Čo pobaliť do pôrodnice v Dolnom Kubíne?

12katika
19. mar 2015

Poradite? čo treba pre dieta a čo pre mamičku. Vobec neviem kedže som predtym rodila inde. dakujem

koskaaa
19. mar 2015

Pre teba: doklady, tehu knizka, sobasny list, hygienicke veci, zupan, papuce, casopisy, ja som vyjedala hroznovy cukor, marhule, nieco medzi klasickými jedlami v nemocnici, bola som hladna (ale inak jedlo bolo v pohode), jednorazove nohavicky (kuppis v lekarni, najlepsie take na telo elasticke papierove, z tych volnejsich mi vlozka vypadavala :D, 2 balenia popôrodných vloziek - tych velkych, tie su najlepsie), klasicke mydlo, na izbu ked prides zo zachoda, z chodby, aby si si umyla ruky, ked budes chytat babatko, mozno cumlik, tampony do podprenky pre kojace matky, podprsenku pre kojace matky, maly a velky uterak - osusku, manzel nech ti potom donesie nejake to pitivko - venea, ale inak na oddeleni je stale caj a bol celkom dobry...
Na odd. dostanes: nocne kosele, su ulozene na chodbe, dezinfekciu, pre babatko dostanes masticku na ritku, aj na pupcek, aj vatove tycinky a cistiace tampony, to nenos, veci - oblecenie pre babatko ti tam daju, kazdy den doplnaju, takze si pripadne zober z kazdeho po jednom kuse, viac nie a veci pre babtko domov na oblecenia - samozrejme)
Pre dietatko: urcite jednorazove plienky (davaju latkove ked nemas), vlhcene obrusky, rukavicky (aby sa neskriabalo), ak chces ciapocku tenucku, aby mu zima na hlavku nebolo, osusku...

Viac ma teraz nenapadne, ked tak sa pytaj....

12katika
autor
19. mar 2015

@koskaaa dakujem velmi pekne za taku dlhu odpoved. Takže svoje nočne košele tam nemožem mat? A kolko žien je na jednej izbe obyčajnej?

leleh
19. mar 2015

ja som tam rodila v 2012 a mozes mat aj svoju koselu ale zbytocne si ju zaspinis alebo znicis od krvi. Ja som mala zabalene svoje ale aj tak som pouzivala nemocnicne lebo boli furt k dispozicii. Na nasej izbe sme boli 3 - 3 postele
Hlavne si nezabudni mast bepanthen na bolestive bradavky ked zacnes kojit. Ja som mala ale ostatne baby nemali a poziciavala som vsetkym

12katika
autor
19. mar 2015

@leleh takže 3 zeny s tromi detmi? fu to sa da aj vyspat? to sa potom zena budi aj na plac ostatnych deticiek či ako?

leleh
19. mar 2015

@12katika neda sa vyspat pravdaze 😅 Ale co uz, clovek to az tak nevnima ked ma pri sebe drobca a ked sa stretnu na izbe fajn zeny tak to tak nevnimas... A po porode som bola taka unavena ze som si raz aj pospala...podriemala 😀 Neviem kolko je posteli na inych izbach....A nepamatam sa ci je tam aj nadstandardna jednotka ale zrejme ano

12katika
autor
19. mar 2015

@leleh och ja som predtym rodila jedno dieta v Topolčanoch tam sme boli 2 na izbe aj s detmi a mala som dost. Tri to sa mi zda moc, ja mam ešte k tomu strašne slaby spanok. A kolko dni je žena v nemocnici ak nie su komplikacie?

adrikat
19. mar 2015

@12katika ahoj,pre male ti staci cumlik a veci na cestu z porodnice. plienky su tam stale ciste a vsetko vratane rukaviciek a ciapocky ti daju,ale nebudes to podla mna ani potrebovat. pre teba klasika hygienicke potreby a dokonca aj masticku na bradavky nam dali vzorky,ked som tam bola ja teraz v decembri. inac nocne kosele si zober aj svoje,uvidis ci si nechas ich,alebo sa budes lepsie citit vo svojich. a ak mas,tak si zober odsavacku mlieka. ja som bola maximalne spokojna,su tam zlati ludia. vela stastia 🙂

leleh
19. mar 2015

@12katika sa mi zda ze ja som tam bola 4 dni. Potom pre teba by bolo najlepsie keby si si zaplatila nadstandardnu izbu a budes tam sama. Ale musis si dopredu zistit ci tam je a rezervovat si ju aj ked nemusi sa ti to podarit lebo ak tam uz bude ina mamicka pred tebou tak ju nevystahuju stadial, takze je to aj o stasti. Viem ze v Trstenej nadstandard maju urcite

12katika
autor
19. mar 2015

@adrikat dakujem velmi pekne

12katika
autor
19. mar 2015

@leleh dakujem, tych par dni hadam nejak vydrzime 🙂

koskaaa
19. mar 2015

Aj v DK je nadštandardná izba, ale musí byt práve voľná, keď tam chceš íst :D My sme boli tri na izbe a ešte sme tu izbu mali hneď vedľa novorodeneckého (teda izby, kde sú všetky novorodeniatka), ale nejako sme sa vyspali, dá sa to vydržať....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre