Koľko sa platí u gynekológa pri zápise a pôrode?

18natalka02
9. jan 2011

Ahojky, chcem sa spytat kolko alebo ci ste vobec platili nieco ked ste za sapisovali u gynekologa a kolko ste platili alebo za co ste platili pocas tehotenstva..dakujem za odpovede

stvura
9. jan 2011

Platila som vstupny poplatok 10 eur, odvtedy neplatim za nic. U svojho predchadzajuceho som platila rocne 30 eur a platila za vsetky sona, za potvrdenie do prace...no nonsenz 😒

alca85
9. jan 2011

či som niečo platila keď som si tam dávala kartu to si nepamätám, ale počas tehu mám na výber, či si chcem každé sono platiť zvlášť, alebo si zaplatím na celé tehu+šestonedelie 20€....čo nie je až tak hrozná suma. No ale som u súkromnej gynekologičky, neviem ako je to u štátnych.

andrea487
9. jan 2011

ja som mala kartu založenu už niekolko rokov,takže neviem či za založenie sa niečo platí,v tehotenstve,som za povinné ultrazvuky neplatila nič ako aj morfológiu,až ked som si vyžiadala 3D a videozáznam a fotky tak to bolo 2900Sk.
potom som chodila na ctg vyšetrenia,myslím 4alebo 6týždnom,pred porodom,na odposluch ozvou,a za to som hradila u svojho lekára 2€,ale ked som bola raz vo fakultke tak som zato neplatila nič.
každý lekár,ktorý je súkromný može mat svoj cenník,ale ked si vyberieš že budeš chodit k nejakému do fakultnej,tak majú zverejnené cenníky na ich netových stránkach...
🙂

natik17
9. jan 2011

ahoj,
ci som niečo platila pri zápise u gynekológa - to už si nepamätám, ale tuším, že nie. Počas tehotenstva máš nárok zo zákona na 3 soná zdarma - 12.týždeň, 36.týždeň a ešte niečo medzitým, ale to už neviem,prepáč (neviem buď 20 alebo 24 alebo 30 týždeň). Ostatné soná, ak si ich vyžiadaš, tak si ich zaplatíš. Aspoň u môjho gynekológa to tak je. Vyžiadala som si medzitým pár sonografov (pre istotu a potom aj preto, lebo som bola zvedavá na pohlavie) a platila som 8,30 Eura (250 Sk). Ale ináč som nikdy v tehotenstve za nič neplatila. Ako tehotná by si nemala platiť za nič, čo je povinné. Ak ale chceš niečo iné, čo nie je povinné v tehotenstve, potom si môže doktor vyžiadať od Teba niečo zaplatiť. Ale ináč by si nemala viac-menej za nič platiť.
Marika

kibuk
9. jan 2011

ahoj ja som platila za preventivnu prehliadku 10€ ,počas tehu ultrazvuky som neplatila nič akurat za fotku 2€ ale len ked som chcela fotku,a za ster berie 10€ a ked mi robil prietoky tak tiež som platila 10€ to asi všetko

pink_lady
9. jan 2011

platila som iba nadstandardne vykony - t.j. napr objednanie na cas, sono som neplatila ani raz, zapis tiez nie, ale viem ze teraz ma moj dr v cenniku ze nova pacientka ktora nie je z obvodu plati 30 eur za vstup...viem ze sa plati za ctg a prietoky ked sa robia v ambulancii tvojho dr, ale to som ja nestihla 😎

andzi
9. jan 2011

Ja som u svojho gynekológa platila veľmi veľa počas tehotenstva čo nezodpovedalo kvalite zdravotnej starostlivosti. Počas tehotenstva som však nemala na výber, ale keby som otehotnela ešte raz, tak už od neho odídem. Napríklad, mal také staré sono, že tam nič pomaly nevidel, za každé som ale platila 8,2 € (bez papiera), za odber krvi pýtala sestrička nelegálne 2 € (nemali to v cenníku), samozrejme bez papiera, za vystavenie PN-ky 2 €, no proste hrozné. Keby som nebola na 3D tak neviem ani pohlavie dieťaťa. Keď som sa len tak zo srandy, keď som už pohlavie vedela, opýtala v 36tt čo to bude, povedal mi, že nie je istý, ale že asi chlapec, ja som sa len v duchu smiala, lebo som podľa& 3D vedela, že na 100% čakáme dievčatko.

malinovka333
9. jan 2011

To mate vsetci sukromnych ked platite?lebo inak nechapem prečo musite platit,ja platim akurat tak 1€ mesacne za vystavenia potvrdenia na penazne davky,inak nic,ani za sono,aj mi to dava stale na Usb kluc a neplatim,takisto nepoznam nikoho kto by platil,

vierkasteffi
9. jan 2011

no ja mam tiez sukromnu doktorku, platim 100e rocne ale vsetky vysetrenia a sono mam zadarmo, (sono mi robi vzdy v poradni) ale ked porodim asi sa poobzeram po inej doktorke 100e sa mi zda strasne vela kedze za rok tam pojdem len par krat ...

andika10
9. jan 2011

ja som platila ešte vtedy 3x 250sk mala som viac krat sono, kôli dvojičkam, A 50 SK za odber krvy na cukor, inač nič, ale vždy som bola objednaná na čas a čakala som max 5m., to mi dal aj sono na kluč.

exupery
9. jan 2011

Nikdy som nic neplatila,iba teraz ,ked som si bola dat predpisat antikoncepciu po tehu,tak za poradenstvo ako uzivat a tak som platila 7eciek,inak nikdy nic.

sssimi
9. jan 2011

Ja som neplatila absolutne nič ani pri vstupe a ani počas tehotenstva.

littledevil
9. jan 2011

Počas tehotenstva som platila za prvé sono 7 eur a za vyšetrenie 17 eur. Ak by som chcela vedieť pohlavie, tak tiež sa platí 7 eur + 2 eurá za snímok. Iné som neplatila.

pici
9. jan 2011

ja u svojho platim 10 eur rocne, mam v tom preventivnu a celorocnu starostlivost, plus 10 eur kontrola prsnikov

kvojtanikova
9. jan 2011

ja tiez neplatim nic, akurat kebyze chcem nejake jednorazove zrkadla ci co tak vtedy sa plati 2E. A sono som platila iba 3D ale to nebolo u mojej lekarky ale u sukromnika, moja mi urobila normalne sono 3x pocas tehu a zadarmo.

cherryl
9. jan 2011

K súkromnému gynek.som prešla pred pár rokmi ročne ma to vyšlo 30E neskór 50E .A teraz v tehu je to každá kontrola po 3 týždňoch 50E ,lacné to nieje ale staroslivosť tomu zodpovedá , pokaždé mam foto a má čas 10min si so mnou aj pohovoriť uvidíme čo nás víde pôrod

vikykis
9. jan 2011

pri predchadzajucom gynekologovi rocny poplatok 300 sk a v tehotenstve 50 sk za kazde sono ked som sa o tom informovala ci je to v poriadku prostrednictvom fora nepekne mi vynadal
pri druhom tehotenstve a zmene dr. rocny poplatok 10 eur a to je vsetko, sono mi robil v kazdej poradni a bez poplatku
takze som sokovane o pristupe niektori lekarov

lucka1987
9. jan 2011

nikdy som nic neplatila.. a vzdy mi urobil potrebne vysetrenia.. napr, po MA mi urobil hodne vysetreni, ktore sa robia az po opakovanych MA..a ked idem na kontrolu alebo vysetrenie.. kym on si zapisuje, ja sa idem obliest a potom si sadnem k stolu a kecame... obvykle hovori on a ja sa opytam ak nieco neviem... a nemusim sa ani objednavat.... (vtedy ale cakam asi hodku) a ked sa objednam vzdy som nacas vzata.. takze som uplne spokojna... a mimo toho.. on bol pri tom ked som sa ja narodila 😀 😀

bosoriak
9. jan 2011

Platim si u svojej 150 eur rocne a uz neplatim nic navyse. Je to dost, ale mne to za to stoji, je to doktorka, ktorej verim viac ako sebe a skvela odbornicka. Vzdy mi urobila vysetrenia, o ktorych som nevedela, ze sa vobec daju, vzdy ma najnovsie informacie a skolenia.

mircalla
9. jan 2011

Ja nic...ale inak sa tam plati. Zamestnavatel mi hradi v jednom sukromnom medicinskom centre komplexnu celorocnu starostlivost. Platila som tam len za morfologicky UZV a 3/4D, lebo to bol nadstandard.

kitchima
9. jan 2011

Ked som sa nahlasila k svojej gynekologicke, tak som neplatila nic. V tehotenstve som platila za kazdy ultrazvuk 10 eur (1x na zistenie tehu a potom este 3x povinne), ultrazvuky boli odflaknute, aj morfologicky v 20tt stihla asi za 3 minuty, ani ziadna fotecka, ani meranie NT.. Tak som bola nutena objednat sa aspon na morfologicky do sukromneho centra, kde som platila 50 eur, vysetrenie tomu zodpovedalo, mala som aj fotecky, aj na par minut som mala pustene 4D 😀 a ultrazvuk trval cca 40 minut.

berus222
9. jan 2011

ja som za prvy ultrazvuk v tehu platila 500 este sk, za odmeranie obvodu hlavicky tusim v 13.tt (ci nema downov syndrom) dalsich 500 sk a 30 sk za jednu fotku, ktoru mi bol ochotny urobit a vytlacit za cele tehu. inak som neplatila nic. len este za orazenie priepustky. a chodim k nemu pravidelne na preventivky. to som zvedava, kolko si vypyta teraz pri 2. tehu.

tami_tami
9. jan 2011

nikdy nic akurat pocas tehotenstva 20 centov za fotku z ultrazvuku 😉

mamkaivka
9. jan 2011

ja som platila tuším 2eura za potvrdenie o nástupe na materskú pre zamestnávateľa a 7 eura fofo, ináč nič. Chodím k súkromnému lekárovi, no má zmluvu s mojou poisťovňou. Podľa zákona má tehotná nárok na 3x sono, 1x mesačne vyšetrenie, v ôsmom mesiaci 2x a v deviatom mesiaci raz za týždeň a ešte jedno vyšetrenie po šestonedelí. Preventívy zadarmo. CTG je tiež bezplatné v nemocnici, lekári v ambulanciách môžu pýtať peniaze v závislosti od zmluvy akú majú uzatvorenú s poisťovňou. Ja osobne som neplatila poistenky iných poisťovní platili a tie čo nechceli platiť tak išli do nemocnice kde to je zadarmo.

helenkasabinka
9. jan 2011

ja mam sukromneho gynekologa,pri zapise som platila 500sk este pred asi 8 rokmi a rocne neplatim absolutne nic,ale ak chcem sono,tak si ho musim zaplatit to je 3€ ale inak neplatim za nic 😉 😉 a s doktorom som vysoko-vysoko spokojna 😉

benne
9. jan 2011

Pri vstupe okolo 1 euro, za prepis na elektronickú kartu... počas tehotenstva poisťovna prepláca usg. v 10, 20, 30.tt... mne dr. urobil celkom prvý usg. na potvrdenie tehu akože v rámci ročnej prehliadky (práve mi to tak vyšlo)... koncom tehu som platila za sono navyše, kedže tam bol istý problém.. po preradení na rizikové tehu som už za soná a ctg neplatila nič... taktiež som si mohla vybrať či chcem meranie záhl.kosti pre zistenie vrodených chýb... ale odmietla som, neviem koľko to malo stáť, asi 7eur... No ale platila som euro za každý papier od sestričiek 🙄 tehu knižka, potvrdenie zamestnávateľovi a pod.

dijefcatko
9. jan 2011

ja mám súkromníka a platím akurát za fotku zo sona 2 eurá. neplatila som ani pri vstupe, hoci som nebola z obvodu, ani za žiadne vyšetrenia, či extra sono počas tehotenstva (to mi doktor urobil, lebo chápe tehuľky a vie že sú zvedavé 😵 ). možno závisí aj od poisťovne, lebo kým som mala všeobecnú na začiatku, tak za folikulometriu som zaplatila 3 eurá, po prestupe do dôvery som už za toto neplatila. samozrejme, že 4D som si platila sama.

nibiru
9. jan 2011

neplatila som nic ani pri preventynych ani pocas tehotenskych poradni aj fotku malej som mala zadarmo. 🙂

alexandrah
9. jan 2011

ja chodim do sukromneho centra, tam sa plati rocny poplatok 3000 Sk, pre tehotne 3500 sk,. ale je tam neskutocne lepsi servis, penazi to nie je vela ... inak sa normalne neplati ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre