Čo balíte do pôrodnice?

lu_si_lusi
11. okt 2022

Ahojte, ja sa chcem opýtať , pomaly sa začínam baliť do pôrodnice a je toho celkom dosť čo som si zbalila... Budem baliť do kufra a do príručnej tašky... Balite si aj odsávačku na mlieko ? Dvojo papúč? Čo je podľa vás zbytocne si brať, ďakujem za odpovede 😊

michaela66
11. okt 2022

Odsavacku určite áno pri obydvoch deťoch som využila niektoré nemocnice požičiavajú zevraj ale ja mala svoju aj kvôli hygiene …papuce jedny načo dvoje ?a zbytočne som asi nemala nič take čoby som nevyužila veru …

lu_si_lusi
autor
11. okt 2022

@michaela66 píšu že jedny do sprchy a jedny ako papuče ... Tak neviem 😊

antonia15
11. okt 2022

@lu_si_lusi mala som gumené šľapky - 2v1

zuzka102
11. okt 2022

Odsávačku som nemala, nebolo treba, a hociktora pôrodnica vie požičať, ak by to bolo potrebne, a šľapky som mala dvojo a aj ich využila (v štátnej pôrodnici, v súkromnej nie), jedny do sprchy a jedny normálne.
A čo mi napríklad bolo zbytočné (a to bola zima) - župan, používala som len taky tensi upletový kardigan.

michaela66
11. okt 2022

@lu_si_lusi áno áno to máš pravdu vlastne …ja mala iba jedny ja behla do sprchy bosá a nechala papuce hneď pred sprchou …

majkaaa318
11. okt 2022

ja som tiež mala iba jedny gumené šľapky, praktické to bolo. Namiesto županu tenký kardigan. Mne sa hodili aj papierové utierky v rolke, lebo stále bolo čo utrieť, hlavne pri jedle (nosili nám ku posteli na ten príručný stolík). A ešte aj powerbanka na nabíjanie mobilu, lebo tie zástrčky boli riadne odveci, to som ani na mobil nedočiahla. Maska na oči a štuple do uší 🙂 využívala som často, keď sa dalo aj cez deň chvíľku oddýchnuť, lebo v noci sme toho veľa nepospali. A odsávačku mi požičali posledný deň, takže nebolo treba.

zuzka102
11. okt 2022

Ešte 2 veci som dosť využila a boli pre mňa dôležité 😁 - taky ten poporodny vankúš na sedenie s dierou, a pol litrový termo hrnček, do ktorého som si robila caj.

matullienka
11. okt 2022

Ja odporúčam aj hroznovy cukor, pokiaľ pôrod trvá dlhšie dodá ti energiu, malú fľašu minerálky alebo nejakej vody co si vezmeš na pôrodnú sálu

kukulienka999
11. okt 2022

Ja som využila: 3-4 kojenecke kosele, gumené šľapky, podložky pod seba, vložky, kozmetika/hotelové balenia/, zubná kefka+pasta, krem na tvar, balzam, kefa na vlasy, uteráky poporodne nohavičky.
Prebytok mlieka som si v teplej sprche pekne vytlacila koľko bolo treba.
Pre bábätko: plienky, vlhčené servítky, rybiu masť a podložky. Oblečenie dávali.
Šla som s malym kufrom a kabelkou(na pôrod veci poruke)-v nej som mala doklady, vodu, telefón, tuhý deodorant, vreckovkynejaké sladke tycinky, hroznovy cukor…vďakabohu môj pôrod bol rychly a okrem mobilu na fotku po pôrode som nič z kabelky nevytiahla. 😁

kaca222
12. okt 2022

Áno ja som mala dvoje prezuvky - jedny šľapky ako papuče a druhé žabky do sprchy. Odsávačku som neplánovala brať, manžel ju v poslednej chvíli zbalil že pre istotu. Zachránilo mi to prsia! 😃 neviem si predstaviť, že by som ju nemala. V pôrodnici aj požičajú, respektíve chodíš si niekam odsať. Ale ja som bola skoro nonstop na odsavacke, mala som šialenú tvorbu. Takže za mňa určite brať!

zapalkazapalkova
12. okt 2022

@lu_si_lusi odsavacku som nemala ani kúpenú, ale bala som si jedlo hlavne (ovsene kase, výživy, ovocie) lebo keď dojcis a si veľa hore rýchlo vychladnes. A k pôrodu hroznový cukor a džús alebo niečo ochutene na nakopnutie, vlastný playlist a mala som aj difuzer s namiesanou vôňou 🙊.
Oblečenie také kojo alebo na gombiky, teplaky a mikinu (nebehala som tam v pyžame, necítila som sa komfortne), 1 slapky. Zobrala som si morskú soľ a po sprche som si ju rozrobila s vodou a oplachla ranu - pri 2.som brala chloroderm sprej na rany, mala s som vlastne vložky, ale dávajú vacsinou. A urcite poteší nezabudnúť nabíjačku a sluchátka 😁

jaskolka
12. okt 2022

Ja som odsavacku nemala ani nepotrebovala, prezuvky som mala len jedny, obyčajne vsuvky ako ku bazénu. 4 nočné košele, bezne hygienické potreby, tenucky župan,vložky.Podložky dávali, pre bábätko len plienky a vlhčené, oblečenie tiež dávali erarne.
Nabijacka, mobil, slúchadlá. No a klasika voda,keksíky, hroznový cukor, piškóty, mala som aj čaje na dojčenie a tie instantné kaše, to som si zalievalav kuchynke.
Ono záleží aj od konkrétnej pôrodnice, nám dávali podložky, aj vložky boli vždy v kúpeľni, k dispozícií bola kuchynka s kanvicou, chladničkou, mikrovlnkou.

kris_tin257
12. okt 2022

Telefón, nabíjačku na telefón, doklady, papuče, krém na bradavky a cumlíky 😀 a po poslednej skúsenosti ešte štuple do uší a skrabosku na oči

lydiasabolova
12. okt 2022

jednoznačne jedlo 😂 ja som si napr do porodnice brala maslo, lucinu natierku, nutellu, jogurty, sladkosti, kavu 3v1, croisanty atd podla tvojich preferencii.. u nas napr nevaria zle, ale mne to nestacilo 😂 a maslo, natierky preto, lebo na ranajky davali 2ks peciva a jedno malinke rama maslo a dzem, co vystacili na polku rozka.. a tiez niektore natierky chutovo nic moc, ich sunku som ani nejedla radsej 😅

lydiasabolova
12. okt 2022

ja mam inak 4 deti narodene po sebe, posledne pred 3 tyzdnami.. mam spraveny zoznam toho, co som realne vyuzila plus mnozstvo veci (ze kolko napr baleni vlhcenych utierok alebo plienok som pouzila).. mozem ti odfotit a poslat ak by si chcela 😉

tania12
18. okt 2022

@lydiasabolova ahoj, ak by si bola taka zlata pridaj ten zoznam sem, urcite viacere potesis 😊

lu_si_lusi
autor
19. okt 2022

@lydiasabolova áno boli by sme radi ,keby si to pridala sem , ďakujeme 😊

lydiasabolova
8. nov 2022

@tania12
@lu_si_lusi
zdravím, žienky.. veľmi ma to mrzí, myslela som na vás, ale mala som doma divoko 😔 snáď vás ešte stíham.. tu je ten zoznam:

na pôrodnú sálu
*tehotenský preukaz
*pôrodný plán
*doklady - občiansky, karta p.
*nočná košeľa/jednorázové šaty/pánske xxl tričko - ak chcete bonding, oblečenie sa vám zašpiní od pôrodných tekutín - ja som preto kupovala pánske tričko z Pepca za 3€ a po pôrode som ho vyhodila
*prezuvky
*2 (10ks) bal hygienické vreckovky (využijete aj ako toaletný papier, ak by u vás v pôrodnici nemali)
*pomáda, ak používate
*gumička do vlasov
*osuška, ak budete chcieť ísť do sprchy
*menšia fľaša vody (ideálne s tým ,,cucavím" uzáverom)
*občerstvenie (ak prídete ,,nadoraz" tak netreba)
*telefón s fotoaparátom
*niekto si nosieva aj vlastný playlist s hudbou, difúzer, vodu v spreji na osvieženie, malý uteráčik na utretie spoteného čela

na pobyt v pôrodnici pre matku
*sobášny list (alebo niečo, čo určuje odcovstvo, neviem čo to presne je)
*4 ks sieťkované nohavičky (stačia aj 2ks ak si preperiete pri pretečení)
*cca 2 (20ks) bal popôrodné vložky (u nás dávali, ale mne bolo komfortnejšie v kúpených)
*4 rolky hrubší toaletný papier
*1 bal vlhčený toaletný papier
*osuška
*sprchový gél, šampón, sprchovacia hubka
*zubná kefka a pasta
*1 krabička vyťahovacích hygienických vreckoviek
*hrebeň/kefa
*deodorant
*1 bal vložiek do podprsenky
*2 podprsenky (ja som mala elastické športové)
*pohodlné oblečenie (keďže nie som veľmi na nočné košele, nosievala som si dlhšie voľnejšie tričká a legíny alebo voľné letné nohavice.. v zime u nás kúrili dosť, mala som pribalené aj ponožky a hrubšie tepláky, ale nevyužila som ich.. plus si môžete prihodiť župan alebo voľnejší sveter alebo nejaký tenší kardigán, ja som to ale nevyužila)
*ideálne gumené prezuvky, využijete do sprchy aj ako papuče
*telefón s nabíjačkou, fotoaparát
*balenie pitnej vody (zobrať so sebou 1-2 fľaše, zvyšné nech potom donesie manžel)
*voliteľné - Rosalgin (dobré na šitie), Lanolin (najmä prvorodičkám môžu popraskať bradavky), žiletka a manikúra (oceníte to tie, ktoré už doma máte deti 😂 ), tyčinky do uší, odsávačka mlieka (ja som toho názoru, že neodsávať, lebo potom sa tvorí stále veľa mlieka.. naučila som sa ručné odsávanie a takto som si trochu uvoľňovala naliate prsníky.. každopádne, u nás napr. požičiavali, nebolo ani treba nosiť), čaj pre dojčiace mamičky, trochu prášku na pranie (mne ak bolo treba niečo preprať, použila som sprchový gél)
*jedlo!! u nás mali ľadničku aj kanvicu, ja som si preto so sebou nabalila toto všetko: kocku masla, jogurty, pomazánku od Lučiny, Nutellu, kávu 3v1, trvanlivé pečivo (croisanty napr), džús, sladké/slané.. pozor na ovocie, z jablka, hrušiek a hrozna (aj zo sušených hrozienok v čokoláde) bude bábätko bolievať bruško, doma potom keď budete jesť zeleninu, bacha aj na cesnak, pór, surovú cibuľu, strukoviny, kukuricu - ja sa tak zvyknem zabudnúť pri pizzi alebo arašidových chrumkách a potom mám ,,veselo" s malou
*príbor, čajová lyžička
*hrnček
*oblečenie na odchod domov (ja som využila to, v ktorom som do pôrodnice prišla) - plus klasické nohavičky a nočnú menštruačnú vložku
*zábava - tablet, ntb, kniha, časopis, krížovky

na pobyt v pôrodnici pre bábätko
*1 bal plienok (ak zostanete dlhšie kvôli žltačke, bude vám treba 2 bal)
*2 bal vlhčené utierky
*zopár prebaľovacích podložiek
*Sudocream alebo iná masť na zapareniny
*zopár látkových plienok
*cumlík
*fľaša
*deka ak chcete vlastnú (využijete aj pri odchode domov)
*oblečenie - u nás požičiavali, ale ja som chcela vlastné 😍 mne sa najpraktickejšie zdajú body, nohavičky (nie polodupačky), ponožky - zobrať zopár kusov zo všetkého, mne sa deti občas tak prekakali, že som ich cez deň prezliekla aj 3x - plus tenká čiapočka
*na odchod domov - (prinesie manžel) autosedačka s novorodeneckou vložkou, v zime fusak a deka
oblečenie podľa ročného obdobia.. teraz v zime overal, čiapka, sveter, body, nohavičky s ponožkami alebo pančušky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre