MUDr. Čunderlík z Bratislavy. Aký je podľa vás?

rebelocka
2. jún 2007

čítala som nanho len pozitívne nazory, ale ja som skor mala pocit, ze dieta len zmeral a ze sa nezameriaval na nieco podrobnejsie. Dokonca povedal, ze vidi len limitovany obraz, lebo som silnejsia, takze vlastne ani babetko nemohol poriadne skontrolovat. Mam zmiesane pocity

aduska_ba
21. feb 2012

@delideli mojka ja som tam bola dnes 🙂...poplatok sa plati pri prvom vysetreni.🙂...drzim palceky

delideli
21. feb 2012

@aduska_ba : dakujem 🙂 aj ja vam drzim palceky,nech mate krasne bezproblemove tehulkovanie 🙂

aduska_ba
21. feb 2012

@delideli jej dakujem a dufam,ze sa stretneme tam obe tehulky 🙂

fialka76
7. mar 2012

A bude to v TV ako tento váš super doktor zničil život môjmu synovi ( ktorý je na vozíku ), aj celej rodine. Dnes sme boli na Kramároch za ním aj s kamerou, aby sa vyjadril k tomuto prípadu. Iba zbabelo utiekol sa zamknúť na 9. poschodie. Takže ešte sme neskončili, teraz to len začne. Všetky znalecké posudky hovoria jasne, že pochybil a on sa stále bráni zodpovednosti.

emogeon
8. mar 2012

necitala som celu temu..on je nestatny lekar?... vek cca kolko ?

fialka76
8. mar 2012

Vianoce 1957, vypočítaj si

trutka
9. mar 2012

ahojte.ked idem k cunderlikovi kvoli pozitivnemu skriningu,neviem ci mi bude robit sono alebo ultrazvuk,ked chcem mat pri sebe manzela budem zanho nieco platit?

monro
9. mar 2012

@trutka Ahoj...sono a ultrazvuk je to iste 🙂 A plati sa podla toho, kam k nemu ides. Ak na Kramare, tam sa neplati...ak do jeho sukromnej ambulancie, tak tam sa za ultrazvuk plati...A manzela mozes mat pri sebe aj tam aj tam 🙂

trutka
9. mar 2012

@monro dakujem,sestricka mi hovorila ze vysetrenie bude stat 70 euro a vravela ze mozem mat pri sebe manzela.takze viac platit nebudem?

monro
9. mar 2012

@trutka Tak to ides do sukromnej 🙂 cena by mala byt konecna.

trutka
9. mar 2012

@monro ano do sukromnej,dakujem

amsi
9. mar 2012

baby, neviete mi poradiť odkedy a dokedy ordinuje dr. Čunderlík na Kramároch? bola som u neho predminulú stredu a do papierov mi napísal, že mám prísť o dva týždne, len tam nemám čas iba dátum, tak teraz neviem.. 😒

amsi
9. mar 2012

dakujem jankohrasko .. a inak s doktorom som bola spokojna, len som bola sklamana, ze som male na ultrazvuku nevidela, lebo vsetko popozeral dr., aj ked bola som rada, ze vsetko je dobre.. tie, co ste tam boli na morfologickom ultrazvuku, tiez ste nic nevideli alebo ste sa museli opytat? ja som tam bola prvykrat, tak neviem ako to tam chodi.

kenzaa
9. mar 2012

@fialka76 ahoj skus rozpisat svoj pribeh. Mohlo by to byt uzitocne pre vsetky aby aby si davali pozor ☹

sisaha
9. mar 2012

@kenzaa na strane 3. je cely opisany ☹

kenzaa
9. mar 2012

@fialka76 hm je to velmi smutny pribeh. Pravdu mas v tom, ze je to o prachoch. Ja som si chcela zazmluvnit lekara, no nestihla som to, lebo to funguje tak, ze lekar dava zmluvu podpisat u riaditela nemocnice a potom mozes zaplati. Riaditel mal v pondelok podpisat zmluvu a ja som mala zaplatit. Plodova voda mi odtiekla nedelu vecer, bola som v 37 tt, odrodila ma mlada zenska. Moj skoro zazmluvneny lekar mal nastupit od 6.00 hod v pondelok do sluzby. Lekarka mi tvrdila, ked so, v noci bola za nou, ze urcite este nebudem rodit, bola som prvorodicka, nemala som kontrakcie, iba pichanie do bedier. Asi za hodinu som sa zdvihla s postele znova a sla som tam, hovorila som, ze uz mam to pichanie dost silne, dali ma na ultrazvuk a zistili, ze zacinam rodit. Pripominam, ze som necitila ziadne kontrakcie. Na stole mi tvrdili, ze mam kontrakcie, tak som sa snazila tlacit, ked povedali, ze mam kontrakciu, no nepodarilo sa mi to, potom mi velmi pomohla porodna baba, ked isla kontrakcia zatlacila mi na brucho a drobceka vytlacila. Bol blby pohlad na maleho, lebo bol bledy a nehybal sa, nevedela som co sa deje, potom ho ozivovali, no nakoniec sa pekne chytil. Pri druhom babetku si urcite zaplatim cisarak, nech to stoji kolkokolvek, urcite nechcem zazit znova ten pocit, tesne po porode. fialka mozno si povies, ze som mala ovela viac stastia ako si mala ty. Viem ta pochopit, lebo moj manzel sa narodil v 7 mesiaci a ma diagnozu DMO, sice lahky stupen, no casto spomina svokra na to, ze ked sa narodil, tak je povedali, ze neprezije a, ze cele dectvo bol v kupeloch a stale s nim cvicila. Mozem ti odporucit je jedna pani v Stupave, co sukromne cvici s detickami Vojtovku, trochu sme s nasim drobcekom museli chodit svicit. Venovala sa mu 3 hodiny a zobrala 10 eur, co sa mi nezda vela.

monro
10. mar 2012

@amsi Ja som bola u neho uz trikrat cez toto tehotenstvo a tiez som doteraz nic nevidela a ani velmi nerozpraval. Hlavne bolo, ze povedal, ze je vsetko v poriadku 🙂

pochybujemtedasom
10. mar 2012

Za také peniaze, čo si ten lekár zoberie, by som sa aj ja minimálne usmieval (to nepíšem ako kritiku, ale fakt, vypočítajte si, koľko to je za deň a za mesiac) .... aj keď iste má svoje kvality, pochybujem, že na Slovensku nie sú aj ďalší rovnako kvalitní odborníci ... je mi až smiešne, keď nejaká mamička napíše, že na Slovensku je na prvom mieste MUDr. XY a potom za ním dlho dlho nič - na základe čoho to posudzuje? Zrejme ide o kolektívne uctievanie - aj keď dobrí gynekológovia si úctu naozaj zaslúžia. Ďalšia vec je, že mi nie je dobre z toho, koľko peňazí musí človek zaplatiť, aby mal pocit, že dostane kvalitnú službu. Tehotenstvo sa teda stalo biznisom a takto by to nemalo byť. Sú platby, ktoré tu uvádzate (za služby, ktoré by mali byť bežne prístupné) naozaj normálne? Podľa mňa sa kvalita lekára ukáže nie vtedy, keď je priebeh tehotenstva a pôrodu bez komplikácií, ale práve vtedy, keď nastanú problémy. A vtedy sa ukážu aj jeho morálne kvality a schopnosť priznať si aj chybu. Ak niektorá z mamičiek mala normálny priebeh tehotenstva a ešte zaplatila prachy za to, aby sa dozvedela, že je všetko all right, tak to o kvalitách odborníka hovorí málo. Ak je pravda to, čo sa stalo fialke76, tak sa treba nad tým minimálne zamyslieť.

amsi
10. mar 2012

dakujem monro..no ved aj ja som bola rada,ze vsetko bolo v poriadku a teraz mam ist zas..trosku mi chyba to, ze nevidim malinke..moj doktor mi uz ultrazvuk robit nebude, kedze ma posiela sem. a ked sa smiem spytat, je to tvoj doktor alebo ta tiez k nemu posielaju?

monro
10. mar 2012

@amsi Nie je to moj doktor, poznam ho este z cias, ked som cakala syna. Chodila som k nemu vtedy na ultrazvuky. Na to je najvacsi odbornik.

sisaha
10. mar 2012

@monro Ak to nie je tvoj doktor, na zaklade coho si usudila, ze je najvacsi odbornik na sono? Kde beries istotu, ze sa nikdy pri odhalovani poruch nepomylil? Ja som k nemu sla raz v nemocnici, ked som ako tehotna spadla. Jeho naladu tu komentovat radsej nebudem. Nehovori sice, ze bol neprijemny, ale rozhodne nie prijemny a empaticky k zene, ktora mala strach o svoje dieta.. Za 5 minut som bola vonku, nehovoriac o tom, ze v ambulancii mal dalsieho chlapa, ktory neviem ci bol doktor, ale rozhodne moja intimita zachovana nebola a citila som sa nanajvys trapne, ked sa mi ten dalsi chlap pozeral medzi nohy. Ja za odbornika povazujem dr. Holaňa, Slezaka.

fialka76
10. mar 2012

Bohužiaľ je to pravda, nemám dôvod si niečo vymýšľať. Môžete mi veriť, že radšej by som bola keby toto všetko nebola pravda. Len nechápem kde sú jeho morálne postoje? A keď už si urobil taký super biznis (nech si spomenie na prísahu....), tak nech pekne aj platí za svoje chyby! Ale on, aj keď všetky znalecké posudky hovoria jasne, že pochybil, odmieta a nekomunikuje. Inak nechápem prečo sa všetky mamičky trepú akurát k nemu a platia nehorázne € iba za ultrazvuk. Keď som čakala druhé dieťa, ultrazvuk mi robila mladá pani doktorka, a bola som maximálne spokojná. Treba začať dôverovať mladým lekárom. Podľa mňa sú aj kvalitnejší, lebo si dajú oveľa lepší pozor a všetko dôkladne sledujú🙂

monro
10. mar 2012

@sisaha Mala som na neho odporucania od ludi, ktorym mozem verit.

pochybujemtedasom
11. mar 2012

@monro presne o tom hovorim, mali s nim dobre skusenosti, a najma tie zeny, ktore nemali ziadne komplikacie .... ked uz zaplatim take peniaze a vsetko je ok, tak jasne, ze si to budem zdovodnovat, aka dobra investicia to bola - lenze to neznamena, ze si mozem dovolit tvrdit, ze XY je na prvom mieste a deleko daleko za nim je nikto, to je absolútne neseriózne tvrdenie - na takéto tvrdenie musela mať dotyčná mamička absolútne objektívne medicínske podklady, nielen kvantitatívne, ale aj kvalitatívne analýza a podobne. Dovolím si tvrdiť aj to, že ak je pravda, čo sa stalo fialke76, tak mohol ten doktor urobit aj 1000 standardnych aj nadstandardnych ultrazvukovych a dobre zaplatenych vysetreni, taketo zlyhanie ho spochybnuje ako odbornika teda poriadne.

monro
11. mar 2012

@pochybujemtedasom Ja neviem, aky je porodnik...viem len to, ze v ultrazvukoch sa vyzna...to je vsetko.

pochybujemtedasom
11. mar 2012

@monro ved ok

sisaha
11. mar 2012

@monro ja som raz niekde citala, ze neodhalil Downa...(neviem ci je to pravda a preto to naisto tvrdit nebudem). Je mi jasne, ze v niektorych pripadoch sa to odhalit neda, ale ja som bola napr. na morfologickom uzv s doporucenkou od mojej doktorky u dr. Holana (stalo ma to iba 10 eur - nie 70 eur ako u dotycneho doktora, ktory to zjavne robi ako nadstandardnu sluzbu), venoval sa mi asi pol hodinu, dopodrobna vysvetloval a na obrazovke ukazoval ktore znaky hlada, aby sa vylucilo to, ktore poskodenie a kompletnu aktivitu srdca a srdcovych komôr. Toto zas ja povazujem za kvalitu. Morfologicky uzv je hradeny zdravotnou poistovnou, naozaj nerozumiem tomu, preco sa z toho robi kšeft. Kvalitne vysetrenie by mala dostat kazda jedna zena, aj ta, ktora si to vysetrennie nezaplati.. Ale v dnesnom stave zdravotnictva mam o tej kvalite pochybnosti a takisto si myslim, ze morfolog. uzv by mali robit iba specializovaní lekari, ktorí vedia čo majú hladať (toto zase pisem na margo jedneho paru zo stred.SK, ktorym robil morfo bezny gynekolog na predpotopnom uzv a cela morfologia spocivala v merani dietata). Dieta sa narodilo s downovym syndromom. To su smutne pripady..

sisaha
11. mar 2012

Ešte by som chcela dodať, ze ked som bola operovana na Kramaroch, lekara som si nevybavovala, operoval ma Dr. Slezak. Prejavil sa ako neskutocny profesional. Po operacii prisiel za mnou, vysvetlil mi co robil, preco to tak robil a cely cas bol velmi prijemny. Toto su profesionali...Nielen takí, čo sa usmievaju vo svojich sukromnych ambulanciach, ale aj v statnych nemocniciach, kde denne urobi niekolko narocnych operacii a zoberie za to "iba svoj" plat. Ja som teda velmi narocna na pristup a preto to tak hodnotim. A zo zasady nezazmluvnujem a ani inak neplatim, co nie je nutne.

katja78
11. mar 2012

@fialka76 - smiem sa spýtať, v akej TV a kedy bude zverejnený váš prípad? 😕
@pochybujemtedasom - písala sem (zhruba v rovnakej dobe, kedy fialka76) zas svoju pozitívnu skúsenosť iná mamina, nie o uzv, ale o akútnej sekcii - str.3, mirka2710, 17.marca 2009 o 00:29, nie je preto tak jednoznačné Tvoje hodnotenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre