Dohodnutý pôrodník

17. mar 2023

Ahojte chcem sa opytat ak ste mali dohodnutého pôrodníka davali ste mu za porod niečo? Ja viem ze sa to nerobí, ale nejako sa poďakovať chcem.
Ďakujem

veronikaszabova
17. mar 2023

Nie a nikdy by som to neurobila. Slovenska mentalita je v tomto za opicami. 🤦 Dostal zaplatene z poplatku, ktory sa uhradza nemocnici za zazmluvnenie porodnika.

Radsej mu napis recenziu na internete. Tieto uplatky ma fakt vytacaju 🤦

jaga18
17. mar 2023

Robí sa to, no nie lekárovi do kapsy. Každá nemocnica už dnes ponúka túto službu a cenu má stanovenú v cenníku. Zaplatíte a dostanete aj doklad. Stačí si vyguglit koľko to stojí v konkrétnej nemocnici, kde sa chystáte rodiť. Štandardne okolo 300e

chillibubble
17. mar 2023

nechapem trochu. mala som dohodnuteho porodnika a platila som tusim 250 alebo 300€. normalne zmluvu som na to mala...

milanemila
17. mar 2023

U mna v porodnici s vybranym porodnikom oficialne podpises zmluvu, kde je aj uvedena suma 350e za zazmluvnenie. Takze toto som uhradzala a do vrecka odmietam dat komukolvek akukolvek sumu. Este sestrickam na novorodeneckom prinesie manzel zakusky kym budem v nemocnici ako podakovanie ku kavicke a to je asi tak vsetko.

sajmonka_1216
17. mar 2023

po pôrode ho už možno ani neuvidíš, ked nebude mať službu... bude mať zaplatené, nevidím dôvod sa odvďačiť dalšími peniazmi... max by som mu to povedala osobne, keby som ho ešte videla...

laurita285
17. mar 2023

Už len toto je dôvod prečo zobrať nohy na plecia a zmiznúť z tejto krajiny, úplatky úplatky úplatky... Jasné že v parlamente sedia politici ako sedia, keď vlastne obyčajný ľud robí to isté len v menšom, podpláca, kradne, dohaduje po známosti.

lilope
17. mar 2023

Však tým, že si ho zaplatíš, mu niečo dávaš a nie málo. Nerozumiem prečo mu chceš platiť ešte extra niečo 🤷

dally55
17. mar 2023

Ja som sa pôrodníčky dopredu pýtala ako funguje zazmluvnenie a platenie, vravela že sa platí len vtedy ak bude musieť prist k pôrodu mimo svojej služby. A keďže som rodila počas jej služby, nič som neplatila. Ale normálne ľudsky som sa jej potom opýtala ako sa jej môžem odvďačiť, vravela že chápe že niektoré mamičky táto vec zvykne po pôrode trápiť tak ak by som kvôli tomu nebola v pohode tak sa jej mam ozvať. Bola som veľmi vďačná za takéto slova. Tak som jej potom zavolala a rovno som jej odniesla presne takú sumu ako sa platí za zazmluvnenie. Nechcela vziať ale presvedčila som ju že sa mi tým uľaví. A vôbec to neberiem ako úplatok, podľa mna jej to patrí za zazmluvnenie.

veronikaszabova
17. mar 2023

@dally55 neberies to ako uplatok, ale uplatok to je. A hotovo.

autor
17. mar 2023

@sajmonka_1216 je to moj gynekolog

chillibubble
17. mar 2023

@dally55 a mala si s nou spisanu nejaku zmluvu? lebo ja som ju s dr. spisovala az po porode, ked realne prisiel mimo svojej sluzby. ak si nemala zmluvu, tak to uplatok bol. presne ako je hore pisane, a hotovo. a trestne je uplatok aj dat, nie len prijat...

chadkroeger
17. mar 2023

@veronikaszabova ako vieš, že dostal za to zaplatené od nemocnice? Mne bolo povedané, že oni z toho neuvidia nič.

galioska
17. mar 2023

prave co som ja rodila v tedy sa davalo
a dava aj teraz😀 rozmyslam ci to niekde bez uplatku ide ale rozumiem ti, pre pocit chces dat, vsetko dobre zelam❤️

chillibubble
17. mar 2023

@chadkroeger v mojej zmluve bolo presne napisane, kolko z toho ide nemocnici a kolko lekarovi. zda sa mi ze lekar mal okolo 150€. v mojom pripade za 2 hodiny celkom slusny zarobok...

maryetta
17. mar 2023

Ak si zajednas dr oficialne cez nemocnicu tak platis nemocnici. Ak sa sukromne dohodnes so scojim lekarom ze ti pride k porodu tak ho jasne ze musis zaplatit. Ide o madstandardnu sluzbu. Ci ja tomu zle rozumiem?

veronikaszabova
17. mar 2023

@chadkroeger mas tam presne napisane,kolko dostane nemocnica a kolko gynekolog

veronikaszabova
17. mar 2023

@maryetta ona chce dat bokom v obalke

pupava36
27. mar 2023

Ked mas zazmluvneneho lekara tak s nim uzatvaras zmluvu a plati sa 300€ ale ak chces dat bokom tak netusim, ja som to nedavala. Rodila som v Ružinove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre