Ako postupovať so sťažnosťou na nemocnicu na UDZS?

tinikmet
13. júl 2008
Dobrý deň mamičky, ockovia, babičky a dedkovia. Nemá niekto z vás skúsenosti s riešením a písaním sťažnosti na Úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou? Chcela by som vedieť ako to celé prebieha (teda po odoslaní sťažnosti). Veľmi pekne vám vopred ďakujem.
andzi
1. aug 2008
A z akého dôvodu sa chceš sťažovať?
tinikmet
autor
5. aug 2008
Pretože máme také podozrenie, že zdravotný personál zanedbal starostlivosť a podcenil zdravotný stav nášho synčeka.
schnek
5. aug 2008
tinik, možná by nebylo špatný nechat si vypracovat znalecký posudek a potom si stěžovat na základě toho 😉
tinikmet
autor
6. aug 2008
Ale znalecký posudok si nemôžem dať urobiť len tak. Najprv sa podá sťažnosť na nemocnicu a oni to prešetria. Len neviem ako je to potom. Ak nemocnica urobila chybu, či sa potom dáva trestrné oznámenie alebo ako to vôbec je.
martina1305
7. aug 2008
tinikmet: normalne posli svoju staznost na tebe najblizsiu pobocku uradu pre dohlad. oni s tvojou staznostou oslovia konkretnu nemocnicu a daju jej par dni na vyjadrenie vsetkych zainteresovanych. väcsinou si urad ziada aj kompletnu zdravotnu dokumentaciu a davaju to prehodnotit odbornikovi v danom odbore a komunikuju s nemocnicou. a bud zistia, ze nemocnica pochybila alebo bola poskytnuta zdravotna starostlivost korektne a budes o tom vyrozumena.
mirreckall
9. feb 2013
@tinikmet riešila si tú sťažnosť nakoniec, či nie? naša malá mala ísť na úplne jednoduchý zákrok, vraj brnkačka, a teraz leží na are...
sudabe
4. dec 2013
@tinikmet zdravim, viem ze je ta tema stara ale zaujimalo by ma ci ste tu staznost podali a ako to dopadlo ja chcem tiez podat staznost pretoze mi zanedbali zdravotny stav a neviem ako postupovat dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli