Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

gabika84
8. jún 2011

@adriana7 hej hej, citala, ja len tak aby si vedela 😉 po tom, co som tam tyzden lezala, vobec nerozmyslam, ze by som mala rodit niekde inde. zial, v minulosti bolo porodnictvo o niecom inom, asi v kazdej nemocnici. moju mamu vraj "rodil" primar, ktory bol taky opity, ze ledva stal na nohach ☹ nastastie su tie casy uz prec...

adriana7
8. jún 2011

@gabika84 , tak to sa asi aj vytešuješ, že si tu, že? 😀
ja som definitívne zmenila na tn nemocnicu názor po tom, čo tam pred dvoma rokmi rodila švagriná, epileptička, mala od neurologičky nariadený cisarák, ale ha-ha-ha, neuro mieni, pôrodník mení (lebo nikomu nikto nič nedal, ach, slovenská realita) a skoro bol prú..r 😖
pritom brat záchranár, v podstate ich kolega, tak som si povedala, že toto je môj posledný pôrod, tak teda pred nástupm na dôchodok vyskúšam inde 😀
hlavne sa držte a nech vám to dobre dopadne 😉

peliroja
9. jún 2011

@linddi ahoj 🙂 pozeram, ze si rodila v tn KP 🙂 o nejaky tyzden to caka aj mna, akurat mam ist buduci tyzden na konzultaciu do nemocnice, cakame dievcatko, uz teraz ma okolo 3000g, ale ine tazkosti nemam, tak asi si nemam robit velke nadaje ze mi spravia CR vsak?

peliroja
9. jún 2011

@adriana7 si robis srandu? vsak epilepticka to nie je len tak 😒 mna porazi. normalne rozmyslam ci nepojdem do ilavy, to co je toto za pristup? 😠

peliroja
9. jún 2011

@francheska ved jasne, ja nechcem spochybnovat lekarov usudok, ale mozem za to, ze sa neskutocne bojim? toto bude nase prve babo, uz tak som ako prvorodicka totalne vyplasena, a ked si predstavim, ze mam rodit KP je mi z toho trochen tazko.... 😒

linddi
9. jún 2011

@peliroja ahoj, no ja som rodila v roku 2007, možno je to odvtedy iné...neviem, bodaj by 😎 . Veľmi záleží od toho, akého máš pôrodníka. Ja som mala Jankovského, neviem, či som to tu už písala, asi áno. On bude viesť pôrod a ak sa rozhodne pre cisársky, tak ideš CS. No ako sa dívam, dievčatko je už dosť veľké, tak je tam šanca... ale neboj sa, dalo sa krásne porodiť aj KP. A keďže si aj ty prvorodička, tak nemáš s čím porovnať a to je tiež výhoda 😀 Takže držím palčeky a nech to máte už za sebou 😉

peliroja
9. jún 2011

@linddi dakujem pekne, no vsak uvidime ako to nakoniec bude, asi je zbytocne planovat dopredu, malinka nas moze aj tak hocikedy prekvapit 😉 porodnika nemam vybraneho ale tak dufam, ze je to jedno, vsetci by mali byt dobri, vsak potom dam vediet co a ako 🙂

ewisam
9. jún 2011

@francheska jasne, ze ak nie su predpoklady na cisarsky rez je zbytocny, ale ako citam prispevky obcas sa mi zda, ze skor riskuju, ved nech sa najskor vytrapi mamicka a v hodine 12 uz sa spamatame....Neviem, nebola som uvidim....Ak sa budu velmi trepotat, pojdem inam, urcite nedovolim, aby mojmu dropcovi doktori pokaslali zivot tak ako kedysi mne...z pohodlnosti

ewisam
9. jún 2011

@gabika84 Z toho co tu citam podla mna privelmi riskuju.....ked cosi potom uz len pokrcia plecami a zial velmi nas to mrzi..... a ak sa mas divat cely zivot na dieta, ktore chybou porodnika je trosku ine ako ostatni, povies si, ze ospravedlnenie si mozu strcit...Podla mojho nazoru, by sa mali respektovat nazory kolegov a ked raz dvaja doktori povedia, ze je najvhodnejsi CR ako si moze operater dovolit povedat nie??To iste pri neprirodzenej polohe dietata na porod...ved alebo sa narodi a budeme sa modlit aby mamicku "neroztrhlo" alebo sa jemu nieco stane a je nam to luto.... Ja si totiz myslim, ze im to moze byt jedno, ci prirodzene alebo CR, tak preco robia take caviky? Ak zena chce CR a moze rodit prirodzene, prosim nech si priplati, ale ak su predopklady na CR naco cakat?

gabika84
9. jún 2011

netreba hned mysliet na najhorsie. nemam rada ohovaranie nemocnicneho personalu na zaklade "strasidelnych" historiek. take pripady sa najdu v KAZDEJ porodnici. aj v Ilave aj v Topolcanoch atd.... pre mna je cisarsky rez proste operacia, ako kazda operacia predstavuje svoje rizika. ak su dobre podmienky, rodit sa da aj KP, aj ked sa zena natrhne (a to sa moze bezne stat aj pri optimalnych podmienkach a polohe babatka) urcite sa zahoji lepsie, rychlejsie a zdaleka to nema take zdravotne nasledky ako po cisarskom. predsa len, ked tiu raz rozrezu maternicu, urcite nemoze byt neskor v takom stave ako pred zakrokom. moze to mat nasledky v buducnosti. mne sa tak zda, ze "moda" cisarskych nie je o pohodlnosti lekarov, ale skor o pohodlnosti mamiciek.

adriana7
9. jún 2011

@peliroja , práveže nerobím ☹
aj ja som bola taká "vyplašenka" tak mi kamoška poradila dr. volára z ilavy, nemusela som nikam chodiť, lebo ambulanciu má v tn na sihoti, išla som na konzultáciu a bola som na max spokojná 😉
ale vtedy, keď som ešte rodila v tn, som túžila rodiť u dr. kotlebovej, ona mala už svoju prax, tak za starého primariátu by to nebolo možné, ale to je tiež skvelá odborníčka, empatický človek a navyše žena, ktorá odviedla x pôrodov rodila svoje dve deti, nuž keby bolo keby... a mohla by si v nekomplikovaných prípadoch porodiť doma a zavolať zazmluvneného lekára, tak je prvá v zozname 😉

ewisam
9. jún 2011

No nechame sa prekvapkat ako to vsetko dopadne chcem verit, ze vsetkym mamickam k spokojnosti...
🙂

ewisam
9. jún 2011

@gabika84 Vies Gabi, pokial sa ta to priamo netyka, tak stat sa to moze v kazdej nemocnici...ak sa ta to zacne tykat, vnimas to inak. Nemam pocit, ze tu niekto niekoho ohovara, su tu len skusenosti mamiciek. Samozrejme kazdy porod je iny a individualne sa ma riesit - aspon to ucia na zdravotnych skolach a na medicine 🙂 ci to tak lekari a sestry beru zistime, ked zazijeme na vlastnej kozi...

babula
9. jún 2011

kocky ja som mala od neurologicky napisane,ze treba zvazit cs a mne hned primar povedal ze ak sa 10dni pred terminom nic neudeje,tak sekcia,no lenze ja som porodila 14dni pred terminom a sim radamze prirodzene ale je pravda ze zazitok zly.lebo nala som ked tak rodit s epi a tak to natahovali,ze mi ju nedali a ja som maleho nevladala vytlacit,kdd som ho poridila mal pulz len 60 a cakal ho inkubator a potom vysetrenia ale chvalabohu je ok.najviac ma srala dr.z nivorodeneckeho,ktora na mna kricala aby som tlacila ze ide o dieta.ako keby som nevedela.ale je pravda,ze ja som zle dychala aj tlacila.dufam ze porodil opat prirodzene a lahsie.aj ma nastrihli aj sili ale za dva dni som nevedela ze som rodila.

gabika84
9. jún 2011

@ewisam presne ako si povedala, kazdy porod je iny a nemyslim, ze by nasi lekari k pacientom a ich zdravotnym problemom pristupovali rutinne (cest vynimkam, ktore stale na kazdu chorobu predpisuju penicilin 😀 ) skor mi islo o to, ze taketo rozne skusenosti mamiciek (ktore su casto neaktualne, pripadne "stalo sa znamej mojej znamej"- a teraz nemyslim nic konkretne) casto odradzaju ine zeny od ich povodneho umyslu, stracaju doveru v lekarov, ktori su mozno v skutocnosti odbornici a dobre vedia co robia.
mamicky sa dopocuju o chybe lekara, ci tazkom prode a hned su vystrasene (co je na jednej strane prirodzene), ale uz sa nedopocuju o dalsej tisicke porodov, ktore ten isty lekar vykonal a boli bezproblemove, so stastnym koncom.
ja som napr. musela podstupit operaciu v 24tt, s celkovou anestezou. napokon sa zistilo, ze ta operacia bola uplne zbytocna. napriek tomu by som nikdy nanapisala meno chirurga, co ma operoval, a nemam ani pocit, ze ak sa mi v buducnosti nieco stane, urcite nepojdem kvoli tomu opat na trenciansku chirurgiu, pretoze viem, ze to bol individualny pripad, on ho tak posudzoval a konal podla svojho uvazenia, s najlepsim umyslom. to ze sa nakoniec mylil- stalo sa- naozaj nemohol vediet, co bola skutocna pricina a ja ho za to neodsudzujem. hlavne pri tehotnych je to komplikovanejsie. niektore zo zakrokov su napr. bezpecne pre babo, ale mozu ohrozit zdravie matky a naopak.

peliroja
9. jún 2011

@adriana7 tak ak tomu dobre rozumiem rodila si v tn aj v ilave ci? a ten dr.volar ti co povedal? ja som zo sihote, mozno by som k nemu aj skocila....

adriana7
10. jún 2011

@peliroja , áno, prvé dve v tn, tretie v il, a dr. volár sa o mňa staral celé tehotenstvo a aj ma rodil 😵 , on, ak chceš, si ho môžeš zazmluvniť za poplatok na pôrod, dá ti dva telefóny a keď to na teba príde 😕 , tak mu zavoláš a on ťa príde odrodiť 🙂
je veľmi ústretový, ja som mu dokonca volala aj na dovolenku, pýtam sa ho, či môžem za ním prísť, on, že kľudne, ale 800 km v mojom stave mi nedoporučuje 😀 , ale že hneď volá do nemocky, nech idem, ja som prišla a všetci už vedeli, čo a a ako a čakala ma zlatá a ochotná dr. rebrová, no proste som si stále hovorila, že asi snívam 😉
ja som z personálu v il proste cítila, že ti chcú pomôcť a chápu, že sa napr. bojíš o bábo, alebo bojíš bolesti, že máš strach z neznámeho (pri prvom) a tak to na mňa pôsobilo, že je ochota hneď všetko riešiť a aj ukľudniť pacientku, aspoň pre mňa je to dôležité, lebo to, že budem trpieť, som vedela, len v akom prostredí a atmosfére trpíš, to je aspoň pre mňa dosť dôležité

peliroja
10. jún 2011

@adriana7 fiiha Andrejka, tak to si krasne opisala. Mas uplnu pravdu, je jasne, ze to nebude prechadzka, ale velmi zalezi od toho, ako sa k tomu lekari postavia a aku atmosferu vytvoria, resp. ako sa sa rodicka citi.... Ten lekar sa zda byt ozaj zlaty, mozno by som sa s nim aj dohodla, nevies nahodou kolko berie teda aky poplatok lebo tuna su tie palky neskutocne a este mam aj pocit, ze za nic 😒 a v ilave si nakoniec tiez odrodila prirodzene vsak? normalne mam chrobaka v hlave 🙂

evica16
10. jún 2011

@ewisam Ja mam uz 5 den po termine cakame dievcatko je vsetko v poriadku az nato,ze je Kp a stale cakaju co sa bude diat,neotvaram sa vobec,v utorok na kontrole mi bolo povedane ak sa nic nezmeni stvrtok si doneste veci a spravia sekciu,no som stale doma a zajtra mam ist na hospi.ze sa bude vyvolavat pritom som sa pytala aj mojej gynekol.ako to je a este 3 inych ci sa to moze ked je Kp vraj ziadnom pripade.....ak sa nedohodneme urcite si budem trvat na svojom aby spravili cisar,ak nie sa zoberem a odchadzam do IL,nebudem menovat toho co to povedal,ze sa bude vyvolavat to az po ked uz budeme doma obe a v poriadku....no som prvorodicka este som tam ani neni a robia taketo somariny somnou a to mam byt v klude potom ze sa netreba sresovat?Ked traja povedia ine,pridete o 3 dni a poslu vas domov.....a uz je zasa vsetko inak? 😒 no,dufam,ze to bude v pohode....

mliecica
10. jún 2011

Ja som rodila v TN 2x, v roku 2007 a teraz vo februari a musim sa podakovat celemu personalu. Boli skveli, citila som sa ako keby boli moji stari znami. Mala som asi take pocity ako adriana7 v Ilave, ta starostlivost ma az dojimala, naozaj boli uzasni, hlavne pri porode. Pri prvom porode som mala dr. Paskalu a teraz dr. Krkosku, velmi im dakujem za krasne porody 😵 a najma porodnym asistenkam, ktorych mena som si ale nezapamatala.

ewisam
10. jún 2011

@gabika84 a v tom sme rozdielne...Mna by totiz zaujimalo, preco mi bola indikovana "zbytocna" operacia. A kto je za takuto chybu zodpovedny. Nejde o mena, vacsina citajucich ich ani nepozna, takze je to jedno. Som, ale rada, ze ste v poriadku i ked ti asi nebolo vsetko jedno, ked si si lihala na operacny stol s vedomim, ze stat sa moze hocico....

ewisam
10. jún 2011

@evica16 Evi, drzim palce nech vsetko dobre dopadne a zelam pevne nervy

evica16
10. jún 2011

@ewisam Dakujem pekne aj ked uz som s nervami v koncoch uz to nejak vydrzim 😅

evica16
10. jún 2011

@peliroja Ahoj,treba si trvat na svojom to co ty chces.....inak si budu s tebou robit co oni chcu hlavne aby si nepokazili statistiky.....aj ja mam Kp,tiez mi bolo povedane ze klasika pokial nema viac ako 3,5kg len uz mam po termine skoro tyzden a stale nic.....ja si teda budem trvat na cisarskom a ked sa im postavis oni s tym nic neurobia alebo sa zobrat a ist inam .......hlavne sa vyhybaj Mudr.Hlavacik........ak mozem poradit treba si vyziadat ineho doktora mas nato plne pravo!!!!

bombicka19
10. jún 2011

ahojte baby, ja som tiez rodila v TN tento april, je to moje prve dietatko a s pôrodom som bola velmi spokojna rodil ma Dr. Gajdošik, fakt super! horsie to uz bolo na novorodeneckom oddeleni, malá mala žltačku a tak sa nam o 7 dni predlzil pobyt v nemocnici, na toto obdobie nemam pekne spomienky, 70% sestriciek z novorodeneckeho tam nema co robit! a nie som jedina ktora ma takuto skusenost, pocuvam to na kazdom kroku, v TN si hovoria baby friendly ale to maju daleko. Tiez bol problem s kojenim, nikto to tym prvorodickam neukaze, a ako mame vediet ako to mame robit? kojenie nie je lahke, uz to viem podla vlastnej skusenosti, prve dva tyzdne som si myslela ze ani kojit nebudem, ale nakoniec som nejako bolesti prekonala a kojim, ale verim keby sa to podchytilo uz v zaciatkom v nemocnici tak by to zeny tak lahko nevzdavali! na novorodenecke oddelenie mam tazke srdce!

mliecica
10. jún 2011

@evica16 čo máš proti dr. Hlaváčikovi? Podľa mňa je výborný odborník. Ale je dosť náladový, tak je trochu smola ak vystihneš jeho zlú náladu. Ale každý sme nejaký.

peliroja
10. jún 2011

@evica16 jasne moja, mas pravdu, len problem je ze sama neviem co chcem, na jednej strane sa bojim porodu KP, na druhej strane CR tiez teda nie je nejaka loteria podla mna, hlavne ked chcem potom co najskor kojit a operacia mi zrovna nehra do karat. vsak uvidim, pojdem na tu konzultaciu buduci tyzden a podla pristupu sa rozhodnem. vsak som muzovi povedala, ze ked ma budu mat nechat trapit alebo co startujem autom a idem v momente do ilavy 😀. O Mudr Hlavacikovi som tiez pocula vselico ale robil mi aj morfo, aj prietoky a ani raz som nevedela ze je to on 😀 az potom som pozerala do papierov, podla mna bol celkom sympatak, ale neviem ci zavazilo to ze bol pri mne chlap alebo mal akurat dobru naladu 😀

peliroja
10. jún 2011

@bombicka19 no novorodenecke je tymto zname, ale myslim, ze ked nemas nejake extra ocakavania, nemas byt ani preco sklamana. ja sestricky riesit nemienim, bude zduta no a co? usmejem sa na nu, nech ju aj porazi. kojenie s nimi zasadne riesit nemienim, ked bude problem, volam laktacnej a ona pride, aj ked pride ,,akoze navsteva,, 🙂

bombicka19
10. jún 2011

@peliroja heeej, teba si pamatam s prednasky laktacnej, cca pred mesiacom alebo kedy uz neviem 🙂

peliroja
10. jún 2011

@bombicka19 jeeej pozerala som album s fotkami a aj ja si ta pamatam 🙂 mrzi ma ze ste mali take tazke zaciatky, snad je uz teraz dobre a druhy raz budes vediet co a ako 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre