• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

2. februára 2017 
@rivatha díky skúsim
4. júl 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danulka3 Nie je zac :wink: Uz len potom jedine si tam pred poliklinikou odchytit nejaku mamicku, ako je spokojna s tou ktorou lekarkou :sweat_smile:
4. júl 2010 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Už som napísala do tej témy,tak uvidím,či sa niekto ozve.Ak nie tak potom sa tam pôjdem povypytovať.
4. júl 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,

boli ste niektorá na 3D utz u doktora Babjaka v železničnej poliklinike? ide mi o to sono v 20 tt. bude mi ho robiť môj doktor, ale chcem ísť aj na 3D a zaujímalo by ma, či sa treba objednať, koľko sa platí za ten utz, koľko za fotky, prípadne video. viem, že ordinuje len v stredu, stačí tam len tak prísť?
ďakujem krásne za odpovede ak si nájdete čas :slight_smile:
6. júl 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som chodila k Babjakovi na utz ale on nemal 3D :confused: Ale možno sa to za ten rok zmenilo...
6. júl 2010 o 15:49  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mufo24 veru má... ja som bola v 12 týždni, no akosi ma nenapadlo sa opýtať na ten utz v 20 tt :cry:
6. júl 2010 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@biela Aj ja som bola u Babjaka len na utz,bol veľmi milý všetko nám poukazoval a odpovedal na všetko,čo sme sa pýtali.Poslal ma k nemu môj lekár,ktorý je na žel.poliklinike
7. júl 2010 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby chcem sa spytať čo si treba zobrať pre maleho do porodnice a ešte aku kozmetiku odporučaju pre babätka tu v Žilinskej nemocnici či len čistu vodu alebo aj niečo ine.Dakujem
8. júl 2010 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@krtica11 Najdes to tu par stran dozadu, ked polistujes :wink: Ja uz si to vsetko ani nepamatam, ale vtedy cerstvo sme to tam viacere pisali. Na umyvanie si sestricka nosi gelik a ak ma suchu pokozku dietatko, tak telove mliecko neparfumovane kazu kupit.
8. júl 2010 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@krtica11
ahoj, ja používam od narodenia Seba Med, detský krém a detské telové mliečko, mne ho odporúčila detská doktorka a nedám dopostiť, výbotná kozmetika aj na zadoček.
V nemocnici sestričky používali johnson - johnson ale viac mi vyhovuje seba med. Mamičky často používajú aj destkú kozmetiku nivea, ale nemám skúsenosti.
V nemocnici mydlá na umývanie bábätiek boli a detský krém som mala vlastný.
:slight_smile:
9. júl 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme použivali do kupela johnson,aj v porodke v tom kupkali,ale kozna zakazala,že je to kozmetika,ktora casto sposobuje kozne problemiky. Telove mliecko sme použivali Bubchen,to je fajnove.Teraz sa mažeme excipialom a tiež mame kremik seba med.Hoci často tvrdia,že detska pokožka nepotrebuje mazat a neviem čo,myslim,že ta voda na kupkanie je dost tvrda a vysusa.Ved ja sama sa musim po kazdom srskovani ponatierat.
12. júl 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj baby, všade čítam,že sú preplnené pôrodnice,neviete,ako to vyzerá v žiline? ja som sa konečne rozhodla pre tú nadštandartku a nakoniec sa tam aj tak nedostanem.
14. júl 2010 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danulka3 Hmm, taku info nemam, mozno niekto vie a napise ti este :slight_smile: Pravda je, ze kociariky vidiet vsade s babatkami, aj v poradni, aj na prechadzkach. Akysi boom, ked silne rocniky zrazu rodia :sweat_smile: Ale neboj, ved sa to tam rychlo "premiela", snad ti vyjde miestecko :slight_smile:
14. júl 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som rodila pred rokom v juni a vtedy aj Dr. hovorila, že majú strašne veľa tehotných s júnovým termínom a dostala som sa na nadštandart v pohode. Je to vec náhody podľa mňa
15. júl 2010 o 14:13  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mi neostáva nič iné len veriť,snáď to nejako dopadne,ozaj ešte vás pootravujem,možno trochu predbieham,ale chcem sa spýtať na krst ste sa boli pýtať pred pôrodom,alebo až po,chodí sa aj na náuky,a kedy krstia na Vlčincoch?Trochu veľa otázok,ale snáď mi niekto poradí.Ďakujem
15. júl 2010 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danulka ja som rodila minuly rok v maji a vtedy bola uplne plna porodnica aj na prvom poschodi bolo plno aj na 4 ja som prto aj bola o den dlhsie na jiske lebo ma nemali kde dat ale nadstandart bol volny mohla som ist tam ale nechcela som

co sa tyka krstu ja niesom z vlciniec ale z Varina a ide sa az po porode ked si doma a uznas za vhodne mi sme krstili ked mala Marika 3 tyzdne donesies rodny list potom meno krstneho rodica a hotovo ale isto az po porode tam chod to ma cas uvidis ako sa budes citit a ci bude male ok
15. júl 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danulka3 Ohladom krstu sa chodi na faru urcite az po porode. Vsade :wink: S rodnym listom, menom krstneho rodica. Od neho nic speci vacsinou netreba, je to na zodpovednosti rodicov, aby bol pokrsteny, sobaseny v kostole, nerozvedeny atd. Niekde to mozno este vyzaduju aj s dokladmi, neviem veru, ale isto ti povedia. Je tam jedna nauka, na ktorej rodicom (a ak sa da aj krstnemu) vysvetlia, kedy prist, ako to cele prebieha, o co ide, co odpovedat. Takze mas cas :wink: Ked sa budes citit trosku zotavena, mozete ist na to :slight_smile: Ohladom terminu mozes poslat aj otecka, ak by si nevladala. My sme chceli krstit trosku neskor, no nakoniec to tak vyslo, ze mal David tiez 3 tyzdne vtedy :slight_smile:
16. júl 2010 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ďakujem za info.
16. júl 2010 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vcera som bola akurat za kamaratkou v porodnici, na nadstandarde boli volne 2 izby, ale maju tam dost bab ktore prenasaju a kvoli horucavam je dost porodov, takze normalne oddelenie je plne :o) to je ale o stasti, ved tam baby nelezia 10 dni, ale priemerne 4-5 , takze sa to rychlo strieda
16. júl 2010 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koľko je tam tých nadštandartných izieb, neviete?
17. júl 2010 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ako je to s otcom dietata pri porode? vcera som bola na monitore na porodnej sale a na nastenke bolo vyvesene, ze otec pri porode 35 eur a psychoprofylaxia 20 eur... co je konkretne ta psychoprofylaxia? a je to povinne? ci staci ked si zaplati tych 35 eur a moze ist normalne ku porodu? :confused:
17. júl 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
psychoprofylaxia je super pre prvorodicku, ale Ty to uz nestihnes :wink: povinna samozrejme nieje.
S oteckom je to tak, ako pises v poslednej vete - zaplati 35 a ide. Keby si chodila vopred na psychoprofylaxiu (predporodna priprava), myslim, ze by si za ucast otecka potom len doplacala 15 eur.
Na tej psychop... (hrozne slovo) porodna asistentka buduce mamicky oboznamuje s priebehom porodu, ukaze im porodnu salu, oddelenie, nacvicuje s nimi techniky dychania pri porode. Ja som to absolvovala pred 4,5 rokmi v ZA a nebanujem, dost mi to pomohlo, citila som sa istejsie, prostredie mi nebolo nezname. Ale mala som pri sebe aj manzela, takze aj to bolo plus.
17. júl 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak skoda, ze som tu psychoprofylaxiu nestihla, na predporodne kurzy som aj chcela chodit, ale mam rizikove tehu :frowning2: tak som bud stale v nemocnici, alebo lezim doma v posteli.. tak som nemala ako.. ale porodnu salu aj novorodenecke odd. som si nastastie mohla prezriet za tu dobu v nemocnici :sweat_smile: a dakujem teda za vysvetlenie :wink:
17. júl 2010 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nadstandardnych izieb je dokopy 9.
jednoizbovych 5 a apartmany 4
17. júl 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mna by este zaujimalo, za ako dlhu dobu po porode donesu v ZA babatko ku mame na rooming-in? Uz si to presne nepamatam, je to davnejsie, co som v ZA rodila a bolo to v noci, takze mam trochu vypadok...
18. júl 2010 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@roo ahoj, po porode som bola este 2 h. na sale, uz vtedy mi ju priniesli ukazat a skusili aj prilozit, ale neslo to :grinning: potom ma previezli na izbu a ak sa dobre pamatam, do hodinky po prevoze mi ju priniesli... To som uz bola osprchovana, vycikana a cakala som na drobca :grinning:
19. júl 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzik77 Dakujem, presne to som chcela vediet - takze cca hodinu po prevoze mamicky na izbu donesu aj babatko, ak je zdrave.
19. júl 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@roo ano. mne ju napr.potom na noc vzali (narodila sa o 16.45), jednak aby som si oddychla a jednak chytila nejaky nedefinovatelny zapal zo spinavej plodovej vody. Ale na druhy den okolo obeda bola opat pri mne a uz potom ostala :slight_smile:
19. júl 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

rada by som sa spýtala akú dojčenskú vodu používate a mamičky so staršími bábätkami dokedy ste používali dojčenskú vodu? Moja Anetka má 3,5 mesiaca používam Lucku ale neviem dokedy je treba takúto vodu a odkedy by som mohla používať vodu z vodovodu.
suzik77 - dávaš Lucke už aj nejaké príkrmy? a ak nie odkedy začneš dávať?
19. júl 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@suzik77 ahoj,chcem sa ťa spýtať,ty si bola na tej nadštandartke,alebo v tom apartmáne.Dnes sme sa tam boli pozrieť,ten apartmán super,ale stojí strašne veľa,a z tých izieb sme boli trochu sklamaní,je to dosť malé,také isté,ako keď som bola pred 11 rokmi na 4 poschodí po cisárskom na jednoposteľovej izbe. Jediné plus boli tie sprchy a to wc,asi už len preto sa tam oplatí ísť.
19. júl 2010 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok