Máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši?

alenka1510
19. aug 2007

Ahojte,
chcela by som poprosiť ak ste mali niektoré skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši alebo sa sem len chystate, aby sme popísali 😉

plostica2502
6. nov 2007

😀 ahoj alinka 😀 mam sa celkom fajn,aj mna uz pobolievaju bedra,minule ma aj krize kusok chytali a bruzko ma tiez obcas pobolieva,no uz som si na to zvykla dakosik 😀 😀 😀 ...tiez som si uz poprala vecicky a pozehlila,pre istotu🙂uz si musim len plienky do porodky kupit a budem mat uz asi vsetko konecne,joj 😉 ...este potom zbalit...

alinka76
6. nov 2007

som zvedavá, či nám budú narovnako vychádzať poradne v nemocke, keď budeme chodiť na prietoky. Potom sa určite ozvem, aby sme si pokecali aj naživo 🙂 ja idem budúci utorok aj na ultrazvuk, uvidím toho môjho chrústika zase 😵

plostica2502
6. nov 2007

😉 to je samozrejme🙂)ja idem v piatok,no tak som zvedava uz,ze kto sa mi stale v tom bande hniezdi a kopka🙂))...sa ani nenazdame a budeme ich mat doma 😀 ...to zas bude,same navstevy,musim sa uz teraz psychycky pripravovat na to,joj 😅 🙄

alinka76
7. nov 2007

jááj, to ty ešte nevieš, čo čakáš 🙂 my sme sa to dozvedeli minule. Tak držkám palce, nech vám ukáže 🙂
ja dúfam, že budem mať v prvé dni pokoj od návštev, mierne na to všetkých pripravujem, že návštevy v prvé dni v žiadnom prípade. aj do nemocnice som kamoškám zatrhla vstup 😀 alebo ak niekto príde, tak ich zneužijem, nech mi upracú a navaria. mojich rodičov mám až v Martine, tatkže tam nečakám, že by sa dorútili tak skoro na návštevu. mohli by ešte skúšať niečo z mužovej strany, ale skúsim to oddialiť, ako sa bude dať. vyhovorím sa na dačo, napr. na teplotu 🙂

plostica2502
7. nov 2007

ja sa tiez snazim vysvetlit to mojmu drahemu,lenze on to podla mna stale nechape a porazi ma ak daky kamarati k nam budu chodit,dost,ze bude rodina stale u nas 😖 co tiez nebude boh vie co,ked ma budu pozorovat ako co robim a vraviet,co ako nemam...ani si to nechcem predstavit...uz teraz mam nervy...normalne som az k nemu neprijemna dakedy a vobec nemam naladu s nim byt,proste mam stavy hodne psychyjatra asi 😖 ...to je dobry napad s tym riadenim a varenim,no neviem,kto by mi siel 😀 ...boze,keby som tak vedela klamat,ja by som sa tiez vyhovarala,kto to ma setko stihat:okolo baba,okolo navstevy,varit,prat,daco sa muzovi povenovat,poriadit....och boze ☹ ....moja hlava 😀

alinka76
8. nov 2007

Plostica, priprav na to muža, aby kamarátom zakázal vstup, ináč bude chodiť na nákupy on aj chystať občerstvenie. Riadne mu povedz, že po pôrode budeš vysilená a nie aby si chodila po nákupoch. Môj je v tomto v pohode, nebude mi robiť nič proti. Pozri, jednoducho budeš robiť to, čo budeš stíhať, nebudem variť a upratovať nasilu, jednoducho si ľahnem a budem spať s bábom, ak budem nevyspatá. Nestojí mi to za to, pri dcére som bola blbá, že som si neoddýchla a potom som stratila skoro mlieko z vyčerpania.

plostica2502
8. nov 2007

mas pravdu 😉 alinka...urcite bude dobre pospinkat si s drobcekom aj pocas dna,ved v noci sa nastavame k tym malinkym az,az....navarime doma segedinu na tyzden a budu musiet byt radi,ze maju co papat🙂) 😀 ...juj to bude 😅

bambulka026
9. nov 2007

Ahojte, som tu po dlhsom case... Nam robia okna v byte tak lietam hore dolu.

Put, my uz mame 62cm a 6150g 😀 😀 😀
Doktorka povedala ze sa drobec preziera, no ale nedas mu ked si pyta? Potom je plany ako cert, uz aj nasi toho maju dost za ten cas co sme tu. 🙂

Dievcata, mate pravdu, zo zaciatku toho budete mat dost, nie to este navstevy... Rovno povedzte ze si to nezelate a basta.
Ja som to tiez tak urobila, a aj ked prisla rodina, v prvom rade si museli ist umyt ruky do kupelne, kedze ho kazdy chytal za rucicky a on si ich pchal do pusy...

putyna
9. nov 2007

heh banbulka nam to uz povedala minuly mesiac heh mi ideme 19
ja mam stastie to ze maly si do ust rucicky nepcha
ja mam tiez dost ale kazda navsteva ma potesila hehe 🙂

putyna
9. nov 2007

plostica no co uz vieme????co idme mat????dufm ze babu a budeme rodina hehe 😀

plostica2502
9. nov 2007

😀 jaji,asi ta nepotesim,ale mino je nadseny z toho,ide mat maleho milanka 😀

bambulka,ja som este len tehotna a kazdeho sa pytam,ci si umyl ruky,ked je u nas a najma ,ked ide jest dakto...som otravna ale asi mi to uz teraz vadi...sa mi smeju,ze ako v skolke a este,ked sa mojho mina zacnem pytat,ze ci je najedeny,prezleceny a tak....to je trening vopred 😀 😀 😀

joj zienky,sme sa tu stretli same chlapciatka 😀

putyna
9. nov 2007

zuzi heh no tak aspon budu somariny spolu stvvarat 😀

putyna
9. nov 2007

chudak misko uz zomrel je mi ho tak velmi luto ☹

plostica2502
10. nov 2007

joj jani....ani nevob.....no,ved toto,chlapi su na somariny ako stvoreny 😎 😝

alinka76
12. nov 2007

jeej plostica, blahozelam k chlapcekovi. kto ti povedal? tvoj doktor ci v nemocke?

plostica2502
12. nov 2007

doktor mi povedal🙂 😅 dakujem za blahozelanie🙂))..joj som taka rada,aj keby bolo dievcatko,ale som rada,ze bude chlap,lebo cela rodina je spokojna,ze bude prvy vnucik a tak🙂) 😉

alinka76
13. nov 2007

ahojte Mikulášťanky,
dnes som bola na poradni a všetko je OK, nerodím 🙂 Mám za sebou aj ultrazvuk a stále je to chlapec, čo je výborná správa 😵 A bolo tam strašne veľa tehotných, to akoby sa roztrhlo vrece, vraj aj na pôrodnici je strašne veľa žien, som zvedavá, či sa pomestíme , keď to na nás príde 😀

plostica2502
13. nov 2007

😀 ahoj alinka..no zbohom,to az tolko rodiciek v mikulasi sa asi roztrhlo bocianovi velke vrece 😀 ...aspon si si to potvrdila,ze budes mat isto chlapceka...ja mam poradnu tento stvrtok,uz by som konecne mala dostat skatulu pre tehotne 😀 a musim si dat prefotit papier,ze co treba do porodky a na cestu domov...pre istotu sa pobalit uz bude casom aj treba... 😉

alinka76
13. nov 2007

do paroma, no vidíš, zase som si zabudla vypýtať papier čo so sebou. Ale však hádam nič špeciálne, ak si dobre pamätám z prednášky. Ja som si ten prenatal box vypýtala minule, lebo som nevedela, či to mám ísť ku svojej pre to, alebo to majú aj v nemocke a tam mi to dala sestrička. je tam veľa drobností, aj krémiky, nemusela som aspoň kupovať 🙂

putyna
13. nov 2007

hmmm baby do nemocky vam pre dieta treba len pampersky a nic viac vsetko vam daju oni tam pouzijete fakt len tie plienky a pre seba iba to co potrebujete nic viac a teplomer tam bol napisany a ani som ho nepouzila ten nam davali sestricky kazdy vecer

plostica2502
13. nov 2007

mno jani a este dake take hluposticky,ako odsavacku,tie kojenecke cickokapsy a vlozky a kozmetyku...sicko sak... 😀

putyna
13. nov 2007

heh naco ti je kozmetyka ved akoze sminky na tvar to ti netreba no a mne odsavacku nebolo treba heh

bambulka026
13. nov 2007

Ahojte,
Plosti blahozelam, takze muzik ma radost?
Do porodnice Vam fakt treba pre maleho len plienky, vsetko tam daju.
Maju tam i odsavacky no ja som radsej pouzivala svoju, kedze som mala od zaciatku vela mliecka.
Nezabudnite si pre istotu tampony do podprdy, ak budete mat moc mlieka. Ja som si na vecer davala 2 do kazdej, a aj tak som mala mokru koselu. A vlozky si tiez nezabudnite zbalit... 🙂 🙂 🙂

bambulka026
13. nov 2007

Put ma uz maly Timi nejaky rezim? Kedy ti zaspava a budi sa na papanie a tak...
Moj drobec zatial ani nie, a strasne nas trapi kolika, ked papa tak az hiiika, dobre ze sa nejde zadusit, aby mu nahodou niekto nevypil to jeho mliecko 😀
V nedelu sme boli az na pohotovosti co ho tak bolelo brusko a ja som uz nevedela co s nim...
Teraz sme uz kupili tu rektalnu trubicku a pomahame si sami.
Doktorka ma vsak potesila ze i ked sa to vola trojmesacna kolika, niektore deticky to drzi aj dlhsie ☹

plostica2502
14. nov 2007

ale nie sminky,cosi 😀 😀 😀 sprchac a take srandy,krem a tak vies jani 😀 ...

jasne bambulka,uz mam secko pokupene okrem plienok 😀 ...no jasne,ze ma radost a este aku,chlapec je chlapec pre otca darmo....ale az neskor ty chlapi zistia ked maju dievku,ze aj ta je pre nich velmi dolezita a snazia sa ju strasne chranit,az na nervy 😀 😀 tie tampony mi mino musel kupit uz,lebo mi niekedy tecie mlicko,no nie uz tak ako ked sa mi prvy raz pustilo..

boze zienky,mna tak bolia panvove kosti a niekedy krize,neskutocne mi to ide az dole ta bolest v kostiach...hruza...tusim,ze sa neudrzime aZ do terminu dnuka,len ak zastuplujeme 😀

putyna
14. nov 2007

hmmm bambulka no ja ti poviem tak o 20 ho kupeme a potom okolo 21az 22 zaspavame a spyme az do takej 5 az pol 7 takze super heh a nastastie ja som kupita kvapky espumisan to su na prdkanie a davam mu kazdy den fenyklovy cajik ale nie taky z obchodu ja kupim iba fenikel a ten mu zalejem vriacov vodou samzrejme dojcenskou lebo ked som davala obycajnu tak sme mavali tiez koliky a od 2 tyzdna co mal a od vtedy nemavame koliky chvala bohu heh som rada lebo tie dva tyzdne co sme ich mavali tak to nebolo bohvie co no a ked je den tak jest chceme kazde dve hodiny inac po sunary deti lepsie spavaju nez po materskom mlieku to ,,tvrdia vsetci,, mohla by si skusit mu ho davat iba vecer no a cezden spyme doobedu asi 2 hod a poobede 3 ale ked sme von v kociku tak aj 4 a sme celkom kludny takze parada

zuzi hmmm moj chcel dievcatko teda my vsetci sme chceli dievcatko 😀

inac zuzi uz som maleho odnaucila od nosenia na rukach som uz naziapala do otca 😀

alinka76
14. nov 2007

a čo cumlíky? môžem si vziať svoj? a moju odsávačku mi aj vysterilizujú? ja si balím pre seba látkové plienky namiesto vložiek, viem že mi to vôbec nepomáhalo, čo to mliečko tak tieklo. škoda vložiek.

Bambulka, moja švagriná kúpila pre detičky Infacol na koliku a vraj im to pomáha. Stojí nejakých 200 Sk a nie je na recept 😒

putyna
14. nov 2007

BABY NAM UZ DOSLA POZVANKA NA PRIVYTANIE DO ZIVOTA 😀 24.11.2007 uz sa tesime

plostica2502
14. nov 2007

jeej jani,keby som nemala take bolesti tak by som sla kuknut,ale ledva sa uz po byte premavam niektore dni...idete dat robit tortu maliemu...to je super,taze nevyzaduje tolko pozornosti,to mas super,cize sam aj zaspinka v postielke... 😲 😀

ahoj alinka,odsavacku si radsej doma vysterilizuj,lebo neviem,ci ti ju tam a cumlik,aby ti ho nepoplietli zase radsej

putyna
14. nov 2007

ali no ja a moja spolubyvajuca sme nepouzivali cumliky ale na vedlajsej izbe baby pchali detom do ustociek hned cumliky

v nemocnici ti povedia ze si ju mas umyt horucov vodou viem to preto lebo baby si ich dali vysterilizovat a toto im povedali

bambulka su aj flasky proti kolikam ja som malemu jednu chcela kupit nakoniec mi ju kupila svokra no mne maly po papani robil fontanku hmm tak ju uz nepouzivam sice som ju iba 1 den alle nemali sme s nej dobry pocit ale kazde dietatko je ine takze mozes vyskusat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre