfels, ci ako sa pise (som zabudla) - ten mladsi a musim povedat, ze bol super - vazne. porod od toho okamihu trval len pol hodinu, ale musim mu vazne podakovat za to, ze som sa vobec nedotrhala, sil len to co ma nastrihol a dnes uz sedim ako by mi nic nebolo. no a 13,29 prisla na svet nasa vytuzena malinka Nikolka s mierami 3200 g a 51 cm. nozicky a rucicky mala ako spagetky a hned ako som ju zbadala, som vykrikla, ze vyzera uplne ako moj drahy - ta podoba je priam neuveritelna - to povedal kazdy 😀)
chcela som i epidural (ked som bola na tom monitore tak mi brali krv) ale nestihli prist ani vysledky 😀D
asi vediem v tabulke najuvrestanejsich rodiciek 😀D vazne som vrestala na celu nemocnicu, ale vtedy to akosik potichu neslo 😀
ten okamzik, ked sa malinka narodila bol mojim najkrajsim momentom v mojom zivote. je to nadherne, silne a velmi dojemne vediet, ze zrazu je to male uz ozajstne a je pri vas.
moj drahy bol pri mne a bol mi velkou oporou, som stastna, ze mohol byt pri tom a ze to stihol. rovnako ako ja aj on bol straaaasne dojaty a povedal, ze nic krajsie zatial nezazil.
takze tolko k mojmu porodu.

tatanya
3. mar 2009

Gratulujem k Nikolke 🙂 Tak hlavne, ze to mas za sebou a malinku mas uz doma.... o par mesiacov si povies, ze kvoli takemuto zazraku zivota by si si to zopakovala znova aj hned 🙂 este raz gratulujem

sloto
3. mar 2009

simka teba som tam asi videla. stretavali sme sa nahodne myslim aj u doktorky kubalovej - teda ak s to ty....

marsela77
3. mar 2009

Ahojte zenske, tak clarissa pred chvilkou porodila dievcatko ... ked budem mat dalsie info, napisem ... 😀 😀

sia222
3. mar 2009

čafte trenčanky. tie čo ste porodili,gratulujem.ja som rodila dve deti v TN pred 9 a 10r.a to čo pocuvam je super,lebo tá nemocnica je ovela,ovela vyspelejšia a prístup uplne zjavne iný.teraz bývam v BB a idem v sept. rodiť tretie tu tak mi je aj luto,že nie v TN,vypadá to tak že je to tam lepšie ako tu.Tak Vám držim palčeky.

Inak Dr.gajdošík bol vždy zlatý chalan, je to moj spolužiak z gympla a padne to tak fajn,že tu pekne o nom píšete🙂

sue13
3. mar 2009

OTVARAME SAMPANSKE!!!! Sprava od Clarissy 🙂
Ahojte, volam sa Miriamka. Narodila som sa dnes o 19.35 a mam 4,24kg a 53cm 😵 😵

Clarissa moc Vam gratulujem 😉
A Marsella je na rade zajtra. Dostane vyvolavacku 🙂

lienka55
3. mar 2009

Tak to su mi novinky,supeeeeer 🙂,

clarisse srdecne gratulujeme k ,,velikanskej,, dcerenke 🙂 tak dlho ocakavanej,vela zdravicka,lasky a trpezlivosti.
simka uzi si krasnych 18nast,nadherny darcek si si nemohla ani zelat. 😅
sloto,aky roman si nam napisala,moc ta lutujem,musela si si vytrpiet. ☹

Krasne sa to tu rozbieha,uz ziadne tehulky 😀 ,iba same deticky.

s.i.m.k.a1
3. mar 2009

ahoj sloto, tak aj ja sa pridavam do klubu najuvrestanejsich 🙂 ja som kricala od cele doobedie a vecer az do 00:03hod ked sa narodila Lilly 🙂 inac velmi gratulujem ku malinkej 🙂 ku dr. Kubalovej chodim, tak je velmi pravdepodobne, ze sme sa tam stretli 🙂 a mam pocit, ze raz rano sme sli obidve od Kubalovej do nemocnice ;)

moc gratulujem Clarisse 🙂

sticker
4. mar 2009

To sú super správy 😵 😵 😵 Sue alebo Marcelkin manželík, ako rodila? Cisár alebo ju nechali normálne? Ale krásne miery!!!

sticker
4. mar 2009

Krásny dátum 3.3. 😵

adkag
4. mar 2009

ahojte,
gratulujem clarisse k babenku a marselle drzim palce nech je to rychle.

simka ked pises ze mas 18 tak som ta tam iste videla na chodbe pri navstevach, videla som tam taku mladucku maminu.mozno si aj ty mna zazrela,my sme tam mali aj mojho starsieho syna, v zelenej suprave obleceneho, furt tam behal,vystrajal 🙂 .

adkag
4. mar 2009

inak ja mam narodky 6.3., keby mala vydrzala par dni tak by sme slavili naraz 🙂

s.i.m.k.a1
4. mar 2009

adkag
tak to sme sa urcite videli 🙂 vela deti tam sice behavalo, ale ja som tam mala vacsinou priatela- blondaka.

marsela77
4. mar 2009

clarissa rodila normalne a celkom rychlo ... 😀
dufam, ze aj moja to bude mat take rychle, ale zas nie moc, aby som tam stihol prist ... 😝

lienka55
4. mar 2009

A ako sa ma zatial marsela,uz jej dali vyvolavacku?

amatula
4. mar 2009

clarissa gratulujem 😵 🙂 😵 nech ste cim skôr doma.stastné a v klude .a miriamka nech pekne papá a poslucha maminku 😉
ake krasne miery,,ako jej to prospelo v tom brusku 😵 😵 😵

amatula
4. mar 2009

ako sa to rozbehlo stimi dievcatkami 😀 ked som ja chcela rozdavali len chlapcov 😠 😀 😀 😀

aspom budu mat ty moji co okukavat 😉

nech vam len rastu do krásy a sú zdravické 🙂 😉 😉

lenca13
4. mar 2009

clarisse blahozelame a mala pekne miery 🙂 🙂 🙂

sloto
4. mar 2009

simka ano veru sme sa stretli amj v nemocnici dole na prijme. mne isli po tebe natacat monitor. s tebou tam vzdy chodil aj priatel a este nejaky chalanisko ze? ked mne natacali monitor v nemocke tak bol aj s tebou vnutri - sanitar alebo nieco podobne spominal ze je?
inak gratulujem k 18ke a k malinkej 🙂

sia22 - ja som tiez trencanka a prestahovali sme sa do BB 😀 kde tu byvas? ja som sa rozhodla ist rodit do TN, lebo mne sa zda tato porodnica v BB taka neprijemna a chladna a v TN som vedela, ze je to tam vsetko vynovene a pekne a ze su tam dobri lekari....ak by som mala mat druhe babenko tak tam pojdem asi znovu 😝

sticker
4. mar 2009

Baby tak už aj Marcelka je mamina 😵 😵 😵 Dianka je už medzi nami a jediný rozmer viem je 51cm 😀 😉 🙂
Moc, moc blahoželám 🙂 😵

lenca13
4. mar 2009

Tak gratulejeme k Dianke 🙂 a hlavne obom vela zdravicka 🙂

amatula
4. mar 2009

pridavam sa 🙂 😉 😵 😵 😵 😵

co budeme teraz preberat ked uz vsetky porodili 😀 😀

sticker
4. mar 2009

No treba nejakú "jedno maminu" nahovoriť na druhé...čo my, "dvojmaminy"....teda aspoň ja som už skončila 😅 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre