Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
23. apr 2010

kadekto?? to ako?? 😀 no ja tiež dúfam, bolo by to super si myslím.. ked tam bude aj ten náš tatinko pri nás, nech si to užijeme obaja.. aj ked si to vtedy určite neuvedomím ako užívanie.. 😀 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
23. apr 2010

aha, už som sa zlakla.. 😀 no ved to sa dívam, že nie som cvičená opica za sklom.. 😀 no ved to je hlavné, aby sme si to prežili obaja spolu a určite to utuží aj vzťah k tomu malinkému.. a aj ten personál bude hadam milší... 😅

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
24. apr 2010

máš aj nejakú negatívnu skúsenosť prečo by si tam nechcela mať otecka??
🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teerry
24. apr 2010

okis, tak hovoríme stále o tom , tak hadam to bude ok.. len dúfam že stihne ten náš tatino prísť zo služobky skôr ako sa malinké nahlási na svet.. 😅 aby to fakt všetko vyšlo podľa našich plánov. 🙂

teerry
24. apr 2010

riv: a ty si odovzdávala si tehotenský preukaz v nemocnici, že?? a už ti ho nevrátili alebo ano??? 😅

wandeirra
24. apr 2010

ahoj teery

preukazy sa uz nevracuju. a inac je jeden dovod proti otecko pri porode. chlap moze mat z tho neskor traumu, su take pripady...

ollski
24. apr 2010

...u nas si otecko mysli, ze to bola brnkacka...je pravda, ze prisiel na poslednu chvilu...ale...zasila som uz aj ine prijemne chvilky 😅
pri dcerke nebol, bolo mu to luto, kym nebol pri druhom, odvtedy si mysli, ze porod je prechadzka ruzovou zahradou...taktiez kamoskin pratel, si mysli ze sak Janka sa smiala, takze ju to vobec nebolelo!!
...mozno niektori mozu mat aj traumu...?? tazko povedat, asi zavisi od povahy, len aby mu to potom nebolo luto, ze tam nebol a nevycital to nebodaj tebe 😉
pri dlhych porodoch si myslim, ze je super mat niekoho, kto aj pomoze pri sebe, a partner je vlastne sucastou...takze...

wandeirra
24. apr 2010

ollski to je jedna vec, ze keby tam neboli,mohli by si potom mysliet ze je to fakt nieco prijemne a jednoduche priviest na svet dieta. potom si vazia viac aj zenu ked vidia co si musela vytrpiet.
ale poznam zo svojho okolia pripad,ked muz bol pri porode a potom nedokazal mat uz ziadny intimny zivot so svojou zenou,lebo sa mu urcita cast tela tak sprotivila. aj to je jedno z rizik toho,ked chlap vidi porod nazivo.

zuzadula
24. apr 2010

ja mam rovnaku skusenost ...dotycny muz, len tazko zvladal, ako trpi jeho zena a potom prepadol panike a trvalo mu dlho este po porode, kym sa dostal do normalu!!.. ale na drhej strane uplne chapem, ak chce mat zena pri porode manzela.. je to istym sposobom velmi intimna zalezitost a preto asi volime ako sprievod radsej partnerov 🙂... mysllim, ze je ale dolezite spolocne sa na to pripravit.. a netlacit manzela, ak ma sam obavy!!..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krtica11
25. apr 2010

čaute baby som tu nova mi čakame prve babo ale môj manžel mi hned povedal že ku pôrodu nepôjde lebo by nezniesol sa divať na mňa ako trpim.

ollski
25. apr 2010

krtica11, neboj zvladnes to aj bez neho 😉 nema zmysel ho to toho tlacit nasilu, len mu treba pripomenut, ze by ho to vazne mohlo mrziet, ze babo nevidel medzi prvymi a nedrzal ta za ruku, presne tak to bolo aj pri mojom manzelovi 😉 mate este kopu casu mozno zmeni nazor....ja sa skor stretavam u kamaratov s tym, ze boli nadseni, a hrabali sa aj ku druhemu porodu 🙂 urcite, ze zena trpi, ale to je pri porode prirodzene, snad si nas budu o to viac vazit 😵 zavisi od povahy...asi to treba respektovat
podla mna sa ale cast bolesti, tym ze tam partner je, prenesie aj na neho...predsa, ked si s niekym o kom vies, ze trpi s tebou a zaroven sa velmi tesi....tak je to kusok lahsie 😉
...a uzivaj si krasne tehulkovanie, do porodu si najskor musis prezit krasne bruskate leto!!

wandeirra
25. apr 2010

suhlasim,netreba manzela do nicoho tlacit

teerry
25. apr 2010

ja osobne si myslím, že chlap ktorý je dotlačený k tomu aby šiel k pôrodu, tak ten to zvláda oveľa ťažšie a pokiaľ sa na to pripraví otecko, ktorý chce byť pri tom, tak si nemyslím že by mal mať z niečoho traumu. Myslím si že dotlačený chlap má taký obranný mechanizmus potom že to neberie tak prirodzene, ale ako nutné zlo.. tak osobne si myslím že je to o tom 😅
a krtica: neboj, lepšie ked ti sám povie že nejde, ako by si ho mala nútiť, ... myslím si že by to potom asi horšie znášal... 😉

krtica11
26. apr 2010

Dik baby tak uvidime čo bude dalej určite dam vedieť. 😉

suzik77
autor
26. apr 2010

krtica11 - ved ak nechce ist chlap a mas nejake obavy, tak poziadaj o dulu. Najdes tu o nich dost informacii, nebudes pri porode sama... 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1224
26. apr 2010

Ahojte,

prosím Vás o radu. Moja malá sa straštne pučí, dávam jej moje mliečko ale už aj prikrmujem, nakoľko nemám veľa mliečka.
Po jedení sa mi pučí a pučí, celá je červená chudiatko. Neviem či to môže mať z tej stravy alebo z čoho. Aj jej masírujem bruško, cvičíme s nožičkami a tak. Niekedy sa pučí aj keď pred tým nejedla. V pondelok ideme na poradňu, tak sa opýtam. Ale chcela som vedieť či aj vy máte takýto problém.

terry - prajem ti aby to všetko dobre dopadlo a aby si bola so všetkým spokojná, potom daj vedieť 🙂

teerry
26. apr 2010

dakujem jani.. 😉

teerry
26. apr 2010

kočky, neviete ako zistím či sa mi malinké otočilo hlavičkou dolu?? lebo kopance cítim aj pod rebrami ale aj dolu.. 😅

suzik77
autor
26. apr 2010

janka - moja sa puci uz 2 mesiace. odkedy sa narodila 😒
Neznepokojuj sa, povazuj to za tzv. dojcenecku koliku a v poradni sa porad potom. Kym nema teplotu, netrap sa tym. Ja si pri malej tiez kadeco zazivam a nie je to sranda, preto ta viem pochopit, ale netrap sa, urcite to nic nie je.. 🙂

janka1224
26. apr 2010

Ďakujem suzik,

moja niekedy doslova hika, vydáva také zvláštne zvkuky, že fakt neviem čo si mám myslieť a skoro vôbec sa nevyspím, čo stále dávam na ňu pozor.
Už som fakt z toho zúfalá, bojím sa o ňu aby to nebolo niečo vážnejšie.

dik za ukľudnenie 🙂

zuzadula
27. apr 2010

teerry 🙂... polohu babatka zisti najlepsie lekar, alebo porodna asistentka.... pohmatom, alebo na sono... ale neboj, babatka vedia, kedy sa maju otocit.. vacsinou to zvladaju v pohode.. su aj take akcne, ze na poslednu chvilu 😅 ... co urcite maminkam neprida na pokoji, ale neboj.. urcite sa na to spytaj v poradni.. lekar ti povie.. drzim prsty.. 🙂.. este mate nejaky ten tyzden 🙂

suzik77
autor
27. apr 2010

janka - ja mam s malou velke problemy. Teda, aspon mne sa zdaju velke. Vdakabohu, ze nie je postihnuta ani fyzicky, ani dusevne. Ale ma reflux (grcka a vela), malokedy ju chudinku po papani mozem dat na rovnu podlozku, vacsinou na vyvysenu, lebo sa vygrcka na rovnej... Na rovnu ju davam, len ked zaspi. Od prsnika ju musim odstavovat, lebo nema mieru, to vraj refluxove deticky robia, ze sa napapaju do nemoty a potom to ten pretazeny zaludok nezvlada a grckaju. Tak moja je ziarivy priklad. Ak ju necham na prsniku dokedy sa jej zachce, tak je schopna vypit mi aj hlavu, nema proste dno. Potom ju dzga, napina, krci sa, place a ked nie je na vyvysenom, tak automaticky ide strava von... ☹
Ale ako som spominala, vdakabohu, ze len toto ma drobec maly...
Su na tom deti aj ovela horsie, obdivujem tie matky, co to s nimi zvladaju, lebo moja je oproti tazko postihnutym v podstate zdrava ako ryba a aj tak sa trapime...

To krcenie je mozno preto, ze si chce prdnut alebo chce kakat... Moja sa puci stale a pritom kakava len raz za 2-3 dni. Pritom brusko ju neboli, prdi stale, pohoda klidek tabacek 😀

V kazdom pripade sa porad s lekarkou, ale myslim si, ze ti povie to iste. No a ked ti bude kychat aj 10x za sebou, aj to je normalne. 🙂 Moja si menej ako 3-4 x za sebou ani nekychne. Kycha, grcka, place (to skoro v kuse, len v noci nie, nastastie), puci sa, je nervozna a pritom ja si myslim, ze jej nic nechyba. Deti su skratka rozne, neboj... 😉

janka1224
27. apr 2010

suzik ďakujem za podporu, nejak toto obdobie musíme prekonať 🙂
Ja dosť všetko prežívam, pri druhom to už bude možno lepšie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre