Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koch verzus štátne nemocnice v Bratislave

mishaella
26. okt 2015

Ahojte,

zaujíma ma ktorú by ste si v BA vybrali alebo ste si vybrali vy. (poprosím neriesit teraz iné nemocnice len tie v BA)
Ak by ste neriešili teraz výšku financií (aj keď či v prípade súkromného ale aj štátneho to nieje malo) ktorú by ste si vybrali? Alebo ste si vybrali prípadne či ste absolvovali pôrody v rôznych z nich a keď porovnáte? Ďakujem pekne za názory a skúsenosti .
Pekný deň.

jasminet
26. okt 2015

@mishaella 3x som rodila na antolskej a v pohode. pri prvom porode bol koch zatvoreny, pri dalsich uz otvoreny, ale ani mi nenadlo tam ist rodit. bola som ich pacientkou a chodila som tam do poradni pri druhom tehotenstve, nicim ma neohurili, naopak, pristup sa zhorsoval, to som mohla usetrit rocny poplatok a ist si odsediet poradne k obvodakovi.... takze som odisla aj od lekara odtial. porod tam posudit neviem...

whitecat666
26. okt 2015

@mishaella Podla mna je Koch lepsi z hladiska pohodlia a preciznejsej zdrav. starostlivosti (maju na teba viac casu).

bosoriak
26. okt 2015

@mishaella Dvakrat som rodila na Kramaroch. Ak by som mala tretie rodit na Slovensku, idem do Kocha.

mishaella
autor
26. okt 2015

@bosoriak a aké pocity si mala z Kramárov? Ak smiem vedieť.

majusqa77
26. okt 2015

prvého som rodila v Kochu. za mna maximalna spokojnost. teraz som k nim presla v 12tt a pokial to dotiahneme nad 34tt, tiez pojdem porodit tam

sardinka335
26. okt 2015

@mishaella pozerám ze ty tu furt niečo riešiš... 🙂 čo tie Kramare si už zavrhla?
Ak by som neriešila vyšku financii tak by som išla rodiť do Ružinova kde mam mojho supeeer doktora s ktorym som už 2x rodila. Pre mna je dolezity porod a nie ,,firhánky,, a ,,gobelíny,, v izbe...navštevy tam chodili aj mimo navštevných hodín, samozrejme v návštevných hodinách bol najväčší natresk. Tie 4 dni sa tam dalo v pohode vydržať, sestričky pomahali nemožem sa stažovať.
V Kochu som rodila syna..bola som spokojná, určite aj tam by sa mi znovu pačilo, sestričky milé, pomahali, strava fajn ešte som 2 igelitky domov doniesla čo som nevladala jest, piť...podla mna je tam fajn. Ak by som nemala svojho porodnika tak idem do Kocha - kedze som ho mala a on pracuje v Ružinove tak som išla tam - u mna takto.

mishaella
autor
26. okt 2015

@whitecat666 to môžem povedať aj ja. Prvá poradňa na Kramároch, odbavena za 5 minút a už vchádzala ďalšia pacientka z kabínky, na uzv by som mala čakať možno aj mesiac hoci pôrod môže prísť kedykoľvek. konzultácia žiadna, nebol čas hoci otázky som mala. Druhá absolvovana u kocha. Všetko vysvetlené, pôrodný plán na prečítanie v kľude domov, na ďalšej chceme prejsť body, moje otázky a zladiť obe strany. Uzv hneď, vďaka nemu viem ze dieťatko je už v dostatočnej váhe (aj keď odchýlka samozrejme môže vždy nejaká byť, s tým sa ráta aj u nich aj v iných zariadeniach). Nehovoriac o tom ze napriek ďalším ženám v čakárni mal na lekár čas, vzal ma ako urgent keďže som prišla už v 37TT kedy pôrod už môže prísť kedykoľvek a venoval mi čas a pozornosť naplno.
Pôvodne som chcela kramare a aj som im dala šancu ale po monitore a poradni tam som si povedala ze radšej sa uskromnim ja a malého privediem na svet v zariadení kde ľuďom dôverujem a cítim sa vnútorne dobre a bezpečne.

lvka
26. okt 2015

Prveho som rodila v Ruzinove lebo Koch bol zavrety..druheho v Kochu...kebyze idem rodit opat tak do Kocha, som ich pacientkou uz roky a nedam dopustit na pristup...

mishaella
autor
26. okt 2015

@sardinka335 a prečo ty riešiš čo ja riešim? Pýtam sa čo je na tom zle?

A hlavne ma zaujíma prístup personálu, nie či izba vyzerá ako v hoteli.
Kašlem im na Kramároch na nadštandard a la mať WC na izbe keď ľudská stránka celé zle.
U kocha je to len súčasť že to tam vyzerá pekne lebo je to nové zariadenie. Ale prístup to je to co závaží. Rozhodnutá už v podstate som. Len rada diskutujem, zaujíma ma to.

zuzzzzzka
26. okt 2015

Prvy antolska, pre mna najhorsia skusenost...fakt jak nejaky dobytyok...druhy koch..hral ulohu aj strach z porodu vdaka zlej skusenosti z antolskej. Za ziadnu cenu som tam nechdela ist rodit..a je jedno ci sa bavime antolska, kramare, ruzinov...nemame penazi na zbytyok..ale setrila som aj z rodicovskej, plus aj manzel a pomohli trosicka aj rodicia. Uprimne to bol pre mna najkrajsi zazitok, mala som aj dulu a plus zasmluvnenu lekarku. Porod na jednicku!!! Mile slova, povzbudenie aj napriek mojej hysterii sa stale na mna usmievali. Nezasahovali zbytocne do porodu, vyhoveli vo viacerych veciach ( dotepanie pupocnika, nemotirovanie kazdu chvilu, az domposlednej chvile sok stala, a nakoniec to najkrajsie uplny bonding) Tie 3 dni ( akondruhorodicka ma pustili skor na moje zelanie) bol pre mna pobyt oddych, este som aj pribrala. Nevyberala som si porodnicu kvoli jedlu, to uz bola len cersnicka..ale kvoli pristupu..ludskemu!!! To bol moj hlavny dovod. Na zaciatku moj manzel riesil peniaze, ale po porode aj zabudnete, ze vam z rozpoctu tolko ubudlo..ale prisla som domov vesela, stastna a plnq energie. Po prvom som bola na tom fakt zle. Ja odporucam!!!!

bosoriak
26. okt 2015

@mishaella Bola to pohoda, nemala som vysoke ocakavania, oba porody boli bez problemov, prirodzene. Odhliadnem od toho, ako to tam vyzera, ale ked som rodila, ani som to nevnimala, takze o porodnu salu vobec nejde. Hned po porode som dostala babo na prisatie, asi po 10 minutach mi ho na chvilu vzali, osusili, pomerali, doniesli zabalene, dve hodiny boli obe dcery so mnou a s manzelom. Pri oboch porodoch bol manzel. Pocas oboch porodov boli na mna velmi mili, resp. nespominam si na nejake zle zazitky. Klasicke rutinne zasahy boli, dostala som klystir, oxytocin, pri oboch ma nastrihli. Vzdy mi to predtym oznamili. Pre mna to nebol problem.
Po dvoch hodinach na sale ma odviezli na izbu a ked som si vyziadala, hned mi babo doniesli a boli so mnou obe dcery vzdy celu dobu az do prepustenia. Spolubyvajuca mala babatko so silnou zltackou a snazili sa, doniesli jej na izbu take prenosne modre svetlo, aby nemuseli babo odnasat.
Zhrnute - vsetci v ramci moznosti mili, profesionali, lekari odpovedali na otazky (ale vela som ich nemala), sestry ako ktora, ale ja som sestry nepotrebovala vobec.

Co mi hrozne liezlo na nervy boli stresy pred vizitou, akoze naozaj v 21. storoci a pacientky si MUSIA upratat izbu pred velkou vizitou, nedostanu ranajky pred osmou lebo velka vizita, nesmies ist ani na zachod pomaly, nesmies kojit ("odlozte dietatko mamicka prosim") a podobne. Cele zle. Ale je to max. 1x za cely pobyt, tak sa to dalo. A navyse, pri druhom porode uz som ich kaslala, ked mi bolo treba curat, bolo mi uprimne jedno, ci ide aj sam PanBoh, musela som sa ist vycurat. Po porode je to aj trochu dlhsia procedura, take vycikanie, takze ako vizita prisla, tak aj odisla 😀

Zhrnute - od Kocha by som ocakavala samostatnu izbu, slusny pristup a prijemnejsie prostredie. Neplesnive sprchy a ziadne povinne upratovanie napriklad 🙂

sardinka335
26. okt 2015

@mishaella prístup personálu moze byt všade aj taký a aj onaký ..,,za ty prachy,, v Kochu je tam predpoklad ze sa budu viac usmievať to ano...ale aj ja som tam zažila ,,divnu,, sestričku tak ako som ju zažila v Ružinove a boli tam aj fajn kočky tak ako aj v štatnej. Ide aj o tvoj pristup a nastavenie...ak tam prideš ako nejaka ,,primadona,, čo chce červeny koberec tak mozeš byť velmi sklamana. Ja som zažila dobrý pristup v oboch zariadeniach...v Kochu umocnený prostredím a väčšími možnostami - lepšia strava a pod. Vieš prepáč ale z tvojich tem a nazorov v diskusiách čo si zalozila mi prideš ako jedno rozmaznane velke decko ktore mi myslí, ze kde pride tam budu skakať ako ty piskaš.....lebo ,,milosťpani,, prišla....no je tam toho. Si sa zobudila v hodine 12tej a teraz rychlo, rychlo riešte ma... 😎

mishaella
autor
26. okt 2015

@bosoriak a rodila ste kde teda?

mishaella
autor
26. okt 2015

@sardinka335 keď ti taká prídem ok, nebudem sa s tebou hádať. Zažila som na najbližších veľa zlych skúsenosti, napr na onkológii, štátnej a dodnes keď si na to spomeniem že k blízkemu človeku ktorého čas sa vďaka ich zbabranej liečbe kráti a pre ktorého by ste urobili všetko na svete len aby sa predsa len uzdravil sa správajú ako k menejcennemu lebo nemal na úplatok tak mi je stále do plaču. Okrem toho že mi chýba.
Sama som mala dosť zbabrany príchod na svet a kopec komplikácii po ňom lebo naši neboli straníci a nemali konexie kdekade, a zdravotné následky dodnes.
Ak som podla vás decko lebo chcem pre svoje dieťa a jeho príchod na svet len to najlepšie aby si nemuselo zažiť to co ja a x ďalších deti tak budis. Kľudne ma tak vnímajte. Ja sa za to nehanbím.
V Ružinove zomrela moja mama takže ja mam na tú nemocnicu svoj názor a svoje skúsenosti.
Ste dlhodobo chorá, potrebujete kyslík a dlhodobú starostlivosť ale na ich pomery už nadsluhujete a neumreli ste do ich termínu tak dávajú patrične pocítiť. Pritom klinika pre dlhodobo chorých. asi toľko.
Takže sudte ma pokojne aj ďalej. Nepoznáte ma, o to viac mi je to jedno.

sardinka335
26. okt 2015

@mishaella ale prosim ta kto ta sudi....ak maš bloky tak si ich rieš. Čo si myslíš ze len ty si zažila nejake traumy?? Sa tu ideš lutovat...aj mne zomrela veeelmi blizka osoba na Kramaroch, doslova som ju tam videla na posteli v predsmrtnej agoniii - rakovina a ja sama som nedonosene inkubatorove dieťa, moja sestra ma DMO a je invalidná, prekonala som ťažke obdobie ...a čo teraz?? Teraz budem tvrdiť ze na Kramaroch su všetci zlí a klamu? Tvoj nazor je subjektivny a nevieš sa na vec pozrieť z nadhladu a nie su za tým tehotenske hormony predpokladam. Ja som rodila 3x ale tolko predsudkov som teda nemala. V kazdej nemocnici ak ide o akutne veci ako je porod chcu aby si prišla domov zdrava ty aj dieťa - so starostlivostou o chronicke ochorenia a LDCh je to bieda to uznavam, tam je to o peniazoch.
Prichod na svet moze byť super ako v KOchu tak aj v FN Kramare, Ruzinov...100 ludi 100 chuti a pre dalšiu je super porod doma v obyvačke...pre inu v Hainburgu..Ty si to musis asi upratat sama v sebe - čo očakavaš a kde su najbližšie splneniu tvojch požiadaviek - pretože nikdy nevieš ako sa veci vyvinu, zomelu. Len z tvojich prispevkov vnimam ze len čo zažiješ nejake nemocnicne nepohodlie ako na tej poradni tak všetko zle, zlí pristup, zlí ludia , hodiť tam bombu a dovidenia...ved ked ti to nevyhovuje tak ok, ale to neznamená ze všetci su tam zlí.

bielavila
26. okt 2015

za mna urcite na milion % koch, urcite aj peto, ze som bola na rizikovom a lezala som tam skoro mesiac do porodu a citila som sa ako na hotely, cely mesiac som bola sama na izbe, uplny luxus, navstevy od rana do 21:00, manzel bol kazdy den u mna aj 5-6 hodin, vazne skvelo tam varia, kazdy od primara az po upratovaky kauzdy den mojho pobytu bol ku mne uplne dobry a mily, s manzelom sme kazdy pozerali na izbe filmy alebo iba tak sa vykacavali na izbe, neviem si predstavit v ktorej inej nemocke toto takto zazijem. bohuzial uz v ba nezijem a tak druhe babo tam nebudem rodit, ale aj tu kde zijem su sukromne kliniky a kedze aj druhe tehu ma caka rizikove a budem pred sekciou urcite asi mesiac zasa v nemocke hladam podobnu alternativu🙂 ja tam super vazne
a este napr co baby pisali vyssie ohldom tej vizity, tak tam to nik neriesil nejak ze pome sa zblaznit, sestra rano dosla ozamila, ze bude vizita...ziadne ze rychlo upratat, vypnut telku, nejest vtedy, roztiahnut nohy a kuk vsetci co tam mas, ja som neraz kojila a primar vravi, kludne dokojte dojdeme neskor, a to vazne dosiela j 2 krat po sebe a stale sme neboli dokojeni lebo sme mali problem s kojenim a oni vzdy vyckali kym skoncime,alebo ked som papala ja na ranajky, akurat vosli asi 10 lekari a tiez mi vravi, kludne dopapajte, ked som pozerala tv, tak este sa vypytovali, co pozeram, vsetko bolo take mile, intimne, bez stresu, nikdy som nemusela cakat s roztiahnutimi nohami, na vsetko vzdy trpezlivo odpovedali...ono je ten vyber o tom co ockavas, ja nie som ziadna panicka, ale taky pristup som chcela a potrebovala, kto to nepotrebuje nemusi im platit, pojde do statnej...je to iba na tebe 🙂

paskolinka
26. okt 2015

@bosoriak inak co som pocula o kochu, v poslednej dobe tam rodi vela zien a samostatna izba je skor zbozne zelanie ako realita

monika2712
26. okt 2015

keby na to mam tak urcite Koch.. rodila som na antolskej, planovany cisarsky, len vdaka znamostiam sa ku mne spravili este ako tak vludne, nechcem ale vediet co by bolo keby tam tie znamosti nemam.. poradne detto otrasne, parkovanie uz spoplatnene (co teda Koch tiez nic moc co sa tyka dostupnosti autom a parkovania) , ale kvalita sluzieb urcite neporovnatelna.. ja som po cisarskom nevedela na tu otrasnu vysoku postel ani vyliest, este ze tam mali tie schodiky ale ani to nebola vyhra, klud na izbe ziadny, nadstandard nebolo sanca dostat (ked tam maju az dve izby 🙄 ) jedlo - kazdy den hladna, niekokokrat som sa obedu ani nedotkla, co sa mi to uz na pohlad pridilo...
som zvedava co sa za 3 roky zmenilo, kedze o pol rok rodim znova, a teda asi pojdem opat tam.

liliuska
26. okt 2015

Ja som rodila na Antolskej (KOCH bol pre mna velmi drahy). S Antolskou som mala velmi dobre skusenosti ale len preto lebo som mala zaplateneho porodnika (mojho znameho), ktory sa o mna postaral aj mimo porodu a vybavil vsetko potrebne. Bez zaplateneho porodnika by som sa bala toho co ako bude...nakolko necakane som musela pocas tehotenstva navstivit ich pohotovost a myslela som, ze sa tam rozplacem ake boli doktorky surove, ako keby neznasali svoju robotu a za vsetko som mohla ja...to bol pre mna dost traumatizujuci zazitok. Napriek tomu ak by som cakala druhe by som tam sla znovu nakolko doverujem porodnikovi, ktoreho som si vtedy vybrala. Samozrejme ze som si zaplatila nadstandart tak neviem ake to bolo na inych izbach.

mishaella
autor
26. okt 2015

@liliuska Drahý je aj pre mňa, dávam na to uspory a dúfam v to ze budu použité tým pádom rozumne. Nepotrpim si na dovolenku či drahé veci a keď sme nešetrili dám to tam ako polovicu z tej sumy na štátnu nemocku kde si vlastne v rámci nadštandardu platím za čo? Hajzlik na izbe? Trošku väčší výber z jedla.oproti štandardu? Personál a prístup v referenciach vravia ze nieje lepší na nadštandarde a to je to na čom mi záleží. Nie či mám TV, net alebo záclony na izbe. Hlavne nech mam pri sebe dieťa od.prvého nádychu. 🙂 a nech je v poriadku, nenastane UM alebo glukózou proti mojej vôli.
Toľko ľudí si berie úvery na dovolenku či vianočné darčeky. To zas ja nechápem a príde mi to šialene vyhodenie peňazí a ešte aj zadlženie sa.
Je ale smutné že v tomto štáte niečo tak prirodzene ako je ľudskosť a dôstojný prístup ku každému nieje samozrejme a nieje to zadarmo. :( Aby mal k tomu prístup každý nie len po zaplatení si.

mishaella
autor
26. okt 2015

@monika2712 držím palce aby ste mali všetko OK!

8291
26. okt 2015

@sardinka335 mne mamina zomrela tiež na kramaroch a o štyri mesiace po smrti som tam rodila.

meluela
26. okt 2015

@mishaella nadstandard na antolskej znamena ze mozes mat navstevu na izbe (navstevy na obycajnych izbach by asi boli prudko infekcne 🙂, obed si mozes zobrat z chodby na izbu obyc. izby to maju zakazane ... takze az po cca. 15 min sanitarka nahana tanier, telvizor na ktorom spolubyvajuca pozera nejaku blbost na markize ... mozno aj iny nabytok a krajsia kupelna ale nevidela som standard.
Antolska vychadza zazmluvnenie, epidural, nadst. izba a muz pri porode cca. 500e, mozno uz aj viac
da sa to prezit, ja som bola nakoniec prijemne prekvapena ze az na par absurdit ako neochota personalu mi 3 dni vybrat ihlu z chrbta po epi ci udesna strava sa to dalo prezit ... ale mnohe veci boli o stasti a mohlo to dopadnut uplne inak. v kochu dufam ze si kupujem predvidatelny vysledok co sa tyka starostlivosti a podmienok porodu/pobytu a tiez moznost diskutovat o niektorych zalezitostiach, ktore clovek v statnej nemocnici nema sancu riesit
v statnej sa mozes tesit ze nieco bolo nakoniec fajn, v kochu ked si to plne platis tak mozes vyzadovat ze tvoje ocakavania ak su rozumne tak budu naplnene ... a co citam v skupine o kochu (najdi si ju), tak vacsinou su zeny spokojne.

liliuska
27. okt 2015

Na antolskej som mala zaplatenu aj Epiduralku...ale nestihli mi ju dat...najprv bolo prilis skoro potom uz neskoro. Nakoniec som bola rada, ze som rodila prirodne, da sa to prezit. Ved na to sme my zeny koniec koncov stavane. Peniaze bez problemov vratili. Suhlasim s @mishaella nadstandard je o lepsom nabytku, sprche/toalete na izbe, dostanes aj pridel hygienickych potrieb, o povolenych navstevach na izbu, ale sama na izbe nebudes, su tam dvojky, neviem teraz ci maju aj nejaku trojku. Babo po porode ti donesu do 24h na izbu, kde ho budes mat potom cely cas, ovsem ak nema nejaky vaznejsi problem. Na antolskej co je trosku problem s nadstandartom je, ze aj ked si ho vyziadas a zaplatis, nemusis sa nan dostat nakolko je plny a ktora skor odrodi skor berie takze to nieje samozrejmost ale skor aj to stastie, ze bude zrovna nejake lozko volne. Ja som si polezala 10 dni na nastandarte (boli problemom malej) a mala som moznost to vidiet.
Kolko su total naklady u KOCHa?

majusqa77
27. okt 2015

@liliuska ak nemas zaplateny rocny poplatok, tak 1400+300 ak chces zazmluvnit lekara

bosoriak
27. okt 2015

@mishaella Rodila som obe na Kramaroch. Tretie budem v zahranici, ale ak by som bola na SK, idem do Kocha.

bosoriak
27. okt 2015

@paskolinka To verim. Akurat je to dost nanic, zaplatit kopec penazi a aj tak mat spolubyvajucu so vsetkymi tymi prijemnymi bonusmi - placuce babo ked chces spat, navstevy a podobne.. ☹

paskolinka
27. okt 2015

@bosoriak ano, a tie navstevy nonstop su potom skor nevyhodou, lebo ak si chces oddychnut a spolubyvajuca tam ma na striedacku celu rodinu od rana do vecera, tak smola...

sardinka335
27. okt 2015

@paskolinka s týmto suhlasím ja som takto bola v KOchu...dve sme boli na izbe a o 21:00 prišiel manzel spolubyvajucej....nič moc teda.
Ja som potom poprosila niektore ,,menej dolezite,, navštevy aby nechodili ze im velmi pekne dakujem ale to som nič ine nerobila len sa ,,chystala,, lebo niekto mal prisť.
V štátnej nemocnici boli navštevne hodiny od 15:00 - 17:00 ale moja mama s mužom a deťmi kludne ma prezvonili o 14:00 nech pridem do vestibulu a v pohode, nikto nič nepovedal, kto takto chcel prist skor tak mohol bez problemov ved do izieb sa nechodilo. Mne to vyhovovalo. Ak chce niekto chodit na izby tak rodička nech ma izbu pre seba a tam nech ma aj korzo....ale ak sme tam viacere, človek koji - furt prsia vetrá, odhalená pripadne sme si vlozky menili aj na izbe čo sa človeku nechcelo šuchtať na wecko tak ako nejake sukromie je fajn a nie ze ešte v nemocnici sa musim ,,skryvať,,.

felycity
27. okt 2015

neprečítala som všetko, mám za sebou 3 porody na Antolskej, každá máme inú skúsenosť, každá sme sa stretla s iným prístupom ľudí, nikto nezaručí, že práve tá a tá nemocnica je super...v prvom rade treba zvážiť a pozerať sa na kvalitu personálu/porodníka a detského lekára + vybavenie ak by sa niečo stalo či už tebe alebo dieťaťu - zhoršilo, darmo budeš mať super prístup,nadštandard.. ked sa porod skomplikuje a dieťa ti odvezú inde - do inej nemocnice ( v tomto prípade sú vysokošpecializované porodnice Antolská a Kramáre), lebo daná nemocnica nebude na to vybavená.( t.j. ak sa náhodou niečo skomplikuje u Kocha tak sanitka ti dieťa prevezie do inej nemocnice).. mnohokrát sa rieši, či bude pekná izba a pod. aj to samozrejme prispieva k psychike človeka. Ku mne sa na Antolskej správali slušne, nemala som problém, ak niečo bolo požiadala som a v pohode, áno, systém vizít a upratovania bol stresový, ale toto je nejako zaužívané na SK, ja som to brala s nadhľadom....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli