Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

suzik77
27. nov 2009

Dobrý deň všetkým. Som tu po prvý krát a čítala som niekoľko príspevkov ohľadom pôrodnice v Žiline. Do pôrodu mám síce ešte 2,5 mesiaca, ale trochu sa toho začínam desiť. Vystrašili ma hlavne príspevky v téme Žilina vs. Martin.
Je to v žilinskej pôrodnici naozaj až také zlé? Ja tu totiž žijem asi 7 rokov, rodiť idem 1x a rada by som odrodila v Žiline. Prosím vás, ktoré máte skúsenosti v žilinskej nemocnici, viete mi zodpovedať na niekoľko otázok?

1. Tzv. pôrodný plán. Ak si ho spíšem, je vôbec v Žiline akceptovaný? Stretli ste sa s tým?

2. Čítala som veľa sťažností na dr.Ficeka. Nepoznám ho. Ale ak je naozaj chrapúň a náhodou by som ho "vyfasovala" môžem odmietnuť lekára? Ale sa opýtam ináč. Môžem si nejakým spôsobom"zajednať" lekára, ktorého chcem pri pôrode (že by bol napr.na telefóne)? Predpokladám, že možné to je, ale počula som, vraj takéto "zajednanie" stojí nejaké peniaze. Je to tak? Koľko taký lekár pýta?

3. Uvažovala som o nadštandardnej izbe. Je to veľký rozdiel medzi tým a obyčajnou izbou?
- objednáva sa vopred nadštandardná izba?
- koľko stojí noc?
- je možné si ju zajednať napr. len na 2 noci a potom sa dať presunúť na obyčajnú (kvôli finančným nákladom)?
- nachádza sa v takej nadštandardnej izbe aj niečo navyše okrem starostlivosti a súkromia, mám na mysli, či poskytnú bábätku napr. plienky, zavinovačku a iné, alebo či poskytnú mne napr. vložky, tampóny do podprsenky, župan, papuče a iné? Inými slovami: je vďaka tomuto príplatku niečo na izbe zadarmo?

4. Čo sa týka partnera pri pôrode v Žiline. Je potrebné to zahlásiť dopredu alebo je samozrejmosť, že keď ma to "chytí" a priletíme do nemocnice, tak môže ísť automaticky so mnou k pôrodu a formality vybaví až potom?

5. A Vaše celkové hodnotenie: je žilinská pôrodnica naozaj až taká odstrašujúca??? 😲

6. Viete mi dať nejaký dobrý kontakt, radu, pomoc pri zabezpečovaní čo najväčšej starostlivosti a komfortu (vrátane lekára)? Teda nejaké dobré tipy? 😀

Poprosím pekne, aby reagovali naozaj iba dievčatá - ženy, ktoré rodili v Žiline, porovnávanie s Martinom, či Čadcou nepotrebujem, tie príspevky mám prečítané a odrodiť chcem v Žiline.
Vďačná budem za všetky tipy, rady a odpovede!!!

dada2118
22. mar 2012

@lunnka Jasne. Presne to si hovorim, ze aspon nieco by som spravila pred porodom. Ale prave som presne pocula ako ty hovoris, ze to, co by ta zaujimalo sa casto nedozvies a co sa dozvies, nie je vzdy zrovna uzitocne. Ty mas ked termin?

barboragondova
22. mar 2012

Maminky v Ziline je moznost aj individualnej predporodnej pripravy, ktora je presne zamerana podla poziadaviek mamiciek.

lunnka
22. mar 2012

@dada2118 10.5.

lunnka
22. mar 2012

@barboragondova dakujem o tom viem, len som sa chcela pripravovat v nemocnici kde planujem rodit, nech sa zoznamim s prostredim, ako to konkretne tam chodi.. a ked si zaplatim ocakavala som vacsiu ustretovost a viac info..samozrejme je vela inych moznosti

dada2118
22. mar 2012

@lunnka Tak to si skor 🙂 Teda vlastne presne o mesiac. Hej, tiez som rozmyslala aj nad inymi moznostami, ale rada by som tiez videla to, co je realita priamo v porodnici, kam sa chystame.

lunnka
22. mar 2012

@dada2118 pozri myslim ze to tak ci tak to za to stoji, z financ. hladiska ak planujes mat muza pri porode, zaplatil by 35E, takto zaplatis 20E na kurze a 20E muz pri porode, tak ten kurz vyjde na 5E a zas som kludnejsia, viem do coho idem 🙂

wieruss
23. mar 2012

@lunnka ta pani co viedla Vas kurz nebola to taka kratkovlasa blondina pevnejsej postavy ? 🙂

lunnka
24. mar 2012

@wieruss nie asi nie..

wieruss
24. mar 2012

@lunnka lebo ja som mala ju pri porode a aj ked vyzerala prisne tak bola uzasne napomocna 😉 netreba sa hned zlaknut ze ako sa clovek tvari 😀

lunnka
24. mar 2012

@wieruss nikoho som sa nezlakla, je to v podstate sluzba, za ktoru si platime, take mam aj od toho ocakavania

vajanika27
28. mar 2012

Baby chodite alebo poznate niektora doktorku Kyskovu na Halkovej????? aka je, ste s nou spokojne????

danulka3
28. mar 2012

@vajanika27 ahoj s mojimi deťmi k nej chodím a som s ňou veľmi spokojná a s dcérou k nej dokonca chodím aj na endokrinológiu,je veľmi milá aj sestrička.Chodila som na vlčince,ale radšej som volila,že budem dochádzať busom,ako chodiť k tej čo sme mali.

vajanika27
28. mar 2012

@danulka3 dakujem za referencie, lebo pravdepodobne budeme k nej patrit, tak som chcela vediet aka je...este by ma zaujimalo aky ma postoj k antibiotikam, ci nema problem ked odmietnem niejaku liecbu?????
pretoze mam pocit ze niektori lekari vedia liecit len antibiotikami...

danulka3
28. mar 2012

@vajanika27 My k nej chodíme ako k pediatričke asi len 3/4 roka,a našťastie sme neboli nejak vážne chorí,myslím,že je najlepšie za ňou zájsť a popýtať sa na všetko,čo vás zaujíma. je veľmi ústretová,myslím,že s tým nebude vôbec problém,je to mladá baba a dá sa s ňou veľmi dobre porozprávať.

vajanika27
28. mar 2012

@danulka3 no tak to je pozitivum, ked je to mlada doktorka, no uvidime ked sa drobcek narodi 🙂

danulka3
28. mar 2012

@vajanika27 držím palce,nech všetko dobre dopadne,aj moja sestra má taký istý termín 🙂 a meno kráááásne,aj ja mám Jakubka 😉

vajanika27
28. mar 2012

@danulka3 dakujeme pekne, i ja si myslim ze je to krasne meno 🙂 mozno ze sa stretneme v porodnici 🙂 kam ide sestra rodit?

danulka3
28. mar 2012

@vajanika27 posledné rozhodnutie bolo,že v žiline,ale ona ide cisárskym,takže asi týždeň skôr

vajanika27
28. mar 2012

@danulka3 mas nadherne deti 😵 prosim ta ty si kde rodila?

danulka3
28. mar 2012

@vajanika27 ja som rodila obidve deti v žiline,obidve cisárskym a nemám čo žiline vytknúť,teraz som bola na nadštandarde a veľmi sa mi to páčilo,personál bol super,môžem len odporúčiť 😉

vajanika27
28. mar 2012

@danulka3 ake mas skusenosti s lekarmi, je tam taky co nieje velmi dobry resp. vies mi niekoho odporucit???

aninka666
30. mar 2012

@vajanika27 ahoj, aj ja som si Kyškovú vybrala ako pediatričku, čítala som na ňu veľa dobrých odporúčaní a už som sa s nou aj dohodla, že nás zoberie. po pôrode sa jej mám ozvať

lunnka
30. mar 2012

@vajanika27 no tak teraz neviem ci sa mam nahlasit ku Mrazovej alebo Kyskovej :D obe su v tej istej budove?

vajanika27
30. mar 2012

@aninka666 mne bolo povedane ze novy bulvar patri pani doktorke Kyskovej, tak podla toho asi budeme k nej patrit, ja som pretym chcela ist k inej, ale ta nas nechcela zobrat ☹ nevies nahodou ci chodi domov k novorodencovi alebo ty musis prist k nej???

vajanika27
30. mar 2012

@lunnka aha tak to neviem, ja ked pojdem teraz na monitor tak sa opytam ku komu vlastne budeme patrit, ja mam z toho chaos a u nas je este ten problem, ze aj ja aj muz mame trvale bydlisko v inom meste 😀 som zvedava ci mi na to povedia 🙂

aninka666
30. mar 2012

@vajanika27 ja som zo závodia a pýtala som sa , či nás zoberie aj tak, a ona že v pohode, preto chcem ísť k nej. nechcem aby ma niekto nútil chodiť k niekomu, koho nechcem.
tak to neviem, som sa jej zabudla spýtať, či chodí aj domov.

vajanika27
30. mar 2012

@aninka666 no ved aj ja som preto zacala zistovat aka je to doktorka, ale vidim ze budem to fajn, tak asi pojdem k nej i ja 🙂 idem buduci tyzden na monitor, tak si zistim co a ako a ked jej budem volat tak sa na to spytam, lebo my nemame auto, takze budeme musiet ist peso, tak dufam ze bude pekne 🙂

lunnka
30. mar 2012

@vajanika27 nemyslim ze by mal byt problem v vasim trvalym pobytom..pokial sa male narodi v ZA patri sem .. a teraz vo vseobecnosti je asi na vas koho si vyberiete, nie kam patrite

mirkap84
30. mar 2012

Pripajam cerstvu skusenost so zilinskou porodnicou... uzasna! Tolko co som sa napocuvala o zlej starostlivosti a protivnych sestrickach... fantasticky personal pri porode, fantasticky na sestonedeli a fantasticky na novorodeneckom...nebola som na nadstandarde, sestricky maju moj velky obdiv za usmev, ktory rozdavali okolo seba a doktori za vyborne odvedenu pracu ci uz pri porode alebo po nom... nikdy by som neverila, ze dokazem napisat tolko pozitiv na zilinsku porodnicu, maju moje velke dakujem za krasny zazitok z porodu a po nom!
...myslim ze nie je dovod na obavy, snad jedinym negativom je stare nemocnicne prostredie...ale co je dolezitejsie, vyborna starostlivost a personal alebo vymalovane steny? 😉 🙂

vajanika27
30. mar 2012

@mirkap84 tak to je super povzbudenie pre vsetky mamicky cakatelky 🙂 mna to caka za mesiac tak dufam ze budem rovnako spokojna ako ty 😵 mozem sa spytat aky si mala porod a ktory doktor ta odrodil????
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre