Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

drnduliak
2. feb 2011

@patka6 ahoj, ja som bola velmi spokojna, nemusis mat obavy, dokonca aj nemocnicna strava mi chutila, taka som bola hladna 😀 a pacilo sa mi, ze nam davali veci pre babatko, aj pre mna nocnu koselu ked som chcela...su sice take erarne, nemonicne, s vystrihom az po pas 😀 ale je pohodlne mat kazdy den cistu🙂a odporucam nadstandardnu izbu, tam mozes prijimat aj navstevy, na ostatnych izbach su po tri mamicky, a to je dost, hlavne ked kazde babatko place inokedy 😖

miroslavazh
2. feb 2011

@patka6 peťka, nie si ty Miškova P. žena?

andrea_robko
3. feb 2011

@drnduliak ahoj a kolko sa plati za nadstandard?

miroslavazh
3. feb 2011

@andrea_robko ahoj ja som platila tuším 25 € na deň. Takže keď nie sú problémi, ideš domov po plných 4 dňoch /treba počítať 4 x 24 h od pôrodu, niekedy to teda vydá 5 dní. /ako mne/

patka6
4. feb 2011

@miroslavazh nie nie som , asi si si ma s niekym musela pomýliť

patka6
4. feb 2011

@drnduliak dakujem za info 🙂 ten nadstandard by som chcela aj ja a nevies, je na nom aj taka moznost ze otec dietata moze tam ostat aj na noc so mnou? myslim na tom nadstandarde

drnduliak
4. feb 2011

@patka6 to neviem, je tam sice take roztahovacie kreslo, takze miesto tam urcite je, ale ci tam spavaju oteckovia, to netusim...ale mozne to je, musis sa spytat niekoho z kompetentnych...a cenu si uz nepamatam, ja som tam bola tri dni, prve dva dni som bola na normalnej izbe. podla vsetkeho je ten nadstandard vcelku vytazeny, tak musis hned dopredu avizovat, ze mas zaujem. a hovorim, nie je problem sa tam prestahovat o dva, tri dni, mne pomohli sestricky, ponosili mi veci, aj malu mi vo vozicku preniesli🙂akurat je to trochu panta, vsetko pobalit a rozlozit zase inde, ale urcite to zato stoji, hlavne tie navstevy na izbe su fajn...clovek si pekne lezi v posteli a nemusi sediet na pol rite na tych tvrdych stolickach vo vestibule 😀

patka6
4. feb 2011

@drnduliak kedy si tam bola ty?

zuza8
4. feb 2011

Ahojte babenky. Chcem Vás poprosiť o radu resp. názor na nemocnicu v Žiari nad hronom. je tu zopár názorov no z roku 2009. Dajte mi prosím nejaké info o tejto nemocnici. Pôrod mám plánovaný na cca 18.4.2011 a nechcem ísť do nemocnice v Bojniciach nakoľko je to mäsiareň. ďakujem za všetky odpovede.

sjusiquatro
4. feb 2011

@patka6 jasne aj otecko tam moze spat....aj nas spal asi 3 krat ja som tam bola 7 dni

drnduliak
4. feb 2011

@patka6 ja som rodila v oktobri minuly rok. ale vidim, ze mi uz to mlieko pamat zahmlieva, lebo tu cenu si fakt nepamatam 😅

drnduliak
4. feb 2011

@zuza8 ja som sa tiez rozhodla pre ziar, hoci bojnicku porodnicu mam rovno pod nosom...neviem ci by som sa vyjadrovala o nej az tak pejorativne, vraj sa tam vela zmenilo, ale ja som si povedala, ze len v krajnom pripade...chcela som ist rodit do handlovej, ale zial, uz som to nestihla...vacsina personalu odisla z handlovej do ziaru, tak som sa rozhodla ist tam a podla mna to bola dobra volba, nelutujem.

ela2710
4. feb 2011

@zuza8 ahojky 🙂 ja som rodila 8.10. 2010 a naozaj som bola spokojna, lekari a sestricky na zenskom oddeleni su velmi milí, aj na novorodeneckom, hoci sa tam nasli dve take neprijemne, ale tych par dni sa to tam da vydrzat 🙂 ja som chcela velmi nadstandard no bol obsadeny, a teraz som velmi rada, ze som tam ani nebola, takto som spoznala super baby 🙂 nemocnicna strava tiez usla, sice mi vela vela nosila rodina, lebo hoci kojis na obed sme dostali 3-krat pomaranc a kapustniky, ak by si chcela vediet nieco konkretne, pytaj sa 😉

@drnduliak
@zuza8 ano je pravda, ze musis sediet na pol rite 😉 ale ja som napr. velmi chcela nadstandard kvoli tomu aby som mala klud, aby tam mohol byt s nami moj priatel, a navstevy kedykolvek, no bol obsadeny a nakoniec som tomu rada, ked ste viacere na izbe aspon sa da dobre pokecat, a cas uteka rychlejsie, ja som tam bola 8 dni, takze mne ta spolocnost ostatnych mamiciek vobec nevadila, len ma mrzi, ze som si od nich nevypytala kontakt..no a co sa tyka toho, ze je tam vela deti, a kazde place inokedy, to si myslim, ze mne vobec nevadilo, moj maly tam skoro vobec neplakal, baby sa cudovali aky je kludny, zato ich mimca plakali o 106, no mojmu malemu to vobec nevadilo, spinkal dalej, ani raz sa nam na izbe nestalo, ze by jedno dieta zobudilo druhe, a zas na nadstandarde mas obedy sama, a mne velmi dobre padlo, ked sme si k stolu sadli viacere aj z inych izieb a klebetili sme 🙂 som spolocensky typ a rada sa porozpravam 🙂 , jedine co sa mi tam nepacilo, boli tie sprchy bez zavesu a zachody co sa nedaju ani len zavriet, nieto este zamknut, ale tych par dni som uz dako vydrzala a predsa len po porode riesis ine veci ako ci ta vidi dakto v sprche, tam uz nemas skoro ziadny ostych kedze kazde rano je vizita, kde sa rozcapia vsetky zeny na izbe pred lekara 🙂

ela2710
4. feb 2011

@merryt a ako si sa nakoniec rozhodla? kupila si to hojdacie lehatko? 🙂 ja som najskor uvazovala nad takymi, co stali vyse 100 eur, no nakoniec ma priatel skrotil, ze ved to nebude pouzivat dlhsie nez rok, ale ja som s tym Bright Star fun on safari strasne spokojna, maly sa hojdal aj dnes 🙂 kym som vysavala, dokonca uz chytil do rucky a hrkal aj tymi hrkalkami co su zavesene na hrazdicke 🙂 strasne som sa bala, ze to lehatko nezozeniem, lebo vsetky on-line obchody ho mali do konca novembra vypredane,asi kvoli vianociam, ale nastastie som tolko obvolavala, az sme sa k nemu dostali, a ako sa mas? ste zdravy?

merryt
4. feb 2011

@ela2710 ahoj. no objednavala som ho cez net, ale zatial ho nemaju. mal by im prist na buduci tyzden, tak uvidime. Uz sa neviem dockat, lebo to nosenie na rukach je uz dost vycerpavajuce. No my sme ho chceli tiez kupit na vianoce, ale absolutne ho nikde nemali. Obvolali sme Trencin-Budcu a nic. Tak dufam, ze uz nebude s tym problem. No my sa mame celkom fajn, zatial sme zdravi. Chvalabohu. Ale toto pocasie, my uz ide hore krkom. Dufam, ze uz coskoro bude jar. A vy sa ako drzite? A aky mate kocik? Lebo ja casto chodievam na namestie a je tam strasne vela kocikov, ci sme sa nahodou aj nestretli? A vy ako? Teiz sa drzite a ste zdravi?

ela2710
4. feb 2011

@merryt a ty si vzala aky? bright star? a aky mate vy kocik? my zeleny tako, nie ten novy kombinovany s vajickom, a ty si priamo zo ZH? maly ma za 4 dni uz 4 mesiace, takze sa tesime na jablkovo - medunkovy cajik a na tie vyzivky od 4.mesiaca 🙂

merryt
4. feb 2011

Áno ten bright stars-bella vista. Ja bývam v Žiari už asi 3 roky.Kočík máme BEXA, taký šedy s krúžkami.

miroslavazh
5. feb 2011

@ela2710 ale tie výživky sú predsa až od ukončeného 4 mesiaca, nie?

ela2710
5. feb 2011

@miroslavazh hej od 4.mesiaca

miroslavazh
5. feb 2011

@merryt na bazákiku tu na MK je to tvoje kresielko za 60 tuším.

drnduliak
5. feb 2011

idete prikrmovat uz od stvrteho mesiaca?a nestaci az po pol roku?

miroslavazh
6. feb 2011

@drnduliak no nedojčené deti by mali s príkrmom začať už v 4. mesiaci

miroslavazh
6. feb 2011

@ela2710 a ja som myslela tak, že sa na tým príkrmoch a čajíkoch píše až "od ukončeného 4. mesiaca" tak ja tomu rozumiem tak, že teda aj keď bude mať dovŕšený 5 mesiac. Či som to zle pochopila 🙂)) Lebo mi budeme mať teraz 17. 02. 4 mesiace. Tak teraz som z toho somárik, či už teda môžem, či ešte mám čakať.

ela2710
6. feb 2011

@miroslavazh pozri podla mna aj nasej pediatricky, je ukonceny prvy mesiac o 0-1 m. druhy mesiac od 1-2 m treti mesiac od 2-3 m a 4.mesiac od 3-4. mesiaca, ja teda tiez neviem, mne povedala, ze uz mozme, a nasmu nestai UM lebo on ho papa vela, nenasyti ho, stale je hladny 😉 takze nam tieto spenatiky atd,. odporucala minule ked sme boli na poradni, ved babo aj tak nezje vela, to len raz za den, my sme sa rozhodli na obed tak 2-3 lyzicky

ela2710
6. feb 2011

@drnduliak a ako ti pise mirka, kojene deti staci od 6. m ale nekojene by sa mali uz od 4.m lebo vraj si deti na UM tazsie zvykaju na zeleninu a ovocie, nam povedali, ze v 4.m tie vyzivky a od 5.mesiaca zeleninove vyvary

sjusiquatro
6. feb 2011

@ela2710 je to tak ked bude mat 4 mesiace ten den tak ma ukonceny 4 mesiac vlastne zacina 5...to ako v tehotenstve ked napr.35t a 3 dni tak uz mas ukonceny 35 tyznen a si v 36 vlastne... 🙂
my zatial sa len kojime tak prikrmy az od 6m

ela2710
6. feb 2011

@sjusiquatro aj som si myslela 🙂 a ako sa ma maly? uz bude mat 5 mesiacov, ako rychlo to ide 🙂 a nasli ste ten bytik? vy idete kupovat, ci do najmu?

sjusiquatro
6. feb 2011

@ela2710ahoj.. maly sa ma dobre rastie o 106..zlaty teraz si tak cmula spodnu peru taky je srandovny a take ksichty hadze 😀 no riadne to leti ved nedavno sme kupovali vybavicku 🙂 chceli by sme kupit ale este sme nenasli ale su riadne drahe tie byty ☹ uvidime ale stale pozeram na nete dake...a vy ako??a maly??a tam ste v podnajme??

merryt
6. feb 2011

@miroslavazh No super. Preco to tam dali az teraz? No my uz mame objednane take iste, ale za 90 eur. No co uz narobime. Mohli sme usetrit 30 eur. 😖

drnduliak
7. feb 2011

@ela2710 jaaaj, tak potom my mame este cas🙂sme full time na maminkinom mliecku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre