Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

stivinka1
17. nov 2010

@janka_michal treba sledovat hmotnost...ak nezaznamenas rapidny ubytok, tak potom to treba len vydrzat par dni a uvidis, ci dojde k zmene. Netreba na zaklade jedneho - dvoch dni chytat paniku. V tomto obdobi jej kludne mozu ist aj zubky a vtedy deticky tiez nechcu papat, prehana ich a su velmi placlive... 😢 Viem, je to tazke vydrzat, ale skus este pockat par dni a az potom vyvodzuj zo situacie nejake dosledky. A skus prejst tu na koniku temy o odmietani mliecka, pripadne o znizenom prijme. A tiez sa este skus opytat Annag (myslim, ze sa tak vola ta tema), ona ti lepsie poradi, co za tym moze byt. Ja som totiz taketo situacie riesila bezne. Samko papal malo, malo tahal pri kojeni, nejaky cas som ho dokonca i vazila pred a po kojeni, aby som vedela kolko vlastne spapal. A niekedy to bolo zufale - 20 - 30 ml...A placlivy on bol vzdy, malokedy spal 3 hodky v kuse. Mozno sa niekedy stalo, ale v kociku vydrzal spinkat v priemere 1 a pol az 2 hodiny. V postielke cez den tak polovicu z toho. A vzdy ked som isla kocikovat som trpla, ci sa neprebudi a nezacne Vreskot 2 😀

ela2710
18. nov 2010

@zdenush88 Awojky, gratulujem =D sice mate pred sebou este dlhe obdobie, ale ujde to rychlo, preto si tehotenstvo uzivaj =D ja som rodila v zh 8.10.2010.
Primar uz prijima pacientky, moja kamoska cele tehotenstvo chodila na poradnu k nemu, on robi svoje poradne v ambulancii v nemocnici, tam, kde je aj 4D sono. Ja som rodila pri panu doktorovi Zeliznakovi a nelutujem, je to ozaj profesional, on robi poradne kazdy stvrtok v ambulancii doktorky Voldanovej(oproti nemocnice), nechcem ta prehovarat alebo co, ale podla mna je profesionalnejsi a milsi ako primar. Primar sa riadi podla svojej nalady...casto po zenach pri porode krical. Ja ked som tam bola, izby boli absolutne plne, takze sme tam s babami o vsetkom moznom kecali, a na primara neboli az take pozitivne ohlasy, prave pana Zeliznaka si zvyknu aj zaplatit k porodu ak nahodou nema sluzbu. Sice vyzera byt taky ,,nedostupny", ale to len na oko, inak je to velmi prijemny clovek =D. Dobre si to premysli. Ty chces rodit v Ziari?

petulik22067
18. nov 2010

@janka_michal ahoj tiez si myslim ze to ma prechodne obdobie ze je mrzuta a je dost mozne ze jej idu zubky aj moj mali ma take dni v jeho pripade su to zubky je to pekne vyditelne na tych dasnach nechcela si este pockat s tymi prikrmami?Ja som odhodlana az do 6mesiaca tak dufam ze ma dovtedy nezje aj s topankami.Tak potom napis ako pokracujete.

zdenush88
18. nov 2010

@ela2710 noo... tak este porozmýšlam... 🙂 neviem sa rozhodnut, kedže toho Zelezniaka som ešte nevidela... takže primár už príjma pacientky? Zavolala ma k sebe na sono 6.decembra tak sa ho na to opýtam, neviem takto sa mi zatiaľ zdal Ok, o tom Zelezniakovi vela neviem,ale opýtam sa švagrinej že čo mi povie, jej jej dobrý kamarát... ale určite aj po dnešnom zážitku na poradni chcem od bugárovej odísť.... a ešte duplom ked mi dali dnešnú pečiatku s dátumok k 12.tt a som len v 8tt... kamoške sa kvôli takejto chybe stalo, že jej zastavili porod lebo tvrdili ze je v 34tt a ona bola v 38tt....a potom mala komplikácie... 😒 a áno, určite chcem rodiť v ZH, bavila som sa o tom so švagrnou, že kde je lepšie a ona tu nemocnicu dobre pozná, robí a tam a mam na starosti kvalitu a tak a povedalal, že po tejto stranky je pôrodnica v ZH oveľa lepšia ako BS... nepovedala presne prečo, ale že do BS by určite nešla....

miroslavazh
18. nov 2010

@zdenush88 Ahoj ako čítam všetko je vec názoru. Ja som rodila pri primárovi. A také reči som vôbec nepočula, že by po ženách kričal... Blbosť. Výborný človek, výborný doktor. Špička nie len na úrovni nemocnice v ZH ale v celej SR. Dr. Zelizňáka tiež poznám, a bol primárom na oddelení do príchodu dr. Ďurkecha. Tiež ho chvália. Chodila som k nemu na 4D sono. Veľa toho nenahovorí a stále je taký vážny inak ho nepoznám. A primár Ďurkech si snáď pri tom veľkom množstve rodičiek môže dovoliť byť niekedy aj iný ako usmiety od ucha k uchu. Však sem chodia rodiť už aj z Považskej Bystrice, Prievidza, Handlová a široké okolie ako je od tu. To o niečom svedčí. 🙂

zdenush88
18. nov 2010

@miroslavazh no asi som sa rozhodla pre Durkecha,predsa len som u neho uz bola na sone a fakt som sa bala,lebo u chlapa som este nikdy nebola a myslela som si ze ani nikdy nepojdem....ale vobec som nebola v strese a ani nic, vacsi stres som mala so svagrinej ktora tam bola so mnou, ze ma uvidi holu.... 😉 a za tych par chvil si ziskal moje sympatie...kedze mi urobil sono, poukazoval kde co je - co mi bugarova neurobila... a sam od seba zavolal na dalsie sono...bol mily, prijemny...aj ked ani neviem ako vyzera,asi by som ho na ulici nespoznala...mala som oci len pre moje mimi,... 😀 a hej som pocula len same chvali na ZH porodnicu, ze odkedy je tam on , ze sa to ovela zlepsilo... ked spracovavala svagrina ankety od mamiciek co boli rodit, ze sa to neuveritelne zlepsilo, ze bola milo prekvapena na tie chvaly o porodnici 😀 ...a to vsetko ako je tam on...

miroslavazh
18. nov 2010

@janka_michal ahoj ďakujem za odpoveď. No po váhaní som kúpia malému Nutrilon comfort - na koliku a zápchu. Malý mával steašné koliky. A z toho možno pramení aj to vystrájanie. Druhý večer som mu pred spaním o 20:00 spravila 120ml pred spaním, krásne sa vyprdkal, vykakal, prebalila som ho a spinkal do 01:00, potom sme sa kojili, spinkal do cca 04:00 a zase kojili a o cca 06:00 bol hore. Ale začali sme brať aj antibiotiká ☹ má zlatého streptokoka v nošteku a mal aj vyhodenú tvárišku takými bielymi púčkami a ešte aj to bruško nás hnevá tak Dr. povedala, že to ide liečiť, že nám možno prejde aj bruško. Nejak sa na nás všetká pliaga lepí. Som z toho smutná. A predstav si, že po tom večernom mliečku je kludný a krásne bez pučenia, plaču a krčenia zaspinká a keď ho už v noci kojím tak už nie je taký spokojný 😒 . Hmm neviem či umelé mlieko je správne, ale je to u nás po jeho spapaní aspoň v noci kľudnejšie, on predtým plačkal, krčil sa v bolestiach celú noc, hodinka spánku so vzdychaním, papanie - aj pri tom plakal, plač a tak. Priveľmi vyčerpávajúce. Takto si aspoň ten čas od 20:00 do 01:00 pospím.

miroslavazh
18. nov 2010

@zdenush88 aj mne sa páčil jeho prístup ako všetko vysvetlí.... Preto ma zaskočí, keď niekto povie, že kričí na ženy... A je to fešák ak si si nestihla všimnúť 😀 Tiež som mala zmiešané pocity pri pomyslení - ísť ku chlapovi. Ale už by som inde nešla. Tiež patrím medzi jeho pacientky. Držím ti palce nech máš krásne tehotenstvo a rýchli pôrod. Užívaj si to rástúce bruško a drobca v ňom lebo to rýchlo ubehne a je to také krásne.
🙂

zdenush88
18. nov 2010

🙂 @miroslavazh dakuujeeeem... 🙂 pocula som ze je fesák 🙂 ale tak v tomto ide skor o to, aby bol odbornik a aby bol mily k pacientkam...aby ich nebral ako stroje alebo co....a aby sa ho pacientky to akoze aj ja, nebáli.. 🙂 nejak mi to k nemu neide ze krici na zeny... 😉 ale tak uvidime, dufamze ma prijem medzi svoje pacientky 😀

hankast
18. nov 2010

@zdenush88 ahoj myslím si že nebudeš banovať že si si vybrala dr. Durkecha je to skvelý odborník ja som sa k nemu dostala zopárkrát na poradnu ešte v Handlovej ked moja dr.nerobila a robil mi aj 4D sono bol úpne fantastický.Neviem síce či kričí po pacientkách ale nemyslím si ale nemá rád neprispôsobilé pacientky vtedy dokáže zvýšiť hlas ale to v tvojom prípade nehrozí. A čo sa týka dr.Zeliznáka bol mi pri pôrode a bola som s ním nadmieru spokojná velmi milý srdečný a hlavne velký odborník vdaka nemu mám super zážitok s pôrodu.Na prvý dojem síce posobí dosť nevrlo ale opak je pravdou prvý dojem v jeho prípade klame.Rozhodnutie je len na tebe ale verím že budeš spokojná a užiješ si tehotenstvo. Držím palce.

sjusiquatro
18. nov 2010

@janka_michal ahoj Jani..chcem sa opytat kedy si pozivala tu rektalnu rurku??kedy prvy krat??ked mala dlhsie nekakala ci kedy??dnes je 3 den co nakakame a placeme boli nas brusko tak neviem..

hankast
18. nov 2010

@sjusiquatro ahoj mi sme tiež používali rurku ked sme sa nemohli vykakať určite to pomohlo aj ked sa to moc neodporúča ale ak to nebudeš používať dennodene niekolkokrát tak to malému neuškodí je horšie vidieť ho trpieť.Ak máš obavy skús mu najskor krúžiť prstom okolo ritného otvoru v smere hod. ručičiek je to menej agresívne a niekedy pomôže aj to.

sjusiquatro
18. nov 2010

@janka_michal a este som sa chcela spytat na tie probiotika Biogaja su az od 3 mesiacov my mame len 2 tak nevies nahodou ze ci by som to mohla ja brat a to sa dostane do mliecka a maly to tak bude mat ked to este jemu nemozem davat...lebo aj sestra mi ich odporucila dik

sjusiquatro
18. nov 2010

@hankast dakujem vyskusam s tým prstom a potom uvidim..

hankast
18. nov 2010

@sjusiquatro ale tie probotiká by nemali byť od troch mesiacov kamoška ich dáva malému a ten je mladší ako Tvoj Dávidko.Doporučila jej ich doktorka zistím dávkovanie a dám Ti vedieť.

sjusiquatro
18. nov 2010

@hankast lebo som ich isla kupit a na krabicke je ze od 3 mesiacov ale asi podla davkovania potom aj skor sa mozu ked doktorka predpise...tak zisti

hankast
18. nov 2010

Teraz som jej volala tak dáva mu pat kvapiek.

janka_michal
18. nov 2010

@miroslavazh tak som rada,ze vam je lepsie..ja som tiez zacala s tym,ze som jej davala len raz vecer potom som ju v noci uz nekojila..maaaaalo kedy..a kojila som ju do nedavna no teraz ako je taka zla tak sa mi nechce na ciciky chytat..ako mliecko este mam ale tahat nechce..tak som trosku smutna..ja som to robila tak,ze som ju vn oci um krmila a cely den som kojila..a poviem ti aj som sa vyspala aj bola kludna a prespala zo 4 hodky minimalne..vsak uvidis..kazdopadne materske je materske..ale aj ked by zena kojila len raz za den je to stale lepsie ako ani raz podla mna..tak vela stastia 🙂 a ake pupaciky to mate,??skus mu to vatickou pupacik po pupaciku ako keby pukat a tu vaticku maj nastriekanu dezinfekciou mala to mala tiez pod pazuskami ak myslime to iste a takto jej to preslo.. 🙂 dufam,ze sa skoro vyzdraviete

janka_michal
18. nov 2010

@sjusiquatro ahoj no neviem ja som napr malej dala aj nurofen skor..dala som jej mensiu davku..skus sa spytat v lekarni co ti na to povedia oni...mozno povedia ze to nesmie a ako vravis odporucia nieco tebe a mozno to nebude az take hrozne,ked mu to das akor..vazne neviem skus poziadat o radu lekarnika..a rurku som jej dala ked dlhsie nekakala a bolelo ju brusko...pekne somju nakremikovala a pomalicky jemne a v ritke soom s nou trosku tocila.lebo ja som to nevedela najprv som jej ju len dala a vytiahla a mala stale nic..a ja ze nechce kakat a ona stale plakaala potom som jej tu ritku tak "drazdila" takto a pekne sa vykakala..a ako som jej zacala davat tie probiotika biogaja tak ani rurku nepouzivame 🙂 takze hadam vam to pomoze 🙂

janka_michal
18. nov 2010

@stivinka1 o asi mas pravdu viac ludimi poedalo,ze jej idu asi zubky..ja som si tiez myslela,ale vychadzala som z toho co mi povedala sestricka jedna..ze to je este skoro a ani jasienka nema opuchnute..ale viac slinta vsetko dava do pusky..tak uvidime..a ako sa mate vy?

sjusiquatro
19. nov 2010

@hankast dakujem za info... 🙂

hankast
19. nov 2010

@sjusiquatro ahoj nemáš zač aj druhý krát ked budem vedieť.Aj si ich skúšala dávať?

ela2710
20. nov 2010

@miroslavazh ako to tu citam asi doslo k nedorozumeniu, ja som netvrdila ze by durkech nebol odbornik, ja len vravim, ze som mala na izbe babu ktora nebola nadsena jeho pristupom, tym ako sa k nej spraval pri porode, mozno mal len tazky den alebo co, ale sama viem, ze nalady menil dost casto, ja osobne som s nim nemala problem, ani som s nim neprisla do konfliktu, chcela som len povedat, ze ja som mala pri porode zeliznaka, a bola som s nim spokojna, nakolko som mala tazky porod, myslim, ze sa spraval velmi profesionalne.

sjusiquatro
21. nov 2010

@hankast teraz mame na predpis Sab simplex tak to davam...

miroslavazh
21. nov 2010

@ela2710 "nálady menil dosť často a neprišla si s ním do kontaktu". Trošku sa kontroluj čo píšeš, lebo to nejde do kopy tvrdiť o niekom niečo ak si ho ani nestretla. Kašli na to. Len sa mi zdá nefér robyť niekomu také zlé meno lebo jedna baba pobedala a bohvie čo je na tom vôbec pravdy a ako to bolo na sále keď si tam nebola. Treba trošku vážiť slová, samozrejme, ak niekomu zámerne nechceš škodiť.... 😒

ela2710
21. nov 2010

do kontaktu som s nim prisla dost casto...kedze som u neho bola na pohotovosti v handlovej v tretom mesiaci, ale neriesim, pisala som, ze som s nim neprisla do konfliktu...asi nevies citat, precitaj si to hore este raz: nalady menil dost cato, no ja som s nim nemala konflikt!!!
Nepotrebujem Durkechovi skodit, len jedna vec, tento tyzden rodila moja kamoska Zuzka tuto v ziari, rodila forcepsom(kliestami), pri porode mala primara a pri vyberani malemu rozpukali lebku, musel ist do bystrice, ja som mala kliestami tiez - so zeliznakom a nic sa malemu nestalo...
Tym samozrejme nechcem hovorit, ze je zly, nemusi sa vsetko podarit, je to proste osud.
Ja som len pisala svoje dojmy so zeliznaka, inac aj kandracova je fajn a taktiez nelya ficaj je super. Len baby vraveli na izbe to co vraveli, a kamosim sa s nimi doteraz, pochybujem zeby klamali...ale kazda mame ine dojmy z lekarov, ja ti tvoj nazor neberiem,ale taktiez mozem povedat ten svoj. A nechcem mu zamerne skodit, nemam preco, fesak je, to mas pravdu =D

ela2710
21. nov 2010

@sjusiquatro ahoj a skusila si espumisan l pre dojcata? vela babam to pomohlo, ja davam len kremik pupik a tiez to malemu zabera, len to hrozne smrdi

janka_michal
21. nov 2010

ahojte baby..ako sa mate a babatka??ja som bola vcera na skok na jarmoku a kupila som tam malej bodicka..sice 56ky ale su malej dobre, este aj trosku väcsie s napisom Po mamičke krasna, po ockovi múdra, Som dokonalá a take dievcatko tam..jeeeeeeej no prekrasne..neviem sa na ne vynadivat..ak by ste chceli kuknite si stranku Lunna..ja som objednavala aj z inych stranok a na tych bodickach sa mi nepaci ani na jednych, ze su velmi uzke cez hlavicku a vcera som to spomenula aj tym na jarmoku,ale tieto sú omnoho väcsie..a je to super material aj ked sa peru len rucne..no kamoska oprala aj v pracke a vraj vsetko ok..je to slovenska vyroba..stali 6,5 € tak je to dost daju sa napr v tescu kupit omnoho lacnejsie..ale tak som si povedala preco nie..vsak jej to nekupujem kazdy den..na tej stranke nemaju az tak pofotene neviem preco..ani tie co som ja kupovala nemaju tam odfotene..tak si to kuknite ak chcete,alebo ak budete mat jarmok tak sledujte ci tam nebudu predavat.. 🙂

sjusiquatro
22. nov 2010

ahojte...neskusala som este espumisan ale idem ho kupit viem pocula som aj ja ze je dobry....len stale zabudnem ked som v lekarni 🙂 aj my sme rodili s kliestami maly mal zlu rotaciu hlavicky a vsetko v pohode ...s Durkechom

merryt
22. nov 2010

@ela2710 ahoj. no ja uz viac ako 2 roky byvam v ZH. Som sa sem vydala? Preco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre