Ktorú pôrodnicu v Košiciach si mám vybrať?

elly23
23. sep 2017

Ahojte, zacinam byt zufala z toho. Ktoru porodnicu si vybrat? Šacu, starú alebo novú? Akú su vaše skúsenosti? Podľa čoho sa rozhodnúť? Najprv som bola rozhodnuta pre Šacu, ale na Dosedlu už nie sú také dobré referencie, teraz zvažujem starú nemocnicu a o novej som malo čo dobre počula...Veľa ľudí ju neodporúča, ale počula som zle aj na Šacu aj na starú, ako kto...Lekara zazmluvňovat nechcem, rodim medzi sviatkami a chcela by som rodiť v inej polohe ako na chrbte ak sa bude dat a budem vedieť stať alebo čupieť, predsa len človek nikdy nevie. Nechcem nadštandard izbu, stačí mi obyčajná. Dieťa chcem hneď po porode pri sebe. Nemám extra požiadavky, ale neviem sa rozhodnúť. Prosím napíšte mi vaše skúsenosti ak ste viacrodicky a rodili ste v dvoch rôznych nemocniciach vaše skúsenosti, prípadne načo sa zamerať. Ďakujem veľmi pekne 🙂

nika12
23. sep 2017

Dosedla nie je jediny porodnik v Saci.

elly23
autor
23. sep 2017

@nika12 Viem, ale pôvodne som zvazovala, ze keby som isla do Šace tak jedine k nemu....Potom ma to prešlo a aj moja gynekologicka mi povedala, ze nema zmysel dohadovať lekara....A potom je to ďaleko, chodiť pravidelne na poradne a keby sa s babom nieco stalo musi ist do novej..

nice202
23. sep 2017

Rodila som v Novej a aj v Šaci a za mňa jednoznačne Šaca. V starej ukazuješ bábätko návštevám na chodbe.

beton
23. sep 2017

@elly23 stara je najhorsia. k nim este nedorazili mnohe veci. v novej, ked si pytas, daju, co chces, lebo uz o tom aspon poculi. v starej ani nepoculi :o)) a ked si vypapulujes, tak aj polohu mozno povolia, ale len hore na stole. Inak s inou ako leziacou polohou v kosickych/slovenskych pôrodniciach nerataj. na nadstandardnej sale v novej je vyhoda, ze ti tadial nikto nechodi a mas sukromie. preto si ju mamicky vyberaju, nie kvôli gaucu...

marconellie
23. sep 2017

Zdravím , chlapčeka som rodila v starej a hoc zo strany personálu nemôžem povedať nič zlé tak viem že niektoré mamičky mali problém s návštevou na izbe, bábätko ako bolo už spomenuté ukazuje návšteve sestrička nie vy a to ju musíte ísť zakaždým poprosiť ,aby išla s vami a ukázala vaše bábätko .. keď spinkalo tak do izby ísť nesmeli a tak ho nevideli..ak ste neboli na nadštandardej izbe... inak ste ho mali pri sebe hneď ako ste mohli a aj po pôrode ho nechajú pri vás ak nie sú komplikácie . Čo sa týka Šace nemôžem vytknúť nič . Personál bez problémov , bábätko bolo pri mamičke hneď ako bolo možné a po pôrode som mala maličkú tak isto pri sebe,.. kde sme boli všetci spolu aj s manželom keďže tam bol so mnou od začiatku pôrodu až kým ma neodniesli na izbu . Návšteva by na izbu ísť nemala ( chcú presadzovať nadštandardné ) ale to vám len pripomenú, ze ste si mali zaplatiť keď ste chceli mať blízkych na izbe a tvária sa akoby nič 😜.. jediné čo som počula že nieje dobre si vopred dohadovať lekára na pôrod ... Ak by niečo nevyšlo a nemohol sa dostaviť tak by k vám ostatný boli odmeraný ale to som len počula . Stretla som sa tam s viacerými lekármi a nemám na nich čo vytknúť 🙂

25daniela
23. sep 2017

Rodila som v novej, ked som este nevedela, ze co ma caka, pretoze som tam lezala skoro 4 mesiace na udrzovani, koli detskemu oddeleniu, keby s dietatom daco bolo, aj tak by mi ho tam presunuli.
Druhy krat som tam isla automaticky a povedala som si ze nikdy viac..
Ked som sa potom odhodlala, ze este jedno skusime, isla som do starej ale zazmluvnila som si doktora, to bolo na nezaplatenie a bolo to lepsie, menej ludi, celkovo kludnejsie, ked uz som si myslela, ze dieta bude v poriadku, pretoze niake specialne sluzby detskeho oddelenia sme predtym nepotrebovali, iba slnenie koli zltacke, tak som isla do starej.
Saca daleko pre nas, nepohodlne cestovanie.

nightrover
23. sep 2017

Ja idem rodit sice prvykrat, ale po tom, co som pocula, som novu nemocnicu ani nezvazovala. Najprv som bola rozhodnuta za Sacu, ale nakoniec som zvolila Staru nemocnicu. Od juna maju aj nadstandardnu vzdycharen, kde mas sukromie a moze byt s tebou partner. Na nadstandardnej izbe mozes prijimat navstevy a tusim tam partner s tebou moze aj prespat. Na klasickej izbe je to samozrejme horsie (hlavne s tymi navstevami), ale zase asi by som tiez nebola rada, kebyze sme 3-4 zeny na izbe a nahrnie sa tam kopa cudzich ludi, lebo im pride rodina. Ak je vsetko ok, si tam 3 dni (aspon tak vravia) a myslim, ze tolko sa da prezit aj s navstevami na chodbe. V poslednej dobe sa tam udiali zmeny k lepsiemu a o tom, ze babo ukazuje sestricka, som nepocula nic. To by som si radsej overila, lebo uz to moze byt inak (ja som tam bola na gynde a normalne som videla maminku s babom a rodinkou bez sestricky), ale samozrejme aj nemusi. Co sa tyka referencii, tak som pocula maloco zle na porodnikov v starej, takze zazmluvnovat nejdem ani ja 🙂 Saca je podla mna super, ak si naozaj potrpis na nadstandard, co sa tyka ubytka a si ochotna si ho aj riadne priplatit. Inak myslim, ze aj ked Stara bola asi posledna, co sa tyka moderneho pristupu, pomaly sa uz dostava tam, kde zvysne dve.

marconellie
23. sep 2017

Inak stará nemocnica vyšla tento rok v hodnotení na prvé miesto v KE ☺️ to že tak ukazovali detičky sa nedá zazlievať veď len dávajú pozor a bolo to 4 roky dozadu teraz neviem 😉. V Saci som rodila cca rok dozadu a pôjdem tam aj teraz .

elly23
autor
23. sep 2017

nepocula som o tom, ze by sestricky v starej nemocnici ukazovali babatka, kamoska rodila rok dva dozadu a nic take nevravela...pocujem to prvy krat a aj keby tak to sa tie 3 dni da vydrzat

pantarhei
23. sep 2017

Ja som rodila 2 deti v starej nemocnici. Vybrala som si ju pretože tam robí pôrodníka môj gynekológ a zhodov okolnosti mal pri oboch pôrodoch službu 🙂 Prvý bol v roku 2013 a vtedy sme už mali deticky pri sebe na izbách, ale návšteve ich ukazovali sestričky. Druhý pôrod som mala 2016 a to už boli na oddelení vozíky a deticky sme si už ukazovali samé. Už sú vymenený okna, matrace, vymaľované. Ja som bola spokojná. Jedine čo mi vadilo boli spoločne sprchy a wc, keďže som nebola na nadštandardnej izbe.

bea0802
23. sep 2017

ja som rodila v starej 22.decembra 2015 a vo februari tam idem opat 🙂 kapa som svojho porodnika manzela pri porode malicku mi dali hned na seba koza na kozu potom ju zobrali merat a zabalot mna zatial sili a nasledne zase priniesli malu a nechali nas 3 2 hodinky osamote plus prve prisatie ...na izbu mi ju priniesli c noci kojit prvu noc ma este nechali samu a rano o 6 ju priniesli a uz bola so mnou na izbe stale len vecer ju brali kupat a rano na odber a vysetrenia ...mala zltacku tak sme tam boli 9 dni pocas sviatkov najprv na obyc izbe potom na nadstadarde to na vianoce ostal s nami spat i manzel roztiahli mu gauc dali paplon vankus ale toto je mozne len na nadstadarde pochopitelne kvoli ostatnym mamickam 🙂 a neukazovali malu sestricky nikdy kym som bola na obyc izbe chodili sme do jedalne na chodbach mas vozicek kde ulozis babatko aby ti nespadlo ak by ti doslo zle alebo si sa citila sama a normalne si ho ides ukazat sama pokial bol cas jedla tak sme stali pri novorodeneckom ak nie sedeli sme v jedalni takze tak za mna stara 🙂

bea0802
23. sep 2017

@bea0802 mobil mi poprepisoval slova ako chcel ale verim ze pochopis 😅

nikaeli
23. sep 2017

@nightrover mna zaujal fakt nadstandardnej vzdycharne - ze si tam sama - ako by to bolo v pripade, ked sa tam stretnu napr. 3 mamicky a kazda chce nadstandard? Mozes si ju mozno dopredu rezervovat, ale termin porodu byva malokedy presny.. Chcem tym povedat len to, ze by som sa na to asi moc nespoliehala..

alilka
23. sep 2017

Môžem sa spýtať s ktorými lekármi v starej nemocnici ste boli spokojné?to je FNLP?

bea0802
23. sep 2017

@alilka v starej ja tam idem kvoli mojmu gynekologovi a zaroven porodnikovi mudr. Peter Linkesch ...moj pribeh uz davno poznas a mozem povedat ze vdaka nemu sme kde sme 🙂 a stara je dole nedaleko centra a auparku ..ale pocula som ze vsetci su tam dobri 🙂

alilka
23. sep 2017

@bea0802 áno viem..😊 aj ty môj preto sa pýtam..ja som bola v KE operovana veď vieš mal má MUDr.Molokac a teraz chodím k MUDr.Kanaba ..a tam chcem pokračovať pri najbližšom tehu 😉

bea0802
23. sep 2017

@alilka samozrejme ze viem 🙂 tych nepoznam to bude zrejme nova nemocnica hore na triede snp .

alilka
23. sep 2017

@bea0802 no čo teraz pozerám tak ano tá 😁 ale vyzeralo to tam ako stará 😂😂

bea0802
23. sep 2017

@alilka no odkedy prerobili staru nova je natom najhorsie podla mna bola som tam pri kamoske ked bola tehu a vzdy som len cumela na to zariadenie tam 😂

caelley
23. sep 2017

Rodila som v Saci v r. 2013, nemala som zazmluvneneho lekara, nikoho som tam nepoznala, pri mojom porode mala sluzbu MUDr. Lenka Falatova (mlada baba) a jej vdacim za absolutne bezbolestny porod a ziaden nastrih (prvy porod, dieta 3850g). Vecer po porode som si v sprche uz holila nohy. Izba nadstandard, nie apartman ale klasicka izba, partner spal dve noci zo styroch so mnou v izbe, roztiahli sme gauc a spali spolu na nom, postel ostala nevyuzita 😀

pantarhei
23. sep 2017

@alilka ja som v starej rodila u Linkescha, tiež je to aj môj gynekológ 😉 Ale aj všetkých ostatných si ženy chválili 🙂 Aj mladé doktorky

lydus2015
23. sep 2017

každý ti určite poradí niečo iné, za mňa Stará nemocnica je top...

reni1512
23. sep 2017

@elly23 sto ludi sto chuti....chces pokojne odrodit mat zdrave dieta ist domov..netreba to hlavne prehanat.Ja som bola v novej a idem znova.Je tam detska JIS..prezila som aj spolocne wcka izbu mozes mat aj sama.Kaslat na vybavenie ide o zdravie.5dni sa da prezit.Starostlivost super lekari detto ...ani na jedneho tam nemozem krive slovo.Mala som zazmluvneneho primara (robi sekcie)ale kvoli mojmu zdrav.stavu..inac by som sa nebala rodit pri nikom tam.Staru si tiez chvalia Linkesch top vraj no kazdy musi splnit to co ma..a Sacu mam od ruky a kvoli vip izbe by som tam teda nesla

alilka
23. sep 2017

@bea0802 ako ja som mala jedno šťastie že má dali do izby Iva pre jednu..mala som svoju sprchu aj wc čo bola veľká výhoda na to v akom stave som po operácii bola..dokonca aj klímu tam mali. Ale inak zariadenie a tie steny v dezolatnom stave .ale čo môžem povedať zachránili mi tam maternicu a personál ozaj super..a to bolo pre mňa najpodstatnejšie 😊

bea0802
23. sep 2017

@alilka samozrejme ze ano podla mna sa da vsetko vydrzat nejde tam clovek zit na cely zivot podstatne je personal a starostlivost a ak je to ok nieje co riesit ja v starej i kebyze nemam vobec nadstandard nevadi dalo sa vydrzat kym som bola na klasickej izbe sprchy som vzdy vychytala ze tam nebol nik akurat toe wc 2 na cele oddelenie nebolo nic moc ale da sa vydrzat 🙂

marconellie
23. sep 2017

@elly23 tak napísala som len to čo som zažila a dávali tam veľký pozor na to aby sa ľudia z vonku nechytali bábätká tak len koly tomu to bolo ☺️..
Ale to bolo ... 😉 inak ako som písala tak na personál nemôžem nič zlé povedať ☺️

nightrover
23. sep 2017

@nikaeli Neviem, ci sa da zarezervovat. Mozes si to dat do priania a tusim aj dopredu povedat, ale samozrejme, ak bude obsadena, tak bohuzial. Tak isto, ako aj s izbami vsade. Ak budes rodit v termine, ked tam bude viac zaujemcov, tak samozrejme kto prv pride... 🙂 Preto je podla mna najlepsie ostat, co najdlhsie doma a do porodnice ist uz naozaj "len" porodit 🙂

bastilly
2. júl 2020

@beton ake napriklad?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre