Cisársky rez na vlastnú žiadosť v Šaci

elizabeth1128
14. dec 2016

Ahojte, vie mi niekto poradiť či sa dá vybaviť cisársky na vlastnú žiadosť v KE v Šaci? Prípadne pôrodníka za ktorým ísť? Alebo v inom meste východného Slovenska? Ak viete niekto poradiť kľudne mi píšte do správ. Prosím o nemoralizovanie, dobre viem čo to obnáša a aj prečo som sa takto rozhodla. Ďakujem

gir
14. dec 2016

myslím že na vlastnú žiadosť ti SC nespravia. Musia mať dôvod. Kamarátka sa neskutočne bála pôrodu a už neviem presne či psychológ alebo psychiater jej dal papier že má panický strach a spravili jej sekciu. Je tam dôležité slovíčko INDIKUJEM. Ak tinapíšu že len odporúčajú taj je to na pôrodnika ako sa rozhodne. Veľa šťastia.

nice202
14. dec 2016

Ale spravia spravia... musis tam niekoho poznat a dohodnut sa tak.

kacenka2803
15. dec 2016

Prečo chceš ísť cisárskym ?

elizabeth1128
autor
19. dec 2016

@kacenka2803 malá má byť dosť veľká, predbieha váhou o pár týždňov. A fakt nemienim byť ponastrihovaná a potrhaná až po uši.

nice202
19. dec 2016

@elizabeth1128 ak je velka, urobia ti SC automaticky. Nikto si nevezme na zodpovednost pripadne komplikacie. neboj sa.

elizabeth1128
autor
25. dec 2016

@nice202 no mne povedal môj gynekológ, že je to v pohode, že sa nemusím obávať lebo že sa rodia 4,5 kg aj 5 kg deti normálne... panvu mi nemeral, napísal na začiatku tehu nejaké čísla bez merania, také tie ideálne miery...
jedine mi to vychádza dohodnúť sa s pôrodnikom alebo nájsť takého čo pri veľkých bábätkách robí sekcie automaticky

barbs24
25. dec 2016

@elizabeth1128 no neviem, ja mam uzku panvu ale fakt velmi uzku, meriam iba 160 cm a moja dcera vazila uz v 36t 3,5 kg syn sa narodil v 38t planovanou sekciou a vazil skoro 4 kg, keby sme cakali do 40t alebo dlhsie ma urcite viac ako 4kg... rodila som v saci a napriek uzkej panve (rodía som u dosedlu) sa museli dodrzat postupy a to vyvolavacka a cisarsky az ked sa porod dlho nerozbiehal. On velmi dobre vedel, ze babo bude pre mna dost velke ale len tak spravit sekciu asi neurobi nikto, je to dost vazna brusna operacia ktora ma svoje rizika pre rodicku a dieta a tie bolesti potom tiez niesu bohvieco. Skus sa opytat ale porodnik (skuseny) vie uznat ci to pojde alebo nie. Mne povedal uz vopred, ze to podla neho skonci sekciou a mal

barbs24
25. dec 2016

@elizabeth1128 a mal pravdu. Ked som isla rodit druhy krat chcéa som prirodzeny ale nechcel riskovat, mali sme aj ine komplikacie. Drzim palce

bonnie1
25. dec 2016

@elizabeth1128 rodila som v saci . 4320 bez nastrihu a potrhania . Poznam dalsie dve v saci cez 4kg utle chude zienky porodili bez problemov . S tym si velminepomozes v saci ..

zarica
25. dec 2016

??? Som 165 cm vysoka, 50 kg vaziaca zena, ktora porodila 4125g syna prirodzene s malym nastrihom... hlavu mal jak melon. Namiesto hladania dr na cr by si mohla energiu minat na pripravu porodu... doporucujem hypnoporod... cr ma vplyv nie len na teba ale sj na dieta, mal by to byt ten posledny dposob porodu, nie vyber 😒

alby2014
25. dec 2016

Zlatik, v Saci velmi radi rodia bez nastrihu a poraneni, primar sa tym hrdi kade chodi...radsej si kup epino, alebo aniball a cvic. Sekciu nespravia len tak... Nemusis, nutne skoncit potrhana s nastrihom po zadok... fakt nie a naopak mozes tak skoncit aj s babom do 3 kil. Ja nie som mala, ani uzka, ani maly nebbol velky a bez nastrihu a poraneni ma tam porodil zacinajuci doktor...takze tak. Plus na KAZDEJ poradni do mna hudli nech cvicim s tym balonik...

bonnie1
25. dec 2016

a este by som ti odporucala pozriet focus zdravie s Dosedlom a primárom z detskej nemocnice kde prevazaju rizikových novorodencov. rozoberali cisarak a jeho následky pre dieta. a ano ma .. to ze cisarskym sa zachranuju deti je super ale bez rizika to nie je..

tarvika
25. dec 2016

Ja som teda nerodila priridzene ale iba sekciou a je to poriadny masaker. Kontrakcie su oproti tomu malina. Samotne tlacenie neviem tam som sa nedostala. Ja som sa po sekcii dva mesiace spamatavala, strasne bolesti. Najhorsi zazitok života. Sestra rodila prirodzene a na druhy den bola fit a v pohodicke. Ak nemusis nechod na sekciu, je to vazna operacia a hrozia rizika tebe i dietatu.

kacenka2803
26. dec 2016

Uvidíš že nebude až taká veľká zatiaľ čo pozorujem každej mamine zle odhadnu váhu baba a po cisárskom si uvedomujes že kým sa ti jazva a všetkých 5 vrstiev zahojí trvá to tak rok a jazvu budeš cítiť pri každej zmene počasia a to vstávanie hneď na druhý deň od operácie ti nezávidím ak si s tím zmerena tak dobre

mima86
26. dec 2016

Nechces byt ponastrihovana a potrhana az po usi, ale rez cez cele brucho ti nevadi??? Prepac nechapem :(

elizabeth1128
autor
27. dec 2016

Jednu operáciu veľkú brušnú laparotomiu mám už za sebou čiže jazva mi fakt vôbec vadiť nebude lebo väčšinou sa ťahá aj po tej istej línií a viem čo je to byť po operácií, po ktorej som bola vcelku v pohode už na druhý deň a po 2 dňoch som behala a pýtala sa domov.
Ospravedlňujem sa všetkým no môj názor je, že okrem toho že budem mama chcem byť stále žena a nie žiť bez intímnosti alebo len s bolesťami do konca života, poznám xy takých prípadov z môjho okolia a veru ja takto dopadnúť nemienim.
Čo sa týka odhadu veľkosti na sone tak myslím, že sa extra nemýlia keďže od 24. týždňa vedia, že dieťa dosť napreduje a posúdili to 2ja nezávislí odborníci, čo sa čudovali, že nemám cukrovku lebo takto vyzerajú deti cukrovkárov.

barbs24
27. dec 2016

@elizabeth1128 každá sme iná, určite ťa nechcem súdiť, no aj napriek tomu, že som mala v bruchu veľké deti a pred pôrodom som vyzerala, že je tam tých detí viac (myslelo si to veľa ľudí aj lekárov keď ma videli prvý krát) ani v sne ma nenapadlo ako budem vyzerať po pôrode a či budem mať nástrih alebo či budem pozašívaná... konieckoncov to dopadlo tak, že som mala sekcie ale ver mi ani po nich nie je každá krásna a superhypermega fit po pár dňoch...hlavnè je aby bolo bábo aj ty ok po zdravotnej stránke nech porodíš prirodzene alebo sekciou... možno to vo svojom vnútri príliš dramatizuješ, pretože máš strach, je to prirodzené. Ak sa rozhodneš pre šacu (sú tam odborníci od prvého do posledného lekára) dôveruj svojmu lekárovi a isto budeš spokojná. Nerobia nástrih paušálne a isto by neohrozili teba ani dieťa a ani tvoje intímne partie ;) pretože tam to slávne zašívanie až po zadok určite neplatí, oni sa tomu snažia vyhnúť a k nástrihu sa uchyľujú v nevyhnutnom prípade 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre