Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

radlinka
11. máj 2011

@helenkasabinka chapem...no to je dost blbe, kedze o tom uz spustili reklamy o nadstandardoch v kazdom mediu, tak preco ako fakultna nemocnica si zena nemoze dovolit epi ? no mame na krajske mesto len 2 anesteziologov, fakt smutne 😒

brnka
11. máj 2011

....ja mam skor pocit, ze sa len kazdy na kazdeho vyhovara 😠

maricom
11. máj 2011

Ahojte dievky, máte niektorá skúsenosti s prirodzeným pôrodom po sekcii v Nitre? Bola mi totiž odporučená Nitra miesto NZ, pokiaľ chcem rodiť prirodzene. Zatiaľ to tak vyzerá, že je všetko pre - lenže v NZ jeden cisársky tak aj druhý cisársky a to by som už nerada...ďakujem za odpovede ;)

helenkasabinka
11. máj 2011

@radlinka
@brnka no je to tak a je to smutne,ze recicky robia ale skutek utek 😒

helenkasabinka
11. máj 2011

@maricom uf no neviem ,v NR ,co viem tak tiez ak je jeden cisarak je aj druhy 😅 😕

cukruska1920
11. máj 2011

@zajo79 ja som bola po sekcii takze maleho mi nosili len na kojenie...pri sebe som ho mala az na treti den takze ani neviem co sa tam dialo 😒

zajo79
11. máj 2011

@cukruska1920 ockuje sa az na 4 den.

fcela
12. máj 2011

Baby, vela info od personalu i mamiciek najdete v tomto cerstvom prieskume
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

maricom
12. máj 2011

@helenkasabinka ďakujem ti za odpoveď, tajne dúfam, že to nebude pravda... 😉

helenkasabinka
12. máj 2011

@maricom drzim moc krat palce 🙂

helenkasabinka
12. máj 2011

@cukruska1920 uf no mna caka sekcia 😝

maricom
13. máj 2011

@helenkasabinka a prečo sekcia? Sabínka sa narodila prirodzene či tiež sekciou? Ja som vždy chcela prirodzene, len Laurika bola veľké dieťatko(4200g, 52cm) tak mi spravili sekciu, ale Terezka vraj nedosiahne takých rozmerov tak by sa dalo normálne, by som to rada tak skúsiť.

cukruska1920
13. máj 2011

@helenkasabinka no ja uz by som druhe inak ako sekciou rodit nechcela... sice som bola prvy den uplne vyriadena ale potom to uz bolo dobre...

zajo79
13. máj 2011

@cukruska1920 no ja neviem..ako som videla zeny po cisarskom, tak by som nechcela teda.... 😅

cukruska1920
13. máj 2011

@zajo79 kazda zena to preziva inak.... ja som na druhy den uz chodila...sice jak qasimodo ale slo to... treba to rozchodit...

helenkasabinka
13. máj 2011

@maricom mala som problemy pri prvom porode s placentou tak teraz je lepsie aby som rodila sekciou 😅
@cukruska1920 to vazne? no uvidime aka ja budem padavka 😀 😀 😅

cukruska1920
13. máj 2011

@helenkasabinka no ono budes musiet chodit aj ked nebudes chciet... po 24hod od porodu totiz dojde sestricka a zoberie ta do sprchy 😀 inak je aj lepsie aby si sa cim skor postavila... ono bude zlozite vstat a lahnut ale ked to rozchodis uz bude dobre a ked ti na 3ti den vyberu mocovu ,,kabelku" uz to bude ovela ovela lepsie

helenkasabinka
13. máj 2011

@cukruska1920 juj no super a mala si aj hadicku z rany aby ti odtekali tekutiny z brucha? 😕

helenkasabinka
13. máj 2011

@cukruska1920 preco tu "kabelku" vyberaju az na 3.den? 😕 vtedy aj svorky vyberaju nie? 😕

cukruska1920
13. máj 2011

@helenkasabinka nie nemala...mala som len na moc... vyberaju ju az na treti den a vtedy ti aj donesu babo ale len od poobedia do vecera... a svorky vyberaju az v ten den ako ides domov...cize na strvrty

helenkasabinka
13. máj 2011

@cukruska1920 to az tak neskoro mi daju moje babatko? 😕 ☹ ☹ ☹

cukruska1920
13. máj 2011

@helenkasabinka hej... budu ti ho nosit priklad zhruba kazde 3-4 hodinky a potom ho vezmu... neboj..budes mat roboty sama zo sebou tak budes aj rada... babo prinesu ked vyberu hadicku mocovu

helenkasabinka
13. máj 2011

@cukruska1920 aha takze v celku aj budem rada asi,co? 🙂

cukruska1920
13. máj 2011

@helenkasabinka no asi tak nejak.....ked som ho mala uz na noc a plakal tak najprv som sa musela pozbierat a si neviem predstavit ze by som ho mala hned

helenkasabinka
13. máj 2011

@cukruska1920 tak to ano,mas pravdu

pami2
14. máj 2011

@cukruska1920 ahoj, ja mam v pondelok nastupit do nemocnice na planovanu sekciu, ktoru mi maju spravit v utorok, asi rano....chcem sa ta opytat, moze tam byt aj partner pri tom "porode"? ak mi daju v utorok rano tu hadicku, tak mi ju vyberu az o 3 dni, teda vo stvrtok? a co maly- pisala si, ze ho budu nosit len cez den, co je OK, len sa chcem opytat na navstevy- moze prist za mnou niekto alebo za malym? alebo navstevy mozu kuknut maleho len cez sklo?
mozes mi poradit, co okrem standardnych veci do nemocnice sa ti zislo, ked si isla sekciou?

este som rozmyslala ci si zobrat tu nadstandardnu izbu- je tam zvlast sprcha a wecko, pokial viem...nevies kolko to stoji prosim ta?

dakujem

pami2
14. máj 2011

@helenkasabinka ahoj, ja som sa parkrat stretla s klbou a minule mi vravela, ze si v nemocnici, ze ti zacala odtekat voda.....nakoniec sa to zastavilo a pustili ta?
ozaj, ak vies, daj vediet ako sa ma, naposledy som citala asi 10.maja pisala, ze ma kontrakcie a ide do nemocky-Jasminka sa uz narodila? ako sa maju?

pami2
14. máj 2011

@cukruska1920 este som sa ta chcela opytat, na ktory den vas pustili domov....
najviac ma hneva, ze ja tu nosim maleho 9 mesiacov a budem ho vidiet a drzat posledna 😠

cukruska1920
15. máj 2011

@pami2 tak od zaciatku...ja som tiez nastupovala v pondelok a v utorok som mala sekciu... v pondelok o 9. rano som sa mala hlasit na prijem tam som prisla, spisali so mnou papiere, dali ma na pasy, potom som sa este tam prezliekla do pyzama a zobrali ma rovno hore na sestonedelie.. tam uz nerobili nic len som isla na sono to bolo cele za pondelok... v utorok rano asi o piatej prisla sestricka, isla som na klystir a obviazala mi nohy... asi o pol 7 som isla na porodnu salu... tri sme boli v ten den na sekciu.... tam ma znova dali na pasy a dali mi infuziu... ked mi stiekla tak ma vycievkovali...nebolelo to len to bolo neprijemne a mala som pocit ze mam zapal mechura... potom ma o deviatej vzali na salu a 9.35 bol maly na svete... co sa tyka toho muza pri porode... sekcia je vlastne operacia a tym padom tam muz byt nemoze....ale moze cakat na chodbe a maleho uvidi ked ho budu prevazat na novoredenecke... ty ho uvidis tiez este v ten den...budu ti ho chodit davat prikladat aby sa ti rozbehlo mliecko.... ja som sa tiez toho bala ze ho nebudem ani vidiet ani nic ale budes taka ubolena ze ti bude stacit ked ti ho donesu na 5 minut... co sa tyka navstev... prve 2 dni..(prvy po sekcii neratam lebo to musis lezat ) nebudes vladat chodit takze ja som mala prvu navstevu az vo stvrtok...to som uz chodila a maleho som priniesla ukazat len cez sklo...babatka von nesmu ani navstevy dnu... co sa tyka nadstardky to ti neviem povedat kolko stoji len je dost obsadena...ale poviem ti ja by som nechcela byt sama... takto ked ste dve aj si navzajom pomozete a tak ... aspon mne to tak lepsie vyhovalo.. na treti den to znamena vo stvrtok mi uz priniesli maleho na cele poobedie a o 9viatej vecer si prisli pon...potom uz v piatok som ho mala od rana a uz mi ho nechali a v sobotu nas pustili domov.... dufam ze som vystihla vsetky tvoje otazky...ak budes este nieco chcet vediet kludne napis 😉

bosacka
15. máj 2011

Tak, pridam aj ja svoju skusenost... rodila som pred viac ako mesiacom (8.4.), tusim sa v ten den narodilo 8 deti, z toho jeden par dvojiciek, boli 3 sekcie (jedna moja) - myslim, ze vacsinou maju menej porodov, ale nemala som dojem, ze by sa nestihalo, ono ked sa to rozlozi na cely den... a viem, lebo som cely den prezila na vzdycharni, vacsinu casu sama. prisli sme v noci, lebo mi odtiekla voda a prakticky som este nemala kontrakcie... cely den som tam lezala, stale otvorena minimalne - preto mi aj nakoniec robili cisarsky. musim povedat, ze v porodnici boli sestricky velmi mile 🙂 .
trochu mam tazke srdce na sestricky z novorodeneckeho. aj tie boli mnohe mile (nie vsetky), ale ako prvorodicka som potrebovala trochu pomoct s dojcenim, a to bol problem. sam od seba sa nikto moc nezaujima, ked som poprosila o pomoc, aj tak realne nepomohli a hlavne kazda hovorila nieco ine! a jedna, (inak mila) usudila, ze potrebujem klobuciky na bradavky, ktore mi vzdy poctivo nosili...a vlastne vobec neboli potrebne. myslim si, ze detom nieco davali (tipujem bud vodu, alebo glukozu), lebo kym mi ju iba nosili, nemala moc zaujem pit, hned spala. ked mi ju uz nechali, pytala aj kazdu hodinu.
co je fajn, maju tam teraz take knizocky o dojceni, co vydal unicef s laktacnymi poradkynami - tam je pekne teoreticky vsetko napisane... myslim ze by pomohlo, keby si to tie sestricky precitali 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre