Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

suzik77
autor
8. dec 2009

ahoj BETY 🙂
uz som aj premyslala, ci nie si v nemocnici nahodou...
no dik za radu, vyperiem teda aj zavinovacku. ale deku prat nejdem stejne ju budem davat len na vrch. prat budem v persile a bez avivaze. pocula som (aj citala) od viacerych, ze persil male deti znasaju celkom fajn, tak dufam, ze aj to moje to znesie.
kupovanie malych cisel nema naozaj vyznam, uz sme to tu aj rozoberali, to mas pravdu, i ked ja sa musim spolahnut sama na seba, lebo z mojej rodiny mi veci kupovat nebudu, to mi prispeju financne (tak som si to zelala), lebo sama budem najlepsie vediet, co mi este chyba, no a drahy ma v podstate velmi malu rodinu, takze tam tiez neocakavam nejake extra dary. co si kupim, to budem mat. no prehanat to nejdem, asi ako ani jedna z nas.
a som moc moc zvedava, ako sa ti dari 🙂 ci to zatial vyzera na termin, alebo ako? myslievam na teba 😵

evazvarikova
8. dec 2009

Ahojte dnes som bola na monitore a objavili sa mi tam menšie kontrakcie. Cítim pobolieva ma bruško aj kríže ako na menzes tak uvidíme kedy to príde. Už to chcem mať za sebou. Tie vecičky na malinké sa vám oplatí kupiť až v januári /VEĽKE ZĽAVY/ to pôjdem aj ja kuknúť. Zatial sa držte keby som tu nebola 1 tak som už v nemocke zatial ahojte držte sa!

betyna8
8. dec 2009

suzik,no ved aj ja som si vybrala sama,ked nam mama chcela kupit napr.deku alebo zavinovacku. Vecicky som im zakazala kupovat,ked chcu radsej uz take vacsie,ale vies,bola tu kámoška a ta doniesla taku peknu sadu,no su tam aj 50-tky, to vypada ako na bábiku 😀 no ale uvidime
Ja sa mam ok, malý kope ako divoch až ma to boli a rebra teda dosť,som sa smiala,že keď aj zhodim bruško,rebrá ostánu také vytlačené a čudujem sa,že mi ešte nepopraskala koža.Bola by som rada,keby sme sa už rozpadli,ale ešte sa mu nechce.Vo švrtok mam monitor a poradňu,tak uvidíme.
Kočík ti odporúčam objednat troška skôr,oni naslubuju dodaciu dobu ako sa im hodi a potom sa to nedodrží 😒 teda česť výnimkam

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
8. dec 2009

EVI - ty sa drz 😅

suzik77
autor
8. dec 2009

RIV, BETH - asi ho objednam uz teraz v decembri 😒
je pravda, ze moze kocik meskat a to potom nic moc...
ozaj, a ako to riesite s detskou lekarkou? uz ste boli za nejakou nahlasit babo? lebo vraj je dobre zajst za detskou este pred porodom, a ona ze vysvetli, kedy treba prvy krat prist a zaznaci si, ze budete patrit k nej. mate uz nieco zabezpecene? A viete poradit? Ja nie som rodena zilincanka, nikoho tu nemam, ani nikoho nepoznam.
A uz ked o tom pisem, tak by ma zaujimal aj lekar pre dospelych - pre mna. Patrila som v minulosti k dr. Skrkonovej - na Hlinach 6 v zdravotnom stredisku, mozno vam to je zname, aka je, taka je, ja som bola spokojna, lebo nebyvam chorlava a ked som potrebovala nieco narychlo vybavit, zistit, vysetrit, slo jej to velmi rychlo. Aj sestricku mala podla mna sympaticku. Ale ked som otehotnela, odisla som od nej na vlky do polikliniky - kvoli dialke, a to k dr.Rolkovi. No tam som minule chcela ist len kvoli tomu, nech ma popocuva, lebo som bola velmi nachladena a bala som sa, ze sa to vystupnuje, bolelo ma mierne v hrudniku, tak som sla.
Mi neuverite, ked napisem, ze o 9.00 tam mal stale tych istych ludi, ako o 7.30, ani jedne skrtnuty clovek !!! Ludi na mraky a on ako keby ani nerobil! Keby som toto tusila, ostanem u Skrkonovej. Ta vybavovala naozaj rychlo. Neviete mi niekoho poradit? Mohol (-la) by byt aj v nemocnici nejaka lekarka, ci lekar, len nech je sikovny, obratny a nech to unho fici...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
8. dec 2009

RIV - to mi nepomoze, ale aj tak dik. ozaj, pozri si link

http://www.choredieta.sk/index.php/tehotenstvo/...

dufam, ze ti to pojde, su tam dobre rady na vybavicku. 😉

evazvarikova
8. dec 2009

Babule tú det.lekárku treba skôr aj dnes sa to pýtali jednej v nemocke. Inak det.dok.by mala byť podľa ulice,ale ja chcem inú tak vo štvrtok idem na poradňu tak sa zbehnem spýtať tej čo chcem či ma vezme. Tak uvidíme.

kosska3003
8. dec 2009

ahojte ja som si skor detsku dr nevybavovala ja byvam vo Varine a tu mame len jednu a vedela som ze ma vezme ona brala vsetky deti ale ako dieta som chodila k dr Benickovej na Hlinach 6 neviem ci tam este je ale ja som s nou bola spokojna a pre dospelich vam nepomozem

lenkatakacs
8. dec 2009

pRAJEM PEKNý DEň CHCELA BY SOM REAGOVAŤ DňA 24.11.2009 SA MI NARODILA DCéRKA V ŽILINE CHCEM LEN DODAŤ ,žE PRíSTUP PERSONáLU (SESTRIčIEK A DOKTOROV JE V úPLNOM PORIADKU Sú úSTRETOVý A TRPEZLIVý A MUSíM POCHVáLIŤ HLAVNE MôJHO DOKTORA PáNA SUDEKA VžDY BOL TRPEZLIVý A MILý AJ KEĎ MAL KOPU PRáCE ,KOPU PACIENTIEK...CHCEM MU PODAKOVAT ,žE MA NENECHAL TRáPIŤ PRI PôRODE A ZVOLIL ľAHšIU CESTU SEKCIU..DAKUJEM

betyna8
8. dec 2009

suzik,mne odporucila kamarátka ako výbornu pediatričku dr.Kubovú, ona je na detskej poliklinike tu v Žiline.Volala som tam asi pred mesiacom či nas potom zoberu, sestrička povedala,že áno .DOpredu tam nemusím ísť,až po narodení tam treba zaniesť hlásenie z porodky a oni určia prvú návštevu.No a meno lekarky sa hlasi aj v porodnici.
Čo sa týka obvoďáka,toho som si menila aj ja nedávno,lebo som mala v inom meste a takto to mam na skok.Prihlásila som sa k MUDr. Marcovej,ale neviem či by ta vzali,mne to vybavil ujo.veď si tam skus keď tak zájsť alebo zavolaj, pani doktorka je veľmi milá.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
9. dec 2009

ahojte!

BET - tak ja si asi vyberiem najprv nejaku detsku lekarku a potom, ked k nej vo februari pojdem, poradim sa ohladom lekara pre dospelych 🙂 A ta dr. Marcova, ty sa s nou poznas? Teda ide mi o to, ci mas prehlad, aka je odbornicka, aka je ako clovek a tak... Lebo ak ju poznas dobre a bude fajn, mozem skusit zajst aj za nou. Len nechcem ist naslepo, lebo naslepo som sa registrovala pred pol rokom tu na Vlcincoch a bola som sklamana jeho "pracovnou rychlostou".

RIV - neni zac, porovnavaj, porovnavaj 😀 Ale fakt je, ze toto bola najprehladnejsie spracovana stranka, ktoru som nasla. Zatial... Chcem ist dnes aj do mesta pozriet, zas nejake drobnosti pozhanat, tak uvidim, ci sa mi bude dat, lebo prave som si lahla. Nejak mi prislo na odpadnutie a boli ma brucho. Tak neviem, ci crevne pohyby (mam s tym totiz cely zivot problem a toboz v tehotenstve...) alebo preco mi prislo tak blbo... ☹
Asi zacnem prat a zehlit veci, lebo cim dalej, tym som nejaka ukonanejsia a menej vladzem 😅

LENKA - tiez sa pripajam k blahozelaniu, aj mna si potesila, ved napokon, vzdy si poviem, ze keby to tu bolo az take hrozne, ako sa niekedy povrava, tak by to bolo permanentne medializovane...

Ale poviem vam, dievcata, uz to chcem mat za sebou a maznat sa s drobcom 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
9. dec 2009

RIV - hej, preslo, bola som na hajzli 😀 😀
Uz mi je dobre. Ono ja som mavala vzdy problemy, nesla som na zachod aj 3-4, ba stalo sa, ze aj 5 dni. Jednoducho, nech som robila, co som chcela, neslo to... Prvych 6 mesiacov tehotenstva sa to este vystupnovalo, a potom, po 6. mesiaci idem aspon raz za 2 dni, ale s bolestami. Zrejme teraz, ked mam plne creva a zaroven mi na to tlaci to dieta, tak je to o to bolestivejsie. Ale uz som bola a je mi fajn. Pojdem minat draheho tazko zarobene peniaze 😀

A pohyby? Uz sme o tom debatovali 🙂 Ja mam tiez niekedy pocit, ze tam vnutri tancuje alebo co.. Vcera bol relativny pokoj a dnes sa tiez nejak mrvi. Asi ich dame potom dokopy na nejaky rockandroll 😀

betyna8
9. dec 2009

suzik,Marcovu poznam iba so vstupnej prehliadky,ktorú mi robila,ale vybavil mi ju ujo - tiez lekár ale už na dôchodku a ten ju vychvaľoval.Ako pružne pracuje teda neviem,ale ma fajn system .Zapisuje sa u nej na hodiny,takze zhruba vies,kedy prideš na rad.Ale verím,že dobrých lekárov je tu viac. 😉
Na to trávenie si neskúšala psyllium? Alebo namočené ľanové semiačka, sušené slivky???
Mne inak pomáha banán,je to divné,pretože obyčajne plní opačnú funkciu,ale viacere babule v tehu teme písali,že banán nalačno robí s črievkami zázraky,tak vyskúšaj 😉
Čo sa týka pohybov, vraví sa ,že ku koncu tehu je ich čoraz menej,ale ten moj strelček tam vyvádza teda dosť.Ono to záleží koľko ma tehulka plodovej vody a ake veľké to mimčo je.

suzik77
autor
9. dec 2009

ahoj BET - uz si nejakeho lekara snad najdem. ale necham to asi az na potom, ked budem zhanat detsku..
ja som v minulosti skusala vselico, dokonca som slivky zapijala mliekom, nepomohlo.. moja mama ma tento problem cely zivot, tak to mam potom asi po nej. o tom banane som pocula, neskusala som. teraz je to ovela lepsie, idem aspon kazdy druhy den, lekar mi predpisal duphalac, to je taky sirupcek na podporu travenia, tak zrejme mi zabera. je chutny a neskodi. a asi pomaha, tak uz nejdem spekulovat 😀
skusim to po porode, ak budu problemy pretrvavat - ten banan teda mam na mysli

betyna8
9. dec 2009

no viem,ten duphalac si tehule pochvaluju

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
9. dec 2009

RIV, tak napokon som sa na to vyto... bola som len v tescu a carefoure, tam som kupila len 2 pary sexi malych ponoziek 🙂 inak nic, vybavovala som este ine veci, tak som uz nevladala behat po meste. ale pojdem opat v pondelok, budem mat kontrolu, tak si vezmem opat auto a pobeham po meste asi...
ono sa to nezda, uz si myslim, ze mam vela veci, ale fakt je, ze este viac mi asi treba. kopec drobnosti, ktore ta napadnu postupne a nazbiera sa to 🙂 tak pojdem v pondelok.
a haha, chlapi su na zarabanie penazi dobri 😀 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
10. dec 2009

ahoj, vidis, na to som sa chcela spytat. ja mam prve to stretnutie 12.januara. prosim ta, nie som si ista, mam cakat na tu osobu na tom oddeleni, ktore je uplne vzadu v nemocnici - ak ides z prednej strany nemocnice normalne oficialne cez vstupnu branu?

alebo lepsie povedane, je tam aj prijazd a vyjazd sanitiek, bola som tam asi pred mesiacom na pohotovosti kvoli mensiemu krvacaniu. ak ides zo zadnej strany nemocnice, tak tam je jedalen, kuchyna, no a hned prva budova vlavo, vlavo dole je vchod na to oddelenie, to gyn-porodnicke? lebo nepoznam moc nemocnicu, nemala som tu cest za tych niekolko rokov ju spoznat, nastastie 😀

no a ja si vobec neviem predstavit, ako budem dojcit, ja nebadam na svojich dojciacich zariadeniach nijake zmeny, ako vsade citam. Len ze su o cislo vacsie, ako pred polrokom... 😕
tak si to ani neviem predstavit, ze to vobec pojde 😖

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzik77
autor
10. dec 2009

haha, v pohode.
tak to miesto stretnutia bude to, co som myslela. no to som zvedava, co to bude 🙂
no teda krem za 15 eur si isto kupovat nebudem... mozno aj stara znama indulona by bola dobra. ktovie? opytame sa potom betyny 😀
alebo inych bab.

aha, konecne slnko vyslo. a ja som si prave hlavu umyla, nemozem ist von ☹

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
10. dec 2009

ahojte,
mne najviac pomohla prave spominana masticka z DM .... multi-mam voobec nepomohla ... ale treba vyskusat, kazdemu vyhovuje nieco ine ...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
10. dec 2009

riv: multi-mam aj avent su take drahsie masticky... mne nic nepomahalo, tak som skusala aj drahe, ale ziadny zazrak sa nekonal ... az nakoniec ked som objavila DM masticku pomohla ...
z DM pouzivam este plienky babylove ... su za dobru cenu a vyhovuju nam 🙂

betyna8
10. dec 2009

riv,aj ja mám kupenu tu mastičku na bradavky z Dm, hádam o chvilu otestujem,potom napíšem. Inak používam aj ten tehu Babylov alej proti striam a nemám jedinu prasklinku,a tiež je celkom lacný opratíi tým značkovejším. Vlhčené obrúsky a plienky som tiež nakúpila v Dm-ku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre