• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiline?

2. februára 2017 
Ahojte,
mala som rusny den, tak az teraz pisem, suzik. Na prvej prednaske o tom vravel chlapik v obleku s premietanou prezentaciou a letacikmi. Proste od zaciatku som mala dojem, ze je to "biznis" a podvedome z tych sloganov a vsetkeho pride cloveku na rozum, ze ked tuto vec nespravi, mal by byt horsi rodic? Uz len to, ze Ceptra je akoby taky monopol u nas na tuto vec, mozno aj preto je to bohuzial take drahe.
No a je to na dlho, kazdy sa musi rozhodnut, ale tak skratene. Pre svoje babatko (alebo surodenca) si musis zaplatit tu sumu 25.000,- ci kolko, plus rocne cez 1.000,- skk este za skladovanie. Staci to povedat aj na prijme vraj pred porodom, ak sa nahle clovek rozhodne. Inak sa tam vyplnaju tlaciva a da sa to platit aj na splatky. Sluzi to na vela chorob, no stale je moznost v takom pripade dat este odobrat krv ineho surodenca, ak sa dalsi narodi, aby sa pomohlo prvemu babatku. Nie pri vsetkych chorobach to vsak funguje. Keby clovek vedel, ze to bude potrebovat, dal by aj co nema urcite.
Do verejnej banky davas anonymne, s podpisom, ze nemas na tu krv nijaky svoj narok, takze to nie je tak, ako si niektori myslia, ze daruju, a potom pouziju pre seba. Treba na to mat v poriadku vsetky testy pocas tehotenstva, vysetrenia, plus su tam iste podmienky porodu este atd. Z odobratych darovanych krvi sa skladuje len nejake percento (zabudla som kolko), ale to uz clovek nevie, ci bolo vsetko ok, ci je teda naozaj v databaze darcov pre cely svet.
Co ma prekvapilo je, ze na Slovensku za cely cas odoberania tejto krvi takto zachranili "len" jedneho chlapceka. Viem, ze aj to je vela, najma pre jeho bvlizkych, ale je to dost male cislo aj tak. Cakala som ine statistiky... Mozno to este pride, ked sa tie krvi pouziju, no bodajby ich detickam nebolo treba a boli zdrave.
Takze tak, najdes o nich vela na nete ako pisala monkap. Jaj, su to strasne sumy. Presne ako pises, suzik, mala by byt taka moznost pre vsetkych neobmedzena...
14. dec 2009 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evka, vela sil! Ochvilku mas po tom a my ti budeme v dobrom zavidiet a cakat na info :slight_smile: Verim, ze do Vianoc budete domka aj krasnym darcekom :dizzy_face:
14. dec 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak ma clovek chore dieta, zaplatil by podstatne viac, len aby bolo zdrave .... verim, ze tu krv nikdy nebudeme potrebovat ...
14. dec 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je predsa samozrejme, o tom sa snad ani netreba bavit, to vnima kazdy rovnako. Akurat je pre mnohych rodicov komplikovane, dat za uskladnenie tolko penazi, nic viac som tym nechcela povedat. Je to strasne draha vec. Kazdy musi zvazit sam.
14. dec 2009 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
riv :wink:

evka - vela sil, krasny darcek budete mat :slight_smile: drz sa :wink:
14. dec 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
ja som nedavala brat krv ani som nad tym nerozmyslala hlavne lebo je to naramne drahe

evka drzkajte sa a nech ste zdravucky na vianoce doma
14. dec 2009 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no kočky,ja tiež nedávam uskladni´t tu pupočníkovú krv,tiež si myslím,že je to v prvom rade kšeft a keby to bolo také úžasne,prečo potom neberú do tej verejnej banky krv od každej mamičky a nezachráňujú tak životy :unamused: dosť sme to pretriasali v tehu teme a veru väčšinou sme skonštatovali to iste. Dokonca jedna tehulka robí na novorodeneckom oddeleni a písala,že tu krv treba zaviesť do banky do nejakého času od pôrodu,aby si zachovala tie vlastnosti,ktoré ma a u nich sa asto stáva,že je to tam volakde na chodbe aj niekoľko hodín,potom to odvezu,no v prípade potreby je krv aj tak znehodnotena :unamused: :unamused: :unamused:
15. dec 2009 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte!
priklonim sa k vacsine. Je to velmi draha zalezitost a BETY ma pravdu v tom, ze ak by to bolo tak uzasne zazracne, asi by sa urobila nejaka vseobecna databaza roznych krvi, odoberala by sa bezne a potom by sa pouzivala bezne pre vsetkych, ktori to potrebuju bez ohladu na to, kto na to ma a kto nie... samozrejme, musela by dana krv "sediet" pre dane dieta, to je jasne...
Takto to vnimam tiez ako tvrdy biznis, navyse, ak RIVATHA uvadza taku statistiku, aku uvadza.. Ja tu statistiku neovladam, lebo som sa o to moc nezaujimala.
A mozno je dobre neodoberat a neplatit za tu krvicku, aby si mamicka pre babatko "neprivolala" chorobu, ako sa hovori. Najlepsie je verit, ze bude zdrave a ze ho v zdravi aj vychovame...

Ja som dnes zacala prat vecicky, lebo som uz ako slon, nevladzem, pri dlhsom pohybovani ma bolia klby a chrbtica. Poniektori ludia konstatuju, vraj porodim do konca januara??? No termin mi vychadza az v polke februara, ale clovek nikdy nevie, tak periem ako besna :grinning:

no a BETYNA8 - som prekvapena, ze ta tu vidim :slight_smile: Samozrejme, ze ma to tesi, ale premyslam cim dalej tym viac o tebe (hlavne, ked ta tu dlhsi cas nevidim), premyslam, ze ci uz nie si v Cadci a tak :wink:

Ak by to nahodou na teba necakane "prislo", tak budem drzat vsetky palceky :dizzy_face: Nech ste v poriadku a bez vacsich bolesti a starosti....
15. dec 2009 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem suzik, zatial som doma,ale ked sa nam podari porodit,poslem ti sms :wink:
15. dec 2009 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeejo, suzik, uz peries :slight_smile: Dufam, ze ja to v januari vsetko stihnem dokupit, poprat a pozehlit, teraz pred Vianocami je toho popri praci stale dost. Potom to bude predsa len 6 tyzdnov (naale ktovie ci naozaj 6 :sweat_smile: ) vylucne na dokoncenie priprav. Ja este celkom vladzem, obcas som unavena a brusko teda naramne rastie sa mi zda. Ani sa nevazim, lebo mam pocit, ze za tento tyzden to bolo rapidne :confused: Buduci pondelok idem este na kontrolu, tak uvidime :grinning:

Pekny vecer, kočky :slight_smile:
15. dec 2009 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
RIV - my naopak nemame kocik, ty uz mas :slight_smile: no a ja radsej na tych 6 tyzdnov nespolieham, navyse, v ziline ani blizkom okoli nemam absolutne nikoho, kto by mi pomohol, keby som musela odrodit skor. preto radsej chcem vsetko pripravit v predstihu. nemozem sa spoliehat, ze chlap vyperie veci, pozehli, prichysta vsetko tak, ako si predstavujem... na jednej strane to chudacisko nevie, a na druhej, stara sa o nas po inej stranke a ma velmi malo casu tym padom. takze radsej skor, nez neskoro chystam :grinning:
16. dec 2009 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzik,ja mam tiež všetko prichystane v predstihu,prala som asi mesiac dozadu
16. dec 2009 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
BET tak to si prala asi v takom case ako ja :slight_smile: prave som dala prat taku fajnu zamatovu deku. taku krasnu novu.... dufam, ze sa jej nic nestane :sweat_smile:
este chcem dat zavinovacku a chranic na matrac a budem mat oprate vsetko, co mam zatial nakupene. No a oblecenie uz kupovat ani nejdem, takze ani prat sa nebude.
No a co si robila s cumlikmi a flaskami? Dala si ich varit, alebo si ich sterilzovala nejak inak?
Ozaj, este ma zaujima, mas aj odsavacku mlieka? A aku znacku? A tiez ma zaujima, ci mas odsavacku soplov a ci mechanicku alebo na vysavac?
16. dec 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasne, suzik. Ved to je super, ked mas na to cas a budes to mat hotove. Clovek ma taky pokoj, ze vsetko je ready :slight_smile: Ja zatial nemam cas, tak preto. A este cakam na veci, co dostaneme od maminy na Vianoce. Kvoli kociariku som pokojna, hej, lebo prinajhorsom uz ma kde David aj spat :grinning: Ale nie, idem objednat tento tyzden postielku z netu, v januari by mala dosjt potom. Vy ste kupili vtedy v BA aj postielku?

Suzik, na tom kurze nam radili pockat trosku s odsavackou mliecka. Ze prve dni zistis, ako to prebieha vsetko, vraj je to individualne a ze uvidis, ci treba, ci nie a aku. Neviem, ci je to najlepsie, ale celkom sa mi to pozdava, mali by sa vyjadrit maminky :slight_smile:

O odsavacke soplikov som vela pocula aj citala, vraj je lepsie kupit rovno tu na vysavac, lebo vacsina pri nej nakoniec skonci aj tak. A ze staci tiez potom priebezne. Ale to by som mozno radsej mala uz hned doma :slight_smile:

S cumlikmi vravela sestricka, ze nemam robit vedu :grinning: Vraj staci aj zaliat vriacou vodou na minutku - dve a hotovo :grinning:
16. dec 2009 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
RIV- tak fajn. Tak som vlastne bez starosti haha. No neviem, tu odsavacku... Na jednej strane mas pravdu, na druhej strane, co ak budem mat nejak moc vela mlieka, kto mi ju potom kupi??? Ci ako to funguje.... ? Pockam na ten kurz este, nech sa dozviem viac.

Postielku sme tam nekupovali. Aku si ides kupit?
Posli link, mozno si necham poradit. Vraj je dobra taka, kde sa da dat dole ta 1 mriezka zboku, ze sa nemusis moc nahynat, ked chces vybrat dieta von - ked uz je vacsie a mas rost na najnizsej polohe.

Ja sa bojim odsavacky na vysavac, ze mu vysajem mozog :sweat_smile: :sweat_smile:
Ja som zazila - ked mala sestra male deti (pred 15 rokomi) len tu obycajnu odsavacku, co ustami odsavas, tak si neviem predstavit taku na vysavac. Podla mna je dobre mat ju doma, lebo co ak ti maly nachladne len co pridete domov? Alebo si aspon vyhliadnut obchody, kde ju maju a ktoru presne chces, potom ti ju niekto kupi. Da sa to aj tak riesit. Ja to tak urobim s odsavackou mlieka asi...
16. dec 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmm, no vraj su tie prsia naliate po porode, ale ze to sa upravi. A nieco sa da odstirekat aj rucne. Najlepsie je asi tak, ako pises. Vyhliadnut si, a potom poslat chlapa po nu :grinning: Keby sme nevyhliadli, predali by mu isto najsamdrahsiu :grinning: Mozno to netreba hned, kvoli pripadu, ze mliecka je po par dnoch tak akurat a odsavacka by bola zbytocna investicia. Niekomu je to jedno, ale tak mozno lepsie pockat a dat kupit, az ak treba.

Postielku by sme chceli tuto: http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/detske-postylky-drewex-klups/3311-postylka-klups-safari.html Maju na tej stranke vela vyhodnych, tato nam obom padla do oka a hodi sa nam do spalne :sweat_smile: Ta zirafka je chutna :sweat_smile: A da sa polohovat na 3 stupne. No a ak "Vytahovatelné sprušle" znamena ta bocnica, ze sa da dat dole, tak aj to ma :grinning:

Ta odsavacka vysavacova vraj lepsie noztek vycisti. Aj mne to pride sila, ked si predstavim, ako to taha pri vysavani :grinning: , ale da sa to vraj regulovat. Hej, dobre ju mat hned doma, to mas pravdu, ze moze soplik dostat a co potom. A isto pride cas, ked dostane sopliky, takze sa vyuzije. Alebo si vybrat len predbezne, ved obchodikov je po ruke dost tu v Ziline nastastie.
16. dec 2009 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
popozeram tu stranku, dik za info..
ja uz chcem, nech je o dva mesiace neskor... uz sa mi nechce vlacit brucho a tesim sa na babo
16. dec 2009 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie je zaco, pokukaj, maju velmi vyhodne ceny v porovnani s inymi e-shopmi aj obchodmi.
O dva mesiace to hadam uz budeme mat obe za sebou, wow. Ja sa trosku aj bojim. Tesim sa tiez :dizzy_face: Ale zaroven mam trosku strach, co s nim budeme robit a ci to budeme vediet a take tie veci :sweat_smile:
16. dec 2009 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nuz, ten strach mam aj ja. v poslednom case nemyslim na nic ine, iba na to, ako si s tym poradim...

Inac, s tymi pohybmi to je coraz brutalnejsie. Niekedy sa tak "sklbe", ze to az boli. Tiez mas take silne pohyby?
16. dec 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No vies co? Normalne mam pocit, ze raz je krizom v bruchu a potom zasa, ze az niekde bokom k chrbtu ide a presne tak silno sa hybe, ze sa len vystieram potom, aby som mu trosku miesta nejako spravila. Niekedy sa na dvoch miestach naraz hybe. Obcas ma strhne, ale boli ma to len do rebier. Teba aj inde? Asi maju nasi drobci take heslo, ze Let's go, ruky nad hlavu a ide sa, uz tancia :sunglasses:

Dneska kukam na WC-ku v praci do zrkadla prekvapena, zda sa mi, ze uz to brusko nemoze byt ani vacsie :confused:
16. dec 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A nejako si poradime hadam, suzik. Ked bude tazko, pojdeme sa spolu prejst a pokecat aspon na rozptylenie :wink:
16. dec 2009 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aj ja mam dojem, ze sa tam akosi otaca kade-tade. a ano, mnohoraz su pohyby na 2 miestach naraz. zrejme nohami a zaroven rukami alebo hlavou hybe. A najsilnejsie je to pod rebrami tiez. Niekedy dostanem ranu aj v dolnej casti. zrejme vtedy nejak prudko vystrie rucicku :wink:

ja uz na brucho radsej ani nepozeram. tiez mam mnohokrat pocit, ze este chvilku a roztrhne mi ho..

no a huraaaaaaaaaa, deka prezila!!!! je pekna a vonava :grinning:
16. dec 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved hej rivatha, poradit si poradime. najvacsia ironia je, ze ked uz budeme macherky a profesionalky, co sa povolania "matka" tyka, tak deti uz budu odrastene :sweat_smile:
16. dec 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej, ta decka moze byt krasna. Mas jednu ci aj do kocika specialne este? Ja este neviem, ci mi jedna bude stacit, preto sa pytam, ako si to ty vymyslela :slight_smile: Lebo aj zavinovacka neskor posluzi ako taka decka.

Premyslam aj o fusaku, ale kym pojdeme von, bude koniec februara. Uvazujem, ci nestaci zimny hunaty overalik a deka. Zeby som potom pred dalsou zimou vybrala uz fusak do sportiaka. Ako si to poriesila ty?

Hihi, ked sa budeme citit ako profesionalky, bude cas na surodenca nejakeho teda :grinning:
16. dec 2009 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No, ja som ju kupila v BA, vyzera fest kvalitne. Je klasicky stvorcova, ma vsak po stranach cvočky a zips, teda da sa z nej pozapinat aj hrubsia zavinovacka. zavinovacku mam vsak normalne kupenu, teda tato deka je univerzalne vyuzitelna. moze ist aj do kocika, mozem zavinovacku zavinut este aj do tej deky, ked deku porozpinam, mozem ju pouzit v postielke na zakrytie namiesto paplonika, ak nebude nejaka zima. Akurat nie je vhodna do autosedacky, takze nejaky autosedackovy fusak este asi budem musiet kupit. ale to az so sedackou.
Inak fusak do kocika kupovat nejdem. Budem musiet do autosedacky, lebo casto chodime autom, no a ta decka sa do sedacky neda upevnit. na to su specialne fusaky. teda do kociara budem kupovat tiez az na dalsie zimne obdobie do sportovej casti. Ale vo februari ti v kociku deka nepostaci, budes potrebovat fusak. No na tvojom mieste by som si kupila uz taky do 3 rokov. Ved ten mesiac- mesiac a pol babo vydrzi aj vo vacsom fusaku, no a potom v aprili atd. postaci aj deka myslim si.

Keby som neriesila autosedacku, kupila by som si kvalitny fusak do 3 rokov, teda vhodny aj do sportiaka.
16. dec 2009 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmm, to je pravda s tym fusakom. Aby mu tam nebola zimka, ktovie, ake bude pocasie. Popozeram to este. Dik za radu! :slight_smile:

Ta deka znie dobre. Aj to vyuzitie rozmanite sa mi pozdava :slight_smile: Inak do postielky budes davat aj paplonik? Mne sa skor pozdava zavinovacka a deka, mam dojem, ze paplonik tam babo moze pridusit alebo co, proste taky divny pocit mam z toho, dat ho tam, kym bude este malicke. Ale pisu to vsade, ze to treba do vybavicky, tak neviem.
16. dec 2009 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som kupila supravu do detskej postielky, to vsak neznamena, ze ho budem hned od narodenia zakryvat. to bude zalezat od okolnosti. v izbe mame celkom teplo, takze tiez spociatku postaci zavinovacka. i ked - ked mu zabalis nohy nasiroko, v zavinovacke asi ani nebude moct byt nejak stiahnute... neviem. na to sa asi opytam v porodnici. a neboj, ked ho zakryjes paplonom po pas, alebo hrudnik, nezadusi sa. nebude mat taku silu, aby si rucickami pritiahlo paplon nad hlavu :slight_smile:
16. dec 2009 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky
- ja som sterilizovala cumliky aj flašky. Čo sa týka odsávačiek na soplik mam kupenu cez mmb- tu na vysávač, nemusíte sa báť, používaju ju aj kámošky pri detičkách a je to ok, tam vobec nieje taký podtlak ako ked vysávate. Odsávačku na mlieko ma len takú obyč. zdedenú po sestre,ak budem musiet odsávať,kupim si potom nejakú lepšiu.Ale dopredu by som nekupovala,Suzik,ak budes potrebovat,tolko ti ju muz kupi aj v nemocnici,tam maju výber dobrý :wink:
Ja mam kupený fusak EMITEX, dá sa pripevnit aj do autosedačky,ma tam otvory na popruhy a výhoda je,že sa dá nadpojit a tak využiť v kočíku aj neskor,ked je už dietatko vačšie.Kupila som pouzivaný na inzerat za 35€nový stojí okolo 50-60€ ,no a mala som stastie,aj ten nas vypada uplne ako novučký.
Deky mám 3. Do postielky mam taku velku z mikroplysu 110x140 cm, potom do kocika som kupila uz davno 90x90 a este sme jednu dostali ku kociku,takže tak.ALe každopádne si myslim,že dve treba.Ved nebudete zakrývat mimčo v postielke dekou,ktorú ma vonku v kočiari...teda aspon ja nie..Paplonik urcite malinkemu netreba,az takemu vacsiemu.
No a bruško vraj rastie do 39 tt :wink:
16. dec 2009 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj BET - co je to mmb? nejaky internetovy obchod? no nevedela som, ze aj v nemocnici sa predavaju tieto veci. a kde konkretne sa predavaju, mas info? sla by som sa tam po sviatkoch pozriet.. fusaky asi tiez kuknem niekde cez net, lebo do malej autosedacky ho budem vyuzivat max.dokopy 2-3 mesiace... Potom z neho pravdepodobne vyrastie. Takze nema asi zmysel investovat 50 eur za novy.

ja mam tak malo miesta v byte - 1izbovy prďúch, ze budem rada, ked budem mat kde uskladnit naozaj par zakladnych veci pre malu...
16. dec 2009 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzik,no odsavačky bud v lekarni alebo v tých zdravotnickych potrebach co su pod novorodeneckym oddelenim na prizemi :wink:
mmb je www.mimibazar.sk, ja mam od tial viacero pouzivaných veci a ten fusak,co som tam kupovala mam aj v albume,sak sa kukni :wink:
16. dec 2009 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok