Mliečna banka v pôrodnici

9. okt 2022

Dobrý večer.. mám už niekoľkomesačné bábätko pije z fľaše materske mlieko, um odmieta.. mlieka mám už malo a preto má zaujíma či je možné prísť do pôrodnice/novorodenecke kde som rodila a z mliečnej banky dostať nejake materske mlieko ktoré tam odovzdá žena ktorá má svojho mlieka vela. Čo si myslite?

evica17
9. okt 2022

Ja myslím z enie, že je to skôr pre predčasne narodené deti,alebo deti s nejakým porblemom . Takéto väčšie ti už aj um môže piť

viestta
9. okt 2022

Mlieko v mliečnych bankách je prioritne určené pre rizikových novorodencov a dojčatá, poväčšine pre hospitalizovane deti

majkabambulik
9. okt 2022

Ano, neviem odkial si, ale my sme v Bratislave takto kupovali materske mlieko, bolo zmrazene. Nie vzdy mali dost na predaj detom mimo nemocnice, lebo niekedy ho maju vela a niekedy mamicky neprinesu-neodpredaju, takze ked maju, tak odporucam nakupit si od nich domov do mraznicky do zasoby. Nam predali mlieko az do jedneho roka zivota nasej babiky.

braria
15. jan 2023

To nie, ale skús pohľadať je kopec žien, čo darujú mlieko. Ja keby som bola vedela, v prvých troch mesiacoch, že sa niekomu zíde tak viem aj viac odložiť, predpokladám, že to tak bude mať nejedna žena. Human breastmilk for human babies je na fb stránka, ktorú z hlavy viem povedať ale myslím, že toho nebude málo.
A ak sa bojíš o vlastnú zásobu zváž bábu ponúknuť aj priamo z vlastných (nepoznám okokbosti, ktoré tomu bránia) môže sa to ešte pekne dorovnať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre