Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

nenullienka
18. feb 2011

@ela2710 Ja som strašne zvedavá čo povedia, necháme sa prekvapiť, aj keď sa viac prikláňam k dievčatku aj s priateľom. 😅

sjusiquatro
18. feb 2011

@miroslavazh My ideme papat zeleninku az o mesiac...niekto da zemiacik niekto mrkvu prvu...lebo mrkva je sladsia tak preto zemiacik prvy...tak daj potom vediet ako chutilo a kolko lyziciek spapal... 🙂 musim uz pokupit misticky a aj mixier si musim kupit...no dakedy cez tyzden sa ozvem a mozme ist ..

drnduliak
18. feb 2011

@nenullienka dievcatka su super🙂ja som hrozne chcela a splnilo sa, chlapec moze byt nabuduce:D

miroslavazh
18. feb 2011

@sjusiquatro tak sme si dnes dali zemiačik. Keď som už chcela prestať dávať, tak malý začal revať ako keby sa mu niečo stalo, takže sme papkali kým nemal dosť. Zlatý spapal takmer úplne všetko. Dúfam, že sa v pohode vykaká. 🙂)))

miroslavazh
18. feb 2011

@ela2710 ahoj, ty si začala tak zhurta? A veď keď mu chutí. Ja som rozmýšlala, že mu dám na večer aj kašičku, ale Dr. povedala, že mám počkať, kým nezačneme postupne papať aj mäsko a potom mám dať kašičku. Neviem či sa toho držať. Nemám skúsenosti.

ela2710
18. feb 2011

@nenullienka kukam mena dievcatka: Sarah je nadherne meno 🙂 Sofia tiez ale uz ich je vela 🙂 ale hlavne nech ste zdraví a v poriadku, to je nahlavnejsie, pozri, my sme sa tiez priklanali k dievcatku, ale bolo mi to v podstate jedno, a teraz by som nemenila ani za 100 dievcatiek 😉

ela2710
18. feb 2011

@miroslavazh nam radila lekarka zacat spenatikom, lebo mal maly malo zeleza, a po dakych 5 dnoch som skusila to morcacie masko so zeleninkou, a malemu hrozne chutilo, a bananovu kasu dam len 120 ml pred spanim, je to na dobru noc od nestle 🙂 a netaram ale maly po nej spi aj 8 hodin, s kakanim nema ziadne problemy, sama lekarka povedala, ze sa cuduje, ako dobre znasa prikrmy 🙂 raz som skusila dat ovocnu vyzivku, ale ta mu nechutila, grgol si aj vsetko, ale odvtedy som mu ju viac nedala, dam mu len to co mu chuti, ale nam zas lekarka radi polievocky zeleninove, ale neviem ako sa tak malemu babu maju robit...musim sa jej spytat, a ta kasicka nie je ani husta, maly ju papa z flase 🙂

janka_michal
19. feb 2011

ahojte babule, ako sa mate a co babatka?dlho som vas necitala a akurat na to ani nemam cas...len sa chcem pochvalit,ze malinkej sa 14.2 prerezal prvy zubok a vcera druhy.takze mame dva spodne zubky prerezane...toto pocasie ma zabija..malicka sa mi uz poriadne nezmesti do kocika(a to mame tu väcsiu vanicku),takze sme objednali nanozik aj novy fusak, aby sme ju mohli dat do sportoveho..mame kocik abc design astro..takze musime vsetko dokupovat ako napr ten nanoznik a aj fusak, lebo mame len taky,co sa neda dat do sportoveho ach jaj.....ako zvladate toto zle pocasie???mna uz to zabija, raz je tak potom tak..katastrofa...tak dufam,ze vecer si sadnem a precitam si vas...dnes mame taky vyvalovaci den,ale ideme gratulovat..inak neviete kde by som mohla stiahnut druhu seriu flashforward???tak ma to chytilo, ze som postahovala celu prvu dnes sme kukali posledne 4 casti :D a tak napinavo to skoncilo ze fuuuuuuuuu ..tak ahojte

miroslavazh
24. feb 2011

-Ahojte maminky 🙂 My sme už papali zemiačik, mrkvičku, spolu zemiačik s mrkvičkou, jabĺčko, hrušku, večer si dávame kašičku. Najviac malému chutí vanilková - Nutrilon, to vypije 180 ml. no a v noci už nepapáme a pekne spinkáme celú noc. 🙂))) Boli sme na kontrolu na nožičky, všetko OK. V pondelok nás očkujú druhý krát. Aj keď mám z očkovania strach po tom, čo som videla 22.2. Reflex na Markíze. Pozerali ste? Pozrite na webe ak ste nevideli. Zaujímave veci o očkovaní boli.

nenullienka
24. feb 2011

Ahojky, chcem sa spýtať, bola som na 4D ultrazvuku, ale bábika bola zle otočená. Dr. ma objednal ešte raz o týždeň, stalo sa vám, že bábo bolo už dobre otočené. Neviem či zase nebude "zabalené do placenty" ako mi dr. povedal? ☹

sjusiquatro
24. feb 2011

@miroslavazh tak pekne papkate..ja som skusala davat malemu vecer tu ryzovu kasicku Nutrilon od 4 mesiaca bez lepku tak jeden den vypil iba 100ml a druhy 40ml a potom si prehadzovat cumel a hryzol ho jaaaj tak som ho musela dokojit...neviem co vymysla este mu asi staci moje mliecko 🙂 no idem si pozriet o tom ockovani lebo som pocula tiez ze to bola take vseliake ci co idem kuk....

drnduliak
24. feb 2011

holky ked tu citam, ako vam babatka celu noc prespia, normalne uvazujem tiez o nejakom prikrme na vecer, lebo ta moja drnda sa v noci aj 3-4x zobudi a stale chce jest. uz som z nej nestastna, obavam sa, ze si vymenila rezim jedenia, lebo cez den poriadne nepapa a v noci by tahala a tahala... 😠 bola som odhodlana len kojit do 6. mesiaca, ale teraz fakt neviem, ci jej to moje mlieko este staci... 😒

ela2710
26. feb 2011

@miroslavazh ahojky, aj my mame klbiky ok 🙂 a to sme ani nebalili nasiroko, kedze malehot o dost obmedzovalo pri jeho kopkani 🙂 a aj nas spinka uz celu noc, sice sem - tam este vstane o 1:00 ale spinka az do 7-8:00 a ako sa mate? aj nas ide na druhe ockovanie, ale az v marci...nekukala som ten reflex, ale kuknem.

@drnduliak a kolko mesiacov ma mala? mozno ju treba cez den len trosku viac unavit, nas uz nastastie zaspava sam, a to este pred tyzdnom robil sceny, vzdy pred spanim plakal, ale teraz ked ho mame hore a hrame sa s nim 3-4 hodinky tak sam odkväcne 😀

drnduliak
26. feb 2011

@ela2710 ona tiez zaspava pekne sama, nastastie, mala nedavno take obdobie ze sme ju museli nosit, ale to preslo, zaspavanie je ok. vacsinou okolo 9 vecer. ale potom sa zobudi este pred polnocou, potom o druhej, o piatej, o siedmej....kazdu chvilu 😠 a furt ju musim nakrmit, inak nezaspi. som z toho unavena. fakt neviem ci je taka hladna, alebo potrebuje mat ten pocit, ze je pri mne...ja stale len kojim, tak preto mam obavy, ci ma dost toho mlieka 😖

ela2710
26. feb 2011

@drnduliak a kolko ma mesiacov? mozno sa len slabo napapa a potom zaspi, a za chvilu je hned hladna. Ja by som radsej kojila nez dokrmovala, no co uz...hlavne, ze je maly spokojny

drnduliak
27. feb 2011

4 mesiace mala minuly tyzden...tak este sa posnazime a uvidime....kojenie je super, pohodlne, ja som rada ze mam mlieko a mozem ju kojit, len naozaj neviem, preco musi najviac jest v noci 😠 ale vydrzime a hadam sa to upravi, hoci uz to trva asi mesiac....trpezlivost, trpezlivost... 😖

ela2710
27. feb 2011

@drnduliak cim bude starsia tym menej bude papkat, uvidis, myslim, nie, ze menej, ale menej casto 🙂

kika13
8. mar 2011

Ahojte dievčatá, už som sa tu veľa dozvedela, čo vás čítam ,neviete či v porodnici prpichuju aj ušká malým slečnám?

ela2710
8. mar 2011

@kika13 ahoj,pravdepodobne nie, to sa robi u svojej pediatricky...

kika13
8. mar 2011

V Handlovej pred tromi rokmi to robili, preto sa pytam ci neviete 🙂, diky

drnduliak
8. mar 2011

@kika13 ahoj, uska neprepichuju, ja som chcela, aj som sa pytala, ale povedali mi, ze vraj to teraz takym malym detom nerobia...tak som to riesila so svojou pediatrickou a ta ich malej prepichla bez problemov, aj hned na prvej poradni. hovorila, ze je najlepsie to spravit cim skor, pokym si deti este neovladaju rucicky a nevedia lokalizovat bolest.

sjusiquatro
22. mar 2011

@miroslavazh Ahoj...ako sa mate??? ake mlieko pouzivas HAmi?

miroslavazh
22. mar 2011

@sjusiquatro ahojky 🙂 ja dávam nutrilon comfort už som kúpila 2-kový (od pol roka) a dávam aj tie mliečka hotové v krabičke /z Tescsa/ Hami, Nestlé. Čo už nekojíš???? Či ideš dokrmovať? A my už sedíme sami. 🙂)))

sjusiquatro
22. mar 2011

Kojim kojim len mam vzorku toho Hami 2 ku 200g tak som chcela ti dat ak davas....fuuuu vy ste ale sikovni...trosku aj my ale nie dlho rovnovaha je slaba 🙂 zacali sme papat zeleninku..mrkvicku, zemiak a karfiol zatial

miroslavazh
22. mar 2011

@sjusiquatro hmmm my sme mali to bolavé bruško, tak radšej dávam ten Comfort to je na koliky a zápchu. Vieš čo o tom sedení ani nehovor. Už od neho nemôžem ani hlavu otočiť. Taký šinter je z neho. Všetko by chytal čo vidí okolo seba a vôbec ho netrápi, že keď sa nakloní do predu padne na nos..... Kde sú tie časi keď len spal v perinke a papal a spal.... 🙂 A ako príkrm, chutí mu?

miroslavazh
22. mar 2011

takto nám to ide Sjusi 😀

sjusiquatro
22. mar 2011

@miroslavazh Fesacisko riadny.. 🙂 no chuti teraz akurat dopapal a zaspal...no to poznam aj tento sinter cestuje po celej postely aj postielke vsetko do ust ovladacky aj mobil ved ako vsetky deti 🙂 rano kuknem do postielky a on spal hore nohami...sa pokruti vseliako 😀

miroslavazh
22. mar 2011

@sjusiquatro rastú z nich riadny chlapíci! Aj tento sa zvrtne v postielke ako sa mu zažiada. My už chodíme vod dva krát za deň. Ráno okolo 09:00 a poobede okolo 16:00. Cez obed spávame už doma. To si niečo porobím alebo posím s nim alebo tu pozriem bazárik a tak. Krásne veci som kúpil od jednej pani z Novej Bani tu na bazáriku HM-kové. a už kupujum pomáličky aj na leto. To je fajn, že malému chutí papaníčko.Len mu daj dobre sa najesť, nech ti v noci viacej prespí bez papkania 🙂

drnduliak
23. mar 2011

kocky a vam sa uz detuse v noci nebudia?lebo mne fuuurt, aj 4x za noc 😠 . a ako ste preboha naucili jest dieta lyzickou?ja som skusala, ale hotova pohroma....a flasku jej nechcem davat, lebo stale kojim. tak zatial sme na mojom mlieku, ale zachvilu uz budem musiet prikrmovat a vcelku mam z toho hrozu.

ela2710
23. mar 2011

@drnduliak ahojky, nam sa budi raz alebo vobec, dnes sa napriklad vobec nezobudil 🙂 az rano o siestej a to siel spinkat o 18:00 bol uplne vycerpany cez den sme boli vonku na dve hodiny, a doma sme sa hrali dalsie dve hodinky, nas maly je na UM, teda skusali sme prikrmovat od 4.mesiaca na radu lekarky, ale potom som sa na to vykaslala, vzdy bol viac spinavy ako najedeny, teraz na poradni v 5.mesiaci nam doki povedala, ze uz priktmovat musime, aby sme mohli prejst na BEBU 2 , takze sme zacali 4 dni mrkvicka, 3 dni zemiacik, dnes ide mat uz spojenu mrkvicku zo zemiacikom, a papa ukazkovo, uz sa naucil aj pekne otvarat pusu, ked povieme : HAM 🙂 chce to len cvik, to zvladnes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre