Čo zobrať do pôrodnice na Antolskú?

lenkadado
11. feb 2013

asi uz tato diskusia je ale tak ajtak mamicky co ste rodily na antolskej co ste vsetko pre seba a babo zobrali????? dakujem za vsetky odpovede 🙂

eemmaa
11. feb 2013

pre babo hlavne plienky a vlhcene obrusky ostatne dostane a tebe podlozky pod seba, vlozky, potreby na sprchovanie 😀

hanka1111
11. feb 2013

@lenkadado pre bábo len plienky a vlhcene utierky, ja som mala aj 2-3 obyč. plienky -posluzia pri kojeni a podlozky na prebalovanie, a aj dudlik. No a pre seba kozmetiku, vlozky, papuce (aj do sprchy), podlozky na postel, vlozky do podprdy, 2 nocne kosele, ponozky, uterak, osuska a mast na bradavky, ja som mala cistu lanolinovu masticku ale v najhorsich pripadoch mi velmi dobre zabral aj bepanten, nebublinkovu vodu a nabijacku na telefon. Nic viac nepotrebujes 😉

lenkadado
autor
11. feb 2013

@hanka1111 je dakuujem velmy pekne 🙂

nikuska265
11. feb 2013

@lenkadado myslím, že
@hanka1111 to všetko úplne super zhrnula .... tiež ma nič viac nenapadá. len doma si nechaj pripravenú tašku s oblečením pre bábo, v čom pôjde domov 🙂 a nám radili piť vineu - tak tú si vezmi, je super na mliečko

lenkadado
autor
11. feb 2013

@nikuska265 dakujem hej to som aj pri malom pila uz nech to mam za sebou idem tam prvy krat tak som zvedava ako tam bude 🙂

nikuska265
11. feb 2013

@lenkadado ja som tiež išla do neznáma, obidve sestry aj švagrina rodili v ružinove,lenže ja som chcela ten nadš. pôrodný box a vyhovovalo mi aj soc. zariadenie na izbe - resp. 2 izby (nadš. izbu som nedostala-nebolo voľné), koniec koncom som bola spokojná, no moja sestra s mamou,ktoré tam došli,boli zhrozené z prístupu a situáciou,ktorá tam vtedy bola, no mne už vtedy bolo všetko jedno,len som to chcela mať za sebou. ale keď už som bola na izbe na 6 nedelí, max. spokojnosť . držím palce

lenkadado
autor
11. feb 2013

@nikuska265 dakujem velmy pekne tak dufam ze tam bude dobre 🙂

nikuska265
11. feb 2013

@lenkadado záleží už fakt iba od personálu , máš plateného doktora? ja som rodila v noci, mali tam vtedy strašný frmol, malá sa narodila v noci o 2:45h,. a to už skoro 10 pôrod za ich smenu, mali tam aj komplikácie tesne predtým, tak boli strašne nervózni a podráždení,ale zas to sa dá pochopiť, a to nikdy nevieš a môže to byť kdekoľvek. a epi ? dávaš si?

lenkadado
autor
11. feb 2013

@nikuska265 nemam pri prvom som mala ale nestihol dojst tak teraz sme sa na to vykaslali ...a bez epiduralky aj syna som tak rodila a dalo sa to zvladnut v pohode 🙂

nikuska265
11. feb 2013

@lenkadado ja som tiež nemala ani doktora ani epi, a som spokojná, ani pri druhom to nebudem riešiť, zbytočné - podľa môjho názoru a skúsenosti. a chceš ten pôrodný box,alebo nadštandard ? kde si rodila pred tým?

lusinda1989
11. feb 2013

Ja by som doplnila este aj zupan a nieco pod zub po porode budes dost hladna sica ja som stihla ranajky ale aj tak mi to bolo malo a do obeda daleko aspon nejake ovocie akebo tak... Ja som tam teda cely pobyt bola hrooozne hladna a to som zjedla vsetko co navarili

lenkadado
autor
11. feb 2013

@nikuska265 ani jedno 🙂 a predtym v ruzinove ale tam uz nechcem nemam dobre skusenosti

lenkadado
autor
11. feb 2013

@lusinda1989 dakujem 🙂 tak ja po malom praveze som vobec nechcela nic jest ale teraz jem stale pri tomto druhom tak som zvedava 🙂

lusinda1989
11. feb 2013

@lenkadado neni zac ja som tam bola velmi spokojna hlavne na novorodeneckom boli super sestricky a aj porodne boli super napriek tomu ze som rodila v noci boli aj mile 😀

lenkadado
autor
12. feb 2013

@lusinda1989 normálne sa tam uz tesim ak mám pravdu povedat 🙂

lusinda1989
12. feb 2013

@lenkadado viem si predtstavit ja som sa tiez nevedela dockat a to ma krpana pekne natahovala. Zazmluvnujes si doktora ???

zuzanka.zuzu
12. feb 2013

@nikuska265 a prosím ťa, získala si ten nadš. pôr. box? lebo som počula, že ho troška neradi dávajú... 😒 robili problémy? alebo si ho mala dopredu dohodnutý? alebo ho vybavil tvôj zazmluvnený pôrodník? a dá sa tam rodiť aj inak ako poležiačky? toto už chcem asi veľa od "nadštandardu" že? 😀

z čoho boli mama a sestra zhrozené? lebo ja mám ružinov z bratislavských až na konci zoznamu, tak som prekvapená 😅

lenkadado
autor
12. feb 2013

@lusinda1989 nie nie pri dadovi som mala ale nestihol prist tak teraz sme to nechaly tak ....

nikuska265
12. feb 2013

@zuzanka.zuzu nadšdandardný pôrodný box som mala a velice si ho chválil,problém nebol, však si ho platíš, majú z toho peniaze. tiež som počula také reči, že doktori ho nemajú radi,ale neviem prečo, ja som ten pocit vôôôôbec nemala. a veľmi si pochvaľujem ten box, manžel bol od začiatku somnou, nemusela som byť na žiadnej čakačke - tzv. vzdychárni s inými ženami a to bolo super. je tam fit lopta, sprcha, wc, pre muža sedačka, dr. príde kontrolovať kedy treba, aj tak tam nie je celý čas. pôrodný box si nevieš dohodnúť skôr, funguje to tak, že keď prídeš rodiť, môžeš zistiť či je akurát voľný a ak hej, zaplatíš a ideš tam. ja som dr. zazmluvneného nemala a tiež to neľutujem. inú polohu na pôrod mi "neponúkli" ....mala som tam mierne zvýšený chrbát, možno ak by si mala zazmluvneného dr. a vopred s ním dohodnutý pôrodný plán, tak by sa dalo dohodnúť na inej polohe - a to fakt neviem..... a z čoho boli zhrozené, to ti napíšem do ip. ok?

zuzanka.zuzu
12. feb 2013

@nikuska265 ok, budem čakať 😉 no však všetko, čo popisuješ sa aj mne zdá práveže prínosom, tak potom nechápem, prečo tak málo mamičiek využíva túto možnosť. a tiež som počula, že nočné pôrody vôbec nedávajú na nadštandard 😠 takže som rada, že poznám aspoň jednu mamičku, ktorá zažila a pochvaľuje si 🙂

veselavrba
12. feb 2013

a nezabudni si potom vineu na pitie a dojcensku vodu je to vyborne aby si mala vela mlieka,a ked tak maj po ruke odsavacku na mlieko lebo nie vsade ju maju na pozicanie a je dobre mat svoju vlastnu.Ak by si chcela nieco vediet opytaj sa kludne ja som porodila pred 3mesiacmi tak to mam zivo v pamati 🙂

robinoo
17. mar 2013

Ahojte baby, je treba si na antolsku doniest vlastnu odsavacku mlieka? cakam prve babo a zatial teda vobec neviem ci si mam kupit vopred alebo pockat co vlastne bude...diik

sunshine5
21. mar 2013

@robinoo Ja si ju vezmem urcite. Pretoze kamoska vravela, ze je tam jedna erarna na vsetky mamicky a to rodila v novembri 2012. Takze ja si vezmem. 🙂 a mas nejakeho doktora alebo planujes?

robinoo
21. mar 2013

moj gynekolog mi odporucil Dr. Oravca, tak skusim. a dakujem za odpoved, zoberiem si teda aj ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre