Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako postupovať so sťažnosťou na nemocnicu na UDZS?

tinikmet
13. júl 2008

Dobrý deň mamičky, ockovia, babičky a dedkovia. Nemá niekto z vás skúsenosti s riešením a písaním sťažnosti na Úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou? Chcela by som vedieť ako to celé prebieha (teda po odoslaní sťažnosti). Veľmi pekne vám vopred ďakujem.

andzi
1. aug 2008

A z akého dôvodu sa chceš sťažovať?

tinikmet
autor
5. aug 2008

Pretože máme také podozrenie, že zdravotný personál zanedbal starostlivosť a podcenil zdravotný stav nášho synčeka.

schnek
5. aug 2008

tinik, možná by nebylo špatný nechat si vypracovat znalecký posudek a potom si stěžovat na základě toho 😉

tinikmet
autor
6. aug 2008

Ale znalecký posudok si nemôžem dať urobiť len tak. Najprv sa podá sťažnosť na nemocnicu a oni to prešetria. Len neviem ako je to potom. Ak nemocnica urobila chybu, či sa potom dáva trestrné oznámenie alebo ako to vôbec je.

martina1305
7. aug 2008

tinikmet: normalne posli svoju staznost na tebe najblizsiu pobocku uradu pre dohlad. oni s tvojou staznostou oslovia konkretnu nemocnicu a daju jej par dni na vyjadrenie vsetkych zainteresovanych. väcsinou si urad ziada aj kompletnu zdravotnu dokumentaciu a davaju to prehodnotit odbornikovi v danom odbore a komunikuju s nemocnicou. a bud zistia, ze nemocnica pochybila alebo bola poskytnuta zdravotna starostlivost korektne a budes o tom vyrozumena.

mirreckall
9. feb 2013

@tinikmet riešila si tú sťažnosť nakoniec, či nie? naša malá mala ísť na úplne jednoduchý zákrok, vraj brnkačka, a teraz leží na are...

sudabe
4. dec 2013

@tinikmet zdravim, viem ze je ta tema stara ale zaujimalo by ma ci ste tu staznost podali a ako to dopadlo ja chcem tiez podat staznost pretoze mi zanedbali zdravotny stav a neviem ako postupovat dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli