Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

brnka
10. aug 2010

@dajna11 , tak super, ze rychlovka - ja sa zatial toho desim a druhy porod je pre mna (zatial) nepredstavitelny 😒

zuzanakarolinka
10. aug 2010

@didiana333 to je ok, žeby som si zopakovala tehotenstvo, keď zabúdam?

lji
10. aug 2010

@dajna11 uprimne gratulujem k bábätku a dakujeme za echo. ani nevieš ako to potešilo najmú mňa ktorá sa teraz všetkého obáva a z velkej časti aj samotnej nemocnice 😅 ale ked sa ti tam lubilo a nevadil by ti taky den navyše tam tak to je super.

dajna11
11. aug 2010

@brnka juj no ja som mala druhý porod ale velký rozdiel medzinimi,u malej som pred tým nemala skoro ani kontrakcie,slabé.....zato teraz to bolo rýchle ale tie silné kontrakcie stáli teda za to,chvala bohu že som ich nemusela dlho trpieť.

dajna11
11. aug 2010

@lji boli zlatí,ja som bola neposlušná pacientka lebo som kričala pri porode 😉 😉 ....vravela som si že nebudem ale ked to nešlo.....le i tak boli zlatí.....maju tam toho teraz vela,odrodili mna a utekali vedla rodiť ktorá odrodila o 10min.po mne 😉 ......maličký bol tam kludný,už doma je viacej ruchu tak je menej spavý a viac vyvádza,takže tam som si oddýchla 😉 😉

dajna11
11. aug 2010

@lji a dakujem za želanie k bábu.....ja som dlho zvažovala či isť do NZ či do NR,ale rozhodla som sa dobre,myslím....je to tam čisté,nové.....

lji
11. aug 2010

@dajna11 no inak všimla som si že je nás tehotných nejak extra moc 🙂 a ako som sa dopočula tak sa snažia čo najrýchlejšie prepúšťať lebo majú plné stavy. tak neviem či to je len taký výmysel ale ked aj po tebe utekali k dalsej... 🙂

dajna11
11. aug 2010

@lji no mna nechceli ani prijať,že mám prisť ráno....lebo na porodnej sale maju plno. aj potom sestričky stále behali k porodom,v noci,cez den......bolo dosť sekcií......ale ja som napr.bola den sama na izbe,aj vedla bola izba prázdna asi den.....dalo sa to.

elka74
11. aug 2010

@dajna11 tak teda gratulujem a teším sa, že ti to dobre dopadlo.. nech ti synček robí stále len radosť a obom prajem veľa zdravíčka..

dajna11
11. aug 2010

@elka74 dakujeme pekne

wildcat
14. aug 2010

@dajna11 ahoj kedy si rodila? Lebo aj ja som teraz rodila a boli tam 3 malý Lukáškovia.

dajna11
14. aug 2010

malý sa narodil 5.8. a bola som tam do 9.8 do pondelka

zuzanakarolinka
14. aug 2010

@dajna11 no super, tak veľká gratulka, aj moja malá je narodená 5, ale o rok skôr

dajna11
15. aug 2010

@zuzanakarolinka dakujem pekne. ešte že to nevyšlo ako som mala termín...13.-teho piatok 😉 😉

lilulsn
18. aug 2010

Ahojte, chcela by som rodiť v NR pôrodnici, máte nejaké aktuality aké sú tam podmienky? Tata pri pôrode a/n, prikladajú bábo na bruško a/n, môže byť tata po pôrode pri prvých základných vyšetreniach v kontakte s bábom? dajú bábo k mame hneď na prvé 2 hodiny po pôrode a/n, môže byť tata ubytovaný s maminou a bábom aspoň 1. noc a/n, je možný rooming in - bábo pri mame a/n, môže návšteva prísť na nadštandardnú izbz a/n ako vyzerá nadštandardná izba? S ktorými lekármi máte dobré skúsenosti?
Ďakujem veľmi pekne.

zuzanakarolinka
18. aug 2010

@lilulsn všetko čo si písala sa dá a odpoveď je áno

lilulsn
18. aug 2010

@zuzanakarolinka ahoj zuzana, ďakujem ti pekne za odpoveď, my s manželom všetko prežívame spolu, veľmi mi pomáha a chce mať kontakt s bábom. nie že by som personálu nedôverovala, ale myslím si, že pre bábo je dobré, keď cíti počuje vo svojej blízkosti známy hlas (rozprávame sa s bruškom, malá vie aj keď s ním telefonujem). ešte ak sa môžem spýtať, na pôrod sa čaká s ostatnými mamičkami v čakacej izbe, alebo môžem byť na svojej v súkromí? manžela by som chcela mať pri sebe aj počas 1. doby pôrodu. ďakujem ti 🙂

mirage
18. aug 2010

Lilusn, to, ze mi maleho hned po narodeni rychlo vzali, akoby slo o zivot mi vadilo, doniesli ho o chvilku, a nastalo akoze prikladanie pro forma, cele to trvalo max. minutu- dve. Potom nam ho vzali na 2 hodiny, aj proti nasim protestom. To ma bude vzdy mrziet. Otec na izbe prespat nemoze, a na nadstandard navstevy mozu, aj ked niektore sestricky boli proti.

zuzanakarolinka
18. aug 2010

@mirage neviem, ja som na VIP-ke nebola, ale čo viem, tak tam mm mohol spať, a u nás sú akosi iné zvyky, čo sa týka ponechania dieťaťa bezprostredne po pôrode, to neviem posúdiť, ja som mala SC a mne to dobre padlo, že mi malú zobrali, ale nosili mi ju stále, ja sa sťažovať nemôžem, ale asi vedia, prečo tie detičky na cca 2 hodky berú preč, inak by to asi nerobili 😉

mirage
18. aug 2010

@zuzanakarolinka No podla mna je babatku najlepsie s mamou, nie niekde samemu. Nase prve dieta s nami bolo stale, ale narodilo sa v inej porodnici. To je na dlhu diskusiu..S tym spanim muza na nadstandarde fakt neviem.

zuzanakarolinka
18. aug 2010

@mirage ja som to počula od známej, vraj sa dá, iste že je bábätku naj pri mame, ale myslím, že to dieťa tam nie je samo, oni ho tam berú na nejaké pozorovanie, ako sa adaptuje na nové prostredie "mimo" mamy a zisťujú jeho nejaké popôrodné vlastnosti, alebo niečo také, neviem, to presne medicínsky a lekársky nazvať, určite mu tam nerobia zle 😉

lilulsn
18. aug 2010

no je mi jasné, že dieťatku nerobia zle, ale ide mi o to, či napríklad tie základné vyšetrenia dieťatka v NR robia v prítomnosti otca/mami - kontakt blízkeho s bábom, aby nebolo samé s cudzími (viem, že po pôrode ne budem hneď tancovať) chcela som vedieť, či tam veci robia rutinne podľa svojho poriadku, alebo to dokážu uvoľniť a ak je bábo ok, nechať ho pri mamine - položeníe na bruško, porodenie placenty, prvé sanie z prsníka, pokiaľ maminu "čistia/šijú" bábo je s tatom a potom zas pri mamine aspo§ň 2 hod. potom bábo odoberú na vyšetrenia a pod. nepoznám presný postup, ešte som nerodila 🙂 a kamarátka mala komplikácie tak nemôžem porovnávať priebeh.

ďakujem 🙂

zuzanakarolinka
18. aug 2010

@lilulsn tak to ti musia povedať iné, lebo ja som mala SC a to je zase iný prípad, ale nepredpokladám, že by robili niečo čo nemajú zaužívané 😒

cukruska1920
23. aug 2010

Ahojte chcem sa spytat...rodili ste niektora u Dr. Oberta...? aky bol? myslite ze sa ho da objednat k porodu...diky

zuzanakarolinka
23. aug 2010

@cukruska1920 kamoška ho mala, ale ona k nemu chodí, a vraj bol super, on ju rodil už 2x

cukruska1920
23. aug 2010

@zuzanakarolinka no ja tiez k nemu chodim... a nevies ako to bolo? ona mu zavolala ked zacala mat bolesti a on prisiel alebo ako?

beruska113
23. aug 2010

@lilulsn
ja sopm mala porod bez komplikacii a rychly a maleho som videla neskor ako muz, az ked mi ho priniesli po vysetreniach aj to asi 2min a potom az rano. Narodil sa 21:30. Ked sa narodil a brali ho do druhej miestnosti, muz isiel s nim, aj to ho posielali prec, ze tam nemoze byt, tak sa s nimi mierne povadil. A to ani maly nemal komplikacie, ktore by branili tomu, aby tam bol. Takze ziadne zazraky necakaj. Ziadna brutal baby friendly hospital. Ale mozno kedy som na tom trvala, mozno by sa to dalo, aj ked pochybujem.

alexis13
24. aug 2010

baby neviete gynekologovia z medicinskeho centra byvaju pri porodoch?

elka74
24. aug 2010

@lilulsn asi ťa sklamem ale žiadne priloženie na bruško sa nekonalo. maičká sa narodila, na chvílku mi ju ukázali a vzali ju preč. priniesli ju už umytú a zabalenú v perinke asi tak na dve minutky. porodila som o 5.30 ráno a malú mi priniesli asi okolo 10 hod. pred obedom. potom som ju mala pri sebe už stále, len prvú noc ju mali sestričky aby som sa vyspala.

beruska113
24. aug 2010

@alexis13
ja chodim Truskovi a ten nebyva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre