Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

suzik77
autor
24. máj 2010

dik janka, to ale musime vydrzat zo 4-5 dni, aby sa ukazalo, ci to pomohlo...
Je to tazke, som netusila, ze nebude moct pre bolest ani papat....

lenocka84
25. máj 2010

suzik dostali sme gastrotus? my sme ho dostali dnes, ale vrackanie zatial nie je, len nekakame.
tak uvidim , inak papa slusne, ale tiez sa pcui pocas jedla
na davku 100-125ml

teerry
26. máj 2010

ahojte všetci, 21.5.2010 o 19:05 sa nám narodil nádherný synček Dominik..🙂 tak sme to nakoniec stihli ešte pred víkendom 🙂 personál bol super... 🙂 bola som nadmieru spokojná a to som ani nemusela ísť na nadštandard 🙂 všetkým maminkám čakateľkám prajem veľa síl a nech si to už každý môže vychutnávať, ten nádherný uzlíček.. 🙂

barboragondova
26. máj 2010

Teerry, super, gratulujem a prajem vsetko naj...... 🙂

teerry
26. máj 2010

barboragondova: diky moc moc.. 😉 super pocit 🙂

zuzadula
26. máj 2010

teerry, srdecne gratulujem a prajem vela pohody a stastia 🙂

janka1224
26. máj 2010

teerry, gratulujem a prajem veľa zdravia a šťastia obom 😉

kosska3003
26. máj 2010

teery gratulko a Dominik sa narodil v ten isty den ako moja Marika len ona je o rok starsia 😀 😀 😀

suzik77
autor
26. máj 2010

lenocka - ja som si gastrotuss kupila v lekarni, davam jej ho len 2. den, tak uvidim, aky bude mat casom ucinok. Moja aspon kakanie ma v poriadku. Uvidim, snad to zvracanie bude po tom sirupe miernejsie. Vsetci ho vychvaluju. Dufam, ze sa aj ja pridam 🙂
No a moja zje max. 100 ml na davku (a to ma 3 mesiace) a papa max. 6-7x do dna. Viac odmieta.... ☹

suzik77
autor
26. máj 2010

teery - tak fajn 🙂 aj ja blahozelam!!! A nech je hlavne zdravy!!!

a napokon si bola sekciou? Alebo nastal nejaky obrat a bolo to spontanne? 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
antuanet
27. máj 2010

Dakujeme krasne, je to nadherny pocit mat ho v naruci 🙂 uz sa tesime ked bude krajsie vonku, ako budeme kocikovat.

teerry
28. máj 2010

Dakujem veľmi pekne všetkým, :D
kosska: no ten dátum je asi magický, lebo aj moja sestra je tiež presne ten istý deň ale pred 17 timi rokmi, tak budeme oslavovať spolu :D
suzik: dakujem moc moc, išla som cisárskym, lebo mi v piatok odtiekla plodová voda,ale v pohodičke sme to zvládli..:D

kosska3003
28. máj 2010

teery 😀 😀

suzik77
autor
31. máj 2010

hura, hura, mame 5160 g !!!! 😀 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1224
31. máj 2010

suzik,
to je super, tesim sa 😀
sirup zabral?

suzik77
autor
31. máj 2010

@rivatha 🙂
@janka1224 - hmmm, tak to neviem tak celkom zhodnotit, zda sa mi, ze zvracia trosku menej, ale zacala trosku viac jest. Denne zje oproti minulemu tyzdnu o cca 70 ml viac, zrejme sa toto pricinilo o pribratie

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
31. máj 2010

riva - uz davam len UM. posledne moje mlieko mala vo stvrtok. A predtym 5 dni mi "vydalo" uz len na 1 davku denne, aj to som sa natrapila, kym som "nazbierala". Tak som sa na to vykaslala.... 😉

teerry
1. jún 2010

rivatha: jasne škrabneme, neboj sa.. len musí najskôr to počasíčko dáke lepšie byť... aby nám malinký neochorel , chudatko moje. mi mame oranžový kočík 🙂 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
1. jún 2010

ta ikonka "odpovedz" je na dve veci. lebo furt mi to hodi potom spravu do toho policka "kto ma spomina" a ja si potom myslim, ze ma niekto spomina a tam je to iste, co v diskusii. No na dve veci, nie? 🙂

riv - my mame asi znovu teplotu ☹ Mala pred hodinou 37,2 stupnov a to bola aka-taka. Teraz zaspala a tak rychlo dycha, no a svina teplomer sa mi pokazil 😠
Vobec nereaguje na zapnutie, na nic... Ale baterka by mala byt v poriadku... Tak neviem, co mam robit. Pockam, kym sa zobudi a dam asi prevencne cipok.... Alebo ja neviem... 😒

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
1. jún 2010

riv - dockali sme draheho aj s teplomerom. Tiez drahym 😀
nastastie dovtedy klesla pod 37.
Tak sme to prezili bez cipkov... To moje chuda male bude asi po mne... Tiez som ako dieta bola stale chorlava...

betyna8
1. jún 2010

suzik,tak konečne ste prekonali hranicu 5 kg, to je fajn 😉 okrem toho,že Ti ma malá teplotku, ako s tým gastrotusom.Pozerala som mama to vie najlepšie a tam ho tiež spomínali a odporúčali.A v novej mame a ja je článok o grckaní....
My sme sa pred chvíľou vrátili z vonku,je tam otrasne,no ale chodíme sa vyvetrat denne 🙂

suzik77
autor
1. jún 2010

juj, bety, mna nebavi chodit vonku, ked je tak hnusne.. mam problem vybrat sa na prechadzku aj ked je pekne... ale ved som ti spominala, ze sa mi nie raz pogrcka aj v kociku pri odchode z domu. a ked je takto, tak nejdem nikam... a navyse, teraz ta teplotka, ktovie z coho to bolo, ale momentalne nema...

sirup zrejme zabera, aspon zatial sa mi tak zda, ale zacne uzivat aj ten nutrilon AR, proti refluxu, mam ho uz doma, ale najprv chcem minut jednicku, aby som nemusela vyhadzovat, a kombinovat tie nutrilony nechcem.... Tak potom dam na vedomie, ako zabral novy nutrilon 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkamarkusova
1. jún 2010

ahojte.mozte mi niekto prosim poslat zoznam veci do porodnice v Žiline?moze byt aj na : lenkamarkusova@azet.sk.dakujem.alebo si tento zoznam mozem vypytat priamo v nemocnici na predporodnej priparave ktoru mam terazu prvy krat 8.juna?dakujem.kto ma termin ako ja 21.jula a ide do Žiliny?ozvi a popiseme.ahojte

zuzadula
2. jún 2010

ahoj Lenka 🙂... tak som sa tu trosku pohrabala.. na stranke zilinskej nemocky som veru info nenasla, ale tu na MK je forum, aj s konkretnymi zoznamami veci do porodnice a starostlivosti o babo : https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/co-vsetko-prirpavit-pre-babatko-a-mna-do-porodnice/
K tomu jeden postreh.. veci, ktore si zoberies budu v porodnici s tebou putovat vsade.. teda na oddelenie, ak by si bola prijata skor, na porodnom sale ich mas so sebou, a potom s tebou putuju na sestonedelie. uplne najaktualnejsi moj postreh.. vezmi si viac uterakov a osusiek, lebo pri samotnom porode ich mozes minut viac a ziadny uterak tam nie je pripraveny.. a vacsina maminiek sa sprchuje pocas porodu aj niekolko krat !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre