Košice - nová alebo stará nemocnica?

miriam17
28. júl 2006

dobry vecer,mamulky a snazilky 😉.ja by som sa cela opytat ze co poskytuju v novej alebo starej nemocnici pri narodeni dietatka......ako ci davaju aj plienky a nejake tie ine pomocky? 😒 ........a ake vlestne budem potrebovat vecicky so sobou a pre majho drobceka? 😒 ...........a nedavaju aj napr.oblecenie.....bo som pocula ze v niektirych porodniciach davaju.....tak ako to vlastne je???....dakujem za vase odpovede

briluxina
15. nov 2006

zeny, chcem len tolko. urcite chodte do starej nemocnice. je tam ovela lepsi personal ako v novej nemocnici. niekto tu spominal zeleznicnu nemocnicu. nie tam porodnica nie je.

silvia.t
1. feb 2009

Ahojte baby,trosku obnovim tuto temu....kedze zacinam uvazovat kde rodit...a ako je to s porodnikmi?mozme si ich same vybrat?

kamilecka
1. feb 2009

Ja som rodila v Starej nemocnici a bola som plne spokojna,lezali sme tam 10dni. Da sa tam zaplatit nadstandard,ale netrebalo,bolo lepsie ked som bola na izbe s niekym ako sama,aj sme pokecali aj sa zasmiali.
Druhe babatko budem tiez rodit v starej. Do Sace by som nesla,je to velmi daleko,tak od ruky a zasa ta starostlivost tam nieje o nic viac ako v starej ( neviem ako v novej,s nou to porovnat neviem,nelezala som tam).

ivush
1. feb 2009

Aj ja som rodila v starej, mám tam pôrodníka, čiže som ju volila hlavne kvôli tomu. Ale bola som spokojná, dokonca som vymakla i nadštandard 🙂 I sestričky na šestonedelí sú fajn, horšie to bolo s Dr. deckármi, tí boli desne skúpi na slovo 😠 😠

zuzana355
2. feb 2009

ahojte kočky plne suhlasím s kamilečkou aj ja som rodila v starej mam tam porodníka a bola som uplne spokojná do šace je to daleko a s novou no neviem ak treba pomoct babatku tak ho tam prevezu aj zo starej a je to bližšie ako so šace takže ja som si zvolila super. Sestričky na šestonedelí su super len na novorodeneckém je to trocha horšie ale dá sa to všetko zvládnut tak držím palce pre ten sprvný výber. 😉

korelka
3. feb 2009

Ahojte baby! ja som prave v procese rozhodovania sa medzi Rastislavkou a Sacou a aj ked mi viacere zname radili ist do Sace (a nemam ju daleko), aj tak som viac rozhodnuta pre Staru - mam tam gynekologicku s ktorou som spokojna zatial a ku ktorej by som chcela aj nadalej chodit a nechcela by som si ju znepriatelit.

bola som dokonca tento piatok aj na monitor, hned vedla izby I. doby porodnej a po pociatocnych rozpakoch sa mi to tam videlo celkom fajn, takze u mna asi vyhrala ta Rastislavka - ak sa nic vynimocne neudeje 🙂

len ma potesili hlavne tieto posledne odkazy, ze ste boli spokojne... 😎 😀

chcem sa vas vsak opytat - mam sancu dostat sa do nadstandardky?ja by som ju velmi chcela, hlavne kvoli zachodom a sprcham... 😅

zuzana355
3. feb 2009

korelka skus zavolat do starej nemocnice na ich stránke je čísielko na rezerváciu nadštandardných izieb alebo ak pojdeš na kontrolu tak skoč na oddelenie šestonedelí a rezervuj u sestričky. 😉
držím palce nech to dotiahnete do úspešného konca 🙂

korelka
3. feb 2009

dakujem zuzi, v utorok idem na poradnu, tak tam zajdem 🙂

lenka_66
3. feb 2009

tak ja som rozhodnuta pre rastislavovu len este neviem ktoreho lekara si mam zobrat.mam tam uz roky kartu aj som tam zopar krat lezala.takze priblizne viem o co tam ide.len nad lekarom vaham.ake mate skusenosti s nimi?ide mi skor o kvalitneho porodnika .

zuzana355
3. feb 2009

lenka a ty nemaš skusenosti ani s jedným lekárom lebo tak je to ťažko každá z nás mala iného ja som mala Dr. Urdzika je fajn a je profesionál zaučený Dr. Dankovčíkom takže to je jeho plus. a je aj ludský a srandysta takže porod bol uplna sranda a zbehol ani neviem ako. 😉

korelka
3. feb 2009

lenka - aspon co som citala na inych forach, tak si baby ani nezazmluvnuju lekarov hlavne kvoli tomu, ze su tam vsetci preto, lebo nieco vedia a nieco znamenaju a tiez sa moze stat, ze ak bude mat sluzbu niekto iny, ked ty budes rodit, tak sa na teba vykasle, lebo si povie, ze mas aj tak ineho zazmluvneneho... 😉

aspon podla mna by si to nemala riesit, ale mozno, ze ti niekto poradi uplny opak - ja si platit nikoho nebudem!!! 😠

katka2808
3. feb 2009

ahoj zienky. tak ja uvazujem, do ktorej porodnice ist... zatial asi vyhrava Saca, ale este porozmyslam, kedze sa stahujeme blizko Rastislavovej ul. Podavaju v Starej nemocnici aj epiduralku?

zuzana355, ako si to myslela, ze ked treba pomoct babatku, tak ho prevezu do novej nemocnice? co chyba Starej, ze by museli dietatko previest do Novej nemocnice?

zuzana355
3. feb 2009

lenka aj takk sa dá ako korelka napísala všetci lekáry sú som OK a sú tam preto aby ti pomohli ja som si vybavila preto lebo som mala rizikovéé tehu a ležala som aj v nemocke tak bola to taká istota pre mna a oplatilo sa mi lebo sa staral naozaj o nás s malou a robili všetko preto aby som neporodila skor 🙂 takže je to len na tebe ale ak nemáš žiaden problém tak to zvládneš aj bez zazmluvneného lekára 😉

lencici
3. feb 2009

Ja som bola tiež v starej nemocnici a bola som spokojná až na tie sestričky na novorodeneckom ale tych par dni sa to da vydržať....Ja som mala doktorku Toporcerovú robila mi sekciu a bola som s nou veľmi ale veľmi spokojná. Bola som na normalnej izbe vyhovovalo mi to že sme tam bolo tri a aspoň som sa mala s kym porozpravať 🙂

katka myslim že zuzana to myslela tak že v novej nemocnici maju najlepšie vybavenie pre detičky ktore maju nejake problemy....

zuzana355
3. feb 2009

lencici dakujem už si to vysvetlila aj za mna je to tak katka vždy ked je neaký problém s babatkom tak ho odvezu do novej aj keby si rodila v šaci tak dietatko ide do novej lebo tam nie je také vybavenie 😉

zuzana355
3. feb 2009

katka a epidurálku jastné ale teraz ti nepoviem prestne cenu nechcem ti klamat a nepamatám si to prestne ale viem že dávaju 😉

korelka
4. feb 2009

ahojte! epi stoji v starej 2200;- a urcite si ju dam a stym novorodeneckym je to fakt tak, ze v novej je najlepsie na vychodnom Slovensku a ak sa nieco deje ci v starej alebo v Saci, tak prevezu babo hned do Novej...

lenka_66
4. feb 2009

baby dakujem, prave ze som roky chodila za docentom.no on je strasne zaneprazdneny a ako rizikova nechcem riskovat.inac k toporcerovej chdim len neviem aka je porodnicka v pripade komplikacii.na urdzika pocuvam same dobre a verim ze ked si ho dankovcik vybral tak je fajn ale pocas mojich pobytov v nemocnici som mala s nim zopar konfliktov.a uznajte pytat sa docenta koho si vybrat je fakt .... .

zuzana355
4. feb 2009

leni z tých konfliktov si nič nerob ako ja som tiež taká že sa nenechám a parkrát som mu aj odvrávala a možno mal aj pravdu on ale aj tak som sa tvárila že to nie je pravda 😀 😀 ale ak si rizikovka tak možno by bolo lepšie vybrat si neakého lekára ja som sa dost bála že ako to skončí a som rada že bolo nakoniec všetko OK 🙂

a kedže som tam ležala tiež dost dlho a spoznala som skoro všetkých lekárov tak ja osobne nemožem povedat na nikoho nič zlé. 🙂

lenka_66
4. feb 2009

dik, no len ide o to ze koho? mne sa az na ... ,pozdaval kazdy ale je to ine ked lezis na gynde co ja viem kto je aky porodnik. jasne aj baby tam spominali kto je aky no co ja viem.asi kazdy ma svoje dni.

no ja som volala svojho len bol mimo KE bola nedela. on tam zavolal ze pridem nech ma prijmu.no ten skvely doktor mal plne usta ze zas docentova pacientka on mal alergiu na vsetky.Od nedele obeda do vecera prisiel 3xpo mna ze musim ist okamzite na zakrok.vies ako to padne tehulke. ziadne vysetrenie len 1 usg.mala som pocit ze to chce stihnut kym pride docent.je pravda ze som o male prisla no lezala som tam skoro 2 mesiace a snazili sa to zachranit.to beries inak ked vidis ze je snaha ako ked len tak podme na salu a ziaden pokus o zachranu.ked prisiel na vizitu tak stale dal najavo ze nami pohrda(cela izba sme boli docentove pacientky).mozno to bolo riesenie neakeho ich sporu.ani si nechcem predstavit ako by sa zatvaril ked by otvoril moju kartu a tam same docentove podpisy.

zuzana355
4. feb 2009

lenka neviem ako to je medzi nimi človek do toho nevidí uplne ja ked som tam ležala a rosocha ma chcel poslat domov aj napriek tomu že som mala dost zlé výsledky z monitoru tak urdzík práve s docentom to rázdne zamietli tak teraz neviem pred tým to bolo medzi nimi OK 😉 ale ako píšeš mi do toho velmi nevidíme a každá má svojho s ktorým je spokojná ja sa nemožem stažovat ani netar chodím za ním aj teraz a je v poho a doležité bolo že som mu mohla volat hoc aj v noci ked mi bolo blbo a dal kontakt aj na pevnu linku.

katy2
4. feb 2009

ja budem rodit jednoznacne v novej... prave kvoli novorodeneckemu..... ja to vydrzim, hlavne nech je o babo dobre postarane a vsetko pod jednou strechou v pripade komplikacii.....

zuzana355
4. feb 2009

no katy ty si rozhodná žienka 🙂

alicka2
4. feb 2009

lenka myslela si naozaj Dr. Udzika ? ...........

zuzana355
4. feb 2009

no vidíš teraz to napadlo aj mna alicka 😕

alicka2
4. feb 2009

Ahoj zuzanka, mne sa to nezda. ja som o nijakom konflikte nepocula a pochybujem ze by sa takto spraval...........

zuzana355
4. feb 2009

ako neviem ako ho poznáš ty alicka ja som s ním bola spokojná ale viem že má aj on svoje dni možno ku mne si to nedovolil som síce mladá ale piskatá ako aj on vie byt občas velmi mudry čo možno je aj dobre ale tak ja zasa sa nenechám 😀

alicka2
4. feb 2009

ja mám len dobre skúsenosti a aj ja si viem otvoriť ústa keď je to potrebné. nechcem nikoho nutit ani vnucovat svoje názory, ale on je lekár a ma zodpovednost za pacientky tak neviem ..........................

zuzana355
4. feb 2009

alicka suhlasím s tebou ale myslím si že tam všetci sú naozaj dobrí a maju zodpovednost najdu sa tam len sestričky ktoré sú občas na nerv 😖

anjelinka
4. feb 2009

ahojky Zuzi, my sme Urdzikovky, nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre