Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám si zazmluvňovať lekára pri cisárskom?

alien2603
21. okt 2012

Ahojte, prave riesim dilemu, ci zazmluvnovat lekara pri cisarskom...Tesim sa na vase rady PRE aj PROTI ;)

liz_lemon
21. okt 2012

@alien2603 nezazmluvnovat vobec, skoda 300 E, tie mozes vyuzit uplne inak
chod rodit na Kramare, tam ma pomaly kazda cisarsky, lekari su vsetci dobri

slniecko41
21. okt 2012

Ja som mala zazmluvneného lekára, aj keď som rodila normálne, pre mňa je to istejšie keď viem, kto ma rodí a mám k nemu dôveru. Keď máš zazmluvneného lekára je stále na telefóne, aspoň tak to bolo u mňa.

kubkatka
21. okt 2012

@alien2603 suhlasim s liz_lemon, pri cisarskom je vzdy pritomny strasi skuseny porodnik, takze zbytocne vyhodenych (nielen) 300 e. akludne mozes rodit aj v ruzinove 🙂

marcelatje
21. okt 2012

Ja mám zasa skúsenosť z Antolskej, tiež bez zazmluvnenia a nemám sa na čo sťažovať. Pri pôrode dvaja pôrodníci, jeden mladší a druhý skúsenejší. Pôrod bez komplikácií ako aj následná rekonvalescencia 🙂

alien2603
autor
21. okt 2012

Dakujem pekne za nazory... Ja som sa obavala, ci sa starostlivost nejakym sposobom nelisi, pokial zena ma/ nema zazmluvneneho lekara...

alien2603
autor
21. okt 2012

@marcelatje Ahoj, no ja chcem ist tiez na Antolsku, strasne som chcela ist prirodzene, len mala je polohou KP, tak to bude cisarsky.... Keby idem prirodzene, tak by som si asi zazmluvnila. Ale pokial to bude ten cisarsky, tak neviem...

cecil36
21. okt 2012

Ja som si pri cisarskom zazmluvnila. Ked som videla baby s drenazou po cisaraku, bola som rada, ze ma robil ten naj dr., ku ktoremu som mala doveru a chodila k nemu aj na poradnu. Dokonca som mala na vyber, ze bude pri mladej doktorke moj dr. a tak ma to nebude nic stat. Rozhodla som sa pre neho, aby ma rezal on, aj sil on. Nelutujem.

liz_lemon
21. okt 2012

@alien2603 starostlivost sa nelisi, aspon ja som to nijako nepocitila, ze som nemala nikoho zazmluvneneho, dr. co mi robil cisarsky, si ma dokonca pamatal na vizitach, a zaujimal sa ako sa mam, a ake meno som vybrala 🙂
lekar nad ktorym som uvazovala, ze ho zazmluvnim, si ma nepamatal ani na poradniach

jankagun
21. okt 2012

@alien2603 ahoj,my budeme mat v aprili druhe babatko,prve muselo ist CR a druhe tak isto musi,a urcite si lekara budem zazmluvnovat! pri prvom cisarskom som to nechala na nahodu a dopadlo to naozaj velmi katastrofalne!!uz teraz vyberam z lekarov,kt.si zazmluvnime.uz nechcem hocikoho,ale naozaj skuseneho porodnika,kt.uz ma za sebou x sekcií!a je mi uplne jedno kolko to bude stat,zivot nasho babatka je dolezitejsi ako peniaze... 🙂

jankagun
21. okt 2012

@kubkatka ahoj,no nie vzdy je to tak,ze je pritomný skusenejsi lekar.pri mojom prvom cisarskom nebol ani jeden skusený.obaja boli mladí a tak to aj dopadlo.malá sa mi takmer zadusila a ja takmer vykrvacala..a to nehovorim ako ma zle zasili...po 2tyzdnoch ma museli znovu rezat lebo mi tam zaniesli infekciu...a uz teraz vyberame akeho lekara si zazmluvnime...uz sa bojime nechat to na nahodu 🙂

kubkatka
22. okt 2012

@jankagun ahoj, no pravdou je, ze zalezi od toho , kde rodis a aj od lekarov samotnych.....a prajem ti bezproblemovy porodik, kedze ten prvy bol taky zly 🙂

jankagun
23. okt 2012

@kubkatka Dakujem si zlatá 🙂

alien2603
autor
23. okt 2012

@jankagun uff..., tak to si ma pekne naplasila trosku...A kde si rodila ak sa smiem spytat?

baklik
23. okt 2012

@kubkatka tak ja som pri sekcii nemala ziadneho starsieho skuseneho porodnika, ale porodnicku okolo 30 rokov. ale vsetko v poriadku, aj sitie mi chvalila znama veterinarka 😀

jankagun
23. okt 2012

@alien2603 len sa neplas 🙂 ,veeelmi zalezi od lekara kt.ta rodi, ja som rodila v BB a mam panicky strach tam ist rodit znovu 😒

cenculinka
23. okt 2012

@liz_lemon takze z vlastnej skusenosti si bola s cisarskym na kramaroch spokojna? ziadne komplikacie po porode?

ja idem rodit tiez na kramare, ale zazmluvnovat si nikoho nebudem ☹ ved tam aj tak nikoho nepoznam, tak by to bolo jedno

babulka1978
23. okt 2012

Ja som rodila na Antolskej, mala som zazmluvnenu moju gynekologycku, ktora je zaroven aj porodnik.....ale moja babulka bola necakane dost velka, a ja som uz nevladala tlacit....tak pre pripad cisaraku zavolali primara....ale kym prisiel primar, tak sa podaril porod klasicky....

baklik
23. okt 2012

@jankagun preco?

jankagun
23. okt 2012

@baklik ahoj,neviem co myslis,ze preco? 🙂

baklik
23. okt 2012

@jankagun no pises,ze mas panicky strach rodit tam znovu, tak sa pytam, ze preco...

baklik
23. okt 2012

@jankagun aha, prepac, teraz som si vsimla tvoje skusenosti vyssie

jankagun
23. okt 2012

@baklik 🙂 noo okrem lekarov tam bolo aj strasne prostredie,na sestonedeli netiekla tepla voda,neboli zaluzie na oknach a ani sa nedaju otvorit-rodila som v auguste a teplomer v izbe sa nam vysplhal na 39 stupnov,takze sa tam ani dychat nedalo..no zle...

baklik
23. okt 2012

@jankagun ja som z BB, ale byvam v ZH, tak som tu aj rodila. nie je to tiez ziadny luxus, ale ja som rodila v zime, vykurene bolo, zaluzia nefungovala na jednom okne, ale v pohode a dali sa aj otvorit, nastastie. ja som silno zvazovala BS, ale kedze maly bol zadkom dole a hrozil mi cisarsky, nechcela som podstupovat cestu 45 min. do BS, ak by nahodou zacali kontrakcie skor a hrozil prir. porod. v BS si to inak vsetci chvalia... da sa tam rezervovat rodinny apartman za rozumnu cenu, tusim nejakych 15 eur a je v tom aj ubytovanie partnera okrem stravy pre neho, takze fajn. bola som pozriet, dobre to tam vyzeralo...

jankagun
23. okt 2012

@baklik ano ano,tam sme boli pozriet aj my,vyzera to uzasne.jediny problem je,ze tam nemaju JYS-ku,a ked nastaneu komplik.tak vezu do BB..takze som tam nemohla ist...potom sme zvazovali Sanatorium KOCH v BA,to je ako hotel,super pristup,lekrai,sestricky a prostredie ako v hoteli 5*,lenze tiez nemaju JYSku...

liz_lemon
23. okt 2012

@cenculinka ano, co sa tyka cisarskeho, jeho priebehu, a lekarov, tak super, ziadne komplikacie (a to som mala akutny cisarsky a rodila som predcasne), mne ho robili v piatok neskoro v noci (23:15 sa mi narodil syn), a uz v nedelu doobeda som bez problemov chodila, skoro behala 🙂
ani ma to nejak nebolelo, aj ked mi davali vselico od bolesti, myslim ze to nebolo az tak nutne
inak CR mi robil dr. Plank a dr. Tokolyova, obaja super

Tu začni písať odpoveď...

Odošli