MUDr. Holan - sono

7trisha7
30. júl 2022

Ahojte. Prosim, ake mate skusenosti s dr. Holanom? Rozmyslam, ze by som k nemu sla na sono v nejakom 18tt… Pri minulom tehotenstve som bola u dr. Grochala a spokojnost 1000% ale mame to o vela vela dalej nez dr. Holana. Avsak citala som nejake skusenosti maminiek a dost ich pisalo, ze velmi silno tlaci na ultrazvukom na brusko🙈 mali ste to tiez tak? A jedna pani pisala negativnu recenziu, ze na morfo ultrazvuku musela byt naha a robil jej sono zospodu (nie cez brucho), … to nechapem a dufam, ze to tak neni, ked ine pisali ze tlaci na brucho. Neviem sa rozhodnut, ci ist k nemu a mat to v podstate kusok, alebo dlhuuuuu cestu do Martina. Budem moc rada ak napisete skusenosti vase 🙏🏼 Dakujem💖

abbey1
30. júl 2022

@7trisha7 Bola som u neho dvakrát a výborná skúsenosť. Bol veľmi príjemný, ochotne a trpezlivo všetko vysvetlil. Pre nás Pán Doktor.

sofiia87
30. júl 2022

Ja tiez len odporucam, bol velmi mily, vsetko mi dopodrobna vysvetlil.

simonecka008
30. júl 2022

U Grochala som bola... neslo mu to sonom cez brucho tak ma poslal za paravan tam som si dala okolo seba plachtu a robil sono od spodu.. u druheho pana doktora som nebola takze skusenost nemam .. ale byt hola na UTZ ale myslis asi len od spodu? Sak je to gynegolog podla mna normalna vec.. u mojho gynekologa si spodok nezakryvam nicim ziadnou plachtou lebo nic take nema na ambulancii...

yoxinka
30. júl 2022

@7trisha7
Bola som u Holáňa 2x. Veľmi príjemný a milý pán, všetko vysvetlil. My sme boli vylúčiť downov syndróm raz a veľmi ma upokojil. Že tlačí na bruško? Neviem, toto som si teda vôbec nevšimla 🤷‍♀️. A nebola uňho pani v tom 11.-13. týždni? Tam sa bežne robí sono zospodu a môj gynekológ pri takom sone ma tiež nikdy ničím nezakrýval, šak je to lekár, pre pána jána, robí to, čo treba, nie že by mal v tom nejakú pasiu.

eba7
30. júl 2022

Bola som u Holana. Naozaj podrobne vysetrenie, odpovedal na otazky, popozeral aj dvakrat ked som sa nieco spytala. Na brucho tlacil, ale nebolo to nejake bolestive. Robil mi na chvilku aj sono zospodu, lebo kvoli polohe babatka nieco nebolo vidno. Len som si zosuchla gate nizsie a potom zase naspat. Ja som bola spokojna, ale u ineho som nebola tak neviem porovnat.

vikes
30. júl 2022

@7trisha7 Dr. Holáň je skvelý odborník a to, že niekomu trochu pritlačí na brucho, robí sono zo spodu- hlavné je vedieť, že dieťa je zdravé. Ak chcete k nemu termín, treba si rezervovať s dostatočným predstihom.

7trisha7
autor
30. júl 2022

@simonecka008
@yoxinka
@eba7 ano jasne viem ze sono odspodu je normal, ved moj gyn mi tak robi, ale bola som vzdy aj inde na tom 4D sone a vzdy len cez brusko a jedna pani pisala tento komentar, tak som sa proste tak zlakla, vyznie to z jej podania fakt neprijemne🙈 ma to proste zarazilo. Kazdopadne dakujem za info od vas 😊

petamich
30. júl 2022

@7trisha7 nechcem sa dotknut pani, co pisala tuto recenziu ale nech mi niekto vysvetli, ako presne jej mal ten vaginalny ultrazvuk spravit s nohavicami a spodnym pradlom oblecenym 🤷‍♀️ v tom pripade je uchylak aj moj lekar, lebo sa od pol pasa vyzliekame v kabinke a nahe musime spravit asi 2 kroky na gynekologicke kreslo a cuduj sa svete, vzdy som naha, ked mi robi ultrazvuk vaginalne a predpokladam, ze toto je typ pacientky, ktora isto panovi doktorovi povedala pocas vysetrenia, ze ju nieco boli 😵‍💫 a morfologicky ultrazvuk ano standardne sa robi cez brusko, preco sa MUDr. Holan rozhodol robit ho vaginalne, to zial neviem posudit z tejto recenziw - ci bolo skoro, dieta nebolo dobre otocene, obcas aj ked je hrubsia vrstva brusneho tuku sa robi a kedze tam vela zien chodi, lebo je podozrenie na nejaku anomaliu, vadu, tak treba to vysetrenie spravit poriadne

simonecka008
30. júl 2022

@7trisha7 ta dotycna bola podla mna nahnevana hlavne koli tomu ze partner nemohol ist snou dnu... asi nemohol koli covid opatreniam 🤷‍♀️ z tym clovek nespravi nic.. ale ta druha cast ze v zivote nebola naha pri morfo UTZ 😃😃 asi jej mal vaginalny UTZ spravit cez rifle 🤷‍♀️😃

7trisha7
autor
30. júl 2022

@petamich
@simonecka008 ano zienky, mate pravdu🙈 len najskor ma zarazilo ze preco robi vnutorny utz ked vlastne da sa to cez brucho, ale uz ste tu pisali ze nemusi byt vzdy vsetko tak dobre vidno cez brucho cize uz chapem, hned som kludnejsia😂. Takze dobre😊

simonecka008
30. júl 2022

@7trisha7 mne Dr.Grochal sonom cez brucho nevidel nosovu kosticku a NT a babo bolo zle otocene ... poslal ma na kavu 😃 za pol hodku sa babo otocilo a vsetko ok 🙂

evaachesa
30. júl 2022

Pardon ale toto ma trošku pobavilo. Možno bola do otehotnenia ešte panna a tak nebola zvyknutá na takéto vyšetrenia a šokovalo ju to.
Ja som bola u Dr. Holáňa v 20tt a môžem ho len a len odporúčať. Profesionálny a veľmi milý pán doktor. Tiež som mala trochu nižšie nohavičky lebo s ultrazvukom zachádzal nižšie aj doslabín. Občas na niektoré miesto zatlačil aby lepšie videl, no nič hrozné. Keďže sa malý nechcel ukázať a tým pádom nám nemohol urobiť fotky tváre, tak síce nám ich vytlačil, no za snímky sme neplatili keďže vážne na nich nebolo nič vidieť. Za mňa profesionálny prístup. Ja som sa k nemu ale objednávala s veľkým predstihom keďže máva dosť plno. V ktorom si tt?

7trisha7
autor
30. júl 2022

@evaachesa prebiehajuci 12tt este len, ale asi je teda najvyssi cas objednat sa ak chcem ist k dr Holanovi vsak? Do 20tt by som to rada stihla k nemu🙈 prosim, objednava sa cez stranku ProCare?

evaachesa
30. júl 2022

@7trisha7 ja som bola v 13tt keď som sa objednávala a už ma strašili že to nestihnem. Takže mali by ťa v pohode objednať. Objednáva sa mailom na prenatal@procare.sk
Treba uviesť aktuálny TT, poslednú MS, predpokladaný TP a ZP. Uviedla som aj moje meno, RČ a meno gynekológa pre istotu. 🙂

7trisha7
autor
30. júl 2022

@evaachesa jeej, super, moc moc ti ďakujem za informacie, idem im tam rovno teda napísať 🙂

evaachesa
30. júl 2022

@7trisha7 za málo ☺️❤️

lucka2019
30. júl 2022

@7trisha7 ahoj, ja som bola u Mudr. Holana 4krat a pri poslednom tehotenstve este navyse u pana Mudr. Cunderlika (iba na potvrdenie dobrych vysledkov, aby som nemusela na amnio), nikto mi na brucho netlacil, u oboch bolo vysetrenie velmi podobne a obaja su za mna velki odbornici a okrem ineho velmi mili a prijemni ludia, drzim paste 💗

ema229
30. júl 2022

@7trisha7 bola som u neho v apríli. S porovnaním s mojou gynekologičkou dosť tlačil na brucho, bolo mi to fakt nepríjemné ale nemôžem povedať, že by ma to bolelo. Skôr čo sa mi nepáčilo a kvôli čomu by som ku nemu už nešla v budúcnosti je to, že som sa cítila nepríjemne keď mi povedal aby som si stiahla nohavice až ku kolenám a to som bola u neho s mužom. Nechcem vedieť čo by bolo keby tam nebol. Prístroj držal na mojom bruchu vždy tak že sa mi dotýkal nejakou časťou ruky mojej <>.

7trisha7
autor
30. júl 2022

@lucka2019 dakujem krasne💖
@ema229 sakra to fakt?? Si ma nepotesila, uz som mala ako jasnu vec ze idem k nemu, ale teraz zas budem asi vahat😑😬 nerada by som sa ocitla v rovnakej situacii😏

remma
30. júl 2022

@ema229 ja mam rovnakú skúsenosť... Len s tým ze môj manžel nebol prítomný..

abbey1
30. júl 2022

@ema229 Prepáč, ale tej poznámke o manželovi naozaj nerozumiem. Keby tam nebol manžel, tak myslíš, že čo by asi ten dr s tebou urobil?

ema229
30. júl 2022

@7trisha7 predtým ako som tam išla som si tiež prečítala takéto isté recenzie ale som si povedala, že každá inak vníma správanie sa doktorov, že to možno len moc prežívala tá čo písala recenziu. Tak som si povedala, že to risknem. Ako doktor nemôžem ani slovo povedať lebo fakt všetko dopodrobna skontroloval. Ako som stade odchádzala som si povedala, že ak by som mala byť ešte raz tehotná už by som tam nešla. Je to blbý pocit… ale na druhej strane som bola rada, že všetko skontroloval ako mal. Mám z toho celého také zmiešané pocity

7trisha7
autor
30. júl 2022

@remma to vazne?? No ani moj muz tam nebude asi pretoze bude musiet pockat s detmi vonku…
@ema229 aaach no.. vdaka moc za info.. budem o tom musiet teda este porozmyslat poriadne😩 lebo bola som dost x na sone takto pri predchadzajucich tehu a nikdy mi ziadny dr (okrem mojho v skorych tt) nerobil utz inak nez cez brucho.. moj to tiez robi max do 16tt a potom iba cez brucho

sabiii
30. júl 2022

@7trisha7 Ja som bola u pana doktora Holana 2x na morfologickom utz a nemozem nic zle povedat. Vsetko poriadne skontroloval, vysvetlil. Ked som tam bola pri druhom tehotenstve, bola som tam sama, bez manzela, kedze kvoli korone bol doprovod zakazany a vsetko prebehlo v poriadku. K tomu utz zo spodu mozem zdielat skusenost s mojim gynekologom. On ma cele tehotenstvo kontroloval aj zo spodu kvoli tomu, aby videl v akom stave je krcok maternice.

7trisha7
autor
30. júl 2022

@sabiii dakujem💖 akoze ano krcek kontroluje aj moj gyn, ale sono odspodu uz potom nerobi…

sussana29
30. júl 2022

@7trisha7 ja som k MUDr. Holanovi chodila pravidelne cca kazde 3 tyzdne od 16tt v oboch tehotenstvach kvoli kontrole srdiecka u mojich deti. Mozem ho len odporucit. Nikdy som s nim nemala negativnu skusenost
Je to velky odbornik hlavne co sa prenatalnej kardiologie tyka. Je pravda, ze sem tam pritlaci sonom silnejsie ale to len kvoli tomu aby lepsie videl ked je babo zle otocene a vsetko dobre premeral. Nohavice som si tiez davala nizsie ale nie az po kolena iba tak aby sa vedel poriadne dostat aj k spodnej casti bruska a kontroloval mi aj tepny ktore idu cez slabiny, tak to by cez nohavicky asi neslo.

sussana29
30. júl 2022

@sussana29 inak v BA sú dvaja gynekológovia, ktorý sa píšu Hoľan- jeden je Martin a robí na Kramároch a druhý je Michal Hoľan- ten robí v Procare.

yoxinka
30. júl 2022

@sussana29
Nevolajú sa Hoľan, ale Holáň. Toho na Kramároch neviem, či nevyhodili, to bola taká kauza okolo neho, keď vo filme o pôrodoch priznal, že dá žene aj facku, aby sa skonsolidovala, keď pôrod nepostupuje a ona vyvádza. Ale neviem, ako to s ním dopadlo.

sussana29
30. júl 2022

@yoxinka ďakujem za opravu.

sono2
30. júl 2022

Strašná recenzia. Že prinútil.
Neverila by som ani slovo!!!
Toto sú doktori fakt so zvučnými menami.
Grochal, Holáň, Čunderlík, že fakt neverím a doslova ma rozčuľuje, že takto niekto o mich píše, lebo sú to fakt odborníci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre