Antolská - skúsenosti s nastrihávaním

majahruska
25. jan 2018

Ahojte mamicky idem rodit do Antolskej a zaujimali by ma vase skusenosti s nasledovnymi otazkami (kludne odpovedzte iba na tie ku ktorym sa viete vyjadrit)
1 Rodili ste v nadstandardom porodnom boxe?
2 Rodili ste v obycajon porodnom boxe ak ano bol tam nedostatok sukromia a miesta alebo to bolo v norme?
3 Mate skusenosti s panom Doktorom Dlhopolcekom?
4 Mate skusenosti s nastrihavanim/nenastrihavanim v tejto nemocnici? Rada by som sa mu vyhla robim pre to vsetko ale neviem aky je pristup personalu snazia sa vyckat ci sa otvorim sama alebo radsej preventivne nastrihavaju. Respektovali vase dotazy k tomuto?
5. Co sa tyka kapacity mali ste problem s nadstandardom/ jednolozkova co sa obsadennosti tyka resp. nadstandard vseobence? Dakujem pekne 🙂

majuska77
25. jan 2018

@majahruska ja si rada tiez pockam na odpovede,lebo o dva tyzdne mam termin a idem tam rodit.

dada200
25. jan 2018

Rodila som v apríli 2017
Obyčajný box, mala som súkromie, manžel tam bol somnou cely čas , dostatok miesta , všetko čisté , personál sa mi venoval na 100%.
Porodila som bez nastrihu ani klystir mi nerobili. Poprosila som, že ak nieje nutne, nech má nestrihajú a rešpektovali to, mala som len jeden kozmetický steh.
Áno nadštandard bol problém, nedalo sa na neho dostať, bol stále plne obsadený a medzi rečou bolo spomenuté, že mamičky si ho objednajú už veľmi skoro ak sú rozhodnuté pre Antolsku a majú aj konkrétneho pôrodníka zazmluvnené , ten k nadštandardu trosku pomôže. Bola som na štandarde boli sme na izbe dve a s vedľajšou izbou sme sa ani raz v kúpeľni nestretli za cely pobyt. Prístup a starostlivosť personálu sme mali taký istý ako nadštandard , dokonca som občas započula, že niektoré sestričky sú viac naklonené a nápomocné mamičkám na štandarde.

majahruska
autor
25. jan 2018

@dada200 to je skvele ze si rodila bez nastrihu? mala si stastie alebo si tomu venovala nejaku pripravu ako epino/aniball resp. masaz hradze? Dakujem 🙂

dada200
25. jan 2018

@majahruska s aniballom som cvičila, ale len 3x , porodila som v 37tt+0 , maly mal 3000g a 50 cm

jasminet
25. jan 2018

2009 - normalny porodny box, dostatok sukromia, resp. vobec mi nevadilo, ze som pocula ostatne rodicky, PA ma mali pod dohladom. nastrih ano + som sa roztrhla dnu aj vonku, nadstandardna izba na sestonedeli sa nekonala - nebola volna.
2012 - normalny PB (ten isty ako pri prvom), dostatok sukormia... vsetko ostatne rovnake az na to, ze nadstandardnu izbu som uz ani nepytala - nebola potrebna.
2015 - nadstandardny porodny box - dala ma tam PA aj ked ostatne boli volne - len prvy bol obsadeny a odtial som pocula babu - ale zas, mala som otvorene dvere pre istotu, tak mozno preto. sukromie ok, vsetko ostatne rovnake

antamauru
25. jan 2018

Rodila som v 5/2016 na nadstandardnom porodnom boxe s primarom Petrenkom, nechcela som nastrih , akceptoval to , boli sme dohodnuti ze iba ked to bude velmi nevyhnutne. Cvicila som s epinom, hlavicka dcerke vysla pekne bez natrhnutia no potom jej nedorotovali ramienka tak ma dost roztrhala, jasne ze primar potom horekoval ze mal urobit nastrih ale kto to mohol vediet ze nedorotuje, kazdopadne moje zelanie akceptoval.

tana85
25. jan 2018

v maji 2016, bola som na nadstandardnom boxe a super, vela miesta, vlastna sprcha a wc. sice som mala zazmluvneneho lekara, ale ani box ani izbu mi nevybavoval. tu som mala obycajnu. nastrih nebol v plane, ale babo bolo dlho v cestach a proste muselo rychlo von, ja som nevladala tlacit, tak nastrihli na dva stehy. a dlhopolcek mi robil kontrolny utz pred odchodom a je to jeden mily a sympaticky lekar. je mlady, ale mozno prave to je vyhoda, ze nema pocit, ze vie vsetko a je majster sveta

classymom
25. jan 2018

ahoj. rodila som na antolskej v roku 2015 a v minulom roku. na obyčajnom boxe. zdržiavala som sa tam v podstate minimálne, pretože som sa viac menej stále prechádzala. v prvom prípade rodila ešte jedna baba, a myslím, že aj v druhom prípade to tak bolo, že rodila jedna alebo dve baby zároveň so mnou. súkromie sme mali, ale nejak som to nevnímala. s dr. som bola dohodnutá, že ak nebude nutný nástrih, tak ho nechcem. v oboch prípadoch to bolo nutné, obe moje baby boli trošku väčšie bábätká. ale chcem ti povedať, že samotný nástrih ma nebolel. na šestonedelí som ležala na normálnej izbe. nadštandard bol tuším minulý rok voľný, ale zdalo sa mi zbytočné tam byť na tých pár dní v nemocnici. so spolubývajúcou na izbe mi bolo vždy veselšie. Sestričky boli veľmi milé a ústretové. Dokonca, keď som tam prišla po pôrode, tak ma privítala sestrička: Vitajte na oddelení šestonedelia! Strava bola fajn. Záleží na tom, ako sa nastavíš. Boli baby, čo frflali, že šunka nie je v biokvalite a každý deň nám dávajú jogurt s tou istou príchuťou. čo sa týka dr. Dlhopolčeka, tak ti viem iba sprostredkovane povedať od iných báb. žiadna sa nesťažovala. toho človeka som nikdy nevidela zachmúreného a so ženami jednal veľmi pekne. myslím, že raz som ho schytala na sone a bol veľmi príjemný. celkovo som ale taký dojem mala aj z iných dr. čo tam rodili.

majahruska
autor
25. jan 2018

@classymom dakujem za odpoved tiez zdielam nazor co sa tyka frflajucich ludi. a v obyc. porodnom boxe nebola vlastna sprcha? resp ak aj nie bola daleko ci v pohode si tam dosla. fitlopty a polohovatelne kreslo tam bolo?

jasminet
25. jan 2018

@majahruska obyc. porodny box je murovana miestnost s oknom a presklennymi stenami (zamalovane sklo), z predu je zaves (za nim sedia PA). ziadna sprcha, fitloptu na poziadanie doniesla PA, kreslo neviem ci bolo polohovatelne, asi nie

dada200
25. jan 2018

@majahruska fitkoptu mne doniesla PA automaticky aj kreslo Somálsko polohovateľné na štandard boxe.

dada200
25. jan 2018

@majahruska bože, píše mi to hlúposti 😂 kreslo som mala polohovateľné

majahruska
autor
25. jan 2018

@dada200 Hehe aj som rozmyslala ze kreslo Somalsko ze zvlastny model :D

majahruska
autor
25. jan 2018

@jasminet ked je bez sprchy kam si sa chodila sprchovat? mozno sprosta otazka len vela zien vravi ze ta sprcha im pomaha ulavovat od bolesti len chcem vediet ze ako daleko ta sprcha odtial je 🙂

leenkaa2708
25. jan 2018

@majahruska 2-ani a bolo to v pohode rodila som nadranom
3-ano dobre
4- nenastrihli ma pytala som sa pri porode te ak to neni nutne nechcem a uplne v pohode a ani som sa nenatrhla rodila som maj 2017 KP cko 3400g 😉

tana85
25. jan 2018

@majahruska sprchy su spolocne vedla. mozes sa tam ist aj pozriet, treba si zavolat a vopred sa dohodnut na obhliadke. bola som tak a bez problemov poukazovali cele oddelenie

jasminet
26. jan 2018

@majahruska to neviem kde boli sprchy, ja som sa sprchovala na pripravovni a ked uz som bola na boxe ani raz mi nenapadlo sa ist sprchovat, ani na wc mi netrebalo, tak toto vobec netusim 🙂

classymom
26. jan 2018

@majahruska v prvom pripade mi otvorili nadstandard a mohla som sa sprchovat tam. vtedy nebol ten box v ponuke, lebo nemali tam vybavenie, ci co. ale sprchu a wecko som mala k dispozicii. ale sprchovala som sa iba na priprave. kedze nebolo plne oddelenie, sestra povedala, ze nech som pod sprchou ako dlho chcem, ak mi to pomaha. potom uz nebol cas na sprchovanie. v druhom pripade tiez nie. ale je pravda, ze som rodila s epiduralom. pri druhom porode mi sice epidural "dosiel", ale do sprchy som sa nenhnala, bolo treba rodit 🙂. fitloptu som tam videla, ale nevyuzila a kreslo neviem. oba porody som mala vyvolavane, cize som z rizikoveho oddelenia ficala rovno na salu. urcite sa priprav na vsetko, ale pocitaj aj s tym, ze to mozno bude mat iny priebeh, ako si myslis. a presne ako tu niekto pise, pokojne sa tam chod pozriet. zalezi na tom, co ocakavas. ak nejaky vyssi standard, asi sa ti to pacit nebude. bola som takto s viacerymi mamickami pozriet a vsetky boli v miernom soku. je to trosku neosobne. ale zase ber to tak, ze mozno na tom boxe ani nebudes dlho lezat. mozno sa budes chciet prechadzat.

nikussss
26. jan 2018

1 Nie.
2 miesta dost, sukromie sa tazko hodnoti, zalezi ake su tvoje poziadavky a hranice. ja som mala stastie, ze ked slo do tuheho, bola noc a nikde nikoho. cez den su tam riadne fofry, a veru niektori zaves zatahuju, niektori nie, mne by toto riadne brnkalo po snahe sustredit sa na predychavanie. ale nuz niekomu to nevadi... chod sa tam isto pozriet. cez den tam pendluje vela oteckov, doktorov, sestriciek, medikov, sanitarov... kadekto ta vidi a kazdy ta pocuje, plus ty vsetkych. ja ked som bola v porodnici este pred spustenim porodu, tak som ani nerodila, ale z toho kriku som bola v riadnom strese, a to som bola na pripravovni, ani nie v boxe. inak ja som polku casu stravila v sprche na pripravovni, boli sme tam s muzom skoro stale sami, to sukromie a voda ako taka mi perfektne vyhovovali. skrucala som sa, ako mi to prave vyhovovalo a vela som vracala, sukromie sa fakt hodilo :D
3. Super doktor, zlaty, chodila som k nemu do poradne.
4. povedala som PA, ze som trenovala, a ona ze jasne, uvidia podla situacie. nakoniec nenastrihavali, natrhla som sa kusok, a to teda dieta bolo 4.63kg, ziadne tintitko. PA sa mi snazila masirovat hradzu aj tesne pred vytlacenim, ale uz mi to vadilo, tak prestala. ja som rodila dobre a rychlo, mozno pri komplikovanejsom porode by nediskutovali.
5. nechcela som nadstandard a som rada, pretoze na nadstandard mozu pustat navstevu na izbu, a teda v stave, v akom som ja bola po porode, by som fakt nechcela aby ma spolupacientkine navstevy videli - krvave postelne oblecenie, prsia stale von kvoli neustalemu prisavaniu a naslednemu hojeniu dorananych bradaviek, o vizazi pomlcim, a napr. mne maly v noci hukal a spal len cez den, keby tam bola cudzia navsteva, asi si velmi cez den nepospim. ono je super, ak tam mozes byt napr. s muzom alebo mamou, ale nuz to sa neda zarucit na 100 percent, mozno iba ak poriadne omastis niekomu vrecko. Co sa tyka jednolozkovej, tak to moze byt super, ale napr. ja som bola velmi rada, ze sme na izbe dve, moja susedka druhorodicka mi ovela viac poradila a pomohla vo viacerych veciach ako vsetky sestricky dokopy. Inak pobavilo ma konstatovanie vyssie o jedle a poziadavkach na bio sunku. som pocula, ze kedysi tam varili perfektne, ale predcasom sa zmenil kuchar/dodavatel a odvtedy hroza, ja som rodila minuly rok a bolo to priserne, a to teda ja znesiem vela. zeleninu som videla za 5 dni vcelku raz, aj to nechutne rozvarenu. za sunku v hocijakej kvalite by som im ruky bozkavala, my sme mali v nedelu v ramci sucheho balicka syrokrem a brutalne mastnu najlacnejsiu suchu salamu, akoze mega chut a vyziva pre zeny, co sa potrebuju pozbierat z porodu a rozbehnut kojenie. bielu kavu, co nam furt nukali, tam robili tak sladku, ze som si prvy den myslela, ze im tam spadla cukornicka. same mucne jedla, trochu slachoviteho masa. prva velka potreba bola fakt lahoda pre tie, ktorym navsteva nedoniesla nieco s vlakninou. doplnenie mineralov a vitaminov po porode? sak tabletkove zelezo rozdavali ako cukriky. sorry za dlhy post, snad ti nieco pomoze

barborasebastian
26. jan 2018

Ahoj ja mam s Antolskou veľmi dobre skúsenosti, je síce pravda ze moja mama je sestrička 100rokov pomaly tak pôrodnica a šestonedelie vedeli ze idem rodiť:D ale tak super fakt aj pôrod vynikajúci, mňa rodila sestrička🙂 doktorka prišla iba pozrieť a zasit myslím, nerobili zbytočný naatrih aj mi sestrička hovorila ze nezvyknú robiť iba naozaj ak je nutné, ja som rodila bez epidiralu a tak mi klistir urobili, to komentovať nebudem:D:D ale... No nieje to zase také hrozné pomáha to otvoriť sa. Ja už ku koncu pôrodu som bola v takom delíriu že som nevnímala ale bol so mnou priateľ asistoval všetko, fakt mala som jeden krásny pôrod, keď som sestričku poprosila ci môžem zo stola alebo co to je to kde rodis zliest a cupnut si na zem nebol problém, dala ma dole, ja som si trosku cupla za tlačila, pomasirovala mi kríze pohladkala po hlave, fit loptu dajú bez problémov ak niesu iné komplikácie alebo problémy, ja neviem ja som sa ani o nadštandard nezaujímala tak ti neviem poradiť, ale tam kde som rodila v miestnosti tak rodila som iba ja a jedna akurát do rodila inak som bola sama, bolo tam viacero boxov ale ja som akurát vystihla že nik nerodil🙂 so sprchami je to tam tak ze sa môžeš sprchovat koľko chceš, ja som to nevyužila, ja som medzi kontrakciami od šiestej večer do šiestej ráno sa snažila spat:D teda ja neviem predstavovala som si to úplne tragicky a ono to nič moc nebolo ako v telke tie stavy🙂 veľa šťastia, ja na Antolsku mam krásne spomienky🙂

majahruska
autor
27. jan 2018

@nikussss praveze super ze dlhy urcite pomohol aj s tym ze si mala velke babo a dala si to 🙂 pripravovala si sa nejako specialne ? pouzivala si aniball alebo masaz hradze alebo nejake iny typy

classymom
27. jan 2018

@nikussss tiez som rodila minuly rok a strava sa mi zdala vazne ok. ziadne mucne jedla sa nekonali. asi som tam este vymakla stareho kuchara. na obed aj na veceru k hl. jedlu bol salat napriklad, co ma mierne sokovalo, pretoze v r. 2015 bola jedina vlaknina raz za tyzden jablko. ale zase...prvy raz ked ides po porode na wecko tak to nie je nikdy lahoda 🙂

nikussss
27. jan 2018

@majahruska aj masaz aj aniball, nqcvicene tusim 30,5 cm, maly mal hlavicku aj ramienmka 36 :D vedeli sme, ze bude velky, tak sme sa snazili, a isto sa vyplatilo. Anibal je super aj na nacvik tlacenia. Inak odporucam ist na pripravku v antolskej u p. Jezikovej, vsetky info v skupine 'porodnica antolska'

@classymom parada super prajem ti to 🙂 inak ja som bola vybavena susenymi slivkami, tak to bolo uplne v pohode, ale veru niektore po prvej velkej potrebe hrali vsetkymi farbami chudatka

majahruska
autor
28. jan 2018

@nikussss a preco je
To take hrozne prvy raz? Hl kvoli stichom po siti ci su tam aj ine uskalia ktore si neuvedomujem? 🙂

nikussss
28. jan 2018

@majahruska hej hlavne kvoli tomu sitiu, je to tam cele rozbolavene, a cim viac tlacis, tym horsie to je, boli stipe. ja som to mala fajn, ale viacere baby poloironicky vravia, ze druhy porod (co si s tvrdsou stolicou a rozsiahlejsim sitim viem uplne farbisto predstavit)... a nemalo bab si pri porode vytlaci aj zilu, takze... ja som zatial rodila len raz a bez vacsich problemov, mozno niekto napise aj iny pohlad na vec :D

majuska77
28. jan 2018

Ja som bola pri prvom porode zasita az po konecnik,moj najhorsi zazitok z celeho porodu,ale musim povedat ze moja prva stolica bola uplne super 😃..vazne,vobec to nebolelo,ale tiez som bola vybavena susenymi slivkami.

majahruska
autor
28. jan 2018

@majuska77 az po konecnik preboha a ako sa ti zahojilo citis nejaky rozdiel ?

classymom
28. jan 2018

@majahruska vzdy si mozes od sestier vypytat cipok.

antamauru
28. jan 2018

@majuska77 ja tiez az po konecnik, a prva stolica pohodicka... Najhorsie bolo to šitie a potom starostlivost o babo prvy mesiac, nemozna som bola ☹

momoqui
28. jan 2018

@majahruska
1 nie
2 je tam sukromie pri porode neriesis ci ta niekto a kto ta vidi 🙂
3 skusenost mam ajked nie z porodu a velmi pozitivnu a pocula som vela dobrych komentov
4 urcite nenastrihavaju hlava-nehlava, ked treba nastrihnu a ked nie tak nie, najlepsie to vie (a vidi) lekar. Ja som rodila 2krat a raz bolo treba a raz nie. Je to bezbolestne.
5 to je loteria, mozes mat stastie a dostat sa na nadstandard alebo mozes mat stastie a byt vzdy na izbe pre 2 a budete tam 3 s 3 babatkami ako sa postastilo obidvakrat mne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre